Mateusza 6:9

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pamfilek
Posty: 115
Rejestracja: 26 gru 2011, 7:58

Mateusza 6:9

Post autor: Pamfilek »

Jak według tego wersetu odnieść się do osób modlących się tylko słowami Modlitwy Pańskiej?

Rethel

Re: Mateusza 6:9

Post autor: Rethel »

Pamfilek pisze:Jak według tego wersetu odnieść się do osób modlących się tylko słowami Modlitwy Pańskiej?
Rozwiń o co ci chodzi :roll:

Pamfilek
Posty: 115
Rejestracja: 26 gru 2011, 7:58

Re: Mateusza 6:9

Post autor: Pamfilek »

Rethel pisze:
Pamfilek pisze:Jak według tego wersetu odnieść się do osób modlących się tylko słowami Modlitwy Pańskiej?
Rozwiń o co ci chodzi :roll:
Konkretnie jak modlitwy składane przez wiele osób mają się do tego wersetu, przecież wyraźnie powiedział Jezus aby w modlitwach wciąż nie powtarzać tego samego. Idąc dalej należało by stwierdzić że nasze modlitwy mają płynąć z serca a nie z formułki

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

Pamfilek pisze:Konkretnie jak modlitwy składane przez wiele osób mają się do tego wersetu, przecież wyraźnie powiedział Jezus aby w modlitwach wciąż nie powtarzać tego samego. Idąc dalej należało by stwierdzić że nasze modlitwy mają płynąć z serca a nie z formułki
Modlitwy świadkowskie też takie są
-dziękuję za to i za tamto
-proszę o to i o tamto

Henryk
Posty: 11708
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Mateusza 6:9

Post autor: Henryk »

Pamfilek pisze: Idąc dalej należało by stwierdzić że nasze modlitwy mają płynąć z serca a nie z formułki
Modlitwa Pańska jest jedynie wzorem modlitwy i odpowiedzią Jezusa na prośbę uczni.
Luk 11:1-4 bw "A gdy On w pewnym miejscu modlił się i zakończył modlitwę, ktoś z jego uczniów rzekł do niego: Panie, naucz nas modlić się, jak i Jan nauczył uczniów swoich. (2) Wtedy rzekł do nich: Gdy się modlicie, mówcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, (3) Bądź wola twoja, jak w niebie tak i na ziemi, chleba naszego powszedniego daj nam na każdy dzień, (4) i odpuść nam grzechy nasze, albowiem i my odpuszczamy każdemu winowajcy swemu, i nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego."
Nie należy tego rozumieć, aby nauczyć się na pamięć i „klepać” gdzie i kiedy popadnie, bez zastanawiania się nad słowami.

Modlitwa powinna zawierać uwielbienie Boga (a także Jego Syna!).
Nasze serca powinny wołać o nastanie pokoju i sprawiedliwości na ziemi (rządy Boże na Ziemi).
Co do spraw materialnych- wystarczy chleb.
Ważniejszy jest pokarm „duchowy”, dostarczany codziennie.
Nikt z nas nie jest doskonały i wszyscy grzeszymy.
Te nieświadome lub wynikające z naszych słabości, możemy mieć przebaczone pod pewnymi warunkami.
Tylko UWAGA! Będą tak odpuszczone, jak i my innym odpuścimy!
Prośba o opiekę i kierownictwo nie tylko nad nami, ale naszymi bliskimi.

Jk 1:5 bp "Jeżeli zaś komu z was brakuje mądrości, niech błaga Boga, który wszystkich chętnie obdarza - niczego nie wypominając - a będzie mu dana."
- Mowa o mądrości Bożej.
Jam 3:17 -18 bw "Ale mądrość, która jest z góry, jest przede wszystkim czysta, następnie miłująca pokój, łagodna, ustępliwa, pełna miłosierdzia i dobrych owoców, nie stronnicza, nie obłudna."
Mat 6:33-34 bw " Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane. (34) Nie troszczcie się więc o dzień jutrzejszy, gdyż dzień jutrzejszy będzie miał własne troski. Dosyć ma dzień swego utrapienia."

Rethel

Re: Mateusza 6:9

Post autor: Rethel »

Pamfilek pisze:Konkretnie jak modlitwy składane przez wiele osób mają się do tego wersetu, przecież wyraźnie powiedział Jezus aby w modlitwach wciąż nie powtarzać tego samego. Idąc dalej należało by stwierdzić że nasze modlitwy mają płynąć z serca a nie z formułki
Problem w tym Pamfilku, że akurat Jezus uczył dokładnie na odwrót!

Przekład Najwspanialszy Świata całkowicie wypacza sens całej wypowiedzi w Mateusza.
Jezus najpierw mówi, aby nie powtarzać tego samego, a potem każe powtarzać to samo... :roll:

Gdy tymczasem Jezus mówił o tym, aby nie paplać za dużo w
modlitwach jak poganie, a nie żeby nie powtarzać tego samego!

Sprawdź sobie w innych przekładach.

Ileż to osób w zborach świadkistycznych prywatnie i publicznie
tworzy całe dyskusje w ramach modlitwy z Panem Bogiem...
Gadają, gadają i gadają potok słów się leje, słuchający nie
pamiętają na końcu co było mówione na początku, nikt już
na to nie zwraca uwagi a na końcu wszyscy mówią amen.

A Jezus kazał modlić się krótko i treściwie (co do zasady).
Wyraźnie powiedział: Macie modlić się w ten sposób.

Modlitwy gotowe są bardzo ważne.
Przede wszystkim w czczeniu Boga grupowo sprzyjają jedności.
Każdy wie co będzie powiedziane i na co się pisze.

W przeciwnym wypadku, ktoś może modlić się o coś, co dla drugiego jest całkowicie
niedopuszczalne, albo coś w co nie wierzy. I co wtedy - zgromadzenie jest podzielone!
Albo ktoś mówi amen do czegoś z czym się nie zgadza, albo co nie jest prawdą! :roll:

Z gotowcami biblijnymi nie ma problemu, bo nikt nie będzie się takim
gotowcem modlił w imię Michała Archanioła, nie będzie się modlił do
Trójcy ani nie będzie wzywał wszystkich świętych... nie będzie też
wywyższał w modlitwach ludzi jak np. Ciało Kierownicze, Russella,
czy White'ową, nie będzie też wciskał własnych żenujących próśb.

Nie oznacza to, ze niewolno własnymi słowami, ale musi to wynikać
z sytuacji, być istotne i powiedziane zwięźle. Jeśli chodzi o modlitwy
prywatne, to już zgodnie z sumieniem, ale należy o tych zasadach
pamiętać. W odmówieniu Modlitwy Pańskiej nie ma nic złego, jak
niektóre sekty rozłamowe sugerują. Wręcz przeciwnie - to nakaz.

Pamfilek
Posty: 115
Rejestracja: 26 gru 2011, 7:58

Re: Mateusza 6:9

Post autor: Pamfilek »

Rethel pisze:
Pamfilek pisze:Konkretnie jak modlitwy składane przez wiele osób mają się do tego wersetu, przecież wyraźnie powiedział Jezus aby w modlitwach wciąż nie powtarzać tego samego. Idąc dalej należało by stwierdzić że nasze modlitwy mają płynąć z serca a nie z formułki
Problem w tym Pamfilku, że akurat Jezus uczył dokładnie na odwrót!

Jezus nie uczył na odwrót bo wiele przekładów mówi dokładnie tak jak ja napisałem z PNŚ

Rethel

Re: Mateusza 6:9

Post autor: Rethel »

Pamfilek pisze:Jezus nie uczył na odwrót bo wiele przekładów mówi dokładnie tak jak ja napisałem z PNŚ
No to skoro wiesz już z góry jak jest, to po co się pytasz? :roll:

Wiele powiadasz? Hmmm... Czyżby wszystkie=1? :roll:

:arrow: http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=10273

Henryk
Posty: 11708
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Mateusza 6:9

Post autor: Henryk »

Pamfilek pisze:Jezus nie uczył na odwrót bo wiele przekładów mówi dokładnie tak jak ja napisałem z PNŚ
I masz rację.
Mat 6:7 nbg-pl "A modląc się, nie używajcie pustych powtórzeń jak ci, którzy są z narodów; bowiem oni mniemają, że zostaną wysłuchani z powodu swego wielomówstwa."
Modlitwa przy pomocy tzw. różańca, czy młynków modlitewnych jest bezskuteczną.
Nie mniej mamy cały czas i bez przestanku modlić się.
1Tes 5:17 bg "Bez przestanku się módlcie."
Całe nasze życie powinno być modlitwą o codzienne sprawy życia.
Zawsze przecież mamy za co dziękować, o coś prosić...
Choćby za posiłek, zdrowie, rodzinę...

Pamfilek
Posty: 115
Rejestracja: 26 gru 2011, 7:58

Post autor: Pamfilek »

Henryk, zgadzam się z tym co napisałeś, słowa Jezusa są dla Nas wyraźne w przekazie a że ludzie nie rozumieją to już odmienna sprawa

Pamfilek
Posty: 115
Rejestracja: 26 gru 2011, 7:58

Post autor: Pamfilek »

tylko należało by ludziom tłumaczyć ale mają w głowach zaczadzone i nie chcą słuchać.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Mateusza 6:9

Post autor: Dezerter »

Pamfilek pisze:Jak według tego wersetu odnieść się do osób modlących się tylko słowami Modlitwy Pańskiej?
a są tacy? :shock:
Henryk pisze:Modlitwa Pańska jest jedynie wzorem modlitwy i odpowiedzią Jezusa na prośbę uczni.
prawdę piszesz, ale zapomniałeś dodać, że jak wszystko co pochodzi od Jezusa - wzorem niedoścignionym, doskonałym
Modlitwa powinna zawierać uwielbienie Boga (a także Jego Syna!).
mądre i ważne słowa - modlitwę uwielbienia poznałem niedawno - mówiona spontanicznie, a szczególnie w grupie głęboko wierzących osób potrafi przemieniać serca i umysły - a przede wszystkim pozwala nam skoncentrować się na Bogu a nie na sobie :idea:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Ozeasz
Posty: 400
Rejestracja: 17 lis 2013, 19:50

Post autor: Ozeasz »

Jak sie modlic??


ZLY przyklad modlitwy

Luk 18:10-13 Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden
faryzeusz a drugi celnik. 11 Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: "Boże, dziękuję
Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik.
12 Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam".




DOBRY przyklad modlitwy

13 Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu,
lecz bił się w piersi i mówił: "Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!"
Pan światłością moją i zbawieniem moim: Kogóż bać się będę? Pan ochroną życia mego: Kogóż mam się lękać? Gdy nacierają na mnie złoczyńcy, Aby pożreć ciało moje - Są oni moimi wrogami i nieprzyjaciółmi - Potkną się i upadną.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”