Potop

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Grzegorz
Posty: 146
Rejestracja: 06 cze 2006, 16:49
Lokalizacja: z Częstochowy

Post autor: Grzegorz »

Szanuję to, co o tym myślisz. Bez argumentów też można komentować;)

Lach
Posty: 266
Rejestracja: 21 lip 2006, 15:59

Post autor: Lach »

Grzegorz pisze:Szanuję to, co o tym myślisz. Bez argumentów też można komentować;)
A mi właśnie chodzi o to, jak ten człowiek aurgumentował swoje tezy. Zero argumentów, oceny krańcowe. Zadowolił swoją próżność dla własnej przyjemnosci, ale nic z tego nie wyszło a od rzecy odeszło.

Po pierwsze podobieństwo miedzy Eposem a Biblią jest w niewielu punktach. Zasadniczo co do ogrmonej powodzi i niewielu ocalonych przez łódź. Jeśli on Jahwe widzi jako kapryśnego Bożka to nawet Biblii nie czytał. Bóg Biblii w przeciwieństwie do kapryśnych bozków Eposu ostrzega ludzi na 120 lat naprzód, nie działa impulsywnie, ale karzy za grzechy sprawiedliwie. Jest tego więcej ale nie chcę zagłebiać się w temat.

Co do śladów potopu, to śmieszą mnie te argumenty. Ja studiowałem geologię i wiem jak zmieniły sie przez ostatnie 15 lat teorie geologiczne z graduacjostycznych na katastroficzne. Dziś uznaje się, że Wielki Kanion w Kolorado powstał w około 7 dni, Morze Czarne w około 40, że były wielkie miasta epoki megalitycznej, które znmalazły sie na dnie morza 30-90 m pod pow wody. Od dawien dawna wiadomo jak szybkie było zamrożenie 5 mln mamutów za kręgiem polarnym. PRzykładów katastrof na niepojętą skalę jest wiele. Potop był własnie taką katastrofą, która z powodzeniem mogła spowodować je wszystkie. Mówienie, że nie ma na niego dowodu jest po prostu przekorą i niechęcią przed łaczeniem uznanych faktów w jeden łańcuch. My tego bezkrytycznie slłuchamy a świstak zawija w te sreberka, i zawija...
"Co się może zepsuć na pewno się zepsuje - wcześniej czy później" - prawo Murphiego

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”