Ewangelia Jezusa, a ewangelia Pawła 1 Koryntian 15:1-4&#

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Ewangelia Jezusa, a ewangelia Pawła 1 Koryntian 15:1-4&#

Post autor: wuka »

Kilka dylematów w związku z tematem. Po pierwsze: chyba mnie zaćmiło, ale od wczoraj nie mogę sobie przypomnieć żadnej wypowiedzi Jezusa z Ewangelii, które mówi wprost, że umrze za nasze grzechy i to się właśnie odbędzie na krzyżu. No nie mogę i tyle. Może ktoś będzie uprzejmy i mi podpowie.
Jezus głosił dużo, ale o Królestwie, o tym co należy robić, aby się w tym KB znależć.
Natomiast Paweł głosi swoją własną ewangelię i w dodatku pisze, że ktojej nie przyjmuje jest przeklęty. To skłania mnie i upewnia, że jednak Paweł to zwodziciel. Chcecie czy nie, ale Paweł głosi inną ewangelię.
Wersety z tematu:"1. A przypominam wam, bracia, ewangelię, którą wam zwiastowałem, którą też przyjęliście i w której trwacie,
2. I przez którą zbawieni jesteście, jeśli ją tylko zachowujecie tak, jak wam ją zwiastowałem, chyba że nadaremnie uwierzyliście.
3. Najpierw bowiem podałem wam to, co i ja przejąłem, że Chrystus umarł za grzechy nasze według Pism
4. I że został pogrzebany, i że dnia trzeciego został z martwych wzbudzony według Pism,"
A w Gal.1:6-10 jeszcze dalej się posuwa:6. Dziwię się, że tak prędko dajecie się odwieść od tego, który was powołał w łasce Chrystusowej do innej ewangelii,
7. Chociaż innej nie ma; są tylko pewni ludzie, którzy was niepokoją i chcą przekręcić ewangelię Chrystusową.
8. Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!
9. Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, która przyjęliście, niech będzie przeklęty!"
Chyba znowu mi umknęło, ale też nie pamiętam, aby Jezus kogokolwiek przeklinał.
Wiem, że w ST u Iz.jest o Słudze Cierpiącym, ale chodzi mi o wypowiedzi Jezusa o swojej ofiarniczej misji za nasze grzechy (tu kolejny dylemat, bo jedno głoszą, że za grzechy całego świata, a inni , że za wybranych wierzących).

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

wuka pisze:nie mogę sobie przypomnieć żadnej wypowiedzi Jezusa z Ewangelii, które mówi wprost, że umrze za nasze grzechy
(Mt 16:21) Od tamtej pory Jezus zaczął tłumaczyć uczniom, że musi iść do Jerozolimy iwiele wycierpieć od starszych ludu oraz naczelnych kapłanów iuczonych wpiśmie iże musi zostać zabity, atrzeciego dnia wskrzeszony.

(Mk 10:33, 34) „Idziemy do Jerozolimy, gdzie Syn Człowieczy zostanie wydany wręce naczelnych kapłanów iuczonych wpiśmie. Aoni skażą go na śmierć iwydadzą ludziom zinnych narodów, 34 którzy go wyśmieją, oplują, ubiczują izabiją. Ale on trzy dni później powstanie zmartwych”.

(Łk 9:22) idodał: „Syn Człowieczy musi znieść wiele cierpień ibyć odrzucony przez starszych ludu oraz naczelnych kapłanów iuczonych wpiśmie, izostać zabity, atrzeciego dnia wskrzeszony”.

(Łk 18:32, 33) Na przykład będzie on wydany ludziom zinnych narodów, wyśmiany, znieważony iopluty. 33 Apo ubiczowaniu zostanie zabity, ale trzeciego dnia powstanie zmartwych”.

(Jn 20:28) Podobnie Syn Człowieczy nie przyszedł, żeby mu usługiwano, ale żeby usługiwać idać swoje życie jako okup wzamian za wielu”.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

A tu wypowiedź Piotra:
(1Pt 2:24) On sam we własnym ciele zaniósł nasze grzechy na pal, żebyśmy umarli dla grzechów iżyli dla prawości. I„dzięki jego ranom zostaliście uzdrowieni”.

Wychodzi na to, że nie tylko Paweł był 'oszustem' ale i Piotr, gdyż wierzył, że Jezus umarł za grzechy.
A Jan? W Objawieniu zaznacza:

(Obj 5:9) Iśpiewali nową pieśń: „Jesteś godny wziąć zwój izłamać jego pieczęcie, bo zostałeś zabity iswoją krwią kupiłeś Bogu ludzi zkażdego plemienia, języka, ludu inarodu



Nie dochodzisz do mądrych wniosków.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Bobo pisze:(Jn 20:28) Podobnie Syn Człowieczy nie przyszedł, żeby mu usługiwano, ale żeby usługiwać idać swoje życie jako okup wzamian za wielu”.
Super. O taki mi chodziło, tamte pozostałe nie są w temacie, nie ruszają problemu, który mnie nurtuje.
Bobo pisze:Piotra:
(1Pt 2:24) On sam we własnym ciele zaniósł nasze grzechy na pal, żebyśmy umarli dla grzechów iżyli dla prawości. I„dzięki jego ranom zostaliście uzdrowieni”.
Ten też przydatny. Tylko mi przypomnij, czy to 1 lub 2 List Piotra napisał Paweł. To ważne.
Bobo pisze: (Obj 5:9) Iśpiewali nową pieśń: „Jesteś godny wziąć zwój izłamać jego pieczęcie, bo zostałeś zabity iswoją krwią kupiłeś Bogu ludzi zkażdego plemienia, języka, ludu inarodu
Ok. Czyli mamy 2 z Jana i 1 werset z Piotra/Pawła.
Bobo pisze: Nie dochodzisz do mądrych wniosków.
Nigdy nie twierdziłam, że dochodzę. Szukam, sprawdzam, chcę wierzyć, ale moja wiara nie może być oparta na stu różnych wykładniach.
Wyślę ci priv.

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

@wuka: weź pod uwagę, że Bobo może stosować strategię teokratyczną, nawet nieświadomie.
To znaczy - on twierdzi, że nieświadomie.
Ja oczywiście nie wierzę w jego nieświadomość, bo jestem za dużym misiem, żeby dać się nabrać na sztuczny miód :-)
Strategia teokratyczna ŚJ polega na tym, że wprowadzają w błąd, bo uważają że cel uświęca środki.
Problem w tym, że nie wiadomo które wypowiedzi są elementem strategii teokratycznej, a które nie są, zwłaszcza jeśli mogą być stosowane nieświadomie ( w co - przypominam - absolutnie nie wierzę ).
Czyli - mniej więcej - wiadomo o jaki cel chodzi, ale nie wiadomo czy środki jego osiągania nie są aby kłamstwem.
To trudniejsza sytuacja niż w przypadku KrK, bo tu można założyć że wszystko jest kłamstwem :mrgreen:
Ostrożność nie zawadzi.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

BoaDusiciel pisze:@wuka: weź pod uwagę, że Bobo może stosować strategię teokratyczną, nawet nieświadomie.
To znaczy - on twierdzi, że nieświadomie.
Ja oczywiście nie wierzę w jego nieświadomość, bo jestem za dużym misiem, żeby dać się nabrać na sztuczny miód
Wuka, schemat się powtarza. Dla Boa nie ma znaczenia, że poruszasz jakiś temat biblijny co się Tobie chwali. Dla Boa ważne, że... w ostatnim wpisie jakieś dwa razy przyznałaś rację Świadkowi Jehowy. A to dla Boa śmierdzi.
Jak już tobie pisałem... nie możesz 'stać koło świadka' bo się zarazisz. W taką manię wpada Boa i... jakoś jego ostatnie wpisy tak odbieram. On ma w tyłku co myślisz, jak odbierasz, w co wierzysz, kim jesteś.
Bylebyś nie przyznawała racji Świadkom Jehowy. Taki smród wyczuwam na kilometry.
Twój temat. Nie pozwól mu go rozwalić w tak brzydki sposób :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

wuka
Kilka dylematów w związku z tematem. Po pierwsze: chyba mnie zaćmiło, ale od wczoraj nie mogę sobie przypomnieć żadnej wypowiedzi Jezusa z Ewangelii, które mówi wprost, że umrze za nasze grzechy i to się właśnie odbędzie na krzyżu. No nie mogę i tyle. Może ktoś będzie
uprzejmy i mi podpowie.
Jezus w swoim przekazie: To jest Moje Słowo.Alfa i Omega.Ewangelia Jezusa.Objawienie Chrystusowe,jakie znają już prawdziwi chrześcijanie na całym świecie http://www.biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=8122 wyjaśnił, że w planie Jego przyjścia na Ziemię, nie było żadnej mowy o Jego śmierci na krzyżu. Zachodzi pytanie co się stało,że umarł na krzyżu, bo taka była wola Ojca. Jego śmierć nie zmazała naszych grzechów.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Ten też przydatny. Tylko mi przypomnij, czy to 1 lub 2 List Piotra napisał Paweł. To ważne.
A tu nikt nie podpowie?
Serdecznie wszystkim dziękuję. Każdy z Was mnie buduje :xcalus:

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Bobo pisze:
BoaDusiciel pisze:@wuka: weź pod uwagę, że Bobo może stosować strategię teokratyczną, nawet nieświadomie.
To znaczy - on twierdzi, że nieświadomie.
Ja oczywiście nie wierzę w jego nieświadomość, bo jestem za dużym misiem, żeby dać się nabrać na sztuczny miód
Wuka, schemat się powtarza. Dla Boa nie ma znaczenia, że poruszasz jakiś temat biblijny co się Tobie chwali. Dla Boa ważne, że... w ostatnim wpisie jakieś dwa razy przyznałaś rację Świadkowi Jehowy. A to dla Boa śmierdzi.
Jak już tobie pisałem... nie możesz 'stać koło świadka' bo się zarazisz. W taką manię wpada Boa i... jakoś jego ostatnie wpisy tak odbieram. On ma w tyłkuco myślisz, jak odbierasz, w co wierzysz, kim jesteś.
Bylebyś nie przyznawała racji Świadkom Jehowy. Taki smród wyczuwam na kilometry.
Twój temat. Nie pozwól mu go rozwalić w tak brzydki sposób :-D
Ale przecież ja też przyznaję rację Świadkom Jehowy.
Już pisałem, że wg mnie Świadkowie postępują zgodnie z wytycznymi biblijnymi.
Że chodzenie i głoszenie jest zgodne z Biblią.
Generalnie wszystkie nauki Świadków są - moim zdaniem - oparte na Biblii.
Tylko że to nie ja, a Świadkowie wymyślili strategię teokratyczną.
Czyli wymyślili coś, dzięki czemu mogą wprowadzać ludzi w błąd.

A skoro mogą wprowadzać ludzi w błąd, to powstaje pytanie - dlaczego ?
No to powiedz mi Bobo - dlaczego aprobujecie działanie wprowadzające ludzi w błąd ? :roll:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

ratao,
Wiesz, ściągnęłam sobie ten plik. Ciężko się czyta, bo to pdf, a na czytniku mam tylko maleńkie literki. Ale się uparłam i "zgłębię" książkę ;-)
Już na początku mam watpliwości, ale co tam...może się rozwieją. :-D

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Bobo pisze:


Nie dochodzisz do mądrych wniosków.

Na podstawie przytoczonych przez ciebie wersetow biblijnych mozna przede wszystkim potwierdzic rzymsko-katolickie autorstwo swietej ksiegi judeochrzescijanstwa :->


Pozdrawiam cie, Bobo, w Duchu i Prawdzie :->

Awatar użytkownika
George
Posty: 1727
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Ewangelia Jezusa, a ewangelia Pawła 1 Koryntian 15:1-4&a

Post autor: George »

wuka pisze:Kilka dylematów w związku z tematem. Po pierwsze: chyba mnie zaćmiło, ale od wczoraj nie mogę sobie przypomnieć żadnej wypowiedzi Jezusa z Ewangelii, które mówi wprost, że umrze za nasze grzechy i to się właśnie odbędzie na krzyżu. No nie mogę i tyle. Może ktoś będzie uprzejmy i mi podpowie.
Jezus głosił dużo, ale o Królestwie, o tym co należy robić, aby się w tym KB znależć.
Natomiast Paweł głosi swoją własną ewangelię i w dodatku pisze, że ktojej nie przyjmuje jest przeklęty. To skłania mnie i upewnia, że jednak Paweł to zwodziciel. Chcecie czy nie, ale Paweł głosi inną ewangelię.
Wersety z tematu:"1. A przypominam wam, bracia, ewangelię, którą wam zwiastowałem, którą też przyjęliście i w której trwacie,
2. I przez którą zbawieni jesteście, jeśli ją tylko zachowujecie tak, jak wam ją zwiastowałem, chyba że nadaremnie uwierzyliście.
3. Najpierw bowiem podałem wam to, co i ja przejąłem, że Chrystus umarł za grzechy nasze według Pism
4. I że został pogrzebany, i że dnia trzeciego został z martwych wzbudzony według Pism,"
A w Gal.1:6-10 jeszcze dalej się posuwa:6. Dziwię się, że tak prędko dajecie się odwieść od tego, który was powołał w łasce Chrystusowej do innej ewangelii,
7. Chociaż innej nie ma; są tylko pewni ludzie, którzy was niepokoją i chcą przekręcić ewangelię Chrystusową.
8. Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!
9. Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, która przyjęliście, niech będzie przeklęty!"
Chyba znowu mi umknęło, ale też nie pamiętam, aby Jezus kogokolwiek przeklinał.
Wiem, że w ST u Iz.jest o Słudze Cierpiącym, ale chodzi mi o wypowiedzi Jezusa o swojej ofiarniczej misji za nasze grzechy (tu kolejny dylemat, bo jedno głoszą, że za grzechy całego świata, a inni , że za wybranych wierzących).
Faryzeusz Paweł stworzył pierwszy Kościół Protestancki, który w dzisiejszych czasach okupuje oryginalny Kościół Boga, ustanowiony przez Jezusa i oparty ma Apostole Piotrze, który był założycielem i biskupem tegoż Kościoła - Kościoła Boga najpierw w Antchoi a później w Rzymie.
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 52&start=0
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

wuka
wuka pisze:ratao,
Wiesz, ściągnęłam sobie ten plik. Ciężko się czyta, bo to pdf, a na czytniku mam tylko maleńkie literki. Ale się uparłam i "zgłębię" książkę ;-)
Już na początku mam watpliwości, ale co tam...może się rozwieją. :-D
Na pewno jest tam więcej prawdy niż w Biblii. Jest to ponad 1300 stron. Pdf powinno się otwierać takim programem, w którym można powiększać litery.

Może lepiej słuchać przekazów J.Z. Popko?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Re: Ewangelia Jezusa, a ewangelia Pawła 1 Koryntian 15:1-4&a

Post autor: Korn »

George pisze:
wuka pisze:Kilka dylematów w związku z tematem. Po pierwsze: chyba mnie zaćmiło, ale od wczoraj nie mogę sobie przypomnieć żadnej wypowiedzi Jezusa z Ewangelii, które mówi wprost, że umrze za nasze grzechy i to się właśnie odbędzie na krzyżu. No nie mogę i tyle. Może ktoś będzie uprzejmy i mi podpowie.
Jezus głosił dużo, ale o Królestwie, o tym co należy robić, aby się w tym KB znależć.
Natomiast Paweł głosi swoją własną ewangelię i w dodatku pisze, że ktojej nie przyjmuje jest przeklęty. To skłania mnie i upewnia, że jednak Paweł to zwodziciel. Chcecie czy nie, ale Paweł głosi inną ewangelię.
Wersety z tematu:"1. A przypominam wam, bracia, ewangelię, którą wam zwiastowałem, którą też przyjęliście i w której trwacie,
2. I przez którą zbawieni jesteście, jeśli ją tylko zachowujecie tak, jak wam ją zwiastowałem, chyba że nadaremnie uwierzyliście.
3. Najpierw bowiem podałem wam to, co i ja przejąłem, że Chrystus umarł za grzechy nasze według Pism
4. I że został pogrzebany, i że dnia trzeciego został z martwych wzbudzony według Pism,"
A w Gal.1:6-10 jeszcze dalej się posuwa:6. Dziwię się, że tak prędko dajecie się odwieść od tego, który was powołał w łasce Chrystusowej do innej ewangelii,
7. Chociaż innej nie ma; są tylko pewni ludzie, którzy was niepokoją i chcą przekręcić ewangelię Chrystusową.
8. Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!
9. Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, która przyjęliście, niech będzie przeklęty!"
Chyba znowu mi umknęło, ale też nie pamiętam, aby Jezus kogokolwiek przeklinał.
Wiem, że w ST u Iz.jest o Słudze Cierpiącym, ale chodzi mi o wypowiedzi Jezusa o swojej ofiarniczej misji za nasze grzechy (tu kolejny dylemat, bo jedno głoszą, że za grzechy całego świata, a inni , że za wybranych wierzących).
Faryzeusz Paweł stworzył pierwszy Kościół Protestancki, który w dzisiejszych czasach okupuje oryginalny Kościół Boga, ustanowiony przez Jezusa i oparty ma Apostole Piotrze, który był założycielem i biskupem tegoż Kościoła - Kościoła Boga najpierw w Antchoi a później w Rzymie.
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 52&start=0

Jest taka myśl George, że pewne grupy ludzi wpuściły Lutra w maliny. Jak się skapował to już było za późno. Czytamy to w jego tezach, które dotyczyły tylko pieniędzy za odpusty.
Żadnej nowej nauki i niesienie światłości. Tylko kasa.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

ratao pisze:Pdf powinno się otwierać takim programem, w którym można powiększać litery.
Otwiera się bez problemu. Na kompie dobrze widać, ale ja czytam na czytniku i tam są maleńkie literki.
Tego Popko nie trawię. Słuchałam kiedyś kawałek, nie dam rady.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”