KTO SPEŁNIŁ PROŚBĘ SZATANA

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Metanoia pisze:Czyli Bóg kolaboruje z Szatanem.
Raczej Szatan z Tobą.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Metanoia pisze:Czyli Bóg kolaboruje z Szatanem.
Bóg ustanowił ludzi nad stworzeniem, więc jeśli Szatan miał pretensje do ludzi, to Bóg miał Prawo to sprawdzić

Wj 20:8-10 eib "(8) Pamiętaj o dniu szabatu, aby go święcić. (9) Pracuj sześć dni i wtedy wykonuj wszelką swoją pracę, (10) ale siódmy dzień przeznacz na szabat dla PANA, twojego Boga. W tym dniu nie wykonuj żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który przebywa w obrębie twoich bram."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
Metanoia pisze:Czyli Bóg kolaboruje z Szatanem.
Raczej Szatan z Tobą.
Mam w ignorze naszą "Gwiazdę", w tym celu, aby nie dyskutować niepotrzebnie.

Bóg nie kolaboruje z Szatanem.
To Szatan nieświadomie wykonuje wolę Stwórcy, myśląc naiwnie, że pokrzyżuje Jego Plan.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryk pisze:Bóg nie kolaboruje z Szatanem.
No nie.Nie kolaboruje.Bog daje szatanowi robote na zlecenie.Tak jak w przypadku Hioba.
Henryk pisze:Mam w ignorze naszą "Gwiazdę", w tym celu, aby nie dyskutować niepotrzebnie.
Ktora gwiazde masz na mysli?No i czy nie szkoda Ci dobrego ignora na jakichs leszczy?

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:Mam w ignorze naszą "Gwiazdę"
:bardzo_smutny: Według "gwiazdy nr 2, L-a", to ja :roll: pretenduję do tej nazwy. Czy to mnie wywaliłeś?, czy może mam konkurencję :aaa: :mrgreen: , co nie dajcie wszyscy święci :xhehe: :xhehe: :xhehe: ;-)

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

booris pisze:
RN pisze:Całkiem możliwe, że szatan został zrzucony z nieba, bo pewnie za dużo psocił.
Calkiem mozliwe jest rowniez,ze dzialal na wyrazne polecenie i do tego wlasnie zostal stworzony.
Możliwe, że jest to gość od czarnej roboty działający na zlecenie.
Jeśli tak jest to w żadnym wypadku nie może skończyć w jeziorze ognia i siarki za sprawą swojego zleceniodawcy.
Henryk pisze:Bóg nie kolaboruje z Szatanem.
To Szatan nieświadomie wykonuje wolę Stwórcy, myśląc naiwnie, że pokrzyżuje Jego Plan.
Po poprzednim Twoim poście już myślałem, że zrozumiałem Twoje wyjaśnienie, ale po tym poście widzę, że jednak nie.
Dlatego dalej pytam. U kogo uprosił sobie szatan :?:

Widzę też, że w temacie pojawił się świadek Jehowy.
Napisz no Bobo, dlaczego w Waszym przekładzie biblijnym jest użyte słowo ''zażądał'', zamiast słowa ''wyprosił sobie''.
Czy Wy wiecie coś więcęj na temat stosunków panujących w niebie :?:
Kto tam właściwie rządzi :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

RN pisze:Kto tam właściwie rządzi
To jasne - Maryja, królowa nieba ziemi, królowa wszystkich świętych, królowa aniołów i patriarchów, królowa dziewic i "każdej rzeczy, która jego jest" ;-)
Z litanii masz pałę, jak jesteś starszego rocznika, a jak młodego to jedynka :crazy:

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

wuka pisze:
RN pisze:Kto tam właściwie rządzi
To jasne - Maryja, królowa nieba ziemi, królowa wszystkich świętych, królowa aniołów i patriarchów, królowa dziewic i "każdej rzeczy, która jego jest" ;-)
Z litanii masz pałę, jak jesteś starszego rocznika, a jak młodego to jedynka :crazy:
Czyli to Maria tak ulega kusicielowi :?: :mysli:
Użytkowniczka wybrana pisała coś o 24 starcach.
Kto tam jeszcze został. Archanioł Michał :?: 7 głów :?: 10 rogów :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

RN pisze: Kto tam jeszcze został. Archanioł Michał 7 głów 10 rogów
144 000 wybranych, i to do rządzenia rózgami chyba. W ogóle to, jak można głosić, że po śmierci śpimy skoro w niebie są całe masy bliżej niezidentyfikowanych osobników, z świętym JPII na czele, no i nie zapominajmy o Matce Boskiej Częstochowskiej, która nasz kraj swoim płaszczem okrywa :mrgreen: Dlatego tak nam cudownie, ach jak dobrze i błogo się wiedzie (klerowi i rządowi ;-) )

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

RN pisze:Po poprzednim Twoim poście już myślałem, że zrozumiałem Twoje wyjaśnienie, ale po tym poście widzę, że jednak nie.
Dlatego dalej pytam. U kogo uprosił sobie szatan :?:
Po raz trzeci odpowiadam: U Boga Ojca.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
RN pisze:Po poprzednim Twoim poście już myślałem, że zrozumiałem Twoje wyjaśnienie, ale po tym poście widzę, że jednak nie.
Dlatego dalej pytam. U kogo uprosił sobie szatan :?:
Po raz trzeci odpowiadam: U Boga Ojca.
A czy Jezus nie przyszedł po to, by zniszczyć moc szatana? Czy Bóg Ojciec po to dał nam prawdę, by wystąpić przeciwko sobie? Ja możesz głosić takie wnioski?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wybrana pisze: Jak możesz głosić takie wnioski?
Bóg potrzebuje wypróbowanych i pewnych pod każdym względem naśladowców Jezusa. Podobnie jak i Jezus nauczył się posłuszeństwa poprzez cierpienia.
1P 2:23 bg "Któremu gdy złorzeczono, nie odzłorzeczył; gdy cierpiał, nie groził, ale poruczył krzywdę temu, który sprawiedliwie sądzi."
Oni będą innym pomagać- wraz z Chrystusem- pojednać się z Bogiem w swym tysiącletnim królestwie. Nigdy i w niczym nie zawiodą.
Taka elita ludzkości.
Potrzeba ich 144000, a wybór trwa już dwa milenia.

A Szatan?
On tylko usiłuje zasiać kąkol w naukach, zsyłać pokusy, kłamać i oszukiwać, aby zwieść uczni.
Jemu wydaje się, że szkodzi ludowi Bożemu.
A wykonuje to, co jest pożądane w oczach Bożych.

Gdybyś wykazała więcej pokory, zrezygnowała z nierozsądnej zarozumiałości, może czegoś jeszcze nauczyłaś byś się.
A tak, dokonujesz jedynie przesiewania wraz z Szatanem.
Plewy zostaną odwiane, kąkol powiązany w snopki będzie spalony.
Pozostanie czysta pszenica- i to z pomocą Szatana! :xhehe:

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

144 000 wyprøbowanych? Przecież w PS wyraznie pisze, że dotyczy tylko zydøw, 12000 z każdego pokolenia. Jak to pojednać z twoim tłumaczeniem o wybieraniu z ogøłu?

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4138
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

wuka pisze:144 000 wyprøbowanych? Przecież w PS wyraznie pisze, że dotyczy tylko zydøw, 12000 z każdego pokolenia. Jak to pojednać z twoim tłumaczeniem o wybieraniu z ogøłu?
Zbawienie rozpoczyna się od Żydów, Bóg chce byśmy byli w Duchowej jedności z Nimi. Przyłączając się do Nich dziedziczy się Ich obietnice

Rdz 17:12 eib "(12) Gdy w waszych pokoleniach dziecko płci męskiej mieć będzie osiem dni, obrzezacie je, każde, urodzone w domu i nabyte za pieniądze od wszelkich cudzoziemców nie należących do waszego potomstwa."

J 4:22 eib "Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, bo zbawienie pochodzi od Żydów."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

radek pisze:Zbawienie rozpoczyna się od Żydów, Bóg chce byśmy byli w Duchowej jedności z Nimi. Przyłączając się do Nich dziedziczy się Ich obietnice
OK, ale przecież w Piśmie wyrażnie wymienia się kim są te 144 tysiące, wymienia się po 12 tys.z każdego pokolenia Izraela! Tak można ewentualnie "przemycić" tezę, że dotyczy to też wierzących/wybrańców spośród tych wierzących (czyli takich VIP-wierzących ;-) ?) , ale wtedy musimy przyjąć "naukę" o tym, że wierzący są zastępczym Izraelem. Z tego co wiem, to i na tym polu są liczne spory.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”