ukrzyżowanie w środę, 3 dni i 3 noce

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

nesto pisze:Żaden Jezus nie zmartwychwstał. Prawdopodobnie został wymyślony. Tj wszystko co napisano, oprócz imienia. Czytając wasze wpisy mam wrażenie, że powinniście szukać pomocy u specjalistów :-D
no napewno zaden z tych oplatkowych bo wymyslony przeciez innego nie znasz

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

nesto pisze:aden Jezus nie zmartwychwstał. Prawdopodobnie został wymyślony. Tj wszystko co napisano, oprócz imienia. Czytając wasze wpisy mam wrażenie, że powinniście szukać pomocy u specjalistów
Nie pozwolę ci tu pisać,won mi stąd i to już!!!
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Wzmianki o Jezusie znajdujemy w sprawozdaniach takich ówczesnych rzymskich autorów jak: Tacyt, historyk rzymski, żyjący około 55–120 roku n.e., czy u rzymskiego pisarza Swetoniusza, żyjącego w okresie 69–130 n.e. Również żydowski historyk Józef Flawiusz, z rodu kapłańskiego, w dziele Dawne dzieje Izraela 20,9.1 (Antiquitates Judaicae)[5], wspomina Jakuba, brata Jezusa nazywanego Chrystusem.

Wszyscy oni nie byli zwolennikami nauk Jezusa, a pomimo tego potwierdzili w swoich dziełach autentyczność Jego istnienia. Człowiek, który w zaledwie trzy i pół roku swojej działalności wywrócił świat do góry nogami, nie mógł być mitem. Wszystko dzięki naukom, których autorem był sam Stwórca, Jego Ojciec i Bóg (Jan 20:17):
Jan 14:10 BT "Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”