Niebo istnieje naprawde

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

standi231
Posty: 31
Rejestracja: 20 lis 2013, 17:18

Niebo istnieje naprawde

Post autor: standi231 »

Witajcie nie wiem czy słyszeliście o tej historii może czytaliście książkę napiszcie co o tym sądzicie czy to prawda itd o to opis książki:



Kiedy Colton Burpo cudem wyzdrowiał po nagłej operacji wycięcia wyrostka robaczkowego, jego rodzina nie posiadała się z radości. Nie spodziewała się jednak, że w ciągu następnych kilku miesięcy usłyszy piękną i wyjątkową historię o podróży małego chłopca do nieba i z powrotem.
Niespełna czteroletni Colton oznajmił rodzicom, że opuścił swoje ciało podczas zabiegu, wiarygodnie opisując, co jego rodzice robili, gdy on leżał na stole operacyjnym. Opowiadał o wizycie w niebie i przekazywał historie ludzi, z którymi spotkał się w zaświatach, a których nigdy wcześniej nie widział. Wspominał nawet o zdarzeniach mających miejsce jeszcze przed jego narodzinami. Zaskoczył swoich rodziców opisami i mało znanymi szczegółami o niebie, dokładnie pasującymi do tego, co podaje Biblia, a przecież nie mógł ich stamtąd znać, bo jeszcze nie umiał czytać.
Z rozbrajającą niewinnością i typową dla dziecka prostolinijnością Colton opowiadał o spotkaniach z członkami rodziny, którzy już dawno odeszli z tego świata. Opisywał Jezusa i anioły, twierdził, że Bóg jest "bardzo, bardzo duży" i naprawdę nas kocha.
Historia ta - opowiedziana przez ojca przywołującego proste słowa własnego syna - ukazuje miejsce, które czeka na nas wszystkich, gdzie, jak mówi Colton, "nikt nie jest stary i nikt nie nosi okularów".
"Niebo istnieje... naprawdę!" na zawsze zmieni sposób, w jaki myślisz o wieczności, pozwalając ci przyjąć perspektywę dziecka i uwierzyć jak ono.

Macie jeszcze filmik

http://www.youtube.com/watch?v=3keb1TFqOfI

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Biblia zapewne twierdzi że niebo to inne miejsce przebywania. Zapewne to miejsce przebywania Boga.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Swego czasu ta książka robiła furorę. Do czasu, aż oficjalnie przyznano, że wszystko jest kłamstwem, wymyślone przez rodziców chłopca. Nawet film powstał, a potem było całe mnóstwo sprostowań.
Nie dajcie się nabrać na tą historię. Dla kasy została napisana.
Czytałam książkę, a potem bardzo byłam rozczarowana.
Dyskusja była o niej na innym forum. Możesz się zapoznać.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

wuka, tak. Było to omawiane i szeroko komentowane. Wszystko wymyślił chłopiec, aby rodzice się cieszyli. potem tak daleko to zaszło, że trudno było się wycofać.
Teraz sam otwarcie o tym mówił - można znaleźć w necie.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Zastanawiam się nad tymi kwestiami dotyczącymi ludzi którzy to relacjonują.
Znam opinie że relacje opierają się niedotlenieniu ale jest ich wiele.
Może np gdy jest kliniczna to jest wizja.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

@din
W tej konkretnej książce to chyba nie chodzi o niedotlenienie. To czysty biznes, ukartowana sprawa.
A wizje z powodu niedotlenienia, czy nawet pod wpływem środków odurzających ( i nie mam tu na myśli celowego narkotyzowania się), jakichś leków...Możliwe.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

@din
W tej konkretnej książce to chyba nie chodzi o niedotlenienie. To czysty biznes, ukartowana sprawa.
A wizje z powodu niedotlenienia, czy nawet pod wpływem środków odurzających ( i nie mam tu na myśli celowego narkotyzowania się), jakichś leków...Możliwe.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »


Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

wuka pisze:Swego czasu ta książka robiła furorę. Do czasu, aż oficjalnie przyznano, że wszystko jest kłamstwem, wymyślone przez rodziców chłopca. Nawet film powstał, a potem było całe mnóstwo sprostowań.
Nie dajcie się nabrać na tą historię. Dla kasy została napisana.
Czytałam książkę, a potem bardzo byłam rozczarowana.
Dyskusja była o niej na innym forum. Możesz się zapoznać.
Do oszustwa przyznał się autor i bohater książki "Chłopiec, który wrócił z nieba" Alex Malarkey http://wyborcza.pl/1,76842,17295967,Aut ... yznal.html

Natomiast w temacie jest mowa o filmie na podstawie książki: "Niebo istnieje naprawdę" Tod Burpo.

Pomyliłaś książki wuka.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Ciekawe na pewno z punktu widzenia realności czy są wizjami czy fantazjami o niebie.
Czy tak jak stwierdziłem niepraca umysłu.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

KobietaZMagdali pisze:
wuka pisze:Swego czasu ta książka robiła furorę. Do czasu, aż oficjalnie przyznano, że wszystko jest kłamstwem, wymyślone przez rodziców chłopca. Nawet film powstał, a potem było całe mnóstwo sprostowań.
Nie dajcie się nabrać na tą historię. Dla kasy została napisana.
Czytałam książkę, a potem bardzo byłam rozczarowana.
Dyskusja była o niej na innym forum. Możesz się zapoznać.
Do oszustwa przyznał się autor i bohater książki "Chłopiec, który wrócił z nieba" Alex Malarkey http://wyborcza.pl/1,76842,17295967,Aut ... yznal.html

Natomiast w temacie jest mowa o filmie na podstawie książki: "Niebo istnieje naprawdę" Tod Burpo.

Pomyliłaś książki wuka.
Biję się w piersi. Masz rację i przepraszam, że niechcący wprowadziłam w błąd czytających. :prosze: :-( :xcalus:

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

czy ktoś na forum miał wizję nieba?
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

ja myśle że ci co nadmiernie kaszlają gdy specjalnie zakłucają cisze z nudów mają wizje. Ale czy na pewno? Zadałeś dobre pytanie.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

nesto pisze:czy ktoś na forum miał wizję nieba?
prawdę mówiąc, ja nawet nie potrafię sobie wyobrazić nieba. Ale ja nigdy nie miałam wybujałej fantazji ani wyobraźni abstrakcyjnej. No i wiadomo...ani ja wybrana (predestynacja ;-) ), ani...panie tego. Tak, że :-( :roll:

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

czy takie np. wizje podczas śmierci klinicznej są "wizją nieba"?
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”