Jana 8:44 Czy Jehowa przedstawiony w ST to ojciec Jezusa?

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Robertus
Posty: 120
Rejestracja: 05 paź 2013, 13:06

Post autor: Robertus »

Widze ze kilka fajnych zajawek na inne tematy poruszacie.
Nie skręcajcie jednak na temat Trójcy czy coś kolo tego.
Wiem, że tożsamość Jezus, czy jest Bogiem czy jest mniejszy, większy nakręca.
W moim pytaniu jednak chodzi o ojca Jezusa. Czy Jehowa w starym Testamencie to Ojciec Jezusa. Jeśli nie, to czy Jehowa w ST to Diabeł? Jana 8:44.
Czy Jezus przyznawał się do Boga Jehowy ze ST?
Pozdrawiam!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Robertus pisze: Czy Jehowa w starym Testamencie to Ojciec Jezusa. Jeśli nie, to czy Jehowa w ST to Diabeł?
Na oba pytania mówię - nie.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Jehowah to Ojciec Mesjasza.

Łk 24:44 "Jeszua powiedział im:
"To właśnie miałem na myśli, gdy jeszcze byłem z wami i mówiłem wam, że musi się wypełnić wszystko, co napisano o mnie w Torze Moszego, u Proroków i w Psalmach".

Diabeł jest ojcem synagogi szatana.


Ps 82:6 cyl "Mniemałem, że Bogami jesteście, synami Najwyższego wy wszyscy."
J 10:34 dab "Odpowiedział im Jezus: Czyż w Prawie waszym nie napisano: Jam rzekł: bogami jesteście (Ps. 82,6)?Jeśli nazwał bogami tych, dla których przeznaczone było słowo Boże — a Pismo mylić się nie może — (36) o tym, którego Ojciec uświęcił i posłał na świat, wy mówicie, że bluźni, bo powiedziałem, że jestem Synem Bożym. "
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Robertus pisze: Czy Jezus przyznawał się do Boga Jehowy ze ST?
Pytanie średnio sensowne.
A do jakiego Boga miał się przyznawać wobec Żydów ?
Do Światowida ? :lol:
Przyznawanie się do do kogoś nie oznacza, że przyznający mówi prawdę.
Ja mogę się przyznać do związku z Angelą Merkel i co mi zrobicie ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

BoaDusiciel pisze:Ja mogę się przyznać do związku z Angelą Merkel i co mi zrobicie ?
Jak to co zrobimy? Poprosimy abyś po znajomości umówił mnie z nią na audiencję! :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

wuka pisze:Na oba pytania mówię - nie.
Skoro to nie Ojciec Jezusa ani Diabeł, to KTO?

Wuka, po ilu kawach już dzisiaj jesteś? Może zaparz sobie zanim odpiszesz :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Bobo pisze:
wuka pisze:Na oba pytania mówię - nie.
Skoro to nie Ojciec Jezusa ani Diabeł, to KTO?

Wuka, po ilu kawach już dzisiaj jesteś? Może zaparz sobie zanim odpiszesz :-D
Wuka dobrze mówi, bo ojcem Jezusa nie był ani Jehowa, ani Diabeł, tylko chorąży Pantera.
Moim zdaniem jest to tak pewne, że najwyższy czas, aby twierdzący coś innego wymyślili teorię, że Pantera był co prawda ojcem, ale w znaczeniu materialnym, nie duchowym 8-)
Użycie takiego argumentu rozkłada oponentów ;-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

ratao pisze:tola
Jak to udowodnisz ze ni sa to oszczerstwa o Jeszua Mesjaszu Skała która im towarzyszyła?
W Biblii nie pisze, aby Skałą, która im towarzyszyła był Jeszua Mesjasz. Jak to ma się do faktu, że Jeszua Mesjasz dopiero miał się urodzić? Miałby być Niszczycielem, który kazał zabijać tysiące niewinnych ludzi?
Ano pisze ze Skała która im towarzyszyla to Mesjasz- Chrystus a wiemy ze Jeszua jest Mesjaszem czyli wiemy Kto prowadził Izraela .
Skoro zapierasz sie Prawdy to zostaja ci jakies resztki bo bys wiedział ,ze to Mesjasz
Obleka sie w CIAŁO=Swiatnie
Mesjasz to Duch YHVH .
Kiedy urosził sie Jeszua-Ratunek mieli uwierzyc ze to Mesjasz własnie Ten który wyprowadzi
Israela z Micraim Skała z której zostali wyciosani.
Jeszua=YHVH

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

A możecie pisać po ludzku? :->
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Bobo pisze:A możecie pisać po ludzku? :->
Gdyby mogli, toby pisali ... :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jana 8:44 Czy Jehowa przedstawiony w ST to ojciec Jezusa?

Post autor: Bobo »

Są na forum osoby, które stawiają tezę, że JHWH/Jehowa/Jahwe to nie kto inny niż Szatan Diabeł.
Dość kuriozalne. Jaki sens ma kuszenie Jezusa z Mat 4 rozdziału?
Szatan kusi Jezusa, aby ten oddał mu pokłon. Jezus na to cytuje fragment ST, że cześć i pokłon należy oddać tylko Jehowie.
Jaki to ma sens, skoro Jehowa miałby być owym Szatanem?
Czy Jezus nie wiedział z kim ma do czynienia, ze kuszący go Szatan Diabeł to Jehowa?
Bez sensu...
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jana 8:44 Czy Jehowa przedstawiony w ST to ojciec Jezusa?

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
27 mar 2023, 12:47
Są na forum osoby, które stawiają tezę, że JHWH/Jehowa/Jahwe to nie kto inny niż Szatan Diabeł.
Dość kuriozalne. Jaki sens ma kuszenie Jezusa z Mat 4 rozdziału?
Szatan kusi Jezusa, aby ten oddał mu pokłon. Jezus na to cytuje fragment ST, że cześć i pokłon należy oddać tylko Jehowie.
Jaki to ma sens, skoro Jehowa miałby być owym Szatanem?
Czy Jezus nie wiedział z kim ma do czynienia, ze kuszący go Szatan Diabeł to Jehowa?
Bez sensu...
W Mateusza 4, Jezus nie powiedział, że pokłon należy oddawać tylko Jehowie, lecz powiedział, że należy oddawać tylko Bogu.
To wasza organizacja religijna słowo - Bogu zastąpiła słowem - Jehowie.
Żadne inne wydania Pisma Świętego nie używają słowa - Jehowa czy Jehowie.
Dla ŚJ Bogiem jest Jehowa.
Jehowa czy Jahwe ujęty w ST nie jest opisem Boga Ojca o którym świadectwo prawdy wydał Jezus.
Nie ma innej prawdy oprócz prawdy danej nam przez Boga.
Gdy Jezus przyszedł na świat, to świat był pogrążony w ciemności przez księcia tego świata.
Ten książe, który sprzeciwił się Bogu najwyższemu Stwórcy, ogłosił się Bogiem ziemi i wprowadził ziemię pod swoje rządy, pogwałcając odwieczne prawa Boże - prawa miłości. Dlatego mówił - Idźcie łupcie i zdobywajcie.
Prawda została objawioną światu przez Syna - Jezusa I ta prawda daje zbawienie z mocy niegodziwca I otwiera drogę do Królestwa Bożego w Niebie.
Naszym celem życia jest uzyskiwanie-wyższy poziom życia naszej duszy, która żyje tu w świecie jej upadku.
Posłuchaj
https://youtu.be/AIkAGYb6wig
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jana 8:44 Czy Jehowa przedstawiony w ST to ojciec Jezusa?

Post autor: Bobo »

Przygotuj się lepiej wybrana bo obrażasz Boga i wyznawców Jehowy.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jana 8:44 Czy Jehowa przedstawiony w ST to ojciec Jezusa?

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
27 mar 2023, 14:57
Przygotuj się lepiej wybrana bo obrażasz Boga i wyznawców Jehowy.
Zamiast się obrażać przeczytaj inne wydania Pisma Świętego.
Zmanipulowano dla was Pismo - czy tak ciężko to zauważyć?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re:

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
27 lis 2019, 10:40
Proroctwa.
Zwolennicy teorii, że Jehowa ze ST to nie Ojciec Jezusa przegapili fakt, że proroctwa ze ST spełniły się na Jezusie. Gdyby Jehowa=Diabeł w ST to... dlaczego Diabeł zapowiadałby przyjście Jezusa? Najlepiej byłoby w ogóle przemilczeć jego pojawienie się. A jednak... strzał w kolano? Proroctwa te kreują obraz Jezusa jako kogoś pozytywnego, jako zbawcę ludzkości. Czyżby to Diabeł zrobił mu taką reklamę prorokując o nim pozytywnie?

Ponadto... Jezus powoływał się na proroctwa wypowiedziane w Imię Jehowy. Twierdził, że spełniły się na nim. Czyżby współpracował z Diabłem? ;-)
Proroctwa ST przede wszystkim głosiły wyzwolenie tego narodu z niewoli i utworzenie ich królestwa przez nowego króla. Byli oni w niewoli babilońskiej oraz w niewoli rzymskiej. Ich oczekiwania nie było skierowane na Duchowego Zbawiciela lecz na ziemskiego króla.
Do dzisiejszego dnia czekają.
Przyjście Duchowego Zbawiciela było ujęte w zaratusztrianiźmie, w Wedach i innych pismach. Oni koncepcję tą wykorzystali dla własnej koncepcji.
Nauki Melchizedeka były głoszone ustnie a oni coś usłyszeli i dostosowali dla swojej formy religijnej.
W temacie Księga Urantii podałam link na temat kształtowania się wiary Hebrajczyków. Jest tam w sposób prawidłowy zawarty opis rozwoju ich świadomości wiary.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”