Kiedy przyjdzie Jezus?

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: BoaDusiciel »

No tak, ale skoro ślady ran były dowodem prawdziwości zmartwychwstałego Jezusa, to być może jest to wskazówka natury ogólnej.
Czyli że wszyscy, którzy zmarli w wyniku ran, będą mieli takie ślady, żeby było pewne, że są prawdziwymi zmartwychwstałymi.
W przeciwnym razie ktoś mógłby powątpiewać w prawdziwość zmartwychwstania.
Moim zdaniem Pismo nie na darmo daje taką wskazówkę, a całe Pismo jest natchnione, pożyteczne i służy do nauki.
...
Co do tego, że "ciało i krew nie odziedziczą Królestwa", to mam w tym przypadku dysonans poznawczy, bo wielokrotnie widziałem w różnych gazetach obrazki, na których pokazani byli ludzie w Królestwie, wśród kwiatów i zwierząt.
Wyglądali jak zwykli ludzie, ale być może faktycznie mieli jakieś nadzwyczajne ciała.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: Henryk »

BoaDusiciel pisze:
10 sie 2021, 7:14
No tak, ale skoro ślady ran były dowodem prawdziwości zmartwychwstałego Jezusa, to być może jest to wskazówka natury ogólnej.
Byłaby, gdyby Zmartwychwstały nie ukazywał się także w innej postaci, niż tej przed śmiecia.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: Bobo »

nike pisze:
08 sie 2021, 18:18
Bobo pisze:
08 sie 2021, 16:01
A jak zobaczy, że Badaczy nie ma, to co ma pomyśleć?
Filozofujesz Nike, oj filozofujesz.
W tym poście mówiłam o Żydach bo jesteście panicznie przeciwko Żydom, a o badaczach nie wspomniałam a więc odczep się od badaczy. Nie możesz żyć jak nie dogadasz co?
Przeciwko Żydom?????
Każdy żyd może zostać ŚJ i tak też się dzieje.
Natomiast co do Badaczy to... cóż... masz pecha, będę do nich nawiązywał w kontekście twojego i Henryka pisania.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: Bobo »

Boa... ciało i krew nie odziedziczą królestwa, ale w sferze niebiańskiej. Termin królestwo obejmuje te dwie sfery, ziemską też.
Ściślej mówiąc ci co są w Królestwie czesto dotyczy tych co pójdą do nieba. Natomiast ci co będą zbawieni na ziemi będą POD panowaniem tego Królestwa.
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: BoaDusiciel »

Nie wiem czy dobrze rozumiem ...
Jakaś grupa będzie w niebie w sposób duchowy, czyli bez ciał.
Druga grupa będzie na Ziemi, z ciałami.
Czy osoby z pierwszej grupy zmartwychwstaną jedynie duchowo i pójdą do nieba, czy może już tam są, czy jeszcze inaczej ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4135
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: radek »

BoaDusiciel pisze:
10 sie 2021, 9:46
Nie wiem czy dobrze rozumiem ...
Jakaś grupa będzie w niebie w sposób duchowy, czyli bez ciał.
Druga grupa będzie na Ziemi, z ciałami.
Czy osoby z pierwszej grupy zmartwychwstaną jedynie duchowo i pójdą do nieba, czy może już tam są, czy jeszcze inaczej ?
BoaDusicielu, zgodnie z Biblią nie można stwierdzić, czy osoba jest ciałem aż nie spłodzi potomstwa. Przed spłodzeniem potomstwa jest poza ciałem, które jest jej przeznaczeniem

2Kor 12:2 BT5 "Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, też nie wiem, Bóg to wie - został porwany aż do trzeciego nieba."

Rdz 2:24 BT5 "Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałem."

Syn człowieczy jest niekompletny, choć jest w szlachetnym stanie

Łk 5:34 BT5 "A Jezus rzekł do nich: Czy możecie nakłonić gości weselnych do postu, dopóki pan młody jest z nimi?"

Ap 14:4 BT5 "To ci, którzy obcowaniem z kobietami się nie splamili: bo są dziewiczy; ci, którzy Barankowi towarzyszą, dokądkolwiek idzie; ci spośród ludzi zostali wykupieni na pierwociny dla Boga i dla Baranka,"
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: wybrana »

BoaDusiciel pisze:
10 sie 2021, 9:46
Nie wiem czy dobrze rozumiem ...
Jakaś grupa będzie w niebie w sposób duchowy, czyli bez ciał.
Druga grupa będzie na Ziemi, z ciałami.
Czy osoby z pierwszej grupy zmartwychwstaną jedynie duchowo i pójdą do nieba, czy może już tam są, czy jeszcze inaczej ?
W domu Ojca jest mieszkań wiele.
Wszechświat, to ogrom planet. Jest wielki i nieskończony.
Bóg jest Ojcem całego wszechświata.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: BoaDusiciel »

Ale Królestwo Jezusa ma chyba być na Ziemi, a nie na innej planecie ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
10 sie 2021, 9:10
Przeciwko Żydom?????
Ależ zdziwiony. :xhehe:
A "teologia zastąpienia"?
A zagarnięcie wszystkich obietnic danych cielesnym potomkom Jakuba?
A przypisanie sobie nienależnych błogosławieństw?

A czynienie z Boga kłamcy? :aaa:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: wybrana »

BoaDusiciel pisze:
10 sie 2021, 20:18
Ale Królestwo Jezusa ma chyba być na Ziemi, a nie na innej planecie ?
W Bibli piszę, że na nowej ziemi. Nie piszę, że na odnowionej ale, że na nowej.

Objawienie Jana:
21:1
I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: BoaDusiciel »

Sądzisz że Jezus przyjdzie na Ziemię sądzić żywych i umarłych, a potem utworzy swoje Królestwo na innej planecie ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: Henryk »

BoaDusiciel pisze:
10 sie 2021, 20:18
Ale Królestwo Jezusa ma chyba być na Ziemi, a nie na innej planecie ?
Tak to podaje Biblia, tak mówił Jezus i apostołowie, a także prorocy.
Będzie królował wraz z Tymi, których zabrał z ziemi do Siebie.
J 14:3 BR "Kiedy zaś odejdę i przygotuję wam już miejsce, przyjdę ponownie i zabiorę was do siebie, abyście byli tam, gdzie jestem Ja."
Ap 1:6 BW "I uczynił nas rodem królewskim, kapłanami Boga i Ojca swojego, niech będzie chwała i moc na wieki wieków. Amen."
Oni to, i tylko oni, zmartwychwstali w ciałach duchowych- takich jakie posiadał jedynie Stwórca.
2P 1:3-4 BR "Boska wszechmoc sprawiła, że posiadamy wszystko, co niezbędne do [prawdziwego] życia i pobożności, i że mogliśmy poznać Tego, który nas powołał do uczestnictwa w swojej chwale i mocy. (4) To właśnie przez Niego zostały nam udzielone drogocenne i największe obietnice. Dzięki nim macie się stać uczestnikami natury samego Boga po wydostaniu się z zepsucia, które panuje w świecie na skutek ulegania pożądliwości."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
10 sie 2021, 20:56
W Bibli piszę, że na nowej ziemi. Nie piszę, że na odnowionej ale, że na nowej.
No to proszę "wybranej" czytać Biblię. Dokładnie.
Tam jednak pisze, że ziemia zostanie doprowadzona do pierwotnego stanu- takiego, gdy jeszcze człowiek jej nie "zepsuł" swoją chciwością.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: wuka »

Oni to, i tylko oni, zmartwychwstali w ciałach duchowych- takich jakie posiadał jedynie Stwórca.
Ciekawe jakie ciała mieli ci zabrani do nieba przed zmartwychwstaniem Jezusa.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
11 sie 2021, 10:06
wybrana pisze:
10 sie 2021, 20:56
W Bibli piszę, że na nowej ziemi. Nie piszę, że na odnowionej ale, że na nowej.
No to proszę "wybranej" czytać Biblię. Dokładnie.
Tam jednak pisze, że ziemia zostanie doprowadzona do pierwotnego stanu- takiego, gdy jeszcze człowiek jej nie "zepsuł" swoją chciwością.
To akurat prawda. Przebiegunowienie trwa, a nawet przyspiesza. Skutkiem będzie zupełnie inna rzeczywistość na planecie. Odnowiona, oczyszczona i ludzie też się zmienią pod wieloma względami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”