Jana 8:58 (EGO EIMI - JA JESTEM)

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

David77, Pięknie Dawid pieknie :-D

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

siloam,
Pan Jezus wypowiedział te słowa w określonym kontekście. Inne osoby nie wypowiadały ich w takim kontekście jak to robił Pan Jezus.
Ty to wiesz,bo tam byłeś i słyszałeś :-D Nie opieraj się na własnych[przypuszczeniach] lepiej mieć pewność ;-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
siloam
Posty: 526
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:41
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post autor: siloam »

David77 pisze:Wyobrażenia o Mesjaszu dla żydów były zupełnie inne, oni spodziewali się że gdy przyjdzie Mesjasz to uwolni ich z pod władzy Rzymian .
Tylko, że to nie ma bezpośredniego związku z omawianą tutaj kwestią.
Czy Jezus kiedykolwiek powiedział do nich że Jest Bogiem?.
Oczywiście. Chociażby w omawianym w tym wątku fragmencie. Z resztą św. Jan wprost pisze o tym dlaczego żydzi chcieli go zabić:
Jn 5:18
18. Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachowywał szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu.
(BT)
To obiektywnie stwierdza św. Jan i jest to zdanie natchnione, a nie stwierdzenie, że tak subiektywnie myśleli Żydzi. Jezus rzeczywiście jako Pan szabatu nie musiał go przestrzegać i rzeczywiście przedstawiał się jako Syn równy w Bóstwie Ojcu.

Doskonale ukazuje to Apokalipsa:
Ap 22:1
1. I ukazał mi rzekę wody życia, lśniącą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka.
(BT)
Jeden tron Boga i Baranka. Skoro mają jeden tron to jak mogą nie być równi co do Bóstwa?
Ap 7:17
17. bo paść ich będzie Baranek, który jest pośrodku tronu, i poprowadzi ich do źródeł wód życia: i każdą łzę otrze Bóg z ich oczu.
(BT)
Baranek jest pośrodku tronu Boga. To jest tron Boga samego, więc niech mi ŚJ wytłumaczą jak tam Jezus się znalazł.

:?:

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Jeden tron Boga i Baranka. Skoro mają jeden tron to jak mogą nie być równi co do Bóstwa?
Czy jest to słuszne stwierdzenie ? w 1kron 29;23 czytamy;;Salomon więc zasiadł na TRONIE PAŃSKIM jako król w miejsce swego ojca, Dawida, i powodziło mu się, a cały Izrael był mu posłuszny. Czy zasiadanie przez Salomona na tronie Boga Jahwe znaczyło równość Salomona z Bogiem co do Bóstwa? w Ap 3 ;21 Jezus wypowiada bardzo ciekawe stwierdzenie ; Ap 3;21 Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem z mym Ojcem na Jego tronie. Czy będzie to oznaczało że zwycięscy którzy zasiądą z Jezusem na jego tronie ,będą jezusowi równi pod względem Bóstwa? Aby daną kwestie zrozumieć należy brać pod uwagę wszystkie wersety Biblijne ,a nie bazować na fragmentach wyrwanych z kontekstu . Ap 7;10 I głosem donośnym tak wołają: Zbawienie u Boga naszego, Zasiadającego na tronie i u Baranka -kogo przedstawia ten który zasiada na tronie ? jest nim Bóg i Ojciec naszego Pana -Ap 1 ;6 i uczynił nas królestwem - kapłanami Bogu i Ojcu swojemu, Jemu chwała i moc na wieki wieków! Amen. Kogo symbolizuje Baranek ? jest niem sam Syn Boży Jezus . Według apostoła Piotra Jezus zasiada po prawicy Bożej 1Piotra;3;22 On jest po prawicy Bożej, gdyż poszedł do nieba, gdzie poddani Mu zostali Aniołowie i Władze, i Moce.. Z całej Apokalipsy wynika że władzę jaką posiada Jezus otrzymał od swego Boga i Ojca .
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
siloam
Posty: 526
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:41
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post autor: siloam »

Tylko, że nikt nie pisał, że zbawienie jest u Boga i Salomona i każdy wie, że tron Salomona znajdował się na ziemi, a nie w niebie. Jak widzisz kontekst jest zupełnie inny, a Ty chcesz go nagiąć. Baranek zasiadł na tronie samego Boga - Salomon zasiadł na tronie ustanowionym przez Boga, tj został królem w Izraelu. Poza tym tron na którym on zasiadał uległ zniszczeniu, a o Jezusie napisano że Jego panowanie nie będzie miało końca.
Ap 7:10
10. I głosem donośnym tak wołają: Zbawienie u Boga naszego, Zasiadającego na tronie i u Baranka.
(BT)
Poza tym:
Ap 20:6
6. Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat.
(BT)
Bóg i Chrystus mają wspólnych kapłanów.
Ap 3:21
21. Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem z mym Ojcem na Jego tronie.
(BT)
Ten fragment jest w ogóle ciekawy, bo skoro św. Jan napisał go ok. 100 r. to jak ŚJ mogą twierdzić, że panowanie Jezusa rozpoczęło się dopiero w 1914 r. Przecież samo Pismo przeczy nauce ŚJ!

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Jak już pisałem Jezus zapowiedział że zwycięscy zasiądą na jego tronie tak jak on zwyciężył i zasiadł na Ojca tronie ,to pewnie według tego co napisałeś będą oni równi Jezusowi bo jak wiesz tron Jezusa jest w niebie czyli będą równi Jezusowi co do Bóstwa .Co do twego pytanie to kieruj je do Świadków J. :-D
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

nike, Witam cię nike mam pytanie do ciebie czy mogła byś mi zdradzić jakiego wyznania jesteś ? Pozdrawiam David 77
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

Awatar użytkownika
siloam
Posty: 526
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:41
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post autor: siloam »

David77 pisze: pewnie według tego co napisałeś będą oni równi Jezusowi bo jak wiesz tron Jezusa jest w niebie czyli będą równi Jezusowi co do Bóstwa .
Moim zdaniem to wyraża bliskość Jezusa z jego wiernymi. Kontekst tego zdania jest zupełnie inny niż zdania o rzece życia czy kapłanach Boga i Chrystusa. Poza tym Jezus już jest na tronie Boga i ma swoich kapłanów. Św. Jan napisał wprost, że Jezus się czynił równym Ojcu. Dla Ciebie jest to zdanie natchnione czy nie? 8-)

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

No tak twoim zdaniem . Jan napisał co żydzi mówili ale nie co on uważa , aby poznać stanowisko Jana w tej kwestii na leży uwzględnić całą ewangelię a nie tylko jej fragmenty ,i tak pod koniec ewangelii Jan pisze takie oto słowa ew Jana 20;30,31
I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej książce, uczynił Jezus wobec uczniów. (31) Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, synem Bożym, i abyście wierząc mieli życie w imię Jego.
.Czy wierzysz w to co tutaj Jan napisał ?, za kogo uważał Jan Jezusa? odpowiedź masz w tym wersecie . Co do twej teorii że Jan uważał iż Jezus czynił się równym Bogu to proponuję ci abyś przeczytał całykontekst i sąsiednie wersety Stanowisko Jana co do tego kim był i jest dla niego Jezus znajdujemy w 1 Jan 4 ;14,15 ) My także widzieliśmy i świadczymy, że Ojciec zesłał Syna jako Zbawiciela świata. (15) Jeśli kto wyznaje, że Jezus jest Synem Bożym, to Bóg trwa w nim, a on w Bogu.) Czy to że Jezus posiada kapłanów czyni go równym Bogu? W Biblii czytamy że Pan Jezus został ustanowiony Arcykapłanem -pytanie do ciebie kto Jezusa ustanowił Arcykapłanem .
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

rykiw

Post autor: rykiw »

siloam pisze:
Czy Jezus kiedykolwiek powiedział do nich że Jest Bogiem?.
Oczywiście. Chociażby w omawianym w tym wątku fragmencie. Z resztą św. Jan wprost pisze o tym dlaczego żydzi chcieli go zabić:
Jn 5:18
18. Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachowywał szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu.
(BT)
Zdaje się że popełniasz co najmniej dwa błędy w swoich rozważaniach:
1. Nie czynisz rozróżnienia pomiędzy człowiekiem i bytem zmartwychwstałym, którego natura w zasadniczy sposób różni się od człowieka ziemskiego.
2. Jezus w Joh 10:35-36, sklasyfikował się (wiem że to brzmi brzydko) w kategorii Bogów, o których Bóg najwyższy wypowiedział się w Psa 82:6 .
Z tego też względu wnioski o człowieku Jezusie wyciągane na podstawie statusu zmartwychwstałego Jezusa są absolutnie nieuprawnione.
To tak jak gdybyś chciał orzekać o własnościach nasienia na podstawie własności drzewa które z niego wyrasta.
A co się tyczy tego drugiego, to jeśli Jezus zaliczył się w poczet tych których najwyższy czyni (na razie nie ważne w jaki sposób) Bogami, to jawnym jest, że nie może On być Tym samym Bogiem, który Go takim uczynił.
Zatem o ile Jezus czyni się tam takim samym Bogiem, o tyle z pewnością nie czyni się Tym samym Bogiem.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
siloam
Posty: 526
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:41
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post autor: siloam »

Dawid, jak w całości to w całości. Katolicy twierdzą, że Jezus jest Synem Bożym i Bogiem

Natomiast Ty podkreślasz tylko synostwo, a deprecjonujesz jego Bóstwo na co nie pozwala J 5, 18. Jezus mówił o sobie jako o Synu Ojca czyniąc się przy tym równym Bogu. Ewangelia nie pozostawia co do tego wątpliwości. Jeżeli ŚJ twierdzą, że Jezus nie jest Bogiem równym Ojcu to twierdzą tym samym, że albo skłamał autor Ewangelii, albo Pan Jezus, bo nie miał prawa się takim czynić. Oba przedstawione wnioski są bluźniercze w stosunku do Boga. Należy więc przyjąć, że Jezus rzeczywiście czynił się równym Bogu. Bo był Bogiem.
Zdaje się że popełniasz co najmniej dwa błędy w swoich rozważaniach:
1. Nie czynisz rozróżnienia pomiędzy człowiekiem i bytem zmartwychwstałym, którego natura w zasadniczy sposób różni się od człowieka ziemskiego.
2. Jezus w Joh 10:35-36, sklasyfikował się (wiem że to brzmi brzydko) w kategorii Bogów, o których Bóg najwyższy wypowiedział się w Psa 82:6 .
Werset J 5, 18 demaskuje Twoje manipulacje. Po pierwsze to Jezus czynił się równym Bogu przed zmartwychwstaniem, więc punkt 1 nie ma tu zastosowania. Po drugie sens przytoczonego wersetu jest jednoznaczny: Jezus nazywa Boga swoim Ojcem - czyniąc się równym temu Bogu, którego nazywa Ojcem. Właśnie dlatego żydzi chcieli go zgładzić.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Nie to ty popełniasz karygodny ja podałem te wersety kiedy Jezus jeszcze żył na ziem ,podałem cytat z 1 listu Jana 4;14,15 Kiedy według ciebie ten list został napisany czy za życia Jezusa czy też długo później a mianowicie Kiedy Syn Boży już przebywał w niebie . ? Jeżeli twierdzisz że Jezus będąc na ziemi był Bogiem to apostoł Jan musiał kłamać kiedy napisał że Boga nikt nie widział. Paweł pisze że wszystko jest synowi Bożemu poddane oprócz samego Boga , który tą władzę przekazał swojemu Synowi . Zadałem proste pytanie na które nie otrzymałem odpowiedzi Kto Jezusa ustanowił Arcykapłanem ? w Hebr 9;Chrystus bowiem wszedł nie do świątyni, zbudowanej rękami ludzkimi, będącej odbiciem prawdziwej /świątyni/, ale do samego nieba, aby teraz wstawiać się za nami przed obliczem Boga, Jak myślisz przed kim Syn Boży się stawił ? w grece czytamy tam <&#964;&#8183; &#960;&#961;&#959;&#963;&#8061;&#960;&#8179; &#964;&#959;&#8166; &#952;&#949;&#959;&#8166; przed Osobą Boga. A w liście do Rzymian Paweł tak to opisał Rz 8 ;31-34
&#1497;&#1468;&#1461;&#1513;&#1473;&#1493;&#1468;&#1506;&#1463; &#1492;&#1493;&#1468;&#1488; &#1492;&#1464;&#1488;&#1464;&#1491;&#1493;&#1465;&#1503;

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

siloam tak jak już wspomniałem nie bierzesz całego kontekstu pod uwagę w Ew Jan 5;30 czytamy ;Ja sam z siebie nic czynić nie mogę. Tak, jak słyszę, sądzę, a sąd mój jest sprawiedliwy; nie szukam bowiem własnej woli, lecz woli Tego, który Mnie posłał. czyli według ciebie Jezus Był człowiekiem i jednocześnie Bogiem ? To do kogo Jezus się modlił? Kto powiedział przy chrzcie Jezusa Ten jest syn mój umiłowany którego sobie upodobałem . I jak może wiesz Jezus został ustanowiony arcykapłanem po powrocie do nieba .Jeszcze raz pytam jak dziecko kto Jezusa ustanowił arcykapłanem.? czy możesz mi zgodnie z Biblią odpowiedzieć na to proste pytanie ? i Jeszcze jedno Jezus wstawia się za nami do kogo ?
&#1497;&#1468;&#1461;&#1513;&#1473;&#1493;&#1468;&#1506;&#1463; &#1492;&#1493;&#1468;&#1488; &#1492;&#1464;&#1488;&#1464;&#1491;&#1493;&#1465;&#1503;

Awatar użytkownika
siloam
Posty: 526
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:41
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post autor: siloam »

David77 pisze:Boga nikt nie widział.
Przed pojawieniem się Jezusa na ziemi. W dalszej części wersetu, którą omijasz mamy:
Jn 1:18
18. Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył.
(BT)
Jezusa wiele osób widziało. Jeżeli literalnie odbierasz pierwszy człon zdania to jakim cudem mamy:
Jn 6:46
46. Nie znaczy to, aby ktokolwiek widział Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widział Ojca.
(BT)
Jednak ktoś widział Ojca, więc słowa nikt ani nigdy w wersecie który podałeś nie mogą być traktowane generalnie. To odnosi się do czasów przed przyjściem Jezusa na ziemię.
David77 pisze:Kto Jezusa ustanowił Arcykapłanem ?
A kto Boga ustanowił Królem?
David77 pisze:czyli według ciebie Jezus Był człowiekiem i jednocześnie Bogiem ?
Dokładnie.
David77 pisze:To do kogo Jezus się modlił?
Rozmawiał ze swoim Ojcem.
David77 pisze:Ten jest syn mój umiłowany którego sobie upodobałem .
Ale co to zmienia? Przecież syn nie jest z natury niższy od ojca. Jezus nie jest wobec Ojca synem w porządku stworzenia jak my, on jest Jednorodzony. Został zrodzony jako jedyny w swoim Bożym Synostwie.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Odpowiedź na moje pytanie kto ustanowił Jezusa arcykapłanem znajdziesz w liście do Hebrajczyków . KK uczy że niema 3 Bogów ale jeden który jest jednocześnie Ojcem ,Synem i Duchem Św . Gdyby tak było to nie czytalibyśmy że Jezus wstawia się do Boga za za nami ,bo niby do kogo sam Bóg miał by się wstawiać . Czytamy Jak też pisze apostoł Paweł Tak jak mąż jest głową żony tak też głową męża jest Chrystus a głową Chrystusa Bóg - w tych słowach jest opisana pewna zasada hierarchii kto komu podlega i tak jak człowieczeństwo lubnatura ludzka nie czyni ludzi sobie równych pod względem wieku wiedzy i władzy ,tak też natura boska Jezusa nie czyni go jako Syna Bożego równym Ojcu anie współwiecznym z Ojcem .Tylko sam Bóg niema nikogo nad sobą komu musiał by podlegać. Chociaż Jezus mówi dana mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi to tą władzę otrzymał od swego Ojca ,ale czy to znaczy że Jezus ma władzę również nad swoim Ojcem i Ojciec mu podlega ? Paweł pisze 1 Kor 15;28 Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał . .Na koniec jeszcze raz jeżeli Jezus jest Bogiem to kto go ustanowił arcykapłanem ? czy sam sobie nadał ten tytuł? , a może ty wierzysz w dwóch Bogów ?
&#1497;&#1468;&#1461;&#1513;&#1473;&#1493;&#1468;&#1506;&#1463; &#1492;&#1493;&#1468;&#1488; &#1492;&#1464;&#1488;&#1464;&#1491;&#1493;&#1465;&#1503;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”