Kiedy przyjdzie Jezus?

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Wnikliwy,kolejny raz ta sama bajka.Dlugasny post nie na temat,a personalnie przeciwko Mannie z nieba.
Pieknie wypunktowales 4 tezy.I co za tym idzie?Nic,oprocz stwierdzenia,ze to odpal.Skoro uwazasz,ze Manna nie ma racji,to wykaz sie i udowodnij ze to nieprawda.Potrafisz?
Twoja dzialalnosc na forum w tej chwili polega na tym,ze podazasz za postami osob ktorych nie lubisz i probujesz pisac zlosliwe uwagi na ich temat.
Wnikliwy pisze:Czy to miejsce dla osoby wierzącej?
Przestalbys juz biadolic,bo robisz to od dluzszego czasu i nic z tego nie wynika.I nie wyniknie. :-D

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Jeżeli dzisiaj postrzegamy Boga jako Światłość , wszechobecną Miłość , Dobroć w której i dzięki której wszyscy żyjemy i istniejemy
a przy tym jest On jest stały i niezmienny co do miłości i dobroci względem nas
to takim był On i 4000 lat temu i takim jest dzisiaj , u Niego nie ma zmian .

To ludzka natura każe postrzegać Go raz jako okrutnego demiurga , raz jako dobrego Ojca
W Nim nie ma zmian , zmiany zachodzą w nas i dlatego inaczej postrzegano Go 3000 lat temu a inaczej postrzegamy Go teraz .
Tak było napisane . Prawda?
Sam właśnie przyznałeś, że Bóg Biblii jest tylko wyobrażeniem jego twórców czyli ludzi!
Wizerunek Boga w Biblii zmieniał się wraz z czasem, czyli ze zmianą myślenia ludzkiego!
Zmieniają się twórcy Boga biblijnego, zmienia się sam Bóg.
Dlatego możemy mieć pewność, że biblijny Bóg nie istnieje, bo jego prymitywne cechy są ODBICIEM prymitywnej cywilizacji która go stworzyła.
A taka odpowiedź to czysta manipulacja .
Ja mówię o tym jak zmienia się postrzeganiu Boga na przestrzeni dziejów ludzkości / miedzy innymi o tym mówi Biblia/
a Ty o jego wyobrażeniu , wizerunku jaki ma miejsce w religii .

Po takiej odpowiedzi jak wyżej a przy tym po przepięknej odpowiedzi o Bogu /bodajże Wnikliwemu/ muszę zadać Ci osobiste pytanie.
Deizm – nurt religijno-filozoficzny, którego cechą wspólną jest przekonanie, że racjonalnie można uzasadnić istnienie jedynie Boga bezosobowego, będącego konstruktorem świata rozumianego jako mechanizm oraz źródłem praw, według których ten mechanizm świata działa.
Nie jestem deistą, ale uważam, że racjonalnie można uzasadnić istnienie bytu niematerialnego ,
będącego konstruktorem świata rozumianego jako mechanizm oraz źródłem praw, według których ten mechanizm świata działa .

Ten świat działa w oparciu o niewidzialne prawa Natury .
I dla mnie, te niewidzialne prawa Natury wg. których działa cała przyroda tego świata
są racjonalnym dowodem na istnienie Wyższego Sterowania , które religia nazywa Bogiem .
Więc wierzysz w istnienie bytu niematerialnego będącego konstruktorem świata rozumianego jako mechanizm oraz źródłem praw, według których ten mechanizm świata działa ?

Jeżeli nie, to dalsza dyskusja nie ma sensu .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

marta wikluk
Posty: 104
Rejestracja: 19 kwie 2015, 20:07

Post autor: marta wikluk »

Wnikliwy pisze:czy ma to sens aby tu przebywać, gdzie stwarza się coraz większa drużyna osób które znieważają Boga.
Według egzorcystów najbardziej atakują Boga byli katolicy / chrześcijanie, chcą uspokoić w ten sposób swoje sumienie, że już nie wierzą.
Paszko pisze:Gdyby ludzkość nie stworzyła instytucji religijnych, zamiast w imię Boga wyrzynałaby bliźnich w imię Mamony, tj. w celach gospodarczych, aby przejąć zasoby innych plemion, narodów czy grup społecznych.
Religia przynosi też wiele dobrego.

Obrazek
Wiara nie zwalnia z myślenia.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

marta wikluk pisze:Według egzorcystów najbardziej atakują Boga byli katolicy / chrześcijanie
A o jakim Bogu piszesz? O chrześcijańskim?
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

efroni pisze:Ten świat działa w oparciu o niewidzialne prawa Natury .
I dla mnie, te niewidzialne prawa Natury wg. których działa cała przyroda tego świata
są racjonalnym dowodem na istnienie Wyższego Sterowania , które religia nazywa Bogiem .
Więc wierzysz w istnienie bytu niematerialnego będącego konstruktorem świata rozumianego jako mechanizm oraz źródłem praw, według których ten mechanizm świata działa ?
Tak właśnie wierzę.
Natomiast religia spersonalizowała Boga pod swoje konkretne wyobrażenia.
Dostosowała do swoich fantazji.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

efroni
Jeżeli dzisiaj postrzegamy Boga jako Światłość , wszechobecną Miłość , Dobroć w której i dzięki której wszyscy żyjemy i istniejemy
a przy tym jest On jest stały i niezmienny co do miłości i dobroci względem nas
to takim był On i 4000 lat temu i takim jest dzisiaj , u Niego nie ma zmian .
Bóg jest Duchem-Energią,Światłością,Miłością,Żródłem,itd,ale kim była istota,która w ST podawała się za Boga,ale w rzeczywistości nim nie była.Ta Światłość obecna w nas,o której mówił Jezus,nie jest bogiem ze ST.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

booris pisze:Wnikliwy,kolejny raz ta sama bajka.Dlugasny post nie na temat,a personalnie przeciwko Mannie z nieba.
Pieknie wypunktowales 4 tezy.I co za tym idzie?Nic,oprocz stwierdzenia,ze to odpal.Skoro uwazasz,ze Manna nie ma racji,to wykaz sie i udowodnij ze to nieprawda.Potrafisz?
Twoja dzialalnosc na forum w tej chwili polega na tym,ze podazasz za postami osob ktorych nie lubisz i probujesz pisac zlosliwe uwagi na ich temat.
Wnikliwy pisze:Czy to miejsce dla osoby wierzącej?
Przestalbys juz biadolic,bo robisz to od dluzszego czasu i nic z tego nie wynika.I nie wyniknie. :-D
Oczywiście, że skierowany do Manny, przecież nie do ciebie. Czy uważasz sie ze względu na swoje pogadanki na sb jej adwokatem?

Co do mojego chodzenia za kimś, to jest raczej odwrotnie, a ja czytam że ktoś kto jakiś czas temu był śJ i doszedł do takich genialnych wręcz fascynujących wniosków, to mogę wyrazić swoje zdanie. Tobie jednak nic do tego.

Po drugie na forum biblijnym nie mam zamiaru tłumaczyć się ze swoich przekonań komuś kto jest tu tylko dla rozrywki " wkurzania " osób religijnych.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Wnikliwy pisze:Oczywiście, że skierowany do Manny,
Wnikliwy pisze:Powód - Manna to nawet nie były śJ - tylko zawieszony w próżni śJ - powód - panika, strach itd. przed tym, że straci rodzinę. Jak widać ma to sens skoro rodzina chce być nadal śJ i wierzyć w Boga, a będzie faszerowana takimi wnioskami osoby która odwróciła się od Boga.
To nie jest odwrócenie się od organizacji tylko od Boga, a to jest gorsze niż odstępstwo od nauk śJ.
Tak więc reasumując - zastanawiam się nad tym, czy ma to sens aby tu przebywać, gdzie stwarza się coraz większa drużyna osób które znieważają Boga.
Czy to miejsce dla osoby wierzącej?
Drogi Wnikliwy!

Niestety muszę Ciebie rozczarować. Nic z tego co napisałeś nie jest prawdą. Ja rozumiem, że chodzisz po domach i głosisz kłamstwa, ale żeby kłamać na kogoś kogo nie znasz?
Czy Ty się dobrze czujesz?

Informuję Ciebie, że nie jestem żadnym SJ zawieszonym w próżni.
Sama się odłączyłam, napisałam list wyjaśniający i podałam powody wystąpienia z organizacji SJ. Ale to było ponad 8/9 lat temu.
Gdzie tutaj widzisz zawieszenie?

Informuję Ciebie również, że cała moja najbliższa rodzina, łącznie z mamą, siostrą, bratem nie jest już SJ.
Najdłużej mama była SJ do 2015 roku.
Była nim ponad 50 lat.

Poza tym pisząc o strachu ludzi, którzy chcą opuścić Wasze szeregi w taki sposób, sam dajesz świadectwo jaka to sekta rozdzielająca rodziny.
Nic do tego dodawać nie trzeba.
Robisz lepszą robotę niż niejeden odstępca.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

I tak trzymać. Jak widać jesteś odstępcą całą gębą. Dożywotni ignor :-/

marta wikluk
Posty: 104
Rejestracja: 19 kwie 2015, 20:07

Post autor: marta wikluk »

nesto pisze:A o jakim Bogu piszesz? O chrześcijańskim?
O jedynym jaki jest.
Wiara nie zwalnia z myślenia.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Manna z nieba pisze:
efroni pisze:Ten świat działa w oparciu o niewidzialne prawa Natury .
I dla mnie, te niewidzialne prawa Natury wg. których działa cała przyroda tego świata
są racjonalnym dowodem na istnienie Wyższego Sterowania , które religia nazywa Bogiem .
Więc wierzysz w istnienie bytu niematerialnego będącego konstruktorem świata rozumianego jako mechanizm oraz źródłem praw, według których ten mechanizm świata działa ?
Tak właśnie wierzę.
Natomiast religia spersonalizowała Boga pod swoje konkretne wyobrażenia.
Dostosowała do swoich fantazji.
Bardzo dobrze napisane . Zgadzam się z Tobą w 100% .
I to jest platforma na której możemy zbudować jakieś porozumienie .
Zatem powtórzę jeszcze raz to co napisałem .

Jeżeli dzisiaj postrzegamy Boga jako Światłość , wszechobecną Miłość , Dobroć w której i dzięki której wszyscy żyjemy i istniejemy
a przy tym jest On jest stały i niezmienny co do miłości i dobroci względem nas
to takim był On i 4000 lat temu i takim jest dzisiaj , u Niego nie ma zmian .

(...) W Nim nie ma zmian , zmiany zachodzą w nas i dlatego inaczej postrzegano Go 3000 lat temu a inaczej postrzegamy Go teraz .


Napisałaś ; Zmieniają się twórcy Boga biblijnego, zmienia się sam Bóg.
Owszem , ludzie się zmieniają , ale Bóg się nie zmienia .

Na szczęście , religie nie mają takiej mocy sprawczej by Bóg był takim jakim Go te religie przedstawiają, jakim chcą by był .

Jaka jest więc ta wszechobecna Światłość , Miłość , Dobroć w której i dzięki której wszyscy żyjemy i istniejemy
a którą /z szacunku? , z wdzięczności ?/ nazywamy Bogiem ?
Taka jak GO postrzegali pasterze kóz i owiec 3600 lat temu ?
A może taka jak GO postrzegają ŚJ ? Katolicy? ADS ? Prawosławni ? Ortodoksyjni Żydzi ? A może wojujący islamiści ?
Jak widać "BOGÓW" ci u nas pod dostatkiem . Jest w czym wybierać :mrgreen: .

Owszem , zmieniają się "twórcy Boga biblijnego" /Żydzi/ zmienia się też ich postrzeganie Boga ,
ale Bóg się nie zmienia . On był i jest wciąż taki sam . W Nim nie ma zmian .

4000 lat temu i Ziemia i Księżyc i Słońce i gwiazdy były takie same jak dziś .
Jak 4000 lat temu ludzie postrzegali Ziemię , Księżyc , Słońce , gwiazdy ?
Tak samo jak dziś ?
Człowiek się zmienił , zmieniło się też postrzeganie Ziemi , Księżyca ,Słońca , gwiazd ,
ale one się nie zmieniły .

Ps . Ratao , co Ty na to ? :-)
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

eksplorator

Post autor: eksplorator »

efroni pisze:Jeżeli dzisiaj postrzegamy Boga jako Światłość , wszechobecną Miłość , Dobroć w której i dzięki której wszyscy żyjemy i istniejemy
a przy tym jest On jest stały i niezmienny co do miłości i dobroci względem nas
to takim był On i 4000 lat temu i takim jest dzisiaj , u Niego nie ma zmian.
To prawda, że Bóg jest ciągle ten sam. On się nie zmienił i nie zmienił też swoich zasad;

Hiob 23;13 PNŚ (13) Lecz On jest zawsze ten sam, któż go odmieni? Czego On pragnie, to czyni.

5 Moj 4;35,39 BW (35) Tobie pokazano, abyś poznał, że Jehowa jest prawdziwym Bogiem; nie ma innego oprócz niego. (39) Dobrze wiesz dzisiaj i przywołaj sobie do serca, że Jehowa to prawdziwy Bóg w niebiosach w górze i na ziemi w dole. Nie ma innego.
Nakazy, czego oczekuje od człowieka względem swojej Osoby, dał w formie pisanej 3500 lat temu, powtarzając wiele razy, że jest jedynym prawdziwym Bogiem;

Wyj 20; (2) "Jam jest Jehowa, twój Bóg, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewolników. (3) Nie wolno ci mieć żadnych innych bogów na przekór mojemu obliczu. (4) "Nie wolno ci robić sobie rzeźbionego wizerunku ani postaci podobnej do czegokolwiek co jest w niebiosach w górze, lub tego, co jest na ziemi na dole, lub tego, co jest w wodach pod ziemią. (5) Nie wolno ci kłaniać się im ani dać się namówić do służenia im, gdyż ja, Jehowa, twój Bóg, jestem Bogiem wymagającym wyłącznego oddania, zsyłającym karę za przewinienie ojców na synów, na trzecie pokolenie i na czwarte pokolenie, w wypadku tych, którzy mnie nienawidzą, (6) lecz okazującym lojalną życzliwość tysiącznemu pokoleniu w wypadku tych, którzy mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

Iz 45;5-7 PNŚ (5) Jam jest Jehowa i nie ma nikogo innego. Oprócz mnie nie ma Boga. Opaszę cię mocno, chociaż mnie nie poznałeś, (6) by ludzie ze wschodu słońca i z jego zachodu poznali, że oprócz mnie nie ma nikogo. Jam jest Jehowa i nie ma nikogo innego. (7) Tworzę światło i stwarzam ciemność, zaprowadzam pokój i stwarzam niedolę - ja, Jehowa, czynię to wszystko.

Pow Pra 6;4 PNŚ (4) "Słuchaj, Izraelu: Jehowa, nasz Bóg, to jeden Jehowa. (5) A ty masz miłować Jehowę, twojego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą, i całą swą siłą życiową. (6) I te słowa, które ci dzisiaj nakazuję, mają być w twoim sercu;
Powtórzył to ponad 2000 lat temu, że w tej kwestii nic się nie zmieniło;
Ef 4;5 PNŚ (5) jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest; (6) jeden Bóg i ojciec wszystkich, który jest ponad wszystkimi i przez wszystkich, i we wszystkich.

Mat 22;36-38 PNŚ (36) "Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?" (37) On rzekł do niego: " 'Masz miłować Jehowę, twojego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą, i całym swym umysłem'. (38) To jest największe i pierwsze przykazanie.


Ten sam Bóg zapowiedział ponad 2800 lat temu, jaki ważny czynnik będzie potrzebny aby ujść cało i dostąpić zbawienia;
Joel 2;32 PNŚ (32) I stanie się, że każdy, kto wzywa imienia Jehowy, ujdzie cało; bo ci, którzy przeżyją, znajdą się na górze Syjon i w Jerozolimie - jak powiedział Jehowa - i wśród ocalałych, których Jehowa wzywa". (Joe 3;5)
Powtórzył to naśladowcom swego Syna jakieś 880 lat później
Dzie 2;21 PNŚ (21) a każdy, kto wzywa imienia Jehowy, będzie wybawiony"

Rz 10:13 PNŚ (13) Gdyż „każdy, kto wzywa imienia Jehowy, będzie wybawiony
Skoro tak, to po co kombinować jak koń pod górę i ustanawiać sobie ludzkie 'Prawa' dotyczące Boga, które nie są Jego 'Prawami' i czynić własne wizje Boga, które nie są Jego wizjami?
1 Król 3;14 BW (14) A jeżeli chodzić będziesz moimi drogami, przestrzegając moich ustaw i przykazań, jak chodził Dawid, twój ojciec, przedłużę twoje dni.
Czy Bóg miał by kłamać w tej kwestii;
Licz 23:19 PNŚ Bóg nie jest człowiekiem, by miał kłamać, ani synem ludzkim, by miał żałować. Czy powiedział, a nie uczyni, i mówił, a nie spełni?
efroni pisze:Na szczęście , religie nie mają takiej mocy sprawczej by Bóg był takim jakim Go te religie przedstawiają, jakim chcą by był .
Skoro zatem jest "Jeden Bóg i jedna wiara", niech przedstawiciele różnych religii udowodnią, ze Słowem tegoż Boga w ręku, Biblią, że Bóg popiera ich sposób postrzegania Siebie. Niech udowodnią, że to oni są "ludem z narodów" (Iz 43;10,12), ustanowionym dla Jego Imienia, którzy mieli "oznajmiać Jego wspaniałe przymioty";
Dzie 15;14 PNŚ Symeon wyczerpująco opowiedział, jak to Bóg po raz Pierwszy zwrócił uwagę na narody, aby z nich wziąć lud dla swego imienia.

Iz 55;5 PNŚ Oto wezwiesz naród, którego nie znasz, aludzie z narodu, którzy cię nie poznali, przybiegną do ciebie ze względu na Jehowę, twego Boga, i na Świętego Izraelskiego, gdyż on cię upiększy.

1 Pio 2;9 PNŚ Lecz wy jesteście "rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem na szczególną własność — żebyście szeroko oznajmili wspaniałe przymioty" tego, który was powołał z ciemności do swego zdumiewającego światła.

Piotr Pawlak
Posty: 201
Rejestracja: 10 lip 2016, 14:52

Post autor: Piotr Pawlak »

Rzeczywistość staje się historią ,
historia legendą , legenda mitem .
1945-2017---72 lata ,była rzeczywistość jest
historią i zaczyna być legendą którą próbuje się
z fałszować .
To tylko przykład ,jeśli BÓG to wymysł to dlaczego
MIŁOŚĆ jest dla nas największą siłą która pokona
WSZYSTKO?
A kto jest największą nadzieją która nigdy
niezawodzi ?
Człowiek ?
Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

efroni pisze: ludzie się zmieniają , ale Bóg się nie zmienia .
eksplorator pisze:To prawda, że Bóg jest ciągle ten sam. On się nie zmienił i nie zmienił też swoich zasad;
Piotr Pawlak pisze:A kto jest największą nadzieją, która nigdy
nie zawodzi ?
Piękne myśli. :-)

1Tes 4:16
"Bowiem sam Pan zstąpi z nieba na wezwanie, na głos archanioła i dźwięk trąby Bożej.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Piotr Pawlak
Posty: 201
Rejestracja: 10 lip 2016, 14:52

Post autor: Piotr Pawlak »

Witam Cię Listku

Gdy jest już koniec ,gdy nie ma już nic ,
gdy znikła nadzieja,

WTEDY JESTEŚMY W BŁĘDZIE .
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”