ukrzyżowanie w środę, 3 dni i 3 noce

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Nie podajesz kobiet które przyszły zobaczyły i uciekły nic nikomu nie mówiły
bo sie BAŁY .
nie podajesz kobiet które widziały odwalany kamien .

widzisz jakie masz braki .
Ja jak widzisz odwage mam i powiem ci ze poszli do Pilata w piatek po czwartkowym szabacie a przed Sobota .gdyby ukrzyzowany był w piatek jak chce rzym i jego tajni poddani bo to jedna klika :-) :-) wtedy klops ale oni mysleli ze motłoch nigdy nie bedzie czytała jesli nawet to nie bedzie myslał bo sie zezwolenia nie da wiec
jak postanowimy tak bedzie.
:-)
dlatego nakazano kobietom milczec

eksplorator

Post autor: eksplorator »

tola pisze:Nie podajesz kobiet które przyszły zobaczyły i uciekły nic nikomu nie mówiły
bo sie BAŁY .
nie podajesz kobiet które widziały odwalany kamien .


dlatego nakazano kobietom milczec
Gdzieś Ty to wyczytała ...! Które to "kobiety przyszły zobaczyły i uciekły nic nikomu nie mówiły ... bo sie BAŁY" !!! Zaczęły się bać, kiedy w grobowcu pojawili się aniołowie! Kto "nakazał kobietom milczeć" :aaa: ... To żołnierzom nakazano milczeć po tym, jak „donieśli naczelnym kapłanom o wszystkim, co się zdarzyło”.

Ty zdaje się widzisz tylko to, co chcesz widzieć, a nawet to co widzisz przeinaczasz w jakieś niedorzeczności! Szkoda marnować czasu, który lepiej poświęcic tym, którzy 'Prawdę' chcą poznać a nie z nią walczyć!


I w tym przypadku nie pozostanie mi nic innego uczynić, jak tylko zastosować się do rady Jezusa;
Mar 6;11 PNŚ "A w którymkolwiek miejscu was nie przyjmą ani was nie wysłuchają, wychodząc stamtąd, strząśnijcie pył spod waszych stóp na świadectwo dla nich"

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

[color=darkred Mk 16:8 bgn "Zatem szybko wyszły oraz uciekły od grobowca, bo ogarnęło je drżenie i zdumienie, i nikomu nic nie mówiły, bo się bały."][/color]
jasne zaczeły sie bac i uciekły nic nikomu nie powiedziały

juz ty tak prochu nie strzepuj

eksplorator

Post autor: eksplorator »

eksplorator pisze:Zaczęły się bać, kiedy w grobowcu pojawili się aniołowie!
16;5 Kiedy weszły do grobowca pamięci, ujrzały młodzieńca siedzącego po prawej stronie, odzianego w białą długą szatę, i były oszołomione.
tola pisze:"nakazał kobietom milczeć"
[center]Nic podobnego ...[/center]
16;7 Ale idźcie, powiedzcie jego uczniom i Piotrowi: ‚ Idzie przed wami do Galilei; tam go ujrzycie, tak jak wam powiedział
tola pisze:Mamy tez opis przerazonej strazy zymskiej a to nie byli harcerzyki.

Kobiety te z wieczora przestraszyły sie tego co ujrzały i uciekly i nikomu
nic nie mówiły Bo sie bały
.

Mat 28;8 Opuściwszy więc szybko grobowiec pamięci, z bojaźnią i wielką radością biegły donieść jego uczniom.

Łuk 24;4 Gdy z tego powodu były w rozterce, oto stanęli przy nich dwaj mężowie w błyszczącej odzieży.Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, a mężowie ci rzekli do nich: „Dlaczego wśród umarłych szukacie tego, który żyje

16;8 One więc, wyszedłszy, uciekły od grobowca pamięci, gdyż ogarnęło je drżenie i silna emocja. I nikomu nic nie powiedziały, bo się bały
Uciekły bo bały się aniołów, ale to było rankiem ... nie wieczorem, i nie było tam żadnych żołnierzy, którzy mieliby się bać w tym samym momencie jak kobiety.
Mar 16;5-8 PNŚ "Kiedy weszły do grobowca pamięci, ujrzały młodzieńca siedzącego po prawej stronie, odzianego w białą długą szatę, i były oszołomione. On powiedział do nich: „Otrząśnijcie się z oszołomienia. Szukacie Jezusa Nazarejczyka, którego zawieszono na palu. Został wskrzeszony, nie ma go tu. Oto miejsce, gdzie go złożyli. Ale idźcie, powiedzcie jego uczniom i Piotrowi: ‚Idzie przed wami do Galilei; tam go ujrzycie, tak jak wam powiedział’”. One więc, wyszedłszy, uciekły od grobowca pamięci, gdyż ogarnęło je drżenie i silna emocja. I nikomu nic nie powiedziały, bo się bały"

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Tutaj masz i straz i kobiety i przestan manipulowac

28
1 Po upływie szabatu, o świcie pierwszego dnia tygodnia przyszła Maria Magdalena i druga Maria obejrzeć grób. 2 A oto powstało wielkie trzęsienie ziemi. Albowiem anioł Pański zstąpił z nieba, podszedł, odsunął kamień i usiadł na nim.
3 Postać jego jaśniała jak błyskawica, a szaty jego były białe jak śnieg.
4 Ze strachu przed nim zadrżeli strażnicy i stali się jakby umarli.
5 Anioł zaś przemówił do niewiast: «Wy się nie bójcie!
Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego
.

6 Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział. Chodźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał. 7 A idźcie szybko i powiedzcie Jego uczniom: Powstał z martwych i oto udaje się przed wami do Galilei.
Go ujrzycie. Oto, co wam powiedziałem».

8 Pośpiesznie więc oddaliły się od grobu, z bojaźnią i wielką radością, i biegły oznajmić to Jego uczniom.
To pierwsza gupa kobiet która widziała Anioła YHVH odwalajacego kamien
Straznicy byli wystraszeni ado kobiet Anioł mówi WY SIE NIE BÓJCIE ...


Poszabacie o świcie to jest Swit zwiastujacy nowy dzien a zaczyna sie WIECZOEM.
długo mam sie tak powtarzac ?
zapewne burze twoje skostniałe dogmaty ale cóz ja tez doznałam szoku .

eksplorator

Post autor: eksplorator »

tola pisze:Poszabacie o świcie to jest Swit zwiastujacy nowy dzien a zaczyna sie WIECZOEM.
długo mam sie tak powtarzac ?
Po sabacie, gdy się rozwidniało w pierwszym dniu tygodnia ... Po sabacie, gdy się rozwidniało w pierwszym dniu tygodnia ... z bojaźni przed nim strażnicy zadrżeli, i stali się jakby umarli ... Anioł zaś, odpowiadając, rzekł do niewiast: „Nie bójcie się, gdyż wiem, że szukacie Jezusa ... I idźcie szybko, i powiedzcie jego uczniom, że został wskrzeszony z martwych ... Po sabacie, gdy się rozwidniało w pierwszym dniu tygodnia
"Swit zwiastujacy nowy dzien a zaczyna sie WIECZOEM" - to jeszcze tylko udowodnij, że świt zaczyna się wieczorem ... oraz czy "wieczorem może się rozwidnić"!?
tola pisze:Kobiety te z wieczora przestraszyły sie tego co ujrzały i uciekly i nikomu
nic nie mówiły Bo sie bały.

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Queza pisze:Więc zapisy biblijne zgadzają się z tradycją: śmierć w piątek a zmartwychwstanie w niedzielę, po co coś tu naginać do środy?
Coś tam przeczytali. I myślą że nikt nie wiedział o tym wcześniej

A to wszystko dlatego że znienawidzony przez nich Kościół :( podaje iż Jezus zmartwychwstał w Niedzielę
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Quinque,
A to wszystko dlatego że znienawidzony przez nich Kościół :( podaje iż Jezus zmartwychwstał w Niedzielę
Jest takie powiedzenie : Jaki pan taki i jego kram . To że obłudna instytucja ze swym pogańskim folklorem podaje się za kościół , to jeszcze nie dowód że kościołem jest .


https://www.youtube.com/watch?v=HegMULQrjHA
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Quinque pisze:
Queza pisze:Więc zapisy biblijne zgadzają się z tradycją: śmierć w piątek a zmartwychwstanie w niedzielę, po co coś tu naginać do środy?
Coś tam przeczytali. I myślą że nikt nie wiedział o tym wcześniej

A to wszystko dlatego że znienawidzony przez nich Kościół :( podaje iż Jezus zmartwychwstał w Niedzielę
To nie jest zaden kosciól a juz napewno nie Pana Jezusa .
Wykorzystali okazje i zabrali co nie ich było
W piatek to jakis babilonski został zabity a niedziela nalezy do MITRY i twoi kapłani
dobrze wiedza kogo czczą popatrz na te rybie głowy z otwartymi pyskami, ponakładane na swoje głowy bo to kapłani mitry .

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

tola pisze:
To nie jest zaden kosciól a juz napewno nie Pana Jezusa
To może wasze protestanckie sekty która każdą uczy czego innego?
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

w żadnej sekcie nie jestem a Nauka która mam nie jest moja ale Duch Prawdy
mnie poucza.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Quinque pisze:A to wszystko dlatego że znienawidzony przez nich Kościół :( podaje iż Jezus zmartwychwstał w Niedzielę
To nie Wasz Kościół podaje, że Jezus zmartwychwstał w niedzielę, tylko Biblia, a to jest zasadnicza różnica!

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Nie pozostaje nic innego jak udowodnienie tezy jakoby Jezus zmartwychwstał w Sobotę za pomocą Biblii. No jedziesz, tylko normalnym nie zmienionym przekładem
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Żaden Jezus nie zmartwychwstał. Prawdopodobnie został wymyślony. Tj wszystko co napisano, oprócz imienia. Czytając wasze wpisy mam wrażenie, że powinniście szukać pomocy u specjalistów :-D
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

Ciekaw jestem kiedy dostaniesz kolejnego bana. Nie możesz dyskutować jak człowiek?
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”