Kiedy przyjdzie Jezus?

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: Henryk »

wuka pisze:
11 sie 2021, 10:07
Ciekawe jakie ciała mieli ci zabrani do nieba przed zmartwychwstaniem Jezusa.
A kto został tam zabrany?
Posługujmy się Biblią, a nie zasłyszanymi opowieściami.
J 3:13 BR "Nikt nigdy nie wstąpił do nieba oprócz Syna Człowieczego, który z nieba zstąpił."
Ap 1:5 WSP "Tych samych darów udzieli wam Jezus Chrystus jako godny zaufania świadek Boga, który jako pierwszy przeszedł ze śmierci do życia i teraz panuje nad królami ziemi. On nas kocha i za cenę swej krwi uwolnił nas od grzechów,"
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
11 sie 2021, 10:22
wuka pisze:
11 sie 2021, 10:07
Ciekawe jakie ciała mieli ci zabrani do nieba przed zmartwychwstaniem Jezusa.
A kto został tam zabrany?
Posługujmy się Biblią, a nie zasłyszanymi opowieściami.
J 3:13 BR "Nikt nigdy nie wstąpił do nieba oprócz Syna Człowieczego, który z nieba zstąpił."
Ap 1:5 WSP "Tych samych darów udzieli wam Jezus Chrystus jako godny zaufania świadek Boga, który jako pierwszy przeszedł ze śmierci do życia i teraz panuje nad królami ziemi. On nas kocha i za cenę swej krwi uwolnił nas od grzechów,"
Ależ ja mówię o Biblii.
"Wniebowzięcie – według teologii chrześcijańskiej to zabranie osoby świętej przez Boga do nieba za życia lub po śmierci wraz z ciałem i duszą. Według Biblii Bóg zabrał do nieba dwie osoby: Henocha (por. Księga Rodzaju 5,24; Mądrość Syracha 44,16; i 49,14; List do Hebrajczyków 11,5);"

Eliasz również...

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: Bobo »

Biblia nie podaje, że Henocha Bóg zabrał do nieba. Masz tylko tekst, że... zabrał go Bóg. I tyle.
Ludzie sobie dopowiadają, że pewnie zabrał go do nieba, ale Pismo tak nie podaje. Można przyjąć, że Bóg zabrał go ze świata żyjących ludzi. Zabrać, nie oznacza tylko przemieścić się w inne miejsce. Np. w zdaniu: choroba zabrała mi siły i radość z życia. Nie przeniosły się gdzieś indziej. Raczej znikły.
Natomiast o Eliaszu już z Tobą rozmawiałem, ale nie podjęłaś a tylko powtarzasz wciąż to samo... 💣
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
11 sie 2021, 10:35
Biblia nie podaje, że Henocha Bóg zabrał do nieba. Masz tylko tekst, że... zabrał go Bóg. I tyle.
Ludzie sobie dopowiadają, że pewnie zabrał go do nieba, ale Pismo tak nie podaje. Można przyjąć, że Bóg zabrał go ze świata żyjących ludzi. Zabrać, nie oznacza tylko przemieścić się w inne miejsce. Np. w zdaniu: choroba zabrała mi siły i radość z życia. Nie przeniosły się gdzieś indziej. Raczej znikły.
Natomiast o Eliaszu już z Tobą rozmawiałem, ale nie podjęłaś a tylko powtarzasz wciąż to samo... 💣
Ja sobie tego nie wymyśliłam. Tak wierzyli Izraelici w czasach, gdy Bóg zabrał Henocha. Tak również wierzyli w sprawie Eliasza.
Ale teraz, w świetle dowodów naukowych i pozanaukowych, w świetle fizyki kwantowej itd. nagle ta prawda stała się niewygodna dla wielu.
Niekoniecznie Henoch był zabrany w przemienionym ciele fizycznym, jak Chrystus po śmierci, ale został zabrany najzwyczajniej w świecie zabrany na pokład statku kosmicznego!
Czy wiesz, że istnieje świątynia w Biliwii opisana (dokładne wymiary i pomieszczenia, włącznie z wodami) przez Ezechiela? Ezechiel też został zabrany, ale akurat nie do nieba, ale przetransportowany do południowej Ameryki i opisał dokładnie to, co widział na własne oczy.
Wiele jest dziwów, wiele wskazówek w Biblii, ale niektórzy się uparli i nie chcą otworzyć się na poznanie.
Ja wierzę, że Henoch i Eliasz zostali faktycznie zabrani, w fizycznych ciałach w inne miejsce w Galaktyce.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: Bobo »

A świstak siedział i zawijał w sreberko te czekoladki... :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: wybrana »

Ciało i krew nie odziedziczą Królestwa Bożego. Więc w tej krwawej i cielesnej strukturze nie będzie Królestwa Bożego, bo ono ma Duchową formę.
To co cielesne musi przyjąć formę Duchową, by wejść do Królestwa Bożego. Duch przewyższa formę ciała, to znaczy, że żądze cielesne są ujarzmiane przez Ducha, który żyje w innej rzeczywistości jestestwa.

Nowa ewangelia uważała duchowe osiągnięcia za prawdziwy cel życia. Życie ludzkie zyskało nowy dar moralnych wartości i boskiej godności.
Jezus nauczał, że wieczne rzeczywistości są wynikiem (nagrodą) sprawiedliwych wysiłków ziemskich. W wyniku uznania szlachetnego przeznaczenia człowieka, ludzki pobyt na Ziemi nabierał nowego znaczenia.

Nowa ewangelia potwierdzała, że ludzkie zbawienie jest objawieniem dalekosiężnego, Boskiego celu, który miał być wypełniony i zrealizowany w przyszłym przeznaczeniu, w niekończącej się służbie żyjących wiecznie synów Bożych.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2021, 11:02 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
11 sie 2021, 10:35
Biblia nie podaje, że Henocha Bóg zabrał do nieba. Masz tylko tekst, że... zabrał go Bóg. I tyle.
Co prawda, to prawda. Filipa też został zabrany, a nawet "porwany":
Dz 8:39 BT5 "A kiedy wyszli z wody, Duch Pański porwał Filipa i dworzanin już więcej go nie widział. Jechał zaś z radością swoją drogą."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: wuka »

Wielu było tak wyśmiewanych. Może doczekamy/doczekacie i powiecie: wuka miała rację.
Ziemię czekają ogromne zmiany, zarówno klimatyczne, jak i duchowe. Mapy będą robione od nowa. Wielu otworzą się oczy. Poznamy całkiem nową, dotąd nieznaną energię. Glob na razie wolno, ale niedługo przyspieszy i zmieni położenie. Obserwujcie delfiny i wieloryby. Jeśli będą wiadomości, że sporo ich jest w pobliżu lądu - to dobrze. Jeśli będą jedynie na pełnych wodach - nic dobrego ludzi nie czeka.

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: BoaDusiciel »

wybrana pisze:
11 sie 2021, 11:00
Ciało i krew nie odziedziczą Królestwa Bożego.
Rysują się duże możliwości dla szkieletów, bez ciała i krwi :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: radek »

Niebo jest istotną częścią struktury Bożej Miłości, więc trudno jest być tam zabranym, chyba że osiągnąć stan jego wibracji, a to że Syn Człowieczy stamtąd zstąpił oznacza, iż jest On owocem Tej Miłości

Rdz 1:1 BT5 "Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię."

J 6:37-38 BT5 "Wszystko, co Mi daje Ojciec, do Mnie przyjdzie, a tego, który do Mnie przychodzi, precz nie odrzucę, (38) ponieważ z nieba zstąpiłem nie po to, aby pełnić swoją wolę, ale wolę Tego, który Mnie posłał."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

kris0069
Posty: 67
Rejestracja: 28 wrz 2015, 0:25

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: kris0069 »

wybrana pisze:
10 sie 2021, 20:56

W Bibli piszę, że na nowej ziemi. Nie piszę, że na odnowionej ale, że na nowej.

Księga Izajasza

18 Albowiem tak mówi Pan,
Stworzyciel nieba, On Bóg,
który ukształtował i wykończył ziemię,
który ją mocno osadził,
który nie stworzył jej bezładną,
lecz przysposobił na mieszkanie:
«Ja jestem Pan i nie ma innego.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: wybrana »

kris0069 pisze:
11 sie 2021, 18:42
wybrana pisze:
10 sie 2021, 20:56

W Bibli piszę, że na nowej ziemi. Nie piszę, że na odnowionej ale, że na nowej
Księga Izajasza

18 Albowiem tak mówi Pan,
Stworzyciel nieba, On Bóg,
który ukształtował i wykończył ziemię,
który ją mocno osadził,
który nie stworzył jej bezładną,
lecz przysposobił na mieszkanie:
«Ja jestem Pan i nie ma innego.
I ja w to nie wątpię.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2021, 22:48 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: BoaDusiciel »

Ty wybrana najpierw twierdzisz, że w domu Ojca jest mieszkań wiele i że Królestwo Jezusa będzie poza Ziemią, a teraz popisujesz się po twierdzeniem, że Ziemia jest przeznaczona przez Boga na mieszkanie dla ludzi.
Jest w tym jakiś sens ? :roll:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: wybrana »

BoaDusiciel pisze:
11 sie 2021, 21:22
Ty wybrana najpierw twierdzisz, że w domu Ojca jest mieszkań wiele i że Królestwo Jezusa będzie poza Ziemią, a teraz popisujesz się po twierdzeniem, że Ziemia jest przeznaczona przez Boga na mieszkanie dla ludzi.
Jest w tym jakiś sens ? :roll:
A czemu się dziwisz?
Bóg jest Stwórcą wszystkiego. To, że człowiek odszedł od praw Bożych jest skutkiem zwiedzenia przez szatana i upadku duchowego człowieka.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Kiedy przyjdzie Jezus?

Post autor: BoaDusiciel »

A dziwię się, że ktoś jednocześnie twierdzi, że Ziemia jest przeznaczona przez Boga na mieszkanie dla ludzi i że Królestwo Jezusa będzie poza Ziemią.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”