KTO SPEŁNIŁ PROŚBĘ SZATANA

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

KTO SPEŁNIŁ PROŚBĘ SZATANA

Post autor: RN »

EWANGELIA ŁUKASZA 22. 31. BIBLIA WARSZAWSKA

''Szymonie, Szymonie oto szatan wyprosił sobie, żeby was przesiać jak pszenicę."

U kogo wyprosił sobie szatan :?: U Jezusa :?: U Boga Ojca :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: KTO SPEŁNIŁ PROŚBĘ SZATANA

Post autor: Henryk »

RN pisze:U kogo wyprosił sobie szatan :?: U Jezusa :?: U Boga Ojca :?:
Stanowią przecież jedność w działaniach, myślach, czynach.
Słyszałeś przecież o tym!
Słowa Pana dostarczają ważnej lekcji dla domu wiary, dla tych, którzy przyjęli zaproszenie Mistrza i Pana, Jezusa Chrystusa, by stać się Jego naśladowcami, i chcą odziedziczyć Boskie obietnice wysokiego powołania. Bóg przewidział mądry sposób postępowania z tymi, którym zamierzył dać cenną nagrodę chwały, czci i nieśmiertelności. Mianowicie poddaje próbie ich wiarę, chcąc sprawdzić, czy okażą się wystarczająco wierni swemu powołaniu, czy swój wybór uczynią dość mocny, czy też okażą się niestateczni i dadzą się przesiać.

Z Pańskich słów wynika, że przesiewanie jest czynnością wykonywaną przez Szatana. Pan nie przesiewa. Pan jest tym, który chroni swoich wiernych naśladowców od upadku, dozwala jednak Przeciwnikowi na przesianie tych, którzy są niestali w charakterze, są zanadto pewni siebie i nie pokładają ufności w Jego mocy.
Dla zainteresowanych więcej w tym temacie:
http://www.nastrazy.pl/archiwum/1998_3_06.htm

Awatar użytkownika
Metanoia
Posty: 642
Rejestracja: 09 cze 2016, 17:54
Lokalizacja: Osobowość z Pogranicza

Post autor: Metanoia »

Przecież to nielogiczne
Ukryta Bestia, a prywatnie siostra Badziewitka od Matki Bożej Badziewnej
Chwała Tobie Chryste

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: KTO SPEŁNIŁ PROŚBĘ SZATANA

Post autor: wybrana »

RN pisze:EWANGELIA ŁUKASZA 22. 31. BIBLIA WARSZAWSKA

''Szymonie, Szymonie oto szatan wyprosił sobie, żeby was przesiać jak pszenicę."
U kogo wyprosił sobie szatan :?: U Jezusa :?: U Boga Ojca :?:
A czytałeś w apokalipsie Jana o 24 starcach?
Świat duchowy rządzi się swoimi prawami.
Na pewno nie wyprosił tego od naszego Ojca, który jest w niebie, o którym dał prawdę Jezus.
Walka między dobrem i złem rozgrywa się na ziemi.
Bóg nie pozwolił by szatanowi niszczyć człowieka, bo sam osobiście zstąpił na ziemie, by nas ratować.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: KTO SPEŁNIŁ PROŚBĘ SZATANA

Post autor: RN »

Henryk pisze: Pan nie przesiewa.
KSIĘGA AMOSA 9.9. BIBLIA WARSZAWSKA

"Bo oto każę przesiać wśród wszystkich ludów dom Izraela, jak się przesiewa w przetaku, tak że ziarnko nie upadnie na ziemię
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: KTO SPEŁNIŁ PROŚBĘ SZATANA

Post autor: RN »

wybrana pisze:
Bóg nie pozwolił by szatanowi niszczyć człowieka, bo sam osobiście zstąpił na ziemie, by nas ratować.
DRUGI LIST DO TESALONICZAN 2. 11. BIBLIA WARSZAWSKA

I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wybrana pisze:Bóg nie pozwolił by szatanowi niszczyć człowieka, bo sam osobiście zstąpił na ziemie, by nas ratować.
(6) Zdarzyło się pewnego dnia, gdy synowie Boży udawali się, by stanąć przed Panem, że i szatan też poszedł z nimi. (7) I rzekł Bóg do szatana: Skąd przychodzisz? Szatan odrzekł Panu: Przemierzałem ziemię i wędrowałem po niej. (8) Mówi Pan do szatana: A zwróciłeś uwagę na sługę mego, Hioba? Bo nie ma na całej ziemi drugiego, kto by tak był prawy, sprawiedliwy, bogobojny i unikający grzechu jak on. (9) Szatan na to do Pana: Czyż za darmo Hiob czci Boga? (10) Czyż Ty nie ogrodziłeś zewsząd jego samego, jego domu i całej majętności? Pracy jego rąk pobłogosławiłeś, jego dobytek na ziemi się mnoży. (11) Wyciągnij, proszę, rękę i dotknij jego majątku! Na pewno Ci w twarz będzie złorzeczył. (12) Rzekł Pan do szatana: Oto cały majątek jego w twej mocy. Tylko na niego samego nie wyciągaj ręki. I odszedł szatan sprzed oblicza Pańskiego. (13) Pewnego dnia, gdy synowie i córki jedli i pili w domu najstarszego brata, (14) przyszedł posłaniec do Hioba i rzekł: Woły orały, a oślice pasły się tuż obok. (15) Wtem napadli Sabejczycy, porwali je, a sługi mieczem pozabijali, (16) ja sam uszedłem, by ci o tym donieść. Gdy ten jeszcze mówił, przyszedł inny i rzekł: Ogień Boży spadł z nieba, zapłonął wśród owiec oraz sług i pochłonął ich. Ja sam uszedłem, by ci o tym donieść. (17) Gdy ten jeszcze mówił, przyszedł inny i rzekł: Chaldejczycy zstąpili z trzema oddziałami, napadli na wielbłądy, a sługi ostrzem miecza zabili. Ja sam uszedłem, by ci o tym donieść. (18) Gdy ten jeszcze mówił, przyszedł inny i rzekł: Twoi synowie i córki jedli i pili wino w domu najstarszego brata. (19) Wtem powiał szalony wicher z pustyni, poruszył czterema węgłami domu, zawalił go na dzieci, tak iż poumierały. Ja sam uszedłem, by ci o tym donieść.
BT Ksiega Hioba-wersy jak wyzej.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

wybrana pisze:Bóg nie pozwolił by szatanowi niszczyć człowieka, bo sam osobiście zstąpił na ziemie, by nas ratować.
Coś Ci sie pomylilo.
Osobiście zstąpił Syn Boga, nie osobiście Bóg Ojciec.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Krystian pisze:
wybrana pisze:Bóg nie pozwolił by szatanowi niszczyć człowieka, bo sam osobiście zstąpił na ziemie, by nas ratować.
Coś Ci sie pomylilo.
Osobiście zstąpił Syn Boga, nie osobiście Bóg Ojciec.
A kogo przedstawiał Syn Boży?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

RN pisze:U kogo wyprosił sobie szatan U Jezusa U Boga Ojca
Ap 12:10 eib "(10) Wtedy usłyszałem w niebie donośny głos: Teraz nastało zbawienie i moc, Królestwo naszego Boga i władza Jego Chrystusa! Bo został zrzucony oskarżyciel naszych braci, który dniem i nocą oskarżał ich przed naszym Bogiem."

Np. Hioba

Hi 1:9 eib "(9) A szatan odpowiedział PANU: Czy za darmo Job żyje w bojaźni Bożej?"
Obrazek

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: KTO SPEŁNIŁ PROŚBĘ SZATANA

Post autor: radek »

wybrana pisze:Bóg nie pozwolił by szatanowi niszczyć człowieka, bo sam osobiście zstąpił na ziemie, by nas ratować.
Prawda i różne etapy Jego działania mają różny termin zależny od dojrzałości ludzi. Był Eden, było Prawo i Prorocy, następnie Ewangelia, Quran, dalej cała własność Boża będzie w sercach ludzi

Mt 25:13 eib "Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny."

Hbr 10:16 eib "(16) Takie przymierze zawrę z nimi po upływie tych dni — mówi Pan: Moje prawa włożę w ich serca i wypiszę je na ich umysłach,"
Obrazek

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

radek pisze:
RN pisze:U kogo wyprosił sobie szatan U Jezusa U Boga Ojca
Ap 12:10 eib "(10) Wtedy usłyszałem w niebie donośny głos: Teraz nastało zbawienie i moc, Królestwo naszego Boga i władza Jego Chrystusa! Bo został zrzucony oskarżyciel naszych braci, który dniem i nocą oskarżał ich przed naszym Bogiem."

]
Całkiem możliwe, że szatan został zrzucony z nieba, bo pewnie za dużo psocił.
Scena ta jednak nie odpowiada na postawione przeze mnie pytanie, u kogo uprosił, a by przesiać :?:
Dodam jeszcze, że w Przekładzie Nowego Świata użyto słowa ''zażądał''zamiast ''uprosił.
:mysli:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

RN pisze:Całkiem możliwe, że szatan został zrzucony z nieba, bo pewnie za dużo psocił.
Calkiem mozliwe jest rowniez,ze dzialal na wyrazne polecenie i do tego wlasnie zostal stworzony.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

RN pisze:Scena ta jednak nie odpowiada na postawione przeze mnie pytanie, u kogo uprosił, a by przesiać :?:
Miałeś już odpowiedziane, że Bóg wyraził zgodę, aby Szatan przesiał Lud Boży.
Aby oddzielić ziarno od plew, aby rozdzielić pszenicę od kąkolu.
Taki był plan Boży, a Szatanowi sprawiało to prawdopodobnie jakąś (nieznaną mi) przyjemność.

Bóg, z wielu powołanych, wybiera nieliczne jednostki do współdziedziczenia z Chrystusem.
Są to klejnoty dokładnie oszlifowane, zahartowane w każdej sytuacji, na wskroś doświadczone…
W warunkach niesprzyjających dochowały zawsze wierności Słowu, aż do śmierci.
Nigdy nie zawiodą, tak jak sam Bóg.

Awatar użytkownika
Metanoia
Posty: 642
Rejestracja: 09 cze 2016, 17:54
Lokalizacja: Osobowość z Pogranicza

Post autor: Metanoia »

Czyli Bóg kolaboruje z Szatanem.
Ukryta Bestia, a prywatnie siostra Badziewitka od Matki Bożej Badziewnej
Chwała Tobie Chryste

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”