Jana 8:44 Czy Jehowa przedstawiony w ST to ojciec Jezusa?

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Wiedźmin123
Posty: 454
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Jana 8:44 Czy Jehowa przedstawiony w ST to ojciec Jezusa?

Post autor: Wiedźmin123 »

To zależy co uważasz za rzeczy które są dobre, wszystko co zostało opisane na temat działań Boga wobec stworzonego przez siebie świata w starym testamencie jest prawdą bo cała Biblia to księga natchniona przez Boga i nie ma w niej kłamstwa.

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Jana 8:44 Czy Jehowa przedstawiony w ST to ojciec Jezusa?

Post autor: Nieziem »

Wiedźmin123 pisze:
15 mar 2024, 10:10
...wszystko co zostało opisane na temat działań Boga wobec stworzonego przez siebie świata w starym testamencie jest prawdą bo cała Biblia to księga natchniona przez Boga i nie ma w niej kłamstwa.
Pan Jezus w konfrontacji z Żydami nie omieszkał postać, którą czcili Żydzi, nazwać Diabłem. (J8,44)
Bóg opisany w ST jest Bogiem Izraela, czyż nie?
Żydzi na podstawie zapisów ST uznali Pana Jezusa winnym śmierci, czyż nie?
Także widzisz, opierając się na zapisach ST Żydzi mieli niewłaściwe pojmowanie Boga, i nadto nie rozpoznali Pomazańca.

Teraz nadal są tacy, co głoszą tego samego żydowskiego Boga, ino tylko wspominają jeszcze o Jezusie, że jest tego Boga Synem, ale zamiast trzymać się nauki Pana Jezusa, głoszą tamtego Boga, mściwego i karzącego. Niechby ktoś tu dał wyklad przypowieści o synu marnotrawnym. Czy Pan Jezus się pomylił, bo pokazał, że Bóg jest wybaczający i miłujący?

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Jana 8:44 Czy Jehowa przedstawiony w ST to ojciec Jezusa?

Post autor: BoaDusiciel »

Nieziem pisze:
15 mar 2024, 12:12
Czy Pan Jezus się pomylił, bo pokazał, że Bóg jest wybaczający i miłujący?
Gdzie jest opisany ten Bóg, wybaczający i miłujący?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Wiedźmin123
Posty: 454
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Jana 8:44 Czy Jehowa przedstawiony w ST to ojciec Jezusa?

Post autor: Wiedźmin123 »

Owszem można wierzyć w to że Bóg jest tylko dobrem i miłością z tym że to jest dobre jako bajka na dobranoc natomiast rzeczywistość jest zupełnie inna. Bóg potrafi być mściwy, srogi ,zły na kogoś lub na coś ,wrogo nastawiony, potrafi karać ludzi według własnego uznania bo ma pełen wgląd we wszystko taka jest prawda. Wybielanie na siłę Boga jest bez sensu ,bo Bóg sam się z niczym nie kryje.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jana 8:44 Czy Jehowa przedstawiony w ST to ojciec Jezusa?

Post autor: wybrana »

BoaDusiciel pisze:
15 mar 2024, 13:43
Nieziem pisze:
15 mar 2024, 12:12
Czy Pan Jezus się pomylił, bo pokazał, że Bóg jest wybaczający i miłujący?
Gdzie jest opisany ten Bóg, wybaczający i miłujący?
Przeczytaj Ewangelię i gdy poznasz Jezusa, to poznasz Boga.
Jezus jest emanacją Boga na ziemi.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6316
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Jana 8:44 Czy Jehowa przedstawiony w ST to ojciec Jezusa?

Post autor: Queza »

wybrana pisze:
15 mar 2024, 19:27
BoaDusiciel pisze:
15 mar 2024, 13:43
Nieziem pisze:
15 mar 2024, 12:12
Czy Pan Jezus się pomylił, bo pokazał, że Bóg jest wybaczający i miłujący?
Gdzie jest opisany ten Bóg, wybaczający i miłujący?
Przeczytaj Ewangelię i gdy poznasz Jezusa, to poznasz Boga.
Jezus jest emanacją Boga na ziemi.
Jezus nie był i nie jest Bogiem, wszystko co otrzymał dał Mu Bóg:

Objawienie Jezusa Chrystusa,
które dał Mu Bóg,
aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem,
a On wysławszy swojego anioła
oznajmił przez niego za pomocą znaków
słudze swojemu Janowi.
Ten poświadcza, że słowem Bożym
i świadectwem Jezusa Chrystusa
jest wszystko, co widział.
Błogosławiony, który odczytuje, i którzy słuchają słów Proroctwa,
a strzegą tego, co w nim napisane,
bo chwila jest bliska. Ap 1.1-3
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jana 8:44 Czy Jehowa przedstawiony w ST to ojciec Jezusa?

Post autor: wybrana »

Queza pisze:
15 mar 2024, 19:34
wybrana pisze:
15 mar 2024, 19:27
BoaDusiciel pisze:
15 mar 2024, 13:43


Gdzie jest opisany ten Bóg, wybaczający i miłujący?
Przeczytaj Ewangelię i gdy poznasz Jezusa, to poznasz Boga.
Jezus jest emanacją Boga na ziemi.
Jezus nie był i nie jest Bogiem, wszystko co otrzymał dał Mu Bóg:

Objawienie Jezusa Chrystusa,
które dał Mu Bóg,
aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem,
a On wysławszy swojego anioła
oznajmił przez niego za pomocą znaków
słudze swojemu Janowi.
Ten poświadcza, że słowem Bożym
i świadectwem Jezusa Chrystusa
jest wszystko, co widział.
Błogosławiony, który odczytuje, i którzy słuchają słów Proroctwa,
a strzegą tego, co w nim napisane,
bo chwila jest bliska. Ap 1.1-3
Z ciała był człowiekiem.
Z Ducha- Bogiem.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Wiedźmin123
Posty: 454
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Jana 8:44 Czy Jehowa przedstawiony w ST to ojciec Jezusa?

Post autor: Wiedźmin123 »

Jezus a Bóg Ojciec to dwie różne osoby o zgoła odmiennych charakterach owszem ta sama natura boskości jednak od siebie różne osoby. Jezus jest delikatniejszy bardziej potulny jak baranek natomiast Bóg Ojciec jest bardziej wzniosły, unosi się często gniewem, wystarczy przeczytać Stary Testament który dobitnie ukazuje Boga Ojca takim jakim on jest naprawdę.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6316
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Jana 8:44 Czy Jehowa przedstawiony w ST to ojciec Jezusa?

Post autor: Queza »

wybrana pisze:
15 mar 2024, 20:51
Z ciała był człowiekiem.
Z Ducha- Bogiem.
Jak już to bogiem był, a nie Bogiem.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Jana 8:44 Czy Jehowa przedstawiony w ST to ojciec Jezusa?

Post autor: Nieziem »

Wiedźmin123 pisze:
15 mar 2024, 21:10
Jezus a Bóg Ojciec to dwie różne osoby o zgoła odmiennych charakterach owszem ta sama natura boskości jednak od siebie różne osoby. Jezus jest delikatniejszy bardziej potulny jak baranek natomiast Bóg Ojciec jest bardziej wzniosły, unosi się często gniewem, wystarczy przeczytać Stary Testament który dobitnie ukazuje Boga Ojca takim jakim on jest naprawdę.
Zgadza się, że dwie odrębne osoby, natomiast te odmienne charaktery to musi być jakieś prywatne objawienie, bo Pismo inaczej to przedstawia. Poza tym ST nie ukazuje Boga Ojca, gdyż dopiero posłany Syn Go objawił.
Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście». Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy». Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: "Pokaż nam Ojca?" Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł.  Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie - wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła! J14,8-

Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go. J1,18

Wystarczy przeczytać ST aby zrozumieć, że Bóg ST jest odmiennego charakteru od Boga Ojca, objawionego przez Pana Jezusa.

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Jana 8:44 Czy Jehowa przedstawiony w ST to ojciec Jezusa?

Post autor: BoaDusiciel »

wybrana pisze:
15 mar 2024, 19:27
BoaDusiciel pisze:
15 mar 2024, 13:43
Nieziem pisze:
15 mar 2024, 12:12
Czy Pan Jezus się pomylił, bo pokazał, że Bóg jest wybaczający i miłujący?
Gdzie jest opisany ten Bóg, wybaczający i miłujący?
Przeczytaj Ewangelię i gdy poznasz Jezusa, to poznasz Boga.
Jezus jest emanacją Boga na ziemi.
To teraz w Niebie jest ten zły Bóg Jahwe i dobry Bóg Jezus?
Nie kłócą się?
No chyba że są w różnych Niebach, albo mają wydzielone granice :roll:
No bo raczej Jahwe nie jest diabłem siedzącym w Piekle, bo przecież Żydzi wyraźnie rozgraniczali niebiańskiego Jahwe od piekielnego Szatana.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6316
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Jana 8:44 Czy Jehowa przedstawiony w ST to ojciec Jezusa?

Post autor: Queza »

BoaDusiciel pisze:
16 mar 2024, 8:01
No bo raczej Jahwe nie jest diabłem siedzącym w Piekle, bo przecież Żydzi wyraźnie rozgraniczali niebiańskiego Jahwe od piekielnego Szatana.
Królestwem szatana nie jest piekło, tylko ciemność, to Jezus ma klucze śmierci i otchłani. Ap 1.18
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Jana 8:44 Czy Jehowa przedstawiony w ST to ojciec Jezusa?

Post autor: Bobo »

Nieziem pisze:Wystarczy przeczytać ST aby zrozumieć, że Bóg ST jest odmiennego charakteru od Boga Ojca, objawionego przez Pana Jezusa.
Przeczytałem i do takiego wniosku nie doszedłem. Wręcz odwrotnie. Oba testamenty nawzajem się uzupełniają.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Jana 8:44 Czy Jehowa przedstawiony w ST to ojciec Jezusa?

Post autor: wybrana »

Nieziem pisze:
15 mar 2024, 23:56
Wiedźmin123 pisze:
15 mar 2024, 21:10
Jezus a Bóg Ojciec to dwie różne osoby o zgoła odmiennych charakterach owszem ta sama natura boskości jednak od siebie różne osoby. Jezus jest delikatniejszy bardziej potulny jak baranek natomiast Bóg Ojciec jest bardziej wzniosły, unosi się często gniewem, wystarczy przeczytać Stary Testament który dobitnie ukazuje Boga Ojca takim jakim on jest naprawdę.
Zgadza się, że dwie odrębne osoby, natomiast te odmienne charaktery to musi być jakieś prywatne objawienie, bo Pismo inaczej to przedstawia. Poza tym ST nie ukazuje Boga Ojca, gdyż dopiero posłany Syn Go objawił.
Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście». Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy». Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: "Pokaż nam Ojca?" Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł.  Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie - wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła! J14,8-

Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go. J1,18

Wystarczy przeczytać ST aby zrozumieć, że Bóg ST jest odmiennego charakteru od Boga Ojca, objawionego przez Pana Jezusa.
Całkowicie podzielam twoje zdanie.
W ST czyniąc wiele obrzydliwości - wojny, składanie ludzi i zwierząt w ofierze, powoływano się na Boga. Te czynione obrzydliwości pokazują, że nie znali oni Boga lub nie chcieli znać, bo ich własne pożądliwości nimi rządzili. Złożenie ofiar miały na celu ułaskawienie gniewu Boga.
Jezus im powiedział: gdybym nie przyszedł i nie dał wam prawdy, to nie mielibyście grzechu, bo wiedział o ich zwiedzeniu ale teraz mnie poznaliście, więc pomrzecie w grzechach swoich.
Jezus wydał na świat świadectwo prawdy o Bogu, by już nikt nie chodził w ciemności - czyli w niewiedzy i nie znajomości Boga.
Opis Boga w ST jest nieprawdziwy, bo wybranych Proroków Bożych, którzy głosili prawdy Boże nie chciano słuchać i mordowano ich.
Jezusa również nie chcieli słuchać i zamordowali Go za słowa prawdy.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Wiedźmin123
Posty: 454
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Jana 8:44 Czy Jehowa przedstawiony w ST to ojciec Jezusa?

Post autor: Wiedźmin123 »

Tak tak Bóg jest tylko dobrem a całemu złu na świecie winny jest szatan, dobra bajka dla dzieci nie mająca nic wspólnego z prawdą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”