,, prześladowania "

Istotne zdarzenia, o których wspomina Biblia: Narodziny Jezusa, Wyjście z Egiptu, Niewola Babilońska

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

booris pisze:
eksplorator pisze:Kto jest wtedy prawdziwym chrześcijaninem ...
Zaden.Nie jest nim ten ktory przesladuje innych chrzescijan,ale takze nie jest nim ten kto to wykorzystuje,kreujac sie na meczennika.
EMET:
Byłbyś, Userze, w stanie nam objaśnić, jak TY rozumiesz te swoje zdanie: "ale także nie jest nim ten, kto to wykorzystuje, kreując się na męczennika."? Co znaczy sformułowanie: 'kreować się na męczennika'? Toż sam Pan Jezus Chrystus powiedział kiedyś: "Błogosławieni jesteście, gdy wam złorzeczyć i prześladować was będą i kłamliwie mówić na was wszelkie zło ze względu na mnie!" [Mat 5:11, 'BW'].
Ew też np. tutaj: "Wspomnijcie na słowo, które do was powiedziałem. Nie jest sługa większy nad pana swego. Jeśli mnie prześladowali i was prześladować będą; jeśli słowo moje zachowali i wasze zachowywać będą." [wg Jana 15:20, 'BW'].

Kto zacz ów "kreator...", kto zacz ów "kreujący się na..."?

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

EMET pisze:Byłbyś, Userze, w stanie nam objaśnić, jak TY rozumiesz te swoje zdanie: "ale także nie jest nim ten, kto to wykorzystuje, kreując się na męczennika."?
Bylbym.
EMET pisze:Toż sam Pan Jezus Chrystus powiedział kiedyś: "Błogosławieni jesteście, gdy wam złorzeczyć i prześladować was będą i kłamliwie mówić na was wszelkie zło ze względu na mnie!" [Mat 5:11, 'BW'].
No wlasnie.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Naprawdę! Odpowiedzi "godne" człowieka trzech stolic!

Czy Ty, miałbyś na tyle odwagi, by "wykreować się na męczennika" w obozie zagłady!? ... Śmiało! Nie krępuj się! Popisz się sarkazmem czy ironią, wobec prześladowań, z widmem śmierci włącznie, za nieugiętą postawę godną prawdziwego chrześcijanina!

Więzieni za wiarę

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Eksploratorze,znowu uderzasz w ton meczennika.Do tego uzywasz nieuczciwych argumentow.Ale skoro tak...
Po pierwsze - nie wiesz,jakbys sie zachowal w obozie zaglady.Ja tez nie wiem.
Po drugie - sarkazmem,jesli juz nawiazujesz do tych czasow,byl "wiernopoddanczy" list niemieckich Swiadkow Jehowy do Hitlera.Pisalem juz o tym kiedys,wlacznie z zamieszczeniem kopii owego listu.
Poruszyles takze temat przesladowanych nauczajacych zgodnie z nakazem Jezusa.Mam tu watpliwosci,dotyczace tej zgodnosci.Nie mowil on czasem o tym,by gloszac nie dbac o potrzeby ciala?Czy jak w Twoim miescie znajdzie sie ktos niegodny,otrzepujesz pyl z butow i przenosisz sie gdzie indziej?Czy tez wracasz do domu na cieply obiadek?Jesli mam cytowac NT w tym temacie,rzuc tylko slowo,a nie omieszkam. :)
Twoj Mistrz powiedzial ,by nie sadzic,zeby nie zostac osadzonym w ten sam sposob.A Ty masz do mnie pretensje ,ze dokladnie tak robie,uzywajac do tego argumentow,ktore w takiej rozmowie nie powinny zaistniec.
ps.dwoch stolic - nie trzech :D

eksplorator

Post autor: eksplorator »

booris pisze: ps.dwoch stolic - nie trzech :D
Barcelona jest stolicą Katalonii - kliknij

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

eksplorator pisze:
booris pisze: ps.dwoch stolic - nie trzech :D
Barcelona jest stolicą Katalonii - kliknij
A Wroclaw Dolnego Slaska.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

W rzeczy samej ;-)

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

eksplorator pisze:W rzeczy samej
Juz Cie lubie. :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”