Jana 8:44 Czy Jehowa przedstawiony w ST to ojciec Jezusa?

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Jana 8:44 Czy Jehowa przedstawiony w ST to ojciec Jezusa?

Post autor: Queza »

BoaDusiciel pisze:
16 mar 2024, 20:18
Ja pytam jakie było imię o którym Jezus mówił "Święć się imię twoje", a ty mi piszesz o jakichś świadectwach :ble:
Napisane jest również:

Bo Ty, o Boże wysłuchujesz mych ślubów i wypełniasz życzenia tych, co się boją Twojego imienia. Ps 61.6
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Jana 8:44 Czy Jehowa przedstawiony w ST to ojciec Jezusa?

Post autor: Nieziem »

Bobo pisze:
16 mar 2024, 9:02
Nieziem pisze:Wystarczy przeczytać ST aby zrozumieć, że Bóg ST jest odmiennego charakteru od Boga Ojca, objawionego przez Pana Jezusa.
Przeczytałem i do takiego wniosku nie doszedłem. Wręcz odwrotnie. Oba testamenty nawzajem się uzupełniają.
I właśnie o to chodzi, że czytamy te same Pisma ale inaczej je rozumiemy - stąd wszystkie dyskusje na forum.
To ja się pytam co masz ma myśli pisząc, że oba testamenty się uzupełniają? W kontekście Boga Ojca, czy uważasz, że Bóg srogi i karzący jest częściową emanacją tego samego Boga, o którym mówił Pan Jezus, że jest Jego i naszym ojcem? Czyli tamten Bóg srogi z ST stanowi pełnię obrazu Boga w połączeniu z tym objawieniem, które mamy od Pana Jezusa?
Ja widzę Boga Izraela jako postać wybitnie agresywną, zamiłowaną w krwawych ofiarach. Nie znajduję w opisach danych przez Pana Jezusa takich cech Ojca. To po raz kolejny pytam, jak rozumieć przypowieść o synu marnotrawnym, jak ją odnieść do wizji Boga karzącego?

Pismo stwierdza, że Bóg karci bo miłuje. Czyli czyni to ku dobremu karconemu. A to znaczy, że nie karci czyli nie karze ku zgubie. Proponuję wziąć to pod uwagę przy przypisywaniu Bogu Ojcu cech niszczyciela.
A syn marnotrawny nie został przez ojca ukarany ku poprawie gdyż na własnej skórze sam się nauczył, jakie błędy w życiu poczynił, i z lekcji wyciągnął takie wnioski, że ojcu pozostało tylko wyprawić ucztę bo odzyskał syna. Syn poniekąd sam się skarcił, życie go doświadczyło na tyle, że znalazł drogę do domu.

Wiedźmin123
Posty: 454
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Jana 8:44 Czy Jehowa przedstawiony w ST to ojciec Jezusa?

Post autor: Wiedźmin123 »

To i tak w sumie dobrze że Bóg posiada miłosierdzie i litościwość bo mógłby równie dobrze być tylko i wyłącznie taki jaki jest przedstawiony w starym testamencie i np wsadzić wszystkich ludzi bez wyjątku do piekła nie pytając nikogo o zgodę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”