Ewangelia vs J3:16

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Ewangelia vs J3:16

Post autor: RN »

nike pisze:
25 kwie 2021, 14:29


Co ty nie powiesz, a nie wiesz,że szatan potrafi się materializować,

2Kor 11:14 BG "A nie dziw: bo i szatan sam przemienia się w Anioła światłości."
Nie wiem.
Nadal jakoś nie mogę sobie przypomnieć szatana w raju z Adamem I Ewą.
To dopiero póżniej dopatrywano się tam szatana.
Jednak już o karze, jaką starotestamentowy Bóg dał wężowi ( rzekomemu szatanowi) nie chce się jakoś pamiętać.
Wszyscy powinni dzisiaj głosić, że szatan porusza się na brzuchu :-) .

Natomiast w tym wersecie z aniołem światłości, nie musi chodzić o materializowanie. Szatan zamienia się w anioła światłości w tym sensie, że staje się łagodny, dobry i może pozornie dawać dobre rady.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Ewangelia vs J3:16

Post autor: RN »

Jeszcze parę zdań o nazywaniu szatanem.
Jeżeli ktoś jest za tym, że starotestamentowy Bóg jest szatanem, to powinien konsekwentnie być zdania, że szatanem jest również Piotr.
Szatanem jest także Judasz, tylko, że w innym miejscu podaje się, że szatan wstąpił w Judasza. To, co :?: Nastąpiła kumulacja, szatan wszedł w szatana :?:
Tak, jednak nikt nie myśli, tak nie mówi, dlatego zdrowsze dla rozumu i mające też jakieś biblijne podstawy jest rozumowanie, że Bóg to Bóg, Piotr to Piotr, Judasz to Judasz, a szatan to uosobiene zła, które może człowieka opanować, ale jednak nie będzie ono nim samym.
W mniemaniu Jezusa, postępowanie Żydów było na tyle złe, że ich ''Bogiem'' był szatan. Ale to jest Bóg, nie według genealogii, ale według postępowania.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”