Wyzwanie do nawrócenia a głos w sercu.

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Madziek
Posty: 97
Rejestracja: 26 lut 2015, 13:21

Wyzwanie do nawrócenia a głos w sercu.

Post autor: Madziek »

Ez. 3, 18
18 Jeśli powiem bezbożnemu: "Z pewnością umrzesz", a ty go nie upomnisz, aby go odwieść od jego bezbożnej drogi i ocalić mu życie, to bezbożny ów umrze z powodu swego grzechu, natomiast Ja ciebie uczynię odpowiedzialnym za jego krew.

Ja rozumiem to tak, że jeżeli ktoś usłyszy to w sercu to musi się nawrócić. Bo jego czyny, mowa nie podoba się Bogu, który jest Panem naszych serc .
1.Kor 8 2-3
"Gdyby ktoś mniemał, że coś "wie", to jeszcze nie wie, jak wiedzieć należy. Jeżeli zaś ktoś miłuje Boga, ten jest również uznany przez Bog."

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Madziek pisze:Ez. 3, 18
18 Jeśli powiem bezbożnemu: "Z pewnością umrzesz", a ty go nie upomnisz, aby go odwieść od jego bezbożnej drogi i ocalić mu życie, to bezbożny ów umrze z powodu swego grzechu, natomiast Ja ciebie uczynię odpowiedzialnym za jego krew.
Tu raczej chodzi o napomnienie człowieka, który łamie Prawo Boże, które Bóg podał prorokowi Mojżeszowi.

" "Podczas gdy Prawo zostało dane za pośrednictwem Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa.""J 1:17 bt5

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Madziek
Posty: 97
Rejestracja: 26 lut 2015, 13:21

Post autor: Madziek »

Listek pisze:
Madziek pisze:Ez. 3, 18
18 Jeśli powiem bezbożnemu: "Z pewnością umrzesz", a ty go nie upomnisz, aby go odwieść od jego bezbożnej drogi i ocalić mu życie, to bezbożny ów umrze z powodu swego grzechu, natomiast Ja ciebie uczynię odpowiedzialnym za jego krew.
Tu raczej chodzi o napomnienie człowieka, który łamie Prawo Boże, które Bóg podał prorokowi Mojżeszowi.

" "Podczas gdy Prawo zostało dane za pośrednictwem Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa.""J 1:17 bt5

Pozdrawiam
Wiem o napominaniu, ale chodzi o ten fragment jeśli powiem bezbożnemu: "Z pewnością umrzesz">
Czyli tu dokładnie sam Bóg mówi. A prorok napomina co takiego ten człowiek zrobił źle.
1.Kor 8 2-3
"Gdyby ktoś mniemał, że coś "wie", to jeszcze nie wie, jak wiedzieć należy. Jeżeli zaś ktoś miłuje Boga, ten jest również uznany przez Bog."

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Madziek pisze: jeśli powiem bezbożnemu: "Z pewnością umrzesz"
No cóż , Rz 6:23 pau "Zapłatą bowiem za grzech jest śmierć, a darem Boga - życie wieczne w Chrystusie Jezusie, naszym Panu."


Grzech jest przestępstwem zakonu. 1 Jan 3,4

poznanie grzechu jedynie przez prawo Rz.7,7

Hbr 10:26 bt2 "Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy,"


Kto z Boga się narodził świadomie nie grzeszy,

J 5:18 bt4 "Wiemy, że każdy, kto się narodził z Boga, nie grzeszy, lecz Narodzony z Boga strzeże go, a Zły go nie dotyka."

Przeglądajmy się w PŚ i prośmy ducha Bożego by nam pokazał grzechy, których u siebie nie widzimy.

Pozdrawiam
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4139
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

odpuszczanie grzechów

Post autor: radek »

Ten, któremu odpuszczono grzechy ma uwolniony w sobie potencjał do każdego dobrego dzieła

2Ti 3:16-17 pau "(16) Każde Pismo jest przez Boga natchnione i pożyteczne do nauczania, upominania, poprawiania, wychowywania w sprawiedliwości, (17) tak aby człowiek Boży był doskonały, zdolny do każdego dobrego czynu."

Warto więc poszukiwać sensu słów Boga, bo w nich jest otwarty przeogromny obszar, w którym możemy swobodnie i bezpiecznie się poruszać

J 10:9 pau "(9) Ja jestem bramą. Jeśli ktoś ją przekroczy, uzyska zbawienie. Będzie wchodził i wychodził i znajdzie pokarm."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Listek pisze:
Madziek pisze:Ez. 3, 18
18 Jeśli powiem bezbożnemu: "Z pewnością umrzesz", a ty go nie upomnisz, aby go odwieść od jego bezbożnej drogi i ocalić mu życie, to bezbożny ów umrze z powodu swego grzechu, natomiast Ja ciebie uczynię odpowiedzialnym za jego krew.
Tu raczej chodzi o napomnienie człowieka, który łamie Prawo Boże, które Bóg podał prorokowi Mojżeszowi.

" "Podczas gdy Prawo zostało dane za pośrednictwem Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa.""J 1:17 bt5

Pozdrawiam
Zgadza się 100%

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”