Wersety, które Was poruszyły

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

.Cyprian. pisze:W większości przekładów mamy "ubodzy w duchu" i tak też oddaje tekst grecki. "Świadomi swej nędzy" jest z jednej strony mocniejszym, z drugiej słabszym tłumaczeniem. Mocniejszym, bo kładzie nacisk na świadomość tego ubóstwa; słabszym bo pomija czego to ubóstwo ma dotyczyć. Zastanawiam się, skąd takie tłumaczenie, skoro tekst grecki jest w moim rozumieniu jednoznaczny.
U mnie taką frazę ma Przekład Współczesny.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Wersety, które Was poruszyły

Post autor: radek »

Ludzie są stworzeni z prochu Ziemi, a Słowo wydaje plon jeśli pada na żyzną ziemię. W żyznej ziemi Słowo obumiera, bo jeśli by nie obumarło było by pojedynczą wypowiedzią. Dlatego nie to co zasiane jest owocem, lecz to co obumarło niespodziewanie staje się źródłem dużej ilości pożywienia

J 12:24 eib "Ręczę i zapewniam was, jeśli ziarno pszenicy wrzucone w ziemię nie obumrze, zostaje pojedynczym ziarnem, lecz jeśli obumrze, wydaje obfity plon."

Łk 6:45 eib "Człowiek dobry z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a niegodziwy ze złego wydobywa zło, gdyż z obfitości serca mówią jego usta."

Łk 8:18 eib "Uważajcie więc, jak słuchacie; gdyż temu, który ma, będzie dodane, temu zaś, który nie ma, zostanie odebrane nawet to, co sądzi, że ma."
Obrazek

Awatar użytkownika
lew_myszkin
Posty: 38
Rejestracja: 09 lis 2011, 22:27

Re: Wersety, które Was poruszyły

Post autor: lew_myszkin »

radek pisze:
29 sie 2020, 14:21
Ludzie są stworzeni z prochu Ziemi, a Słowo wydaje plon jeśli pada na żyzną ziemię. W żyznej ziemi Słowo obumiera, bo jeśli by nie obumarło było by pojedynczą wypowiedzią. Dlatego nie to co zasiane jest owocem, lecz to co obumarło niespodziewanie staje się źródłem dużej ilości pożywienia

J 12:24 eib "Ręczę i zapewniam was, jeśli ziarno pszenicy wrzucone w ziemię nie obumrze, zostaje pojedynczym ziarnem, lecz jeśli obumrze, wydaje obfity plon."

Łk 6:45 eib "Człowiek dobry z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a niegodziwy ze złego wydobywa zło, gdyż z obfitości serca mówią jego usta."

Łk 8:18 eib "Uważajcie więc, jak słuchacie; gdyż temu, który ma, będzie dodane, temu zaś, który nie ma, zostanie odebrane nawet to, co sądzi, że ma."
Radek świetny wybór! Ten pierwszy cytat jest wyryty na pomniku autora "Notatek z podziemia".


Mk 7:6-7
Jezus: "Obłudnicy! Słusznie prorok Izajasz powiedział o was:
Ten lud czci mnie wargami,
lecz ich serce jest daleko ode mnie.

Na próżno cześć mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi wymysłami
"

2Tm 4:3 "Przyjdzie czas, kiedy prawdziwej nauki nie będą znosić, ale według własnych upodobań zgromadzą sobie nauczycieli, którzy będą mówić to, co łechce ich uszy"

Ps 110:7
Ze strumienia będzie pił po drodze
dlatego podniesie głowę
.

Psalm 110 to psalm mesjański zawierający poetycką mowę o Jezusie. Interpretacji w takich tekstach może być dużo. Dla mnie:
strumieniem jest Bóg (woda- źródło życia). To też nawiązanie do 1'go psalmu o drzewie wiecznie zielonym zasadzonym przy źródle, lub do mowy Jakuba na łóżu śmierci o Józef, który jest jak płodna latorośl zasadzona przy źródle, pnąca się po murze;
drogą - życie Jezusa;
a podniesienie głowy - Jego zmartwychwstanie.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2020, 10:43 przez lew_myszkin, łącznie zmieniany 2 razy.
"Jak z ducha rodzi się ciało to jest cud, a jak z ciała - duch to cud nad cudy."

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Wersety, które Was poruszyły

Post autor: radek »

lew_myszkin pisze:
12 wrz 2020, 22:57
Interpretacji w takich tekstach może być dużo.
I co w Biblii jest piękne różne interpretacje się nie wykluczają

Ps 110:7 eib "Po drodze napije się z potoku I dlatego podniesie swoją głowę."

Powyższy wers ja wiążę z

Rdz 3:15 eib "Wzbudzę też nieprzyjaźń między tobą i między kobietą, między twoim potomstwem i między jej potomstwem — ono zrani ci głowę, a ty zranisz mu piętę."

Z kolei to proroctwo jest doprecyzowane w Objawieniu Jana

Ap 13:1-3 eib "Wtedy zobaczyłem wychodzącą z morza bestię. Miała ona dziesięć rogów i siedem głów. Na jej rogach zauważyłem dziesięć diademów, a na jej głowach bluźniercze imię. (2) Bestia, o której mówię, była podobna do pantery. Jej łapy były jak u niedźwiedzia, a paszcza jak u lwa. Smok dał jej swoją moc, swój tron oraz wielką władzę. (3) Jedna z głów bestii była jakby śmiertelnie ranna, lecz rana ta została uzdrowiona. Cała ziemia poszła w podziwie za tą bestią."

Ap 13:14 eib "Za pomocą tych znaków, które dano jej możliwość czynić wobec pierwszej bestii, zwodziła ona mieszkańców ziemi. Namówiła ich nawet, aby wykonali podobiznę bestii, która miała ranę od miecza, a mimo to ostała się przy życiu."
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Wersety, które Was poruszyły

Post autor: Bobo »

Bełkot niczym nie związanych wersetów. Bez sensu.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: Wersety, które Was poruszyły

Post autor: .Cyprian. »

BW - Wyjścia 31, 1-11

I rzekł Pan do Mojżesza: Patrz! Powołałem imiennie Besalela, syna Uriego, syna Chura z plemienia Judy, i napełniłem go duchem Bożym, mądrością, rozumem, poznaniem, wszechstronną zręcznością w rzemiośle, pomysłowością w wyrobach ze złota, srebra i miedzi, w szlifowaniu drogich kamieni do oprawy, w snycerstwie i we wszelkiej artystycznej robocie. I oto przydałem mu Oholiaba, syna Achisamacha, z plemienia Dan. A serce każdego zręcznego obdarzyłem umiejętnością wykonania wszystkiego, co ci rozkazałem: Namiot Zgromadzenia, Skrzynię Świadectwa, wieko, które jest na niej, i wszystkie sprzęty Namiotu, i stół z jego przyborami, i świecznik ze szczerego złota ze wszystkimi jego przyborami, ołtarz kadzenia, ołtarz całopalenia ze wszystkimi jego przyborami i kadź wraz z jej podstawą, szaty haftowane, święte szaty dla Aarona, kapłana, i szaty jego synów do służby kapłańskiej, olej namaszczania i wonne kadzidło dla przybytku. Niech uczynią wszystko, jak ci nakazałem.
Pewnie wielu umknął ten fragment, który opisuje w jaki sposób niektórzy z Izraelitów - dopiero co wychodzących z Egiptu - nabyli umiejętności złotniczych i tym podobnych. Z tych wersetów wynika, że wymienione osoby nie posiadały wcześniej takiego talentu i umiejętności z nim związanych nie nabyły drogą mozolnej praktyki, nauki zawodu - tak to rozumiem. Dostali to od Stwórcy, Boga - tak samo - jak Adam umiejętność mówienia od razu, bez nauki trwającej lata.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: Wersety, które Was poruszyły

Post autor: teska »

Objawienie 22:17

"A duch i przyszła żona Baranka bezustannie mówią :"Przyjdż!"
Każdy ,kto słyszy ,niech powie :"Przyjdź!".
Każdy kto jest spragniony,niech przyjdzie.
Każdy ,kto chce ,niech za darmo bierze wodę życia.

Przyszła żona Baranka ,inaczej Oblubienica Baranka to Pomazańcy czyli 144000 osób namaszczonych duchem świętym ,które będą panować
razem z Chrystusem w niebie.Objawienie 14:1
Jednak te słowa wskazują też ,że inni ludzie nie tylko pomazańcy będą głosić .Osoby te ,które posłuchały ,mówią innym także :"Przyjdż!"
W związku z tym stale rośnie liczba tych ,co biorą wodę życia darmo.Jana 4:10
Tą drugą grupę tworzą ci,co mają żyć wiecznie na ziemi.2Piotra 3:13
A zatem z wizji tej wynika ,że wszyscy przyjmujący zaproszenie mają obowiązek głosić drugim.Mateusza 24:14

Awatar użytkownika
zjBartek
Posty: 24
Rejestracja: 10 wrz 2023, 17:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wersety, które Was poruszyły

Post autor: zjBartek »

Mnie kiedyś nie zastanawiały słowa Jezusa by nie mówić o cudach, które poczynił, np.:
(Łk 5, 14) I nakazał mu by nikomu nie mówił; ale by pokazał się kapłanom...
(Łk 8, 56) A jej rodzice byli zdumieni; ale on ostrzegł ich by nikomu nie mówili co się stało.
(Łk 9, 21) 21 Ale nakazał im, i ostrzegł by nie mówili o tym nikomu.

Dopiero niedawno dotarło do mnie, że Jezus wiedział, że ludzie dzieląc się zbyt szybko cudami jakie ich spotkały z niewiernymi stracą zaufanie do prawdziwości tego co im się przytrafiło. Innym słowy, że dadzą się przekonać, że zmyślają, nic im nie było itp.
Szukam drogi do Królestwa niebieskiego.
www.rzeczywistoscduchowa.com/blog

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”