Dziwne cytaty z Biblii

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Dziwne cytaty z Biblii

Post autor: nesto »

W Biblii jest tyle dziwnych zapisków, że warto je przytoczyć.
Osoby, które uważają, że to Słowo Boga proszone są o nie czytanie tego tematu :lol:

Pierwszy kwiatek:

(24) Kapłan weźmie baranka zadośćuczynienia wraz z logiem oliwy i dokona nimi gestu kołysania przed Panem. (25) Potem zabije baranka [ofiary] zadośćuczynienia. Kapłan weźmie trochę z krwi ofiary zadośćuczynienia i pomaże nią wierzch prawego ucha człowieka oczyszczającego się, wielki palec jego prawej ręki i wielki palec jego prawej nogi. (26) Kapłan wyleje trochę oliwy na swą lewą dłoń, (27) po czym kapłan pokropi siedem razy przed Panem palcem prawej ręki umoczonym w oliwie, która jest na jego lewej dłoni. (28) Następnie kapłan pomaże oliwą, która jest na jego lewej dłoni, wierzch prawego ucha człowieka oczyszczającego się, a także wielki palec jego prawej ręki i wielki palec jego prawej nogi, na tym samym miejscu, które było pomazane krwią ofiary zadośćuczynienia. (29) Resztę oliwy, która była na jego dłoni, kapłan wyleje na głowę człowieka oczyszczającego się, aby przebłagać za niego Pana.

Księga Kapł. 14.24-29 BT
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Dziwne cytaty z Biblii

Post autor: RN »

nesto pisze:W Biblii jest tyle dziwnych zapisków, że warto je przytoczyć.
Osoby, które uważają, że to Słowo Boga proszone są o nie czytanie tego tematu :lol:

Pierwszy kwiatek:

(24) Kapłan weźmie baranka zadośćuczynienia wraz z logiem oliwy i dokona nimi gestu kołysania przed Panem. (25) Potem zabije baranka [ofiary] zadośćuczynienia. Kapłan weźmie trochę z krwi ofiary zadośćuczynienia i pomaże nią wierzch prawego ucha człowieka oczyszczającego się, wielki palec jego prawej ręki i wielki palec jego prawej nogi. (26) Kapłan wyleje trochę oliwy na swą lewą dłoń, (27) po czym kapłan pokropi siedem razy przed Panem palcem prawej ręki umoczonym w oliwie, która jest na jego lewej dłoni. (28) Następnie kapłan pomaże oliwą, która jest na jego lewej dłoni, wierzch prawego ucha człowieka oczyszczającego się, a także wielki palec jego prawej ręki i wielki palec jego prawej nogi, na tym samym miejscu, które było pomazane krwią ofiary zadośćuczynienia. (29) Resztę oliwy, która była na jego dłoni, kapłan wyleje na głowę człowieka oczyszczającego się, aby przebłagać za niego Pana.

Księga Kapł. 14.24-29 BT
Prymitywne czasy, to i prymitywne teksty.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

anonimowy.1992

Post autor: anonimowy.1992 »

ale dziwne pytania zadajesz, temat powinien brzmieć: dziwne pytania dotyczące Biblii.

No chłopie, to była forma obrzędu, sekta ma inną, mułzumanie jeszcze inną, a buddyści jeszcze inną?

Jest to beznadziejne co napisałeś.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Tyt. 1:15-16
15. Dla czystych wszystko jest czyste, a dla pokalanych i niewierzących nic nie jest czyste, ale pokalane są zarówno ich umysł, jak i sumienie.
16. Utrzymują, że znają Boga, ale uczynkami swymi zapierają się go, bo to ludzie obrzydliwi i nieposłuszni, i do żadnego dobrego uczynku nieskłonni
.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

(24) Zwierzęcia, która ma jądra zgniecione, starte, wyrwane albo wycięte, nie będziecie składać w ofierze Panu i nie będziecie takich rzeczy robić w waszym kraju.
Ks. Kapłańska 22.24
anonimowy.1992 pisze:ale dziwne pytania zadajesz, temat powinien brzmieć: dziwne pytania dotyczące Biblii.
Żadnego pytania nie zadałem - jesteś chyba ślepy.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

anonimowy.1992

Post autor: anonimowy.1992 »

No i co? Nie słyszałeś o kastracjii koniów? Ale co w tych cytatach dziwnego. Czy możesz nas oświecić?

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Ks. Ezechiela
(1) Działo się to roku trzydziestego, dnia piątego czwartego miesiąca, gdy się znajdowałem wśród zesłańców nad rzeką Kebar. Otworzyły się niebiosa i doświadczyłem widzenia Bożego. (2) Piątego dnia miesiąca - rok to był piąty od uprowadzenia do niewoli króla Jojakina - (3) Pan skierował słowo do kapłana Ezechiela, syna Buziego, w ziemi Chaldejczyków nad rzeką Kebar; była tam nad nim ręka Pańska. (4) Patrzyłem, a oto wiatr gwałtowny nadszedł od północy, wielki obłok i ogień płonący <oraz blask dokoła niego>, a z jego środka [promieniowało coś] jakby połysk stopu złota ze srebrem, <ze środka ognia>. (5) Pośrodku było coś, co było podobne do czterech istot żyjących. Oto ich wygląd: miały one postać człowieka. (6) Każda z nich miała po cztery twarze i po cztery skrzydła. (7) Nogi ich były proste, stopy ich zaś były podobne do stóp cielca; lśniły jak brąz czysto wygładzony.

(Ks. Ezechiela 1:1-7, Biblia Tysiąclecia)
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Awatar użytkownika
Fanar
Posty: 26
Rejestracja: 06 cze 2016, 23:46

Re: Dziwne cytaty z Biblii

Post autor: Fanar »

nesto pisze:W Biblii jest tyle dziwnych zapisków, że warto je przytoczyć.
Osoby, które uważają, że to Słowo Boga proszone są o nie czytanie tego tematu :lol:

Pierwszy kwiatek:

(24) Kapłan weźmie baranka zadośćuczynienia wraz z logiem oliwy i dokona nimi gestu kołysania przed Panem. (25) Potem zabije baranka [ofiary] zadośćuczynienia. Kapłan weźmie trochę z krwi ofiary zadośćuczynienia i pomaże nią wierzch prawego ucha człowieka oczyszczającego się, wielki palec jego prawej ręki i wielki palec jego prawej nogi. (26) Kapłan wyleje trochę oliwy na swą lewą dłoń, (27) po czym kapłan pokropi siedem razy przed Panem palcem prawej ręki umoczonym w oliwie, która jest na jego lewej dłoni. (28) Następnie kapłan pomaże oliwą, która jest na jego lewej dłoni, wierzch prawego ucha człowieka oczyszczającego się, a także wielki palec jego prawej ręki i wielki palec jego prawej nogi, na tym samym miejscu, które było pomazane krwią ofiary zadośćuczynienia. (29) Resztę oliwy, która była na jego dłoni, kapłan wyleje na głowę człowieka oczyszczającego się, aby przebłagać za niego Pana.

Księga Kapł. 14.24-29 BT
A po co w ogóle kapłan złoży ofiarę Bogu (która tak jest mu miła) ?!
To jest już podejrzane!
Bóg jest Wielki

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Podejrzane jest to, że Bóg z Biblii kocha krew i woń palonego mięsa..
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

nesto pisze:Podejrzane jest to, że Bóg z Biblii kocha krew i woń palonego mięsa..
Jak gdzieś pisałem, sądzę że był to zarówno pokaz jak i pewna deklaracja.
Bóg chciał chyba pewne sprawy mieć jako swoje itd..

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

Przetłumacz.
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

nesto pisze:Przetłumacz.
Jest to napisane już prosto. Nie wiem czy masz znajomość całej Biblii, ale
chodzi mi o to że jak Bóg stworzył człowieka to jego wolą było
to aby Bóg go w pewien sposób czcił. Taki sposób se
obrał. No bo co miał stworzyć jakiś inny sposób ?
To miał swe miejsce w początkowych dziejach
ludzi że woń mięsa jako ofiara na palenisku
lub w świątyni Boga symbolicznie cieszyły.
Również był to sposób zapłaty za grzechy...

Ale takie rozumowanie opiera się na Bibli.
Takie mam zdanie.

Awatar użytkownika
nesto
Posty: 4218
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:06
Lokalizacja: były katolik

Post autor: nesto »

din pisze:Nie wiem czy masz znajomość całej Biblii, ale
chodzi mi o to że jak Bóg stworzył człowieka to jego wolą było
to aby Bóg go w pewien sposób czcił.
Bóg chciał czcić człowieka? A po co? I skąd takie wnioski?

din pisze:Taki sposób se
obrał. No bo co miał stworzyć jakiś inny sposób ?
To miał swe miejsce w początkowych dziejach
ludzi że woń mięsa jako ofiara na palenisku
lub w świątyni Boga symbolicznie cieszyły.
Również był to sposób zapłaty za grzechy...
Albo to co napisałeś nie ma sensu, albo nie rozumiem :-D

Ale takie rozumowanie opiera się na Bibli.
Takie mam zdanie.
Zdanie oczywiście możesz mieć jakie chcesz, ale czy na pewno takie rozumowanie opiera się na Biblii?
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

nesto pisze:
din pisze:Nie wiem czy masz znajomość całej Biblii, ale
chodzi mi o to że jak Bóg stworzył człowieka to jego wolą było
to aby Bóg go w pewien sposób czcił.
Bóg chciał czcić człowieka? A po co? I skąd takie wnioski?
Chodziło o to że Bóg otrzymywał cześć. Tam chodziło mi o oto
że Taka była wola, aby w ten sposób czcić Boga.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2016, 11:44 przez din, łącznie zmieniany 2 razy.

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

nesto pisze:
din pisze:Taki sposób se
obrał. No bo co miał stworzyć jakiś inny sposób ?
To miał swe miejsce w początkowych dziejach
ludzi że woń mięsa jako ofiara na palenisku
lub w świątyni Boga symbolicznie cieszyły.
Również był to sposób zapłaty za grzechy...
Albo to co napisałeś nie ma sensu, albo nie rozumiem :-D

Ale takie rozumowanie opiera się na Bibli.
Takie mam zdanie.
Zdanie oczywiście możesz mieć jakie chcesz, ale czy na pewno takie rozumowanie opiera się na Biblii?


Ja też wielu rzeczy nie rozumiem i się nie chwale.

Czy aby napewno takie rozumówanie nie opiera się na Biblii ?
Przecież jest tam mowa o ofiarach ze zwierząt jako
miła woń. Czyli pewna wola Boga...

Może jak już tak bardzo nie rozumiesz Biblii
że proste wyjaśnienia ci nie starczają
to nie pisz w takich tematach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”