Apokalipsa 12:1

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jfs300

Apokalipsa 12:1

Post autor: jfs300 »

1 Potem wielki znak się ukazał na niebie:
Niewiasta obleczona w słońce
i księżyc pod jej stopami,
a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.
2 A jest brzemienna.
I woła cierpiąc bóle i męki rodzenia.
3 I inny znak się ukazał na niebie:
Oto wielki Smok barwy ognia,
mający siedem głów i dziesięć rogów
- a na głowach jego siedem diademów.
4 I ogon jego zmiata trzecią część gwiazd nieba:
i rzucił je na ziemię.
I stanął Smok przed mającą rodzić Niewiastą,
ażeby skoro porodzi, pożreć jej dziecię.
5 I porodziła Syna - Mężczyznę,
który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną.
I zostało porwane jej Dziecię do Boga
i do Jego tronu.
6 A Niewiasta zbiegła na pustynię,
gdzie miejsce ma przygotowane przez Boga,
aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
7 I nastąpiła walka na niebie:
Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem.
I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie,
8 ale nie przemógł,
i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło.
9 I został strącony wielki Smok,
Wąż starodawny,
który się zwie diabeł i szatan,
zwodzący całą zamieszkałą ziemię,
został strącony na ziemię,
a z nim strąceni zostali jego aniołowie.
10 I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: "Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego
i władza Jego Pomazańca,
bo oskarżyciel braci naszych został strącony,
ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym.
11 A oni zwyciężyli dzięki krwi Baranka
i dzięki słowu swojego świadectwa
i nie umiłowali dusz swych - aż do śmierci.
12 Dlatego radujcie się, niebiosa i ich mieszkańcy!
Biada ziemi i biada morzu -
bo zstąpił do was diabeł,
pałając wielkim gniewem,
świadom, że mało ma czasu".
13 A kiedy ujrzał Smok, że został strącony na ziemię,
począł ścigać Niewiastę, która porodziła Mężczyznę.
14 I dano Niewieście dwa skrzydła orła wielkiego,
by na pustynię leciała na swoje miejsce,
gdzie jest żywiona przez czas i czasy, i połowę czasu,
z dala od Węża.
15 A Wąż za Niewiastą wypuścił z gardzieli
wodę jak rzekę,
żeby ją rzeka uniosła.
16 Lecz ziemia przyszła z pomocą Niewieście
i otworzyła ziemia swą gardziel,
i pochłonęła rzekę, którą Smok ze swej gardzieli wypuścił.
17 I rozgniewał się Smok na Niewiastę,
i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa,
z tymi, co strzegą przykazań Boga
i mają świadectwo Jezusa.
18 I stanął na piasku [nad brzegiem] morza.

___________________________________________________________________________
A jest brzemienna.
I woła cierpiąc bóle i męki rodzenia.
Kogo zrodziła ta niewiasta?
Dlaczego zaznaczone jest ze rodziła cierpiąc bóle?

I inny znak się ukazał na niebie:
Oto wielki Smok barwy ognia,
mający siedem głów i dziesięć rogów
- a na głowach jego siedem diademów.
Kogo lub co uosabia ten smok?
I porodziła Syna - Mężczyznę,
który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną.
Kim jest ten syn?

który się zwie diabeł i szatan,
zwodzący całą zamieszkałą ziemię,
został strącony na ziemię,
a z nim strąceni zostali jego aniołowie.
W którym momencie został strącony na ziemie
I dano Niewieście dwa skrzydła orła wielkiego,
by na pustynię leciała na swoje miejsce,
gdzie jest żywiona przez czas i czasy, i połowę czasu,
z dala od Węża.
Co tutaj prorok ma na myśli? Kiedy to nastąpiło?

A Wąż za Niewiastą wypuścił z gardzieli
wodę jak rzekę,
żeby ją rzeka uniosła.
Co oznacza ta rzeka?


Lecz ziemia przyszła z pomocą Niewieście
i otworzyła ziemia swą gardziel,
i pochłonęła rzekę, którą Smok ze swej gardzieli wypuścił.
W którym momencie to nastąpiło lub nastąpi ?:)

I rozgniewał się Smok na Niewiastę,
i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa,
z tymi, co strzegą przykazań Boga
i mają świadectwo Jezusa.
Czemu smok ściga resztę potomstwa i czemu jest napisane ze oni strzegą przykazań Boga?
I stanął na piasku [nad brzegiem] morza.
Co oznacza ten niesłychanie tajemniczy zwrot?

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Nic się nie skusi na odpowiedź? Ja sie nie wypowiadam, bo Apokalipsę obchodzę na razie szerokim łukiem. Ale strasznie jestem ciekawa kim wg zwolenników teorii, że Bablion to kk jest niewiasta w słońce obleczona.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
mitryl
Posty: 93
Rejestracja: 17 lut 2014, 21:40
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: mitryl »

Widzę, że jfs300 przygotował jak dla mnie naprawdę ciekawy temat, który po trosze jest chyba jakąś areną do stoczenia bitwy :P
Ale strasznie jestem ciekawa kim wg zwolenników teorii, że Bablion to kk jest niewiasta w słońce obleczona.
Ja takim zwolennikiem nie jestem ale wydaje mi sie, że ludzi można podzielić na dwa obozy. Pierwszy to ci, którzy niewiastę interpretują jako kościół, i inne podobne. Drugi obóz to ci którzy utożsamiają z Marią matką Jezusa. To stanowisko przyjął KRK wiem bo 3 maja byłem w kościele i czytano ten fragment i w kazaniu było o tym mowa.
osobiście mam swoje zdanie na ten temat, ale nie uważam sie na siłach by dyskutować za mocno bo słabo znam apokalipsę. Jednak jestem bardzo jak temat sie potoczy, mimo podobnych, które już na forum są .
B?ogos?awieni, którzy pior? swoje szaty, aby mieli prawo do drzewa ?ywota i mogli wej?? przez bramy do miasta.
MARANA THA
https://www.youtube.com/watch?v=KumSroHP4VA

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

KobietaZMagdali,
Nic się nie skusi na odpowiedź? Ja sie nie wypowiadam, bo Apokalipsę obchodzę na razie szerokim łukiem. Ale strasznie jestem ciekawa kim wg zwolenników teorii, że Bablion to kk jest niewiasta w słońce obleczona.
Ową niewiastą jest Zbór Chrystusa którego podwaliny tworzy 12 gwiazd - 12 apostołów Pana Jezusa

Kor. 11:2
2. Zabiegam bowiem o was z gorliwością Bożą; albowiem zaręczyłem was z jednym mężem, aby stawić przed Chrystusem dziewicę czystą,

Ten temat już był omawiany tutaj - http://biblia.webd.pl/forum/printview.p ... &start=300
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Jestem przekonany, że treść Apokalipsy należy w większości umiejscowić w czasach współczesnych Janowi.
Niewiasta to Jeruzalem.
Bóle rodzenia to niezdolność do przyjęcia i zaakceptowania Jezusa.
Smok to imperium Rzymskie.
Syn niewiasty to Jezus.
Ucieczka niewiasty to rozproszenie Żydów po zniszczeniu Jerozolimy.
Rzeka wypuszczona przez Smoka to prześladowania.
Potomstwo niewiasty, to chrześcijanie pochodzenia pogańskiego.
Diabeł i Szatan strącony na ziemię to odniesienie to słów Jezusa o dokonującym się sądzie nad Szatanem, który został pozbawiony wpływów i władzy wraz ze śmiercią Jezusa.
Owe czasy, które niewiasta spędza na pustyni to okres rozproszenia Izarela.
Tak rozumiem symbolikę tego fragmentu.

Awatar użytkownika
mitryl
Posty: 93
Rejestracja: 17 lut 2014, 21:40
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: mitryl »

Wczoraj sobie słuchałem i jest mowa o niewieście 1:13 może komuś si przyda
http://www.youtube.com/watch?v=tplfovz9 ... UxbgNSzGoM

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

mitryl pisze:Wczoraj sobie słuchałem i jest mowa o niewieście 1:13 może komuś si przyda
http://www.youtube.com/watch?v=tplfovz9 ... UxbgNSzGoM
Ten facet to bajdur , daj sobie spokój :mrgreen:
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Krystian pisze:
mitryl pisze:Wczoraj sobie słuchałem i jest mowa o niewieście 1:13 może komuś si przyda
http://www.youtube.com/watch?v=tplfovz9 ... UxbgNSzGoM
Ten facet to bajdur , daj sobie spokój :mrgreen:
Możesz jakoś uzasadnic tą opinię?
Ja słucham częsci trzeciej już i nie uważam tego wykładu za bajdurzenie. Takie uprzedzenia nikomu nie służą. Uważam,że mówca jest dobry, tłumaczka świetna.
Zawsze można się czegoś nowego dowiedziec. Tak na to patrzę.

Awatar użytkownika
mitryl
Posty: 93
Rejestracja: 17 lut 2014, 21:40
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: mitryl »

Ten facet to bajdur , daj sobie spokój :mrgreen:
odp
Ja słucham częsci trzeciej już i nie uważam tego wykładu za bajdurzenie. Takie uprzedzenia nikomu nie służą. Uważam,że mówca jest dobry, tłumaczka świetna.
Zawsze można się czegoś nowego dowiedziec. Tak na to patrzę.
I ja:)

Kiedyś słuchałem tylko tego co mi gadał kościół i wierzyłem we wszystko na słowo i nic nie dociekałem. Troszkę sie potem zawiodłem, a teraz jestem tu gdzie jestem. Nie muszę wierzyć we wszystko, bo tak i w razie jak mi nie pasi to aut, bo my mamy tylko prawdę :) Słuchałem tego wykładu bo szukam odpowiedzi na wiele pytań. Wiele już w życiu przewaliłem podobnych przemów, sporo też sie nauczyłem czasem poznając prawde a czasem upadając na mordę:). Z tego wykładu też coś zostało. Na razie z boku stoję i obserwuje co i gdzie sie dzieje. Pozostaje jednak w wierze ,że Pan poprowadzi mnie właściwą ścieżką, bo obiecał że jak będę kołatał to otworzy:)
B?ogos?awieni, którzy pior? swoje szaty, aby mieli prawo do drzewa ?ywota i mogli wej?? przez bramy do miasta.
MARANA THA
https://www.youtube.com/watch?v=KumSroHP4VA

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

RM pisze:Jestem przekonany, że treść Apokalipsy należy w większości umiejscowić w czasach współczesnych Janowi.
Niewiasta to Jeruzalem.
Bóle rodzenia to niezdolność do przyjęcia i zaakceptowania Jezusa.
Smok to imperium Rzymskie.
Syn niewiasty to Jezus.
Ucieczka niewiasty to rozproszenie Żydów po zniszczeniu Jerozolimy.
Rzeka wypuszczona przez Smoka to prześladowania.
Potomstwo niewiasty, to chrześcijanie pochodzenia pogańskiego.
Diabeł i Szatan strącony na ziemię to odniesienie to słów Jezusa o dokonującym się sądzie nad Szatanem, który został pozbawiony wpływów i władzy wraz ze śmiercią Jezusa.
Owe czasy, które niewiasta spędza na pustyni to okres rozproszenia Izarela.
Tak rozumiem symbolikę tego fragmentu.
Myślałam nad taką opcją. Pasowałoby mi to do Mt 24
1 Gdy Jezus szedł po wyjściu ze świątyni, podeszli do Niego uczniowie, aby Mu pokazać budowle świątyni. 2 Lecz On rzekł do nich: "Widzicie to wszystko? Zaprawdę, powiadam wam, nie zostanie tu kamień na kamieniu, który by nie był zwalony". 3 A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie i pytali na osobności: "Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?"
4 Na to Jezus im odpowiedział: "Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. 5 Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą. 6 Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! 7 Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. 8 Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści.
9 Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia. 10 Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. 11 Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; 12 a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. 13 Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. 14 A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.

Koniec podzielony na dwie części.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Do tematu.
Według mojego zrozumienia księga Objawienia swoja treścią zapowiada wydarzenia,które dotyczą wieku ewangelicznego,ale przede wszystkim jego końca oraz końca starego świata wraz z jego porządkiem,zapowiadając równocześnie ''nowe niebo oraz nową ziemię w której sprawiedliwość mieszka''.
Przyjście Boga Wszechmogącego,czy też Chrystusa łączy z pomstą,zmartwychwstaniem i Królestwem Bożym.

Może coś pomoże krótka refleksja,którą kiedyś napisałem.

Autor książki „Geneza współczesnego Adwentyzmu” na stronie 23 pisze: „Greckim odpowiednikiem słowa ‚adwentus’ jest termin ‚paruzja’. Wyraz ten w greckiej literaturze klasycznej posiada dwa znaczenia: przybycie i obecność, jako przeciwieństwo nieobecności (‚aponsia’). Te dwa znaczenia wyrazu przyjął hellenizm”. Takie samo znaczenie tego wyrazu przekazuje baptystyczny autor w książce pt. „Ważniejsze słowa Nowego Testamentu”, ponadto na stronie 237 czytamy: „w tekstach papirusowych i hellenistycznych paruzja oznacza po prostu przybycie króla, cesarza, gubernatora”.

W Ew. Mat. 24:3 Pan Jezus powiedział o zburzeniu świątyni, natomiast na osobności uczniowie zadali mu pytanie: „powiedz nam, kiedy to się stanie i jaki będzie znak twego przyjścia i końca świata”. Uczniowie użyli tutaj słowa paruzja. W czterech przekładach Biblii na język angielski został on przetłumaczony jako obecność. W polskim języku jeden przekład używa też tego wyrazu, natomiast inne tłumaczenia posługują się wyrazem przyjście lub przybycie. Niezależnie jakiego użyjemy wyrazu myślę, że uczniom chodzi o fakt dokonany, a więc o znaki potwierdzające przybycie, ponieważ nie posiadamy takiego przekładu, który pytanie uczni oddałby na przykład tak: „jaki będzie znak poprzedzający twoje przybycie?” Pan Jezus udzielił jednej odpowiedzi na zadane pytania i dlatego trudno jest nam jednoznacznie stwierdzić, które znaki dotyczą zburzenia świątyni a które paruzji.

Dlatego przypuszczam, że część znaków w sposób bezpośredni dotyczy końca wieku ewangelii, a część w sposób pośredni, ponieważ Izrael jest narodem figuralnym, dlatego koniec wieku żydowskiego jest figurą na wiek ewangelii. Tym samym znaki które dotyczą świątyni rzutują na koniec wieku ewangelii, czyli na chrześcijaństwo. Myślę więc, że znaki, które podał Pan Jezus potwierdzają jego obecność ale też poprzedzają objawienie obecności, która ma manifestacyjny charakter.

Niezależnie od tego jaki posiadamy pogląd na przybycie Jezusa; czy oczekujemy literalnego przyjścia, czy tez duchowego ale w późniejszym czasie lub rozumiemy, że już nastąpił czas paruzji, to wszyscy musimy postawić sobie pytanie: czy wszystkie opisy biblijne, dotyczące przyjścia spełnią się w jednym (tj. pierwszym) momencie przybycia Jezusa? Przybycie to również czas przebywania (obecności), przynajmniej 1000-letniego (Obj. 24:4). Dlatego też Apostoł Paweł wiele razy mówił, na przykład w 1 Tes. 2:19, iż koroną chluby będą bracia przed oblicznością Pana Jezusa w przyjście (paruzji) jego. Nie określa tutaj czasu paruzji, podobnie jest w wierszu, który dotyczy pamiątki (1 Kor. 11:26). Natomiast Apostoł Paweł i Piotr używają innych słów, aby bardziej sprecyzować czas paruzji, na przykład: „którzy oczekujecie objawienia [Apokalipsis] Pana naszego Jezusa Chrystusa” (1 Kor 1:4-7).

Podobnych tekstów Nowy Testament zawiera wiele, dobrze jest rozmyślać nad nimi niezależnie od tego jakie posiadamy przekonania co do sposobu i czasu przybycia Pana Jezusa.
Pozdrawiam.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Do Tematu.
Objawienie,które Jezus podał przez Jana dotyczy wypełnienia nadziei którą Pan pozostawił uczniom o swoim ponownym przyjściu jako Król i zbawiciel.
Obj.1;7.
''Oto nadchodzi z obłokami,i ujrzy do wszelkie oko i ci którzy go przebodli,i będą go opłakiwać wszystkie pokolenia ziemi.''
Tej treści księgo ta poświęca bardzo dużo uwagi.
Ostatni rozdział.22;7.
''A oto niebawem przyjdę.Błogosławiony kto strzeże słów proroctwa tej księgi.''
12w.
''Oto przyjdę niebawem,a moja zapłata jest ze mną.''
20w.
''Zaiste przyjdę niebawem,Amen.Przyjdz Panie Jezu.''
Takimi słowami kończy objawienie Jan.
Uczniowie Jezusa,Jego Kościół [ważne- niewiasta czy oblubienica ]oczekiwał na jego przyjście i spełnienie wszystkich obietnic.
Ale system religijny który wyrósł zaprzestał tego,sam zaczął tworzyć władzę swoje królestwo.

Niewiasta - symbolizuje jeszcze wielką obietnice jaka była pozostawiona człowiekowi.
K.Rodzaju.3;15.
''Wprowadzę nieprzyjazń między ciebie i niewiastę,pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej;ono zmiażdży ci głowę,a ty zmiażdżysz mu piętę.''

Walka zapowiedziana od początku dziejów pomiędzy niewiastą i nasieniem jej, oraz Szatanem.
Zapowiedz zwycięstwa nasienia niewiasty przewija się bardzo wyraznie w przymierzu z Abrahamem,co Apostoł Paweł w swoich listach pisał,iż ono ma błogosławić świat.Ostateczne zwycięstwo należy więc do Chrystusa i jego Kościoła.
Czyli niewiasta to obietnice które zrodzą zwycięskie nasienie. W dalszej części 12-rozdz.pokazane mamy jak zmieniające się systemy Szatana,usiłują zniszczyć dzieło Boże. Nasienie jak i obietnice Boże [które są z sobą związane] były prześladowane.
Ale jest jeszcze niewiasta ''wszeteczna''
Obj.17.
Która zostaje pokonana Przyjściem Pana,tym samym nastąpi zakończenie tej epoki czasu,która nazwana jest terazniejszym złym czasem.I nastanie czas oczekiwany przez uczni Pańskich.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Hbr.9,(27) A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, (28) tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu,
drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują.


W Chrystusie są ukryte wszystkie skarby mądrości i wiedzy, dlatego całe Pismo na Niego wskazuje i o Nim mówi.Chrystus to Odrośl i Potomstwo Dawida - wspaniały Syn Izraela.
Urodziła go Żydówka Miriam,jednak mistyczne ciało Jezusa to lud Boży przedstawiony w apokalipsie..

Ap Paweł do braci z Żydów mówi:
I Kor.10,(1) Nie chciałbym, bracia, żebyście nie wiedzieli, że nasi ojcowie wszyscy, co prawda, zostawali pod obłokiem, wszyscy przeszli przez morze, (2) i wszyscy byli ochrzczeni w [imię] Mojżesza, w obłoku i w morzu;

(3) wszyscy [Izraelici] też spożywali ten sam pokarm duchowy (4) i pili ten sam duchowy napój. Pili zaś z towarzyszącej im duchowej skały, a ta skała - to był Chrystus.

(5) Lecz w większości z nich nie upodobał sobie Bóg; polegli bowiem na pustyni. (6) Stało się zaś to wszystko, by mogło posłużyć za przykład dla nas, abyśmy nie pożądali złego, tak jak oni pożądali
.


Ludowi Bożemu zawsze towarzyszy to samo niezmienne słowo Boże,tj. skała duchowa, którą jest Chrystus.
Dla wierzących Bóg daje zawsze ten sam pokarm duchowy i napój duchowy, przez wszystkie pokolenia ten sam./ Jan 1,1-2/

Hbr 13:8 bt "Jezus Chrystus - wczoraj i dziś, ten sam także na wieki."
chryzolit pisze:Uczniowie Jezusa,Jego Kościół [ważne- niewiasta czy oblubienica ]oczekiwał na jego przyjście i spełnienie wszystkich obietnic.
Ale system religijny który wyrósł zaprzestał tego,sam zaczął tworzyć władzę swoje królestwo.
Masz rację chryzolit.

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Listku.
Wszyscy którzy przeszli może byli ochrzczeni w Mojżesza.
Czy ty chciałbyś abyśmy byli tak samo ochrzczeni?.
I Kor.10,(1) Nie chciałbym, bracia, żebyście nie wiedzieli, że nasi ojcowie wszyscy, co prawda, zostawali pod obłokiem, wszyscy przeszli przez morze, (2) i wszyscy byli ochrzczeni w [imię] Mojżesza, w obłoku i w morzu;
A 5w,pisze.
''Stało się zaś to wszystko,by mogło posłużyć za przykład dla nas.''
Chrzest w śmierć Chrystusa to zmiana epoki,a nie kontynuacja.
Bardzo ważne przesłanie ''stało się zaś to wszystko'' - dla określonego celu- ''aby mogło posłużyć za przykład dla nas''. Już za przykład.
Pozdrawiam.
Nie jest to do tematu 12.roz.Obj.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”