Mat 24:15

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Mat 24:15

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
23 wrz 2021, 13:57
No cóż, Henryku … dajemy się prowadzić za rączkę. Masz rację! Tak samo jak i Jezus, sługa Jehowy, pozwolił, by wziął Go za rączkę Jego Ojciec. Dokładnie to samo Bóg czyni dzisiaj ze swoim ludem:

„Bo ja, Jehowa, twój Bóg, trzymam cię za prawą rękę i mówię do ciebie: ‚Nie bój się. Ja ci pomogę’” Iz 41:13
Zrozumiem, że mogłeś pomylić Imię Jakub z imieniem Jezus. Może przytrafić się... :-|
Ale to, że Jezus nazwany został „robaczkiem”, powinno już zapalić w głowie jakąś lampkę. :roll:
Iz 41:13-14 UBG "Ja bowiem, PAN, twój Bóg, trzymam cię za twoją prawicę i mówię: Nie bój się, ja cię wspomogę. (14) Nie bój się, robaczku, Jakubie, garstko ludu Izraela; ja cię wspomogę, mówi PAN i twój Odkupiciel, Święty Izraela."
Ale tak upodliliście Syna Bożego, obdzierając go ze wszystkiego, co otrzymał od Ojca, że nawet zwrot: „Trzymam cię za rękę”- w domyśle „prowadzę”- w stosunku do Jezusa nie dziwi takich jak Ty!

Hbr 2:8 UBG "Wszystko poddałeś pod jego stopy. A skoro poddał mu wszystko, nie pozostawił niczego, co nie byłoby mu poddane. Lecz teraz jeszcze nie widzimy, aby wszystko było mu poddane."
Bóg wszystko poddał, ale prowadzi za rękę, aby przypadkiem nic samodzielnie nie zrobił?
Mt 28:18 UBG "Wtedy Jezus podszedł i powiedział do nich: Dana mi jest wszelka władza na niebie i na ziemi."
Otrzymał nieograniczoną władzę, ale nadal sam nic nie może?
I jak tu traktować Was poważnie?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mat 24:15

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
23 wrz 2021, 14:41
DonCicio pisze:
23 wrz 2021, 13:57
No cóż, Henryku … dajemy się prowadzić za rączkę. Masz rację! Tak samo jak i Jezus, sługa Jehowy, pozwolił, by wziął Go za rączkę Jego Ojciec. Dokładnie to samo Bóg czyni dzisiaj ze swoim ludem:

„Bo ja, Jehowa, twój Bóg, trzymam cię za prawą rękę i mówię do ciebie: ‚Nie bój się. Ja ci pomogę’” Iz 41:13
Zrozumiem, że mogłeś pomylić Imię Jakub z imieniem Jezus. Może przytrafić się... :-|
Ale to, że Jezus nazwany został „robaczkiem”, powinno już zapalić w głowie jakąś lampkę. :roll:
Iz 41:13-14 UBG "Ja bowiem, PAN, twój Bóg, trzymam cię za twoją prawicę i mówię: Nie bój się, ja cię wspomogę. (14) Nie bój się, robaczku, Jakubie, garstko ludu Izraela; ja cię wspomogę, mówi PAN i twój Odkupiciel, Święty Izraela."

Ale tak upodliliście Syna Bożego, obdzierając go ze wszystkiego, co otrzymał od Ojca, że nawet zwrot: „Trzymam cię za rękę”- w domyśle „prowadzę”- w stosunku do Jezusa nie dziwi takich jak Ty!

A gdzie Ty dojrzałeś w przytoczonym przeze mnie tekście z Iz 41:13,14, że jest mowa o Jezusie? Robaczku? Napisałem, że "Dokładnie to samo Bóg czyni dzisiaj ze swoim ludem:

„Bo ja, Jehowa, twój Bóg, trzymam cię za prawą rękę i mówię do ciebie: ‚Nie bój się. Ja ci pomogę’” Iz 41:13"

Nikogo z nikim nie pomyliłem ... robaczku :lol:

Rzym 2:28,29 "Tak więc prawdziwym Żydem nie jest ten, kto jest nim na zewnątrz, ani prawdziwym obrzezaniem nie jest to, które widać na zewnątrz, na ciele. Prawdziwym Żydem jest ten, kto jest nim wewnątrz, a prawdziwym obrzezaniem jest obrzezanie serca, które dokonuje się za sprawą ducha, a nie na podstawie spisanego kodeksu. Taki człowiek otrzymuje pochwałę nie od ludzi, ale od Boga"

A czy Ty, jesteś "prawdziwym Żydem"? Jakubie, robaczku? Jeżeli tak, to tekst z Izajasza 41:13,14 dotyczy również Ciebie! Chyba że nie jesteś "prawdziwym Żydem", to ten tekst nie jest kierowany do Ciebie.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mat 24:15

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
23 wrz 2021, 14:41
Ale tak upodliliście Syna Bożego, obdzierając go ze wszystkiego, co otrzymał od Ojca, że nawet zwrot: „Trzymam cię za rękę”- w domyśle „prowadzę”- w stosunku do Jezusa nie dziwi takich jak Ty!

Wiesz, jaki jest Twój problem? Ślepota duchowa!

Iz 52:13 "Mój sługa będzie działał z wnikliwością. Zajmie wysokie stanowisko, zostanie wyniesiony i bardzo wywyższony"

Iz 42:1 "To jest mój sługa, którego wspieram! Wybrałem go i darzę uznaniem! Dałem mu swojego ducha i on przyniesie narodom sprawiedliwość"

Iz 42:6 "Ja, Jehowa, powołałem cię, kierując się prawością. Wziąłem cię za rękę. Będę cię strzegł i uczynię przymierzem dla ludzi i światłem dla narodów"


O kim tu mowa? Robaczku?

Gdzie niby upodliliśmy Jezusa? Że piszemy prawdę zawartą w Biblii, której Ty nie potrafisz zaakceptować? W czym ubliżamy Królowi, powołanemu przez Boga, że piszemy i nim taką prawdę, której sam uczył?

To tacy jak Ty, fałszują prawdę o Synu Bożym, robiąc z Jezusa Boga, który nigdy nie odważyłby się tak uczynić:

Jan 14:28 "Słyszeliście, jak wam mówiłem, że odchodzę i znowu do was przyjdę. Jeśli mnie kochacie, to będziecie się cieszyć, że idę do Ojca, bo Ojciec jest większy niż ja"

Fil 2:5-7 "Zachowujcie takie samo nastawienie umysłu, jakie miał Chrystus Jezus. Chociaż istniał on w postaci Bożej, nie brał pod uwagę, żeby sięgnąć po coś, do czego nie miał prawa, i zrównać się z Bogiem. Przeciwnie, wyzbył się wszystkiego i przybrał postać niewolnika. Stał się człowiekiem"

1 Kor 11:3 "Chciałbym jednak, żebyście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, głową kobiety jest mężczyzna, a głową Chrystusa jest Bóg"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Mat 24:15

Post autor: Krystian »

Dlaczego DonCicio powołujesz się na wersety Nowego Testamentu - do wszystkich.
Kiedyś napisano w waszej literaturze, że te wersety dotyczą w większości waszych pomazańców, nie Ciebie.
Chyba, że jesteś pomazańcem.
Jak znajdę to przytoczę.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mat 24:15

Post autor: DonCicio »

"Dlaczego DonCicio powołujesz się na wersety Nowego Testamentu - do wszystkich" odp. (2 Tym 3:16 / Mat 12:50). Mamy tego samego pasterza, choć są dwie owczarnie (Jan 10:16)


"Kiedyś napisano w waszej literaturze, że te wersety dotyczą w większości waszych pomazańców"
"W większości"
- słusznie, nie wszystkie wersety dotyczą drugich owiec np. te, które mówią o powołaniu niebiańskim. Do wszystkich natomiast odnosi się werset o pociągnięciu do siebie przez Boga:

"Nikt nie może przyjść do mnie, jeśli Ojciec, który mnie posłał, go nie pociągnie, a ja go wskrzeszę w dniu ostatnim" Jan 6:44


"Jak znajdę to przytoczę" Ok!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”