Jan 18:6 "cofnęli się i padli na ziemię"

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

nike pisze:Jezus słowami Ja jestem po prostu się przedstawia
To za co w takim razie żydzi w tym momencie chcieli JEZUSA UKAMIENOWAĆ?
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Henryk
Posty: 11716
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

kansyheniek pisze:To za co w takim razie żydzi w tym momencie chcieli JEZUSA UKAMIENOWAĆ?
Jaki "moment" masz na myśli?
- Ten w ogrodzie, gdy nadeszła "zgraja z kijami"?

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

Henryk pisze:
Czernin pisze:Potknąć mogliby się o korzenie drzew z ogrodu oliwnego. .
A może to Duch święty podstawił nogę całej kohorcie żołnierzy? :aaa: :xhehe:

J 18:12 bt "Wówczas kohorta oraz trybun razem ze strażnikami żydowskimi pojmali Jezusa, związali Go"
Kohorta to tysiąc żołnierzy.
Jednak byli strażnicy żydowscy i to oni mogli paść na twarz po usłyszeniu "Ja jestem".
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

kansyheniek pisze:
nike pisze:Jezus słowami Ja jestem po prostu się przedstawia
To za co w takim razie żydzi w tym momencie chcieli JEZUSA UKAMIENOWAĆ?
Rozmawiamy chyba o dwóch różnych wydarzeniach,
Temat chyba jest o pojmaniu Jezusa i zdradzie Judasza.
Ja jestem nie jest niczyim imieniem, ani w Nowym Testamencie ani w Starym Testamencie

Awatar użytkownika
Czernin
Posty: 53
Rejestracja: 06 wrz 2013, 16:13
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Czernin »

Temat dotyczy słów Jezusa "Ja jestem" po których upadli jego oprawcy.

Bóg powiedział Mojżeszowi, aby ten przedstawił przed faraonem, Tego który go przysyła słowami JEST. Zresztą popatrz tu:


A Mojżesz rzekł do Boga:
- Jeśli zatem udam się do synów Izraela i powiem im: "Bóg waszych ojców przysyła mnie do was", a oni mnie zapytają: "Jakie jest Jego imię?"- co mam im powiedzieć?
Bóg odrzekł Mojżeszowi:
JESTEM, KTÓRY JESTEM!
I dodał:
- Tak odpowiesz synom Izraela: "JESTEM przysyła mnie do was"
I dalej mówił Bóg do Mojżesza:
- Tak powiesz do synów Izraela: TEN KTÓRY JEST, Bóg waszych ojców, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka, Bóg Jakuba posłał mnie do was. Takie ma być moje Imię na zawsze, takie upamiętnienie mojej Osoby z pokolenia na pokolenie.
(Wj 3, 13-15)

Zatem jak nike?

Wersety w których Jezus mówi o sobie "JA JESTEM" z dużej bo o to chodzi, więc:

Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że JA JESTEM (J 8, 24)

Rzekł więc do nich Jezus: «Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że JA JESTEM i że Ja nic od siebie nie czynię, ale że to mówię, czego Mnie Ojciec nauczył. (J 8, 28)

Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, JA JESTEM» (J 8, 58)
Wiele jest wiar w człowieczym życiu, wiele jest dróg lecz jeden Bóg, jeden jedyny niezastąpiony tak jak i Jego Syn i Duch.
Nie ulegaj na uczuciach! Źródłem pewności jest obietnica zawarta w Słowie Bożym.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

Jaka teoria spiskowa :-)

Jestem, który jestem.
Ja jestem.
Jestem.
Ten, który jest.

Rzeczywiście identyczne :mrgreen: :crazy:
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

jfs300

Post autor: jfs300 »

to prawda, dziwny dogmat Czernin wysnuł , niestety bez podstaw, nawet jeśli tak było to mogli tamci oprawcy co najwyżej tak skojarzyć
;-)
ale raczej na bank Jezus nie zrobił tego zeby tak ...yyy.. celowo nie odpowiedziec oprawcom na pytanie, tylko przekazać wiedze dla potomnych:P

chyba ze by był takim grzejącym pośladki biblistą ktory siedzi i szuka magii w przecinkach w zdaniu xD


Czerninie a teraz serio przyjrzyjmy się fakotm:
nie wiesz dlaczego oni upadli i mowienie ze wiesz napewno jest conajmniej, ... dziwnym :crazy:

Henryk
Posty: 11716
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Anna01 pisze:Jednak byli strażnicy żydowscy i to oni mogli paść na twarz po usłyszeniu "Ja jestem".
Mogli.
Tekst jest niejednoznaczny. Każdy ma prawo różnie sobie interpretować.

- Cofnęli się.
O ile? Krok, dwa, na tyle aby ogarnąć wzrokiem całą sylwetkę?
W jakim celu, skoro padli na twarz?

Jednak aby słowa „Ja jestem” identyfikować z imieniem Jahwe, jest raczej niczym nie uzasadnione.

Gdyby przy Żydach powiedział "jestem Bogiem Jahwe"- natychmiast by go zabito, a nie oddawano pokłon.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

Dokładnie to ten tekst brzmi:

2 Moj. 3:13-15
13. I rzekł Mojżesz do Boga: Oto, ja pójdę do synów Izraelskich, i rzekę im: Bóg ojców waszych posłał mię do was: Jeźli mi rzeką: Które jest imię jego? Cóż im odpowiem?
14. Tedy rzekł Bóg do Mojżesza: Będę który Będę. I rzekł: Tak powiesz synom Izraelskim: Będę posłał mię do was.
15. I mówił jeszcze Bóg do Mojżesza: Tak rzeczesz do synów Izraelskich: Pan, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahamów, Bóg Izaaków, i Bóg Jakóbów posłał mię do was; toć imię moje na wieki, i to pamiętne moje od narodu do narodu;
(BG)
W hebrajskiej biblii w miejscu gdzie pogrubiłam jest JHWH Bóg
, czyli jest wymienione własne imię Boga.

ויאמר עוד אלהים אל משה כה תאמר אל בני ישראל יהוה אלהי אבתיכם אלהי אברהם אלהי יצחק ואלהי יעקב שלחני אליכם זה שמי לעלם וזה זכרי לדר דר

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Post autor: RM »

Tak sobie czytam posty w tym wątku i myślę sobie, ile to trzeba się nakombinować, aby prosty w przekazie tekst dopasować do ramek swojej religii. Aaa jaj jaj.
Żołnierze rzymscy nie weszli do gaju, to jest chyba jasne. Żaden regularny oddział wojska nie wejdzie nocą w miejsce, które może być zasadzką. Zatem nie słyszeli słów Jezusa i nie padli na ziemię.
To, co powiedział Jezus, słyszały tylko osoby najbliższe: zatem uczniowie i Żydzi, którzy przyszli pojmać Jezusa. Dlaczego zareagowali w taki sposób na słowa Jezusa? Unitarianom proponuję najbardziej logiczną wersję, wystraszyli się i cofnęli, a z powodu wystających z ziemi korzonków, poprzewracali się. Tym zaś, którzy chcą podążać za tekstem biblijnym nie pozostaje inne wyjście, jak zaakceptowanie faktu, ze Jezus użył imienia bożego wskazując na siebie.
Ciekawe jest dlaczego autor tekstu opisał to wydarzenie? Jeśli było mało znaczące, czyli wersja z wystającymi korzonkami, to wplecenie tego w tak doniosłe wydarzenia jest pozbawione sensu. Raczej należy przyjąć, że Ewangelista mówi tutaj o sprawach, o których ciągle jeszcze nie można było mówić wprost, ale też nie można było ich pominąć, ze względu na ich doniosłość. Oczywiście Ewangelista pisze tutaj o boskości Jezusa.
Dziwuję się Henryku, że z tak miałkimi argumentami porwałeś się na taki fragment.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Henryk pisze:Jaki "moment" masz na myśli?
No sorry ;-)
Jak to leciało...
<zanim Abracham stał się,JA JESTEM>
no i wtedy za to ze się przedstawił :-P chcieli go zabić.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Henryk
Posty: 11716
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

RM pisze:Żołnierze rzymscy nie weszli do gaju, to jest chyba jasne.
Dostali rozkaz pojmać uzurpatora do korony, ale... bali się ciemności i nie poszli.
Kombinuj dalej! :xhehe:
Oczywiście Ewangelista pisze tutaj o boskości Jezusa.
Jasne, przecież Jezus jest swoim Ojcem Jahwe- prawda? :aaa:
A z boku stoi Duch święty i podstawia nogi. :mrgreen:
Dziwuję się Henryku, że z tak miałkimi argumentami porwałeś się na taki fragment.
Wole miałkie argumenty, niż totalne bzdury.

Awatar użytkownika
Czernin
Posty: 53
Rejestracja: 06 wrz 2013, 16:13
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Czernin »

nike pisze:15. I mówił jeszcze Bóg do Mojżesza: Tak rzeczesz do synów Izraelskich: Pan, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahamów, Bóg Izaaków, i Bóg Jakóbów posłał mię do was; toć imię moje na wieki, i to pamiętne moje od narodu do narodu;
(BG)
W hebrajskiej biblii w miejscu gdzie pogrubiłam jest JHWH Bóg
, czyli jest wymienione własne imię Boga.
Dzięki za objaśnienie, bo sam chyba nie doszedłbym do tego.
A dlaczego piszę Bóg Abrahamów, Bóg Izaaków, itp., a nie Abrahama, Izaaka?
I u "Jakóbów" błąd jest, pierwsze powinno być "u"
Chyba, że przepisywałaś z Biblii, a nie kopiowałaś, to co innego. ;-)
jfs300 pisze:Czerninie a teraz serio przyjrzyjmy się fakotm:
nie wiesz dlaczego oni upadli i mowienie ze wiesz napewno jest conajmniej, ... dziwnym
Skoro dalej piszę, że padli na te słowa, to wiem.
Najwyraźniej słowa Jezusa "JA JESTEM" miały taką moc.
Bóg Jahwe mówił, że On Jest. Jezus mówiąc tak czynił się równym Ojcu. Natura ta sama, inna osoba, rzecz jasna. I tak jak wcześniej powiedziałem, Chrystus mógł pokonać swoich oprawców tylko tymi słowami, ponieważ one tak działały.
Wiele jest wiar w człowieczym życiu, wiele jest dróg lecz jeden Bóg, jeden jedyny niezastąpiony tak jak i Jego Syn i Duch.
Nie ulegaj na uczuciach! Źródłem pewności jest obietnica zawarta w Słowie Bożym.

judejahu
Posty: 309
Rejestracja: 24 cze 2012, 15:54
Lokalizacja: wszechświat
Kontakt:

Post autor: judejahu »

tak. jest.
Jehoszujah powiedział: JAHWEH co znaczy JA JESTEM... nie mogli oni inaczej postąpić a tymbardziej ostać się na ziemi. musieli uklęknąć. . często było tak, że mówił Ja i Ojciec Jednością Jesteśmy a ludzie się oburzali i posądzali Go o bluźnierstwo. Oczywiście byli w błędzie. .
Jehoszujah Jest Bogiem. o tym mówi cała Biblia.. Jehoszujah powiedział: badacie Pisma bo myślicie że znajdziecie w nich życie wieczne, a one mówią o MNIE.. o Kim, jak nie o Bogu. i dlaczego mówimy że to Słowo Boże? Bo Jehoszujah wypełnił Prawo jako Prawodawca..
tam gdzie testament tam i śmierć tego który go sporządził.. logiczne i proste.
Wszyscy jesteśmy współtwórcami każdego napotkanego życia.

----------------------------------------------------
religia to biznes. kościół to firma. "duchowni" to zarząd. wyznawcy to klientela.

judejahu
Posty: 309
Rejestracja: 24 cze 2012, 15:54
Lokalizacja: wszechświat
Kontakt:

Post autor: judejahu »

Henryk, opamiętaj się.. i nie kpij z Boga-Syna Jehoszujah Ha Meszijah
Wszyscy jesteśmy współtwórcami każdego napotkanego życia.

----------------------------------------------------
religia to biznes. kościół to firma. "duchowni" to zarząd. wyznawcy to klientela.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”