St.Testament w tłumaczeniu męzów Bozych No.Testamentu.

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Henryk-napisał.
Mam dośc ważne pytanie:- Na czym polega pojednanie człowieka z Bogiem w wieku ewangelicznym?
I następne:- Kto będzie stanowił pośrednika Nowego Przymierza w tysiącleciu?
Bedę wdzięczny za odpowiedź.
Tak,już o tym w poprzednich postach pisaliśmy,ale nie szkodzi ponownie.

1.Ewangelia,zgodnie z poleceniem Pana Jezusa,miała być opowiadana
posród wszystkich narodów świata,ale nie po to aby,nawrócić,świat cały i w wieku ewangelicznym,pojednać go z Bogiem,tylko na świadectwo.
Ew.Mat.24-14.
I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom,i wtedy nadejdzie koniec.
Ale również jest opowiadana po to,aby wybrać lud imieniowi swemu [Jezusowi].
Ap.pisał.
Bracia święci powołania niebieskiego uczestnicy
A więc powołanie niebieski [duchowy stan].
2.Pio.1-4.
Przez które darowane nam zostały drogocenne i największe obietnice,abyście przez nie stali się uczestnikami boskiej natury.
Tego okresu czasu,pośrednikiem jest wyłącznie,Jezus i lud Boży przez wiarę w Niego i osobiste poświęcenie,może osiągnąć ten duchowy stan.

Pan Jezus mówił do uczni,abyście byli tam,gdzie i ja jestem.

Ta grupa ludzi wieku ewangelicznego,wybierana jest ze wszystkich narodów na jednakowych warunkach.
Kto wypełni warunki przymierza,a No.Przymierze jest warunkowe, bedzie należał do klasy Kościoła,małżonki Jezusa,która to wybiera wyłącznie Jezus.Jest to sąd osobisty.

Kiedy nadejdzie koniec tej epoki czasu i rozpocznie sie okres 1000-lat,to właśnie rozpoczyna się praca Jezusa,ale już z małżonką,w celu doprowadzenia całej ludzkości do społeczności z Bogiem.
Obj.Jan-opisuje dokładnie,ten czas,jako okres leczenia świata,narody wszystkie przyjdą do Nowego Jeruzalem po życie
Ap,Tłumaczy,że tym miastem jest Chrystus,ale już wraz z małżonką,swoim Kościołem,czyli Chrystus,jako głowa i ciało [duchowe]-I On kompletny Chrystus jest pośrednikiem do świata.To On będzie sądził i błogosławił go.
Dlatego pisze o dwóch etapach działania Nowego Przymierza,którego ostatecznym celem jest pojednać ludzkość z Bogiem.
Kol.1-20.
i żeby przez Niego [Jezusa] wszystko ,co na ziemi i na niebie,pojednało sie z Nim,dzięki przywróceniu pokoju,przez krew krzyża Jego.
To tak,krótko.
Pozdrawiam.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: St.Testament w tłumaczeniu męzów Bozych No.Testamentu.

Post autor: chryzolit »

Witam.
Pan Jezus,po czasie kuszenia udał sie do Nazaretu.

6 Przyszedł również do Nazaretu, gdzie się wychował. W dzień szabatu udał się swoim zwyczajem do synagogi i powstał, aby czytać. 17 Podano Mu księgę proroka Izajasza. Rozwinąwszy księgę, natrafił na miejsce, gdzie było napisane:
18 8 Duch Pański spoczywa na Mnie,
ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie,
abym ubogim niósł dobrą nowinę,
więźniom głosił wolność,
a niewidomym przejrzenie;
abym uciśnionych odsyłał wolnymi,
19 abym obwoływał rok łaski od Pana.
20 Zwinąwszy księgę oddał słudze i usiadł; a oczy wszystkich w synagodze były w Nim utkwione. 21 Począł więc mówić do nich: «Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli». 22 A wszyscy przyświadczali Mu i dziwili się pełnym wdzięku słowom, które płynęły z ust Jego.


Jezus prawie na poczatku swojej publicznej działalności,przemówił do ludu poprzez odczytanie proroctwa,które jak sam stwierdził,świadczyło o Nim,prorokowało o Nim,o tym co będzie robił.Słowa te miały swa szczególną moc realizacji ich w tamtym czasie,ale też swiadczą o dzisiejszym,bo jego misja miała dotyczyć całego wieku ewangelicznego.Nawet po odejści do nieba,obiecał,że zawsze będzie ze swym ludem.
1...On dalej opowiada dobrą nowinę,-poprzez zapisane słowo o Nim w czasach starożytnych,oraz przez swoich uczni.
2...Więzniom ogłośił wolność,-więzniom grzechu i smierci i cierpienia.Wolność w duchu,bo poprzez wiarę możemy być zbawieni,usprawiedliwieni do wolności dzieci Bożych.
3...Niewidomym przejrzenie,-Możemy zobaczyć dzieło zbawienia,przygotowane przez Jezusa juz w tym wieku,ale również w następnym wieku,zobaczyć oczami wiary,czy oczami serca-jak pisze Paweł.
4...uciśnionych odsyła wolnymi,-Ap.Paweł uczył niewolników,że w Chrystusie są wolnymi,a wolnych,że w Chrystusie sa niewolnikami Pana.
5...Obwołał rok łaski od Pana,-czas zbawienia nie z uczynków,ale z łaski Bożej przez wiarę,teraz w tym wieku,ale też w wieku następnym w
czasie jego milenium-1000-lecia.

Pozdrawiam.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: St.Testament w tłumaczeniu męzów Bozych No.Testamentu.

Post autor: chryzolit »

W tytułowym temacie.
Witam.
Izaj. 53:4-12
Cytat:
Lecz on nasze choroby nosił, nasze cierpienia wziął na siebie. A my mniemaliśmy, że jest zraniony, przez Boga zbity i umęczony. 5. Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. 6. Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich. 7. Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust. 8. Z więzienia i sądu zabrano go, a któż o jego losie pomyślał? Wyrwano go bowiem z krainy żyjących, za występek mojego ludu śmiertelnie został zraniony. 9. I wyznaczono mu grób wśród bezbożnych i wśród złoczyńców jego mogiłę, chociaż bezprawia nie popełnił ani nie było fałszu na jego ustach. 10. Ale to Panu upodobało się utrapić go cierpieniem. Gdy złoży swoje życie w ofierze, ujrzy potomstwo, będzie żył długo i przez niego wola Pana się spełni. 11. Za mękę swojej duszy ujrzy światło i jego poznaniem się nasyci. Sprawiedliwy mój sługa wielu usprawiedliwi i sam ich winy poniesie. 12. Dlatego dam mu dział wśród wielkich i z mocarzami będzie dzielił łupy za to, że ofiarował na śmierć swoją duszę i do przestępców był zaliczony. On to poniósł grzech wielu i wstawił się za przestępcami.

Bardzo ciekawy tekst wyjety z proroka Izajasza,który przepowiadał przyszłość.
I tą zapowiedz proroczą wyraznie ewangelista Mat.8-17 stosuje do Pana Jezusa.

Ew.Mat.8-16.
A gdy nastał wieczór,przywiedli do Niego wielu opętanych,a On wypędzał duchy słowem i uzdrawiał wszystkich,którzy sie zle mieli.
Aby się spełniło co przepowiadziano przez Izajasza proroka,mówiącego;;On niemoce nasze wziął na siebie i choroby poniósł..

Posiadamy zapowiedz proroczą i wypełnienie jej,w misji Jezusa.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”