St.Testament w tłumaczeniu męzów Bozych No.Testamentu.

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

St.Testament w tłumaczeniu męzów Bozych No.Testamentu.

Post autor: chryzolit »

Chciałbym prosić o umieszczanie tutaj takich tekstów St.Testamentu,gdzie tam wyrażnie dotyczyły fizycznego Izraela,a w No.Testamencie maja inne znaczenie,oraz proszę o komentarze dlaczego?.

np.K.Wyjścia19;6.
''Lecz wy będziecie Mi królestwem kapłanów i ludem świętym''
Lecz w Nowym Testamencie,tekst ten dotyczy Kościoła Chrystusa,który tworzą zarówno Izraelczycy jak i poganie na jednakowych warunkach,przez wiarę J.Chrystusa.
Pierwszy list Piotra 2;9.

Tak więc do czasu Jezusa miał fizyczne znaczenie,ale w Chrystusie ma już duchowe znaczenie.
Pozdrawiam.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

2 Kor.3;11.
''Jeśli bowiem chwałę miało to co przemija,daleko więcej jaśnieje w chwale to co trwa''

Ap.Paweł charakteryzuje dwa przymierza,Mojżesza oraz No.Przymierze.Przymierze litery i ducha.
Jak zrozumieć przymierze,oraz cała treść St.Testamentu.?.
To Nowy Testament daje odpowiedz nie negując jego treści,ale nadaje mu nowe znaczenie nowa funkcję,autorzy pisząc o nim używają takich wyrazów ''przykład,cień,obraz,figura,odzwierciedlenie,wzór itd.''

No.Testament jest to przesłanie w Chrystusie skierowane do całego świata,na jednakowych warunkach.Zmiana epoki czasu,jest konsekwencja Bożego działania,które zmierza do ustanowienia Królestwa Bożego w całej pełni.Bóg jest niezmienny,On ma swoje postanowienie,swój plan,który konsekwentnie realizuje.Zmieniają się epoki czasu i postanowienia w nich,które maja cel dania,ale zmierzają ku przyszłości do pełnej doskonałości w Chrystusie.
Prorok Ozeasz w 11;1.pisze.
''Miłowałem Izraela,gdy jeszcze był dzieckiem,i syna swego wezwałem z Egiptu.''
Jednoznaczne przesłanie,dotyczy to fizycznego Izraela,tak byśmy myśleli,ale Ew.Mat.2;15,stosuje ten zapis jako proroctwo na Jezusa.
''I przebywał tam,aż do śmierci Heroda,aby się spełniło,co powiedział Pan przez proroka,mówiącego,z Egiptu wezwałem Syna Mego'' .Izrael jest obrazem na Chrystusa.Ciekawe przesłanie.
Pozdrawiam.

Teresa
Posty: 201
Rejestracja: 02 paź 2012, 12:57

Post autor: Teresa »

chryzolit pisze:Chciałbym prosić o umieszczanie tutaj takich tekstów St.Testamentu,gdzie tam wyrażnie dotyczyły fizycznego Izraela,a w No.Testamencie maja inne znaczenie,oraz proszę o komentarze dlaczego?.
To b. ciekawy i b. b. obszerny temat, ale aby widzieć te wszystkie miejsca, których jest b. dużo potrzebne jest spojrzenie duchowe.

Życie i relacja człowieka z Bogiem w ST jest, dla mnie osobiście, ważną częścią umożliwiającą poznawanie Boga, Jego woli, tego, co przed Nim jest dobre, złe lub wręcz obrzydliwe.

Naturalne sytuacje spotykające postacie ze ST powinny być ( według mnie)duchowym, budującym przekazem.

Człowiek nie powinien opierać się na cieniu chociaż może go dokładnie widzieć, bo upadnie.

Rzeczywistością jest Chrystus . To jest prawdziwy Odkupiciel, Nauczyciel, Pasterz, Bliźni ( Ew. Łuk. 10R 36,37W) , jedyna Droga, Prawda i Żywot Wieczny.


Bóg przysłał Jezusa jako Odkupiciela i jedyny Wzór do naśladowania.

Próby cielesnego łączenia( rytuałów) ST i NT są według mnie błądzeniem , natomiast duchowe przesłanie ST z Nowym Przymierzem, czczenie Boga w duchu i prawdzie, daje wszelkie możliwości w celu poznania Boga i Jezusa Chrystusa. Przy czym poznanie jest życiem( ciałem się staje) w oparciu o wiedzę Biblijną.

Ew. Mat. 13R 52W „ A On rzekł do nich: Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem Królestwa Niebios, podobny jest do gospodarza, który dobywa ze swego skarbca nowe i stare rzeczy.”

Poprzez całą ,w moim życiu, wędrówkę z Biblią sprawy fizycznego Izraela były i są w dalszym ciągu duchowym przesłaniem w celu zrozumienia postępowania Jezusa, sposobu w jaki nauczał , wypełnienia przez Jezusa warunków ST oraz ustanowienie NT, w którym są określone warunki jego wykonania.

Żyjemy w czasie Nowego Przymierza, nie litery lecz Ducha.

Królestwo Boże, według mnie, ma wymiar duchowy, w którym znajdują się duchowe skarby, kształtujące( przemieniające) życie człowieka, na sposób, który jest miły Bogu.

Duchowy przekaz ST jest nieodzowną częścią duchowego pokarmu ( chlebem z Nieba) dlatego b. cenię ST, a w NT odnajduję obraz prawdziwego dziecka Bożego( Jezusa), za którym mam pragnienie podążać i nabierać jego cech.

Może na koniec . Daniel z towarzyszami był skazany na życie w niewoli.

Ks. Dan. 1R 8W „ Lecz Daniel postanowił nie kalać się potrawami ze stołu królewskiego ani winem, które król pijał. Prosił więc przełożonego nad sługami dworskimi, by mógł się ustrzec splamienia.”

Dla mnie jest to duchowym przesłaniem, że prawdziwym chlebem z nieba jest Objawione przez Ducha Bożego Słowo Boże, zawarte w Biblii( posłuszeństwo, pokarm wybrany przez Daniela), a nie ludzkie pokarmy tego świata (nauki ludzkie o Bogu, religijne publikacje), w których jest ogrom toksyn.

PS. 69 23W „ Dodali żółci do pokarmu mego, A w pragnieniu moim napoili mnie octem.
23W Niechaj stół ich stanie się dla nich pułapką, A ich uczty ofiarne potrzaskiem!”


Prowadzony przez Mojżesza lud wiedział i odczuwał działanie Boga, a jednak nie ufał Mu.

Przez cały czas człowiek chce obecności Boga, ale żyć według własnej woli. Ludzkie idee, upodobania i wszystko to, co czyni według siebie jest pułapką i potrzaskiem.
Dlatego Jezus nauczał. Kto straci życie swoje zyska je.

L Rzym 11R . 7W Cóż więc? Czego Izrael szukał, tego nie osiągnął, ale wybrani osiągnęli; pozostali zaś ulegli zatwardziałości,

8W jak napisano: Zesłał Bóg na nich ducha znieczulenia, dał im oczy, które nie widzą, i uszy, które nie słyszą, aż do dnia dzisiejszego.

9W A Dawid powiada: Niechaj stół ich stanie się dla nich sidłem i siecią, i zgorszeniem, i zapłatą;

10W niech zaćmią się ich oczy, aby nie widzieli, a grzbiet ich pochyl na zawsze.”


To jest przestroga, ja życzę każdemu duchowych otwartych oczu i słyszących głos Ducha Bożego uszu. Jest to częścią każdej mojej modlitwy.

Pozdrawiam Teresa.
Iz. 55R 8W " Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan."

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Teresa.
Moim celem założenia tego tematu,jest właśnie pokazanie tego o czym piszesz,''ducha''np.
Herod,wydał rozkaz aby pozabijać wszystkie dzieci od dwóch lat i młodsze,ale to wydarzenie prorok Boży przepowiedział.Ew.Mat.2;17.
''Wówczas spełniło się co powiedziano przez Jeremiasza,proroka mówiącego;Słyszano głos w Rama,płacz i żałosną skargę.Rachel opłakuje dzieci swoje i nie daje się pocieszyć,bo ich nie ma.''Jer.31;15.
Ja czytając słowa Jer.zawsze bym myślał,że On pisze o Izraelu,a tu mamy wytłumaczenie,o kim to proroctwo jest naprawdę.
Dlatego ważne jest abyśmy pozwolili mężom Bożym No.Testamentu mówić,bo Oni w mocy Ducha Św.pomogą nam zrozumieć St.Testament.
Dzięki,
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Izajasz 40,1-2
(1) Pocieszajcie, pocieszajcie mój lud, mówi wasz Bóg! (2) Mówcie do serca Jeruzalemu i wołajcie na nie, że dopełniła się jego niewola, że odpuszczona jest jego wina, bo otrzymało z ręki Pana podwójną karę za wszystkie swoje grzechy. BW

Ten fragment na pewno mówi o fizycznym Izraelu, którego trzeba pocieszać.


Ezechiel 36,24-28
24) I zabiorę was spośród narodów, i zgromadzę was ze wszystkich ziem; i sprowadzę was do waszej ziemi, (25) i pokropię was czystą wodą, i będziecie czyści od wszystkich waszych nieczystości i od wszystkich waszych bałwanów oczyszczę was. (26) I dam wam serce nowe, i ducha nowego dam do waszego wnętrza, i usunę z waszego ciała serce kamienne, a dam wam serce mięsiste. (27) Mojego ducha dam do waszego wnętrza i uczynię, że będziecie postępować według moich przykazań, moich praw będziecie przestrzegać i wykonywać je. (28) I będziecie mieszkać w ziemi, którą dałem waszym ojcom; i będziecie moim ludem, a Ja będę waszym Bogiem

Fragment ten mówi o fizycznym Izraelu i jego powrocie do ziemi ojców


Sofoniasz 3,20
(20) W owym czasie was przywiodę, w czasie, gdy was zgromadzę; albowiem dam wam imię i chwałę u wszystkich narodów ziemi, gdy odmienię wasz los na waszych oczach - mówi Pan. BT

Bóg obiecuje Izraelowi, że odmieni jego los .

Rz 11
(11) Pytam jednak: Czy aż tak się potknęli, że całkiem upadli? żadną miarą!
Ale przez ich upadek zbawienie przypadło w udziale poganom, by ich pobudzić do współzawodnictwa.
(12) Jeżeli zaś ich upadek przyniósł bogactwo światu, a ich pomniejszenie – wzbogacenie poganom, to o ileż więcej przyniesie ich zebranie się w całości!
(13) Do was zaś, pogan, mówię: będąc apostołem pogan, przez cały czas chlubię się posługiwaniem swoim (14) w tej nadziei, że może pobudzę do współzawodnictwa swoich rodaków i przynajmniej niektórych z nich doprowadzę do zbawienia. (15) Bo jeżeli ich odrzucenie przyniosło światu pojednanie, to czymże będzie ich przyjęcie, jeżeli nie powstaniem ze śmierci do życia?
(16) Jeżeli bowiem zaczyn jest święty, to i ciasto; jeżeli korzeń jest święty, to i gałęzie.
(17) Jeżeli zaś niektóre gałęzie zostały odcięte, a pomiędzy nie zostałeś wszczepiony ty, który byłeś dziczką oliwną, i razem [z innymi gałęziami] z tym samym korzeniem złączony na równi z nimi czerpałeś soki oliwne,(18) to nie wynoś się ponad te gałęzie.

A jeżeli się wynosisz, [pamiętaj, że] nie ty podtrzymujesz korzeń, ale korzeń ciebie. (19) Powiesz może: Gałęzie odcięto, abym ja mógł być wszczepiony (20) Słusznie. Odcięto je na skutek ich niewiary, ty zaś trzymasz się dzięki wierze. Przeto się nie pysznij, ale trwaj w bojaźni. (21) Jeżeli bowiem nie oszczędził Bóg gałęzi naturalnych, może też nie oszczędzić i ciebie

Rzymian 11, (5) Tak przeto i w obecnym czasie ostała się tylko Reszta wybrana przez łaskę.

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Łk.1, (31) Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus.
(32) Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida.
(33) Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca.


Ten fragment Ewangelii Łukasza mówi nam ,że Chrystus Jezus będzie na wieki panował nad fizycznym Izraelem - tj. domem Jakuba.,Obejmie tron praojca Dawida.

.Jest to kolejny dowód na oczywistość wszczepienia przez Boga, wierzących z narodów w szlachetne drzewo Izraela ,by przymierza i obietnice stały się naprawdę także nasze. Byśmy razem z Izraelem fizycznym byli królewskim kapłaństwem.

Teologia zastąpienia fizycznego Izraela przez kościół jest herezją..
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Listek.
Bardzo proszę o pisanie coś do tematu,a nie to co się wie.Proszę jeszcze raz zobaczyć pytanie.

Prorok Amos 9;11-pisał.
''Potem powrócę i odbuduje upadły przybytek Dawida.''

Kiedy czytam to proroctwo,to też bym myślał,że mowa jest o odbudowie fizycznego przybytku,i zastanawiałbym się jakiego?.
Ale Św. Jakub w Dz.Ap.15;16-to proroctwo zacytował,jako wypełnienie,do nawracających się do Chrystusa pogan.To wierzące osoby tworzą duchowa świątynie,dom czy przybytek.Duchowe przesłanie.
Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Pwt 30:14 bt "Słowo to bowiem jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twoim sercu, byś je mógł wypełnić."

Rz 10:8 bt "Ale cóż mówi Pismo: Słowo to jest blisko ciebie, na twoich ustach i w sercu twoim. A jest to słowo wiary, którą głosimy."

Mamy wierzyć w słowo naszego Boga, a nie słowo ludzi nawet najmądrzejszych , którzy wyprawiają cuda i dziwy niebiblijne.

Słowem, które ma być w ustach i na sercu każdego, o którym pisze Mojżesz i Paweł jest Tora / Pwt 30,14 i Rz 10,8//. To głosił Paweł w liście do wspólnoty w Rzymie.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

chryzolit pisze:Prorok Amos 9;11-pisał.
''Potem powrócę i odbuduje upadły przybytek Dawida.''

Za szybko skończyłeś cytat.Ten, który podałeś dotyczy Żydów , trochę dalej dopiero jest o narodach.

Dz.Ap.15,16) Potem powrócę i odbuduję przybytek Dawida, który znajduje się w upadku. Odbuduję jego ruiny i wzniosę go,
(17) aby pozostali ludzie szukali Pana i wszystkie narody, nad którymi wzywane jest imię moje - mówi Pan, który to sprawia.
(18) To są [Jego] odwieczne wyroki.


Amos 9,11) W tym dniu podniosę szałas Dawidowy, który upada, zamuruję jego szczeliny, ruiny jego podźwignę i jak za dawnych dni go zbuduję
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Listku.
Dzięki za te dwa teksty które przytoczyłeś bardzo trawne,tylko komentarz jest oderwany,od tekstu,dlaczego?.
Przytoczę te teksty szerzej.Ty przytoczyłeś 14w.
K.Pow.Prawa.30;15.
''Patrz,kładę dziś przed tobą życie i szczęście,śmierć i nieszczęście''
16w. ''Ja dziś nakazuje ci miłować twego Boga Jahwe,i chodzić Jego drogami,pełniąc Jego polecenia,prawa i nakazy,abyś żył i mnożył się,a twój Bóg Jahwe będzie ci błogosławił w kraju,który idziesz posiąść.''
17w.''Ale jeśli swe serce odwrócisz,nie usłuchasz,zbłądzisz i będziesz oddawał pokłon obcym bogom,służąc im - 18w.-oświadczam wam dzisiaj,że na pewno zginiecie,niedługo zabawicie na ziemi,którą idziecie posiąść ,po przejściu Jordanu.
19w.''Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię,kładę przed wami życie i śmierć,błogosławieństwo i przeklęństwo.Wybierajcie więc życie,,abyście żyli wy i wasze potomstwo.''

Oto przesłanie wynikające z tekstu 14. Jeżeli Listku stajesz na drodze realizacji zakonu,stajesz tym samym przed faktem tego wyboru.
Jest tutaj przedstawiony ostro WARUNEK życie lub śmierć.
Izrael,ani żadne pojedyncze istoty,nawet Mojżesz nie dał rady osiągnąć życia,tylko Pan Jezus.
Dlatego wszyscy oni przez zakon zostali skazani na śmierć,bez nadziei na życie,poza Jezusem.

Proszę, pamiętajmy tekst 14,ponieważ tylko on został powołany przez Pawła,ale pamiętajmy również co w tłumaczeniu Apostoła z tego 14w,wypływa,już w nowym przymierzu.Rzym.10;8-10.8w.- jest cytatem z K.P.P.-czytajmy.
8w.''Ale co powiada pismo? Blisko ciebie jest słowo,w ustach twoich i sercu twoim;[ dalej już nie cytuje Pisma] to znaczy,słowo wiary,które głosimy.''
9w.
''Bo jeśli ustami swoimi wyznasz,że Jezus jest Panem,i uwierzysz w sercu swoim,że Bóg wzbudził Go z martwych,zbawiony będziesz.''
10w.
''Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu,a ustami wyznaje się ku zbawieniu.''
Mistrzowski sposób porównania,przez Pawła dwóch dróg do życia.
Jeżeli przyjmujemy Jezusa naszym sercem,i wyznajemy Go ustami,jesteśmy zbawieni.Teraz do życia nie ma już innej drogi.
Dla jakiego powodu nie chcemy zaufać?.
Dla jakiego powodu chcemy połączyć te drogi? lub wybrać drogę Tory,która nie daje zbawienia.Ona tylko o nim świadczy.
Pozdrawiam.
Jutro odniosę się do drugiego komentarza.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

chryzolit pisze:Dla jakiego powodu chcemy połączyć te drogi? lub wybrać drogę Tory,która nie daje zbawienia.Ona tylko o nim świadczy.
Bo Tora jest drogą Pańską, drogą którą szedł Chrystus, A my mamy iść po
Jego śladach do świętości prawdziwej.

chryzolit, to, że Bóg wybaczył Ci grzechy po przyjęciu Jezusa nie oznacza ,że możesz teraz żyć jak chcesz.To wykluczone.Wolą Bożą jest nasze uświęcenie a uświęcają człowieka święte przykazania Boże, ich wypełnianie w pełnym posłuszeństwie woli Bożej.

W razie nieświadomego upadku mamy arcykapłana J.Chrystusa, który się wstawia za nami u Ojca.Nie wolno nam grzeszyć świadomie i łamać przykazań bo to nieprawość.

Mamy być jak ap Paweł :Rz.7,22 Albowiem mój wewnętrzny człowiek ma upodobanie w Prawie Bożym

Chryzolit, ap Paweł w NT krytykował prawo , które było powszechne wówczas w Izraelu. Nigdy nie ośmieliłby się krytykować Prawa , które podał Bóg Mojżeszowi.

Tłumaczył ,że ponieważ Bóg w Chrystusie wybacza nam grzechy to dzieje się to niezależnie od naszych czynów. Ewangelia nakazuje odwrócić się od grzechów i służyć Bogu żywemu
.Mamy podążać za Chrystusem w posłuszeństwie do Prawa Bożego, które podał Bóg.
Przecież Mojżesz tego sam nie wymyślił.Nie wolno nam odrzucać słowa Bożego, które trwa na wieki.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Listek.
Napisałeś. ''Teologia zastąpienia fizycznego Izraela,przez kościół jest herezją.'' [myślę, że świadomy jesteś że cytujesz to do Apostołów]

Listku, to jest jasne że tak rozumieli Żydzi i rozumią,[ herezja] a szczególnie przypomnijmy sobie pierwszy wiek naszej ery w jaki sposób Izrael,który był w większości,traktował uczni Jezusa,którzy byli w mniejszości,przecież to oni chcieli zniszczyć chrześcijan w zarodku.

Listku,pokazujesz jasno gdzie jest Twoje serce.
Dlatego istnieją próby podważenia Ap.Pawła,oraz No.Testamentu,a nawet J.Chrystusa.
Jeżeli będziesz fizycznie chciał zrozumieć Słowo Boże,to jest to niemożliwe,ponieważ zasłona zatwardziałości i niezrozumienia cofnięta zostaje w Chrystusie, a Duch Św.,którego posłał, ma on wprowadzić we wszelką prawdę.Następnie piszesz.
''Byśmy razem z Izraelem fizycznym,byli królewskim kapłaństwem.''- nieporozumienie.
Myślenie sprzeczne z nauczaniem Ap.Piotra,zobacz pierwszy post.

Wracając do Dz.Ap.,czytajmy,proszę 15;15-18.--
Rozumie,że przekaz jest jasny.Jakub powołał się na Piotra,a na potwierdzenie,przytoczył to proroctwo,które nie ma znaczenia fizycznego,tylko pokazuje,ze'' odbudowa przybytku'' to sytuacja,która stała się przyczyną zjazdu,czyli przyjmowanie Jezusa przez narody,i jest to początek spełniania się tego proroctwa,''odbudowa przybytku'',ma duchowe znaczenie.

''Jesteście świątynią Duch Św.''- pamiętamy kto to pisał?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Dziwne rzeczy piszesz chryzolicie.Ap.Paweł w Rz.7,14 pisze:

Wiemy przecież,że Prawo jest duchowe.

Izrael został wybrany spośród narodów ze względu na święte imię Boga.

Izraelici mieli być świadkami Boga i tego, że Bóg jest jeden.

Przykro mi,że nie doceniasz roli tego narodu w zbawieniu.
Jezus podkreśla rozmawiając z Samarytanką,że zbawienie pochodzi od żydów.

Wszystkie pisma jakie czytasz by poznać lepiej Jezusa ,napisali Żydzi.Czy nie czujesz miłości, albo chociaż wdzięczności do tego narodu?
Na jego błędach możemy się uczyć.To Izrael fizyczny jest źrenicą w oczach Boga, który zawsze chce by do Niego wrócił.

My narody ,dzięki łasce zostaliśmy przez Boga wszczepieni do szlachetnej oliwki Izraela./Rz.11/Nie zapominajmy o tym.

Mt 15:24 bt "Lecz On [ Jezus ] odpowiedział: Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Listku.
Będę odpowiadał po kolei do akapitów.
1. No tak,pisze dziwne rzeczy,chociażby o ''herezji'',którym to wyrazem Ty się posługujesz.Ale przepisze za ''Dezerter''- ''Najwybitniejsi Rabini w 100 r.n.e.uchwalili,że Pismem Św. jest tylko St.Testament,a kto wierzy w Jezusa i pisma No.Testamentu jest heretykiem i odstępcą,którego należy potępić i wykluczyć [tzw.klątwa z Jawne].''

2. Aby zrozumieć wypowiedz Ap.Pawła ze ''Prawo jest duchowe'' myślę że 7roz. do Rzym należy czytać od samego początku..
''Prawo ma moc nad człowiekiem,dopóki on żyje'' 1w.
''Tak i wy bracia moi,dzięki ciału Chrystusa,umarliście dla Prawa,by złączyć się z innym,-z Tym który powstał z martwych,byśmy zaczęli przynosić owoce Bogu.''4w.
''Teraz zaś straciło moc nad nami Prawo,gdyż umarliśmy temu co trzymało nas w jarzmie,tak że możemy pełnić służbę w nowym duchu,a nie według przestarzałej litery.'' 6w.
I tak czytajmy cały ten rozdział,a potem następny,a nie będziemy miedz problemu zrozumieć 14w.

3. Tak,to prawda.

4. Dobrze napisałeś w czasie przeszłym ''mieli być''-jednak słowo nie upadło,dzieło to miał kto inny wykonać.

5. Zbawienie pochodzi od Żydów, z rozmowy z Samarytanką,ma dużo głębsze znaczenie.Na pytanie niewiasty gdzie należy oddawać Bogu cześć,czy na naszej górze?. czy w Jerozolimie?. Jezus dał jej odpowiedz.Ew.Jana4;21-24;
''Niewiasto wierz mi,że nadchodzi godzina,kiedy ani na tej górze ani w Jerozolimie nie będziecie oddawać czci Ojcu.
Wy czcicie to,czego nie znacie,my czcimy, to co znamy,bo zbawienie pochodzi od Żydów.
Lecz nadchodzi godzina i teraz jest,kiedy prawdziwi czciciele,będą Ojcu oddawali cześć w duchu i prawdzie;bo i Ojciec takich szuka,którzy by mu tak cześć oddawali.
Bóg jest duchem,a ci,którzy mu cześć oddają,winni mu ją oddawać w duchu i prawdzie.''
W czasie, tak zbawienie pochodzi od Żydów,ale Pan Jezus powiedział że nadchodzi godzina,że ani na tej górze,ani Jerozolimie nie będziecie oddawać czci Ojcu,ponieważ Bóg jest duchem i należy mu oddawać cześć w duchu i prawdzie.
Piękne i jednoznaczne przesłanie,jeszcze do niego będziemy wracać.

6. Tak,Pan Jezus,Apostołowie oraz pierwsi uczniowie byli pochodzenia żydowskiego,ale kiedy przyjęli J.Chrystusa,to co się z nimi stało,czy krzewili nacjonalizm narodowy?,wyższość nad innymi narodami?.
Do Rzym.10;12''Nie masz bowiem różnicy między Żydem i Grekiem,gdyż jeden jest Pan wszystkich,bogaty dla wszystkich,którzy go wzywają.'' Czytaj.Dz.Ap.10;34. Gal3;28. 1Kor.2;3.W Chrystusie każdy jest naszym bliżnim lub bratem.

7. 11 roz do Rzym nie pisze abyśmy byli wszczepieni do drzewa szlachetnej oliwki Izraela,byłoby dobrze to zapamiętać.

8. Zacytowałeś Mat 15;24.,i to jest prawda,na początku swoją misję Pan Jezus ograniczył do Narodu Izraela,ale nie możemy zapomnieć o tym co stało się póżniej. Ew. Mat.28;18-20 Powiedział ''Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi'' oraz ''Idżcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody.''
oraz ''ucząc je przestrzegać wszystkiego co wam PRZYKAZAŁEM.''. Przykazania Apostołom,uczniom dał Pan Jezus.
W pełni nowa epoka czasu.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

chryzolit pisze:7. 11 roz do Rzym nie pisze abyśmy byli wszczepieni do drzewa szlachetnej oliwki Izraela,
Czyżby ?
Rz.11, (24) Albowiem jeżeli ty zostałeś odcięty od naturalnej dla ciebie dziczki oliwnej i przeciw naturze wszczepiony zostałeś w oliwkę szlachetną, o ileż łatwiej mogą być wszczepieni w swoją własną oliwkę ci, którzy do niej należą z natury.[Izraelici]

Rzymian 11,(28) Co prawdą - gdy chodzi o Ewangelię - są oni nieprzyjaciółmi [przymierza] ze względu na wasze dobro; gdy jednak chodzi o wybranie, są oni - ze względu na praojców - przedmiotem miłości. (29) Bo dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne. (30) Podobnie bowiem jak wy niegdyś byliście nieposłuszni Bogu, teraz zaś z powodu ich nieposłuszeństwa dostąpiliście miłosierdzia, (31) tak i oni stali się teraz nieposłuszni z powodu okazanego wam miłosierdzia, aby i sami <w czasie obecnym> mogli dostąpić miłosierdzia. (32) Albowiem Bóg poddał wszystkich nieposłuszeństwu, aby wszystkim okazać swe miłosierdzie.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”