Do trynitarian...

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Manna z nieba pisze:Te wersety jak żadne inne mówią o odrębności Ojca od Syna, o duchu prawdy wysłanym po śmierci Jezusa oraz o relacjach łaczących Boga z Jezusem.
Dokładnie :-D dobry wniosek
Manna z nieba pisze:Nie mówią absolutnie o trójcy o jakiej uczy KK.
Właśnie o takiej Trójcy uczy chrześcijaństwo :-D

P.S (nie wiem czemu uważasz, że tylko KK, dyskryminujesz protestantów i prawosławnych) :-P
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

KobietaZMagdali pisze:Właśnie o takiej Trójcy uczy chrześcijaństwo
Wybacz, ale to nieprawda :-)
I dobrze o tym wiesz!
Zawsze można zapodać cytaty, jak brzmi dokłądnie dogmat o trójcy.
A odnoszę się do katolicyzmu, bo rozmawiam z katolikami w tym temacie, jak odezwą się inni wyznawcy trójcy to będę tez z nimi rozmawiała :-)
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Duch Święty jest Bogiem

Dz 5,3-4: Ananiaszu – powiedział Piotr – dlaczego szatan zawładnął twym sercem, że skłamałeś Duchowi Świętemu i odłożyłeś sobie część zapłaty za ziemię? Czy przed sprzedażą nie była twoją własnością, a po sprzedaniu czyż nie mogłeś rozporządzić tym, coś za nią otrzymał? Jakże mogłeś dopuścić myśl o takim uczynku? Nie ludziom skłamałeś, lecz Bogu.

Jan 4.24 Bóg jest Duchem (Świętym).

Ananiasz skłamał Duchowi Świętemu. Ananiasz kłamiąc Duchowi Świętemu, skłamał Bogu.

Chrystus jest Bogiem

Jan 20.28 Pan mój i Bóg mój

Bóg Ojciec jest Bogiem

Wersetów nie podaję,bo są znane.

Z Biblii wynika,że jest:

-trzech Bogów z NT:Duch Święty,Bóg Ojciec,Chrystus
- jeden Bóg יהוה ze ST i jeden Bóg Ojciec z NT
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Manna z nieba pisze:Wybacz, ale to nieprawda :-)
I dobrze o tym wiesz!
Wybacz Manno, ale ośmielę się twierdzić, że lepiej wiem o czym jest Trójca od Ciebie. I uważam, że podstawą definicji Trójcy jest ten rozdział. Podejrzewam, że mylisz trynitaryzm z herezją sabelianizmu. A właśnie ty co odróżnia trynitaryzm od tej teorii jest podkreślenie odrębności Osób.
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2014, 0:00 przez KobietaZMagdali, łącznie zmieniany 2 razy.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Manna z nieba pisze:A odnoszę się do katolicyzmu, bo rozmawiam z katolikami w tym temacie, jak odezwą się inni wyznawcy trójcy to będę tez z nimi rozmawiała :-)
Nie ma różnych Trójcy akurat to jest wspólne dla wszystkich wyznań trynitarnych. Jedyna różnica polega na tym, że koscioły zachodnie czyli katolicy i protestanci uznają, że Duch pochodzi od Ojca i Syna a prawosławni, że od Ojca przez Syna, ale to już są głębokie teologiczne rozważania, które nie wpływają na sama wiarę w istnienie Trójcy

Protestant tak samo będzie tłumaczył. Zresztą jak nie wierzysz to zobacz co piszą na mocno antykatolickim portalu
http://www.gotquestions.o...jca-Swieta.html
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2014, 1:26 przez KobietaZMagdali, łącznie zmieniany 1 raz.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

[center]
Na temat ilości Bogów kłamie ST,czy NT?[/center]

W ST jest napisane,że jest jeden Bóg,a z treści NT wynika,że istnieje jeden Bóg Ojciec i trzech Bogów:

1-Duch Święty,
2-Ojciec,
3-Syn,Chrystus
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

6) Wśród nich jesteście i wy powołani przez Jezusa Chrystusa. (7) Do wszystkich przez Boga umiłowanych, powołanych świętych, którzy mieszkają w Rzymie: Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa! Rzymian

Po zatym

(1) Dzieci moje, piszę wam to dlatego, żebyście nie grzeszyli. Jeśliby nawet ktoś zgrzeszył, mamy Rzecznika wobec Ojca - Jezusa Chrystusa sprawiedliwego. 1 jana

te wersety wskazują na wyższość Boga Ojca nad Syna.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

KobietaZMagdali pisze:Wybacz Manno, ale ośmielę się twierdzić, że lepiej wiem o czym jest Trójca od Ciebie.
Gratulacje! :xhehe:
Jesteś pierwszą, która tę tajemnicę rozwikłała... :aaa:
"Chociaż dla naszego poznania życie Trójcy Świętej stanowi nieprzeniknioną tajemnicę, to jednak w tę pełnię trynitarnego życia zostaliśmy włączeni: nasza dusza została w nią zanurzona."
Nawet ksiądz doktor Michał Kaszowski nie wie czym "Ona" jest. :-(

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

ratao pisze:[center]
Na temat ilości Bogów kłamie ST,czy NT?[/center]

W ST jest napisane,że jest jeden Bóg,a z treści NT wynika,że istnieje jeden Bóg Ojciec i trzech Bogów:

1-Duch Święty,
2-Ojciec,
3-Syn,Chrystus
To w takim razie jak Jezus 3 dni leżał w gropie to pozostało dwóch Bogów..
Mi coś jednak świta że moc wskrzeszania udzielał Bóg ojciec.
Więc jest on Bogiem najwyższym.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Chrystus jest Bogiem

Jan 20.28 Pan mój i Bóg mój
Cezar jest Bogiem i kilkudziesięciu innych również..
Ty tez jesteś Bogiem, tak teraz cię nazwałem.
Boże mój.
Więc pewnie ty stworzyłeś świat!

Ach jakie to głupie rozumowanie....

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Do Tematu.
2Moj.7;1.
''Postanowiłem Cię za boga Faraonowi.''
Ps.82;1.
''Bóg powstaje w zgromadzeniu bogów,posród bogów sąd odbywa.''
Ps.82;6.
''Ja rzekłem jesteście bogami i wszyscy synami Najwyższego.''

Wyraz ''bóg'' lub ''Bóg'' - w Biblii nie oznacza,określa tylko Stwórcy wszystkich rzeczy,ale dotyczy również innych istot duchowych oraz ludzi.
Nie jest więc imieniem,przypisanym tylko jednej istocie,ale ma znaczenie władcy,pana itd.
Dlatego,jest często stosowanym zawrotem do Stwórcy,Pana wszystkich rzeczy.

Problemem natomiast jest twierdzenie,iż Stwórca wszystkich rzeczy jest jedną osobom ze swoim Synem i Duchem św,równocześnie będąc osobnymi bytami.
Ale,to co pisze jest wyjaśnieniem,nie skierowanym do pytania.
Pytanie jest ciągle otwarte.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec. Wszystko pochodzi od Niego, a my dla Niego żyjemy. 1Kor 8:6 bp "

Od Boga pochodzi słowo i duch, są to Jego wysłańcy.

Tylko Bóg Ojciec jest niewidzialny i nieśmiertelny.

Tylko Bóg Ojciec może napełnić człowieka Swą chwałą i go wywyższyć jak Jezusa, sprawiedliwego Syna Bożego.



Tylko Bóg Ojciec może wskrzesić człowieka do życia, tak jak uczynił to Jezusowi.

"Bóg zaś i Pana wskrzesił, i nas przez swoją moc wskrzesi." 1Kor 6:14 bpd

"Dla was najpierw wskrzesił Bóg Sługę swego i posłał Go, aby błogosławił każdemu z was w odwracaniu się od grzechów."Dz 3:26 b

"Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa od umarłych," 1P 1:3 bg

Pozdrawiam :-D
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2014, 7:27 przez Listek, łącznie zmieniany 1 raz.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Listek, rzadko, bo rzadko - zgadzam się z twoim rozumowaniem Biblii w temacie Boga.. chyba... ;-)

Oczywiście analizując jej zapisy i zakładając, że napisana jest tam prawda..

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

nesto pisze:zakładając, że napisana jest tam prawda.
Jezus powiedział:

J 18:37 bt Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu."

Jezus dał świadectwo prawdzie gdy wypełnił w realu zapowiedzi Boga dane prorokom.
Czyniąc to potwierdził ,że Bóg mówi prawdę.

O Chrystusie Jezusie mówi Bóg przez proroka Izajasza:

Iz 42:1 nbg-pl "Oto Mój sługa, wspieram go; Mój wybraniec, którego upodobała sobie Ma Osoba; na nim złożyłem Mego Ducha, on rozniesie narodom to, co jest właściwe ."

Iz 43:10 nbg-pl "Wy jesteście Moimi świadkami – mówi WIEKUISTY, i Mój sługa, którego wybrałem, abyście poznali oraz Mi uwierzyli, i zrozumieli, że to Ja. Przede Mną nie powstał Bóg oraz nikt dłużej nie będzie."




:-D :-D :-D
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

[center]DUCH ŚWIĘTY jest to ENERGIA ŚWIĘTA,BÓG יהוה,BÓG OJCIEC,MIŁOŚĆ-MATKA,MĄDROŚĆ[/center]
Żydzi znają symboliczne Drzewo Życia,które pozwala lepiej poznać BOGA יהוה i prawdę kim On jest.
Obrazek

BÓG יהוה,OJCIEC,MIŁOŚĆ-MATKA,MĄDROŚĆ
,Keter, Stworzyciel,Ejn Sof-Najwyższy.Dwie linie boczne,są to dwie energie,żeńska-Mądrość z lewej strony i męska-Miłość z prawej,które wypływają z Boga,Źródła.Bóg jest świadomą energią,z której wszystko powstało i powstaje.To potwierdza prawdę z NT,że Duch Święty jest Bogiem.Wystarczy słowo Duch przetłumaczyć zgodnie z prawdą jako Energia i Duch Święty staje się Świętą Energią,Bogiem bezosobowym,który nie ma imion:Pan,Jahwe,Jehowa/h.

Jak wiadomo z NT,Chrystus jest Bożą Mądrością.

Jeśli w waszych Bibliach nie pisze o Duchu Świętym i Chrystusie,że są Bogami,to wynika z tego,że korzystacie z fałszywych przekładów.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”