Ga 3,7-14

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

jfs300

Post autor: jfs300 »

W przypadku KK wiara generalnie sprowadza się do nieświadomości, bo wierni nie są świadomi co wyznają.
Kwestia jest taka ze nie ma to nic wspolnego ze świadomością lub nie , ponieważ to Duch Św. powołuje człowieka a nie na odwrót
.
BoaDusiciel pisze:
Przeczytaj se art.6 Kodeksu Cywilnego i nie zawracaj mi ... d.... głowy :lol:
http://www.aif.com.pl/przydatne_informa ... t._234_kpc
obawiam sie ze to prawo Cezara :crazy:

Zresztą wierzyć nikt Ci nie wmusi , byleś nie bluźnił ot cały sekret :-P
To już bedzie Twoim aktem wiary :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 01 lis 2014, 14:09 przez jfs300, łącznie zmieniany 1 raz.

krecik
Posty: 1187
Rejestracja: 28 lis 2009, 10:22
Lokalizacja: Pszczółki

Post autor: krecik »

jfs300 pisze:
kret pisze:Jeśli człowiek nie usłyszał jeszcze Dobrej Nowiny o zbawieniu, to jaki przyjął chrzest i w wyniku czego ?
Wiara to coś więcej niż sama świadomość:
Gdy naczelni kapłani i uczeni w piśmie ujrzeli cudowne rzeczy,
które czynił, oraz chłopców wołających w świątyni i mówiących:
„Racz wybawić Syna Dawidowego!”, oburzyli się i rzekli do niego:
„Czy słyszysz, co oni mówią?” Jezus im powiedział:
„Tak. Czy nigdy nie czytaliście: ‚Z ust niemowląt
i ssących zgotowałeś wysławianie’?
”
Jeśli na tym jednym zapisie zbudowana jest doktryna chrzczenia nieświadomych ludzi. To jest to smutne. Idąc tym tokiem rozumowania, to i kamienie mogą być potomkami Abrahama...gdyż taki zapis też istnieje. :lol:
Słowo Boże należy przyjmować całościowo. Nawet tam gdzie mowa jest o nawróceniu i ochrzczeniu całego domu (Dz 16;33) to logika podpowiada, że wyłączone z tego były z pewnością dzieci w wieku niemowlęcym. Ponieważ chrzest odbywał się przez zanurzenie.

Już samo słowo wiara oznacza, zaangażowanie, czynność, aktywność. Nawet portal katolicki definiuje to tak : "Gdy wyznajemy naszą wiarę, zaczynamy od słów: "Wierzę" lub "Wierzymy"...Wiara jest odpowiedzią człowieka daną Bogu, który mu się objawia i udziela, przynosząc równocześnie obfite światło człowiekowi poszukującemu ostatecznego sensu swego życia."
A logiczną rzeczą jest że niemowlak, jeszcze nie jest zdolny do poszukiwania Boga.
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9

jfs300

Post autor: jfs300 »

A logiczną rzeczą jest że niemowlak, jeszcze nie jest zdolny do poszukiwania Boga.
kreciku z samą ziemską logiką do spraw Bożych nie wolno podchodzić
Do czego to doprowadziło sam powinieneś wiedzieć
Powtarzam -wiara to jest coś wiecej niż sama świadomość
i nie upierajcie sie bo sobie szkodzicie.

Ale i tak wiem ze mnie nie posłuchacie i bedziecie igrać z ogniem
Nie nadarmo powiedziano , ze niektorzy są synami diabła.

jfs300

Post autor: jfs300 »

Już samo słowo wiara oznacza, zaangażowanie, czynność, aktywność. Nawet portal katolicki definiuje to tak
To znaczy ze jak ktoś zaczyna świadomie wierzyć, to musi sie ochrzcić ponownie i uznac Chrzest Duchem Świętym za nieważny?

Serio nie rouzmiem postulatu , wogóle zastanawiałeś się nad nim?
Czy tylko tak pleciesz trzy po trzy?

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

jfs300 pisze:
W przypadku KK wiara generalnie sprowadza się do nieświadomości, bo wierni nie są świadomi co wyznają.
Kwestia jest taka ze nie ma to nic wspolnego ze świadomością lub nie , ponieważ to Duch Św. powołuje człowieka a nie na odwrót
.
BoaDusiciel pisze:
Przeczytaj se art.6 Kodeksu Cywilnego i nie zawracaj mi ... d.... głowy :lol:
http://www.aif.com.pl/przydatne_informa ... t._234_kpc
obawiam sie ze to prawo Cezara :crazy:

Zresztą wierzyć nikt Ci nie wmusi , byleś nie bluźnił ot cały sekret :-P
To już bedzie Twoim aktem wiary :mrgreen:
A co, Ty jesteś Rydzyk i nie obowiązuje Cię prawo świeckie ? 8-)
Ogłoś to urbi et orbi :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

jfs300

Post autor: jfs300 »

kazdego nawet Rydzyka obowiązuje prawo świeckie, ale nie w sprawach Boskich :P
alternatywny podpukt w tym ustępie już podałem ;-)

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

jfs300 pisze:
Już samo słowo wiara oznacza, zaangażowanie, czynność, aktywność. Nawet portal katolicki definiuje to tak
To znaczy ze jak ktoś zaczyna świadomie wierzyć, to musi sie ochrzcić ponownie i uznac Chrzest Duchem Świętym za nieważny?

Serio nie rouzmiem postulatu , wogóle zastanawiałeś się nad nim?
Czy tylko tak pleciesz trzy po trzy?
Ja Ci to wyjaśnię, ale skup się :mrgreen:
NIE MUSI uznawać za nieważny, bo on JEST nieważny.
Nawet na mocy prawa kościelnego też jest nieważny, bo prawo kanoniczne mówi, że dziecko do 7 roku życia nie posiada zdolności używania rozumu.
No chyba nie chcesz, aby ktoś twierdził, że nieużywanie rozumu jest głównym powodem wstępowania do KK ? :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

jfs300 pisze:kazdego nawet Rydzyka obowiązuje prawo świeckie, ale nie w sprawach Boskich :P
alternatywny podpukt w tym ustępie już podałem ;-)
Aha, a kto decyduje co jest sprawą boską ? Rydzyk czy Ty ? :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

jfs300

Post autor: jfs300 »

cóż , Biblia mowi jedno krecik i boa dusiciel swoimi rozumami wykoncypowali drugie

;-)

nie mam nic do dodania, tylko to kto bedzie miał racje to sie dowiecie na sądzie
a kto beknie za sianie wątów w ludzkich sumieniach i swoje lekkoduchstwo, też sie dowiecie:P
Z tego miejsca mowie- za te numery i bezkrytyczym nie bede sie za wami wstawiał :-)
Innych sobie szukajcie adwokatów :crazy:

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

jfs300 pisze:cóż , Biblia mowi jedno krecik i boa dusiciel swoimi rozumami wykoncypowali drugie

;-)

nie mam nic do dodania, tylko to kto bedzie miał racje to sie dowiecie na sądzie
a kto beknie za sianie wątów w ludzkich sumieniach i swoje lekkoduchstwo, też sie dowiecie:P
Z tego miejsca mowie- za te numery i bezkrytyczym nie bede sie za wami wstawiał :-)
Innych sobie szukajcie adwokatów :crazy:
Nie strasz mnie swoimi bajkowymi przyjaciółmi, bo zawołam na pomoc mojego przyjaciela Predatora :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Henryk
Posty: 11716
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

jfs300 pisze:
Jezus im powiedział:
„Tak. Czy nigdy nie czytaliście: ‚Z ust niemowląt
i ssących zgotowałeś wysławianie’?”
Jeszcze tylko geniuszu zacytuj słowa tamtych niemowląt. :xhehe:
Takiś oczytany, to wiesz. :xhehe:

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

:lol: :lol: :lol:

Niektórzy,a nawet i większość,to "stare konie",a jeszcze nie doszli do stanu niemowlęctwa,ani dojść nie zamierzają.

1 Piotr. 2:1-3
1. Odrzuciwszy więc wszelką złość i wszelką zdradę, i obłudę, i zazdrość, i wszelką obmowę
2. Jako nowonarodzone niemowlęta, zapragnijcie nie sfałszowanego duchowego mleka, abyście przez nie wzrastali ku zbawieniu,
3. Gdyżeście zakosztowali, iż dobrotliwy jest Pan.
(BW)

:xhehe:

Edit: Kazn. 5:1-2
1. Nie bądź prędki w mówieniu i niech twoje serce nie wypowiada śpiesznie słowa przed Bogiem, bo Bóg jest w niebie, a ty na ziemi. Dlatego niech twoich słów będzie niewiele.
2. Gdyż jak z wielu zajęć przychodzą sny, tak z mnóstwa snów głupia mowa.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Ale co chciałeś przekazać, bijąc po oczach tymi niemowlętami ? :roll:
Przecież nikt nie zakazuje niemowlętom, aby dostały duchowe mleko w postaci chrztu, skoro tego pragną.
Wystarczy, że sformułują takie pragnienie i po sprawie :-D
Jak dla mnie, to nawet nie muszą tego formułować pisemnie, wystarczy że powiedzą :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Też znam się na samochodach, ale na Biblii i jej zawartości znacznie lepiej,dlatego w tych tematach mogę coś powiedzieć ,bo to właściwe miejsce na to.
Pisz lepiej o samochodach.

Akurat o "Duchowym Pokarmie"najmniej mogą powiedzieć niemowlątka rzeczywiste,-za nich decydują inni(rodzice),czy one tego chcą,czy nie.
Warto przemyśleć jeżeli chodzi o chrzest,dlaczego Jezus przyszedł do Jana mając 30 lat i zarządał aby Ten ochrzcił Go.
W tych wypadkach Biblia mówi o niemowlątkach w wierze i znajomości. Można być w zaawansowanym wieku,a dopiero dostąpić przywileju stania się niemowlątkiem w wiedzy,sposobnym do poświęcenia się i pragnącym przez to przyjęcia chrztu,-świadomego i dobrowolnego przyjęcia,a nie pokropku z woli kogoś innego-nawet rodziców.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”