Kiedy przyjdzie Jezus?

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: wuka »

n
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 13:37 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: Queza »

wuka pisze:
05 paź 2021, 22:40
Ok, dzięki za wyjasnienie.
Czy wiesz, że wszyscy wierzący są prowadzeni przez Ducha świętego, który od Ojca i Syna pochodzi?
Masz widocznie pogłębione relacje.
Ja nie skojarzyłam Ducha św. z szamanem, ale to prawda, że szaman, ksiądz, pastor itp. są ponoć wybrani.
Pozdrawiam Cię ciepło.
Ja jestem prowadzona przez Ducha dosłownie, niektórym wierzącym może się wydawać, że są prowadzeni przez Ducha świętego, nie wszystkie duchy są święte, ale napewno są osoby prowadzone dobrze, w dobrą stronę. Dawniej ludzie ufali lekarzom, księdzom i szeptuchom, także do wybranych należą jeszcze lekarze i szeptuchy. Pozdrawiam również.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Nieziem
Posty: 872
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: Nieziem »

Queza pisze:
05 paź 2021, 22:20
Jezus już przyszedł...
Doniesiono Jezusowi, że Grecy chcą go widzieć. Wtedy Jezus powiedział o obumieraniu, a także o służeniu Jemu, takie słowa:
A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa.J12.26
Jezus mówiąc te słowa, stał na ulicy albo placu w Jerozolimie. A mimo to, nie sądzę aby można było myśleć, że tym, którzy idą z Jezusem, obiecał, że będą z Nim na tej ulicy w Jerozolimie. Jezus mówił o innym miejscu. Będąc w Jerozolimie, mówiąc "gdzie Ja jestem", mówił o innym miejscu.
I nie powiedział, że tam gdzie On będzie (czas przyszły), tam i Jego sługa będzie, ale powiedział, że tam gdzie On jest (czas teraźniejszy), tam Jego sługa też będzie.
Jezus stojąc na tej ziemi, był równocześnie gdzieś jeszcze, w miejscu, gdzie w naszej przyszłości nas spotka.
Kiedy przyjdzie Jezus? W przedostatnim wersecie Nowego Testementu jest napisane, że wkrótce. Inne relacje biblijne świadczą, że On już JEST. Dlatego "biblijnie" nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie tytułowe tego wątku. Ważniejsze jest by być jak tamci Grecy, by chcieć widzieć Jezusa.
W innym miejscu i czasie Jezus powiedział:
Eliasz już przyszedł, a nie poznali go Mat.17.12
Może w tym jest sęk cały aby poznać Jezusa, a jak to się stanie, takie pytanie (jak w tytule) nie będzie zajmować człowieka.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: wybrana »

Nieziem pisze:
06 paź 2021, 1:06
Queza pisze:
05 paź 2021, 22:20
Jezus już przyszedł...
Doniesiono Jezusowi, że Grecy chcą go widzieć. Wtedy Jezus powiedział o obumieraniu, a także o służeniu Jemu, takie słowa:
A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa.J12.26
Jezus mówiąc te słowa, stał na ulicy albo placu w Jerozolimie. A mimo to, nie sądzę aby można było myśleć, że tym, którzy idą z Jezusem, obiecał, że będą z Nim na tej ulicy w Jerozolimie. Jezus mówił o innym miejscu. Będąc w Jerozolimie, mówiąc "gdzie Ja jestem", mówił o innym miejscu.
I nie powiedział, że tam gdzie On będzie (czas przyszły), tam i Jego sługa będzie, ale powiedział, że tam gdzie On jest (czas teraźniejszy), tam Jego sługa też będzie.
Jezus stojąc na tej ziemi, był równocześnie gdzieś jeszcze, w miejscu, gdzie w naszej przyszłości nas spotka.
Kiedy przyjdzie Jezus? W przedostatnim wersecie Nowego Testementu jest napisane, że wkrótce. Inne relacje biblijne świadczą, że On już JEST. Dlatego "biblijnie" nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie tytułowe tego wątku. Ważniejsze jest by być jak tamci Grecy, by chcieć widzieć Jezusa.
W innym miejscu i czasie Jezus powiedział:
Eliasz już przyszedł, a nie poznali go Mat.17.12
Może w tym jest sęk cały aby poznać Jezusa, a jak to się stanie, takie pytanie (jak w tytule) nie będzie zajmować człowieka.
Ty piszesz o osobowo cielesnym przebywaniu Jezusa.
Jezus już przyszedł w pierwszym pokoleniu tak jak obiecał, że przyjdzie w krotce nim minie to pokolenie.
Jezus mówił o Duchu Świętym- Duchu Chrystusowym jakiego mieli otrzymać wierzący w Niego.
Jezus jest obecny Duchowo w duszy ludzkiej - w Duchu Prawdy.

Ewangelia Jana:
14:17
Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie.
14:18
Nie zostawię was sierotami, przyjdę do was.
14:19
Jeszcze tylko krótki czas i świat mnie oglądać nie będzie; lecz wy oglądać mnie będziecie, bo Ja żyję i wy żyć będziecie.
14:20
Owego dnia poznacie, że jestem w Ojcu moim i wy we mnie, a Ja w was.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: Queza »

Nieziem pisze:
06 paź 2021, 1:06
Queza pisze:
05 paź 2021, 22:20
Jezus już przyszedł...
Doniesiono Jezusowi, że Grecy chcą go widzieć. Wtedy Jezus powiedział o obumieraniu, a także o służeniu Jemu, takie słowa:
A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa.J12.26
Jezus mówiąc te słowa, stał na ulicy albo placu w Jerozolimie. A mimo to, nie sądzę aby można było myśleć, że tym, którzy idą z Jezusem, obiecał, że będą z Nim na tej ulicy w Jerozolimie. Jezus mówił o innym miejscu. Będąc w Jerozolimie, mówiąc "gdzie Ja jestem", mówił o innym miejscu.
I nie powiedział, że tam gdzie On będzie (czas przyszły), tam i Jego sługa będzie, ale powiedział, że tam gdzie On jest (czas teraźniejszy), tam Jego sługa też będzie.
Jezus stojąc na tej ziemi, był równocześnie gdzieś jeszcze, w miejscu, gdzie w naszej przyszłości nas spotka.
Kiedy przyjdzie Jezus? W przedostatnim wersecie Nowego Testementu jest napisane, że wkrótce. Inne relacje biblijne świadczą, że On już JEST. Dlatego "biblijnie" nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie tytułowe tego wątku. Ważniejsze jest by być jak tamci Grecy, by chcieć widzieć Jezusa.
W innym miejscu i czasie Jezus powiedział:
Eliasz już przyszedł, a nie poznali go Mat.17.12
Może w tym jest sęk cały aby poznać Jezusa, a jak to się stanie, takie pytanie (jak w tytule) nie będzie zajmować człowieka.
Ja nie jestem filozofem, mówię o tym czego doświadczyłam i doświadczam od Boga, jestem prostą dziewczyną z małego miasteczka, która na przykład dzisiaj gotuje na obiad rosół, ale zdaję sobie sprawę z tego, że zostałam wybrana przez Niebo. Jezus wrócił według Matrycy Callemana w roku 2006, była to jesień, a według matrycy, kiedy działa bóg światła to przedział czasowy 24 XI 2006 - 19 XI 2007, więcej w książce: "Kalendarz Majów i transformacja świadomości" Carl Johan Calleman, choć autor nie wierzy, że Jezus wróci tak jak ja to opisuję.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: wybrana »

Queza pisze:
06 paź 2021, 12:42
Nieziem pisze:
06 paź 2021, 1:06
Queza pisze:
05 paź 2021, 22:20
Jezus już przyszedł...
Doniesiono Jezusowi, że Grecy chcą go widzieć. Wtedy Jezus powiedział o obumieraniu, a także o służeniu Jemu, takie słowa:
A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa.J12.26
Jezus mówiąc te słowa, stał na ulicy albo placu w Jerozolimie. A mimo to, nie sądzę aby można było myśleć, że tym, którzy idą z Jezusem, obiecał, że będą z Nim na tej ulicy w Jerozolimie. Jezus mówił o innym miejscu. Będąc w Jerozolimie, mówiąc "gdzie Ja jestem", mówił o innym miejscu.
I nie powiedział, że tam gdzie On będzie (czas przyszły), tam i Jego sługa będzie, ale powiedział, że tam gdzie On jest (czas teraźniejszy), tam Jego sługa też będzie.
Jezus stojąc na tej ziemi, był równocześnie gdzieś jeszcze, w miejscu, gdzie w naszej przyszłości nas spotka.
Kiedy przyjdzie Jezus? W przedostatnim wersecie Nowego Testementu jest napisane, że wkrótce. Inne relacje biblijne świadczą, że On już JEST. Dlatego "biblijnie" nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie tytułowe tego wątku. Ważniejsze jest by być jak tamci Grecy, by chcieć widzieć Jezusa.
W innym miejscu i czasie Jezus powiedział:
Eliasz już przyszedł, a nie poznali go Mat.17.12
Może w tym jest sęk cały aby poznać Jezusa, a jak to się stanie, takie pytanie (jak w tytule) nie będzie zajmować człowieka.
Ja nie jestem filozofem, mówię o tym czego doświadczyłam i doświadczam od Boga, jestem prostą dziewczyną z małego miasteczka, która na przykład dzisiaj gotuje na obiad rosół, ale zdaję sobie sprawę z tego, że zostałam wybrana przez Niebo. Jezus wrócił według Matrycy Callemana w roku 2006, była to jesień, a według matrycy, kiedy działa bóg światła to przedział czasowy 24 XI 2006 - 19 XI 2007, więcej w książce: "Kalendarz Majów i transformacja świadomości" Carl Johan Calleman, choć autor nie wierzy, że Jezus wróci tak jak ja to opisuję.
Piszesz o Jezusie, ze doświadczyłaś Jego obecność a dalej wstawiasz wielkie niedorzeczności.
Zastanów się jakiego ducha doświadczyłaś, bo niegodziwiec się przedstawia, że to on jest Bogiem I wielu go słucha.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: Queza »

wybrana pisze:
06 paź 2021, 13:14
Piszesz o Jezusie, ze doświadczyłaś Jego obecność a dalej wstawiasz wielkie niedorzeczności.
Zastanów się jakiego ducha doświadczyłaś, bo niegodziwiec się przedstawia, że to on jest Bogiem I wielu go słucha.
Jakie niedorzeczności? To, że czytam inne książki niż Biblia to niedorzeczność, czy to że gotuję dziś rosół? Ja nie jestem Bogiem, Bóg się ze mną komunikuje za pomocą gwiazd na Niebie, mam ciało śmiertelne, więc nie mogę być Bogiem, Bóg jest Duchem.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: RN »

Queza pisze:
06 paź 2021, 14:14


Jakie niedorzeczności? To, że czytam inne książki niż Biblia to niedorzeczność, czy to że gotuję dziś rosół?
To, że gotujesz dziś rosół :!:
Rosół gotuje się w pierwszy dzień tygodnia, a nie w trzeci :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: Queza »

RN pisze:
06 paź 2021, 15:21
Queza pisze:
06 paź 2021, 14:14


Jakie niedorzeczności? To, że czytam inne książki niż Biblia to niedorzeczność, czy to że gotuję dziś rosół?
To, że gotujesz dziś rosół :!:
Rosół gotuje się w pierwszy dzień tygodnia, a nie w trzeci :-)
Jak liczysz niedzielę jako pierwszy dzień tygodnia, to dzisiaj jest dzień czwarty. Lubię być niestandardowa. :-)
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: RN »

Queza pisze:
06 paź 2021, 16:03


Jak liczysz niedzielę jako pierwszy dzień tygodnia, to dzisiaj jest dzień czwarty. Lubię być niestandardowa. :-)
No tak.
To już nie trzy, a cztery dni wystąpiło opóżnienie z rosołem
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: BoaDusiciel »

wybrana pisze:
06 paź 2021, 13:14

Piszesz o Jezusie, ze doświadczyłaś Jego obecność a dalej wstawiasz wielkie niedorzeczności.
Zastanów się jakiego ducha doświadczyłaś, bo niegodziwiec się przedstawia, że to on jest Bogiem I wielu go słucha.
Jej duch jest tak samo dobry jak twój :lol:
A czy to prawda, że wybierasz się na granicę białoruską, żeby pomóc żołnierzom we wrzucaniu chorych dzieci do lasu ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: Queza »

RN pisze:
06 paź 2021, 23:51
Queza pisze:
06 paź 2021, 16:03


Jak liczysz niedzielę jako pierwszy dzień tygodnia, to dzisiaj jest dzień czwarty. Lubię być niestandardowa. :-)
No tak.
To już nie trzy, a cztery dni wystąpiło opóżnienie z rosołem
W niedzielę też robiłam.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: DonCicio »

Queza pisze:
06 paź 2021, 12:42
Jezus wrócił według Matrycy Callemana w roku 2006, była to jesień, a według matrycy, kiedy działa bóg światła to przedział czasowy 24 XI 2006 - 19 XI 2007

Kiedy wkrótce przyjdzie Jezus, razem ze swoimi aniołami, z pewnością będziesz o tym wiedziała ... wszyscy będą wiedzieć. Jezus nie będzie sądził zaocznie:

Mat 25:31-33 "Kiedy Syn Człowieczy przyjdzie w swojej chwale wraz ze wszystkimi aniołami, wtedy zasiądzie na swoim wspaniałym tronie. Będą przed nim zebrane wszystkie narody i będzie oddzielał jednych ludzi od drugich, jak pasterz oddziela owce od kóz. Owce postawi po swojej prawej stronie, a kozy po lewej"

Każdy będzie miał prawo do obrony: "Wtedy prawi go zapytają ... A Król im odpowie ..." (Mat 25:37-40), "Wtedy również oni [przeklęci] go zapytają ... A on im odpowie" (Mat 25:41-46).


2 Pio 3:9 "Jehowa nie zwleka z realizacją swojej obietnicy, jak to niektórzy sądzą, lecz okazuje wam cierpliwość, bo nie chce, żeby ktokolwiek został zgładzony, ale żeby wszyscy zdobyli się na skruchę"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: Queza »

DonCicio pisze:
08 paź 2021, 7:50
Queza pisze:
06 paź 2021, 12:42
Jezus wrócił według Matrycy Callemana w roku 2006, była to jesień, a według matrycy, kiedy działa bóg światła to przedział czasowy 24 XI 2006 - 19 XI 2007

Kiedy wkrótce przyjdzie Jezus, razem ze swoimi aniołami, z pewnością będziesz o tym wiedziała ... wszyscy będą wiedzieć. Jezus nie będzie sądził zaocznie:

Mat 25:31-33 "Kiedy Syn Człowieczy przyjdzie w swojej chwale wraz ze wszystkimi aniołami, wtedy zasiądzie na swoim wspaniałym tronie. Będą przed nim zebrane wszystkie narody i będzie oddzielał jednych ludzi od drugich, jak pasterz oddziela owce od kóz. Owce postawi po swojej prawej stronie, a kozy po lewej"

Każdy będzie miał prawo do obrony: "Wtedy prawi go zapytają ... A Król im odpowie ..." (Mat 25:37-40), "Wtedy również oni [przeklęci] go zapytają ... A on im odpowie" (Mat 25:41-46).


2 Pio 3:9 "Jehowa nie zwleka z realizacją swojej obietnicy, jak to niektórzy sądzą, lecz okazuje wam cierpliwość, bo nie chce, żeby ktokolwiek został zgładzony, ale żeby wszyscy zdobyli się na skruchę"
Koloryzować można i to wiele, ale moim zdaniem takiej sytuacji nie będzie, jak opisujesz z oddzieleniem owiec od kóz. :-D
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1273
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: DonCicio »

Queza pisze:
08 paź 2021, 9:24

Koloryzować można i to wiele, ale moim zdaniem takiej sytuacji nie będzie, jak opisujesz z oddzieleniem owiec od kóz. :-D

Dobrze, że napisałaś "moim zdaniem"! Dla mnie liczy się zdanie Boga, który bardzo wyraźnie zapowiedział, co uczyni Jego Syn, kiedy wkrótce zasiądzie na tronie Sędziowskim.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”