Jak znależć sobie żonę

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Jak znależć sobie żonę

Post autor: RN »

RADA STARSZYCH ZBORU, JAK ZNALEŻĆ SOBIE ŻONĘ

KSIĘGA SĘDZIÓW 21. 16 - 21. BIZTB

''Wtedy rzekli starsi zboru: ............... Idźcie i przyczajcie się w winnicach, i baczcie! Otóż, gdy wyjdą dziewczęta z Sylo, aby sobie potańczyć, wy wypadnijcie z winnic i porwijcie sobie każdy żonę z dziewcząt sylońskich i wracajcie do ziemi Beniamina ''.

UWAGA KAWALEROWIE :!: :!: :!:

1. Przyczajenie
2. Porwanie
3. Powrót ze zdobyczą do swojej miejscowości.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Re: Jak znależć sobie żonę

Post autor: ZAMOS »

RN pisze:RADA STARSZYCH ZBORU, JAK ZNALEŻĆ SOBIE ŻONĘ

KSIĘGA SĘDZIÓW 21. 16 - 21. BIZTB

''Wtedy rzekli starsi zboru: ............... Idźcie i przyczajcie się w winnicach, i baczcie! Otóż, gdy wyjdą dziewczęta z Sylo, aby sobie potańczyć, wy wypadnijcie z winnic i porwijcie sobie każdy żonę z dziewcząt sylońskich i wracajcie do ziemi Beniamina ''.

UWAGA KAWALEROWIE :!: :!: :!:

1. Przyczajenie
2. Porwanie
3. Powrót ze zdobyczą do swojej miejscowości.
Był taki kiedyś niezwykle utalentowany ale z powodu, że był Żydem to panny, które się mu podobały go ignorowały, a ich rodzice wręcz pogardzali i gonili, więc się zemścił pisząc całkiem niezły wierszyk.
[video]https://www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths[/video]
tutaj w wersji śpiewanej.
Jak by wieszcz Tuwim znał ten werset biblijny zapewne ominęło by nas wiele jego wierszy.
Cyganie jeszcze dzisiaj kultywują taką tradycję zdobywania żony, chodź tłumaczą się tym, że porwanie jest za obopólną zgodą młodych ludzi, nie zawsze jednak za zgodą rodziców. Porwanie jednak kobiety, a potem przymuszonej do bycia "żoną" porywacza to okropny zwyczaj, tym okropniejszy, bo biblijny, co może usprawiedliwiać tak zwyczajnie bandycki napad.

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

ZAMOS pisze:Był taki kiedyś niezwykle utalentowany ale z powodu, że był Żydem to panny, które się mu podobały go ignorowały, a ich rodzice wręcz pogardzali i gonili, więc się zemścił pisząc całkiem niezły wierszyk.
Pana Tuwima to Ty zostaw w spokoju (i jego żonę i córkę). Bo to wielki talent był i dobry człowiek. Zresztą na tego typu zaczepki to on napisał odpowiedź:
Próżnoś repliki się spodziewał
Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet "Pies cię jebał",
bo to mezalians byłby dla psa.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

KobietaZMagdali pisze:
ZAMOS pisze:Był taki kiedyś niezwykle utalentowany ale z powodu, że był Żydem to panny, które się mu podobały go ignorowały, a ich rodzice wręcz pogardzali i gonili, więc się zemścił pisząc całkiem niezły wierszyk.
Pana Tuwima to Ty zostaw w spokoju (i jego żonę i córkę). Bo to wielki talent był i dobry człowiek. Zresztą na tego typu zaczepki to on napisał odpowiedź:
Próżnoś repliki się spodziewał
Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet "Pies cię jebał",
bo to mezalians byłby dla psa.
Ja nie pisałem o tej, co go chciała, a tych co co ten "talent" odrzucili. Ponadto widzę, że jak komuch towarzysz sekretarz L Miller lubujesz się w plugawym słownictwie. W innych światach się chowaliśmy i czym innym dla nas jest sztuka, czyli piękno też słowa. Tak na marginesie zapytam czy w domu też takich słów uczyłaś/uczysz swe dzieci?

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

ZAMOS pisze:Ja nie pisałem o tej, co go chciała, a tych co co ten "talent" odrzucili. Ponadto widzę, że jak komuch towarzysz sekretarz L Miller lubujesz się w plugawym słownictwie. W innych światach się chowaliśmy i czym innym dla nas jest sztuka, czyli piękno też słowa. Tak na marginesie zapytam czy w domu też takich słów uczyłaś/uczysz swe dzieci?
Lubuję w poezji i talencie Juliana Tuwima (zarówno w tej pięknej jak i "plebejskiej) i uważam, że jego życiorys jest wybitnym przykładem jak obłudny w swojej idei jest antysemityzm. Wielu zarzuca Żydom (zresztą nie tylko Żydom) brak integracji ze społeczeństwem. Tuwim pochodził z bardzo zintegrowanej z polską rodziny. Jednak nie przeszkodziło to ówczesnym w prowadzeniu na niego nagonki. Dla polskich antysemitów mimo ogromnej integracji zawsze pozostawał Żydem, dla ortodoksyjnych Żydów był za bardzo polski. Nie było dla niego miejsca w społeczeństwie. Ten konflikt rzutował (o ile nie zniszczył) na całe jego życie.

Julian Tuwim, Matka

Jest na łódzkim cmentarzu,
Na cmentarzu żydowskim,
Grób polski mojej matki,
Mojej matki żydowskiej.

Grób mojej Matki Polki,
Mojej Matki Żydówki,
Znad Wisły ją przywiozłem
Nad brzeg fabrycznej Łódki.

Głaz mogiłę przywalił,
A na głazie pobladłym
Trochę liści wawrzynu,
Które z brzozy opadły.

A gdy wietrzyk słoneczny
Igra z nimi złociście,
W Polonię, w Komandorię
Układają się liście.

II
Zastrzelił ją faszysta,
Kiedy myślała o mnie,
Zastrzelił ją faszysta,
Kiedy tęskniła do mnie.

Nabił – zabił tęsknotę,
Znowu zaczął nabijać,
Żeby potem... – lecz potem
Nie było już co zabijać.

Przestrzelił świat matczyny:
Dwie pieszczotliwe zgłoski,
Trupa z okna wyrzucił
Na święty bruk otwocki.

Zapamiętaj, córeczko!
Przypomnij, późny wnuku!
Wypełniło się słowo:
„Ideał sięgnął bruku”.

Zebrałem ją z pola chwały,
Oddałem ziemi-macierzy...
Lecz trup mojego imienia
Do dziś tam jeszcze leży.


Tragiczna historia będąca udziałem wielu żyjących na pograniczach kultur i światów.

P.S. tak, chowaliśmy się w zupełnie innych światach.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Lubuję w poezji i talencie Juliana Tuwima
Ja nie, ponieważ są dla mnie zbyt prostackie, w części zabawne, ale zbyt dużo w nich zwyczajnego pospolitego chamstwa i wrogości, do Polski i Polaków, a ja jestem Patriotą, też artystą.
KobietaZMagdali pisze:uważam, że jego życiorys jest wybitnym przykładem jak obłudny w swojej idei jest antysemityzm.
Jak to łatwo zrzucić wszystko na uniwersalny "antysemityzm", czyli niewinnych niczego winnych Żydów, gnębionych przez cały świat. Nikt tylko jakoś nie mówi nic o tym z czego zwyczajna niechęć się bierze.
KobietaZMagdali pisze:Wielu zarzuca Żydom (zresztą nie tylko Żydom) brak integracji ze społeczeństwem. Tuwim pochodził z bardzo zintegrowanej z polską rodziny. Jednak nie przeszkodziło to ówczesnym w prowadzeniu na niego nagonki. Dla polskich antysemitów mimo ogromnej integracji zawsze pozostawał Żydem, dla ortodoksyjnych Żydów był za bardzo polski.
Dziwisz się? On tak naprawdę nie czuł się ani Polakiem, ani Żydem, gardził moim zdaniem wszystkimi, tak samo jak gardzono w tamtych czasach nim. Dlatego ta niczym nie uzasadniona buta. Teraz taki obrażony na cały świat jest Maleńczuk.
KobietaZMagdali pisze:Nie było dla niego miejsca w społeczeństwie. Ten konflikt rzutował (o ile nie zniszczył) na całe jego życie.
Wcale mnie to nie dziwi, że odpłacano mu "pięknym" za nadobne. Jakoś mi go nie szkoda.
KobietaZMagdali pisze:P.S. tak, chowaliśmy się w zupełnie innych światach.
W moim świecie nie ma miejsca na wulgaryzmy, chamstwo i prostacką butę.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

ZAMOS pisze:, a ja jestem Patriotą,
A prawdziwy polski „PATRIOTA” musi mieć wyssaną z mlekiem matki nienawiść do wszystkich Żydów. :aaa:
Oczywiście niczym nie uzasadnioną. No bo jak, skoro sam osobiście nie spotkał żadnego Żyda? :xhehe:

To, że walczyli ze wspólnym wrogiem na przestrzeni dziejów polskiej historii, dowodzili oddziałami stricte żydowskimi, posiadali stopnie oficerskie już za Kościuszki(!), dla polskiego prawdziwego „PATRIOTY” zupełnie nieistotne.
Sam fakt bycia Żydem niweluje u „PATRIOTY” wszelkie zasługi dla kraju w którym żyli, w którym płacili podatki, od wieków.
Jesteś w błędzie- to co reprezentujesz sobą to nie patriotyzm, a co najmniej SZOWINIZM- aby nie nazwać jeszcze dosadniej...
Ale to już przerabialiśmy. :-(

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Jak znależć sobie żonę

Post autor: Henryk »

RN pisze:''Wtedy rzekli starsi zboru: ............... Idźcie i przyczajcie się w winnicach, i baczcie! Otóż, gdy wyjdą dziewczęta z Sylo, aby sobie potańczyć, wy wypadnijcie z winnic i porwijcie sobie każdy żonę z dziewcząt sylońskich i wracajcie do ziemi Beniamina ''.
Taki zwyczaj "pozyskiwania" żony istniał także w sarmackiej Polsce.
Poszukaj sobie co oznacza rapt- sarmackie porwanie panny... :xhehe:

ZAMOS
Posty: 2161
Rejestracja: 19 paź 2012, 10:26
Lokalizacja: Wieś pod Warszawą

Post autor: ZAMOS »

Henryk pisze: A prawdziwy polski „PATRIOTA” musi mieć wyssaną z mlekiem matki nienawiść do wszystkich Żydów.
Powtarzasz antypolskie hasełka, które już dawno się zdezaktualizowały.
Henryk pisze:Oczywiście niczym nie uzasadnioną. No bo jak, skoro sam osobiście nie spotkał żadnego Żyda?
Budowałem hotel w Ejlacie i mieszkałem tam prawie dwa lata. Znam Żydów ich obyczaje, tradycję i w jakimś też stopniu religię. Nigdy też nie napisałem, że wszyscy Żydzi są źli, a tylko, że miałem pecha i tych dobrych osobiście nie spotkałem, ale wierzę, że tokowi są.
Henryk pisze:To, że walczyli ze wspólnym wrogiem na przestrzeni dziejów polskiej historii, dowodzili oddziałami stricte żydowskimi, posiadali stopnie oficerskie już za Kościuszki(!), dla polskiego prawdziwego „PATRIOTY” zupełnie nieistotne.
Patriota widzi też i takie przypadki o jakich piszesz, ale Patrita widzi też tych co walczyli po przeciwnej stronie zabijając Polaków i tych było znacznie więcej. Wystarczy tylko zainteresować się tym co robili w bandyckich formacjach sowieckich okupantów. Jak chcesz się dowiedzieć prawdy o Żydach to przeczytaj książkę Michael Hoffmana "Judaizm zdemaskowany". Znajdziesz tam o dobrych Żydach i tych złych, ale to nie temat o Żydach, więc już milczę.
Henryk pisze:Sam fakt bycia Żydem niweluje u „PATRIOTY” wszelkie zasługi dla kraju w którym żyli
Możesz napisać coś konkretnie?

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

ZAMOS pisze:Ja nie, ponieważ są dla mnie zbyt prostackie, w części zabawne, ale zbyt dużo w nich zwyczajnego pospolitego chamstwa i wrogości, do Polski i Polaków, a ja jestem Patriotą, też artystą.
Piosenki oparte na tekstach Tuwima wykonywali i wykonują do tej pory najwięksi polscy artyści: Hanka Ordonówna (m.in Miłość Ci wszystko wybaczy, Na pierwszy znak) Mieczysław Fogg (m.in Nasz jest noc, Co nam zostało z tych lat) Mira Zimińska-Sygietyńska (m.in Pokoik na hożej) Ewa Demarczyk (Tomaszów, Grande Valse Brillante), Czesław Niemen (Wspomnienie, Jeżeli), Marek Grechuta (Pomarańcze i mandarynki) Akurat (Do prostego człowieka) Strachy na lachy (Kobiece), Stan Borys (Noc ubogiego człowieka), wiersz zadymka wykonywał zarówno marek Grechuta jak i Grzegorz Turnau, muzykę do jego wierszy dla dzieci pisał Witold Lutosławski

Czy oni nie zauważyli prostactwa, pospolitego chamstwa i wrogości? Nie byli patriotami? A może po prostu byli/są kiepskimi artystami?
ZAMOS pisze:Jak to łatwo zrzucić wszystko na uniwersalny "antysemityzm", czyli niewinnych niczego winnych Żydów, gnębionych przez cały świat. Nikt tylko jakoś nie mówi nic o tym z czego zwyczajna niechęć się bierze.

Dziwisz się? On tak naprawdę nie czuł się ani Polakiem, ani Żydem, gardził moim zdaniem wszystkimi, tak samo jak gardzono w tamtych czasach nim. Dlatego ta niczym nie uzasadniona buta. Teraz taki obrażony na cały świat jest Maleńczuk.
Nie uniwersalny antysemityzm a raczej "odruch pawłowa", charakterystyczny dla ludzi uprzedzonych (bez względu na obiekt uprzedzeń), który karzę na każde mocniejsze słowo lub analizę społeczną obiektu uprzedzeń bez większego zastanowienia reagować hasłami: nienawidzi polski i polaków, gardzi wszystkimi itp. choć gniew obiektu uprzedzeń był słuszny a analiza społeczna głęboka i prawdziwa.
ZAMOS pisze:Wcale mnie to nie dziwi, że odpłacano mu "pięknym" za nadobne. Jakoś mi go nie szkoda.
W moim świecie nie ma miejsca na wulgaryzmy, chamstwo i prostacką butę.

Pierwsze stwierdzenie wyraźnie sugeruje poparcie dla chamstwa, wulgarności i prostackiej buty po cym się od nich odcinasz.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

Awatar użytkownika
KobietaZMagdali
Posty: 2125
Rejestracja: 12 sty 2014, 16:47
Lokalizacja: ze wsi :)

Post autor: KobietaZMagdali »

Henryk pisze: Taki zwyczaj "pozyskiwania" żony istniał także w sarmackiej Polsce.
Poszukaj sobie co oznacza rapt- sarmackie porwanie panny...
Prawda. Taki zwyczaj był chyba prawie na całym świecie.
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”