J 14:27 Jaki pokój daje świat?

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

J 14:27 Jaki pokój daje świat?

Post autor: Henryk »

J 14:27 bw "Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze i niech się nie lęka."
Jak w wersecie:
Jaki pokój daje świat?
Czym różni się od pokoju, który daje Chrystus?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Pokój w świecie jest chwilowy, a pokój w Chrystusie jest wieczny.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Queza pisze:Pokój w świecie jest chwilowy, a pokój w Chrystusie jest wieczny.
Racja. :-D
A czy z tego pokoju, który daje Chrystus możemy korzystać już dziś?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Queza »

Henryk pisze:A czy z tego pokoju, który daje Chrystus możemy korzystać już dziś?
Tak, możemy. Mi Chrystus dał pokój umysłu i pokój wewnętrzny.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: J 14:27 Jaki pokój daje świat?

Post autor: RN »

Henryk pisze: Czym różni się od pokoju, który daje Chrystus?
Niczym.
Jezus nie przyszedł przynieść pokoju, ale miecz. Tak samo jest na świecie.

EWANGELIA MATEUSZA 10.34. BIBLIA TYSIĄCLECIA

'' Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. ''
Henryk pisze:A czy z tego pokoju, który daje Chrystus możemy korzystać już dziś?
Możemy.
Jeżeli ktoś ma kłótnie w domu i jest poróżniony ze swoimi najbliższymi, to znaczy, że zadziałał pokój Chrystusa.

EWANGELIA ŁUKASZA 12. 51 - 53. BIBLIA TYSIĄCLECIA

Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie rozdwojonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Henryk pisze:J 14:27 bw "Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze i niech się nie lęka."
Jak w wersecie:
Jaki pokój daje świat?
Henryku, ten werset był kierowany do uczniów Pana Jezusa w tamtym czasie.
On wiedział, że ze świata przyjdą prześladowania na Chrystian i dlatego, chciał wzmocnić swoich uczniów.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Krystian pisze:Henryku, ten werset był kierowany do uczniów Pana Jezusa w tamtym czasie.
Czy aby na pewno tylko w tamtym czasie? :aaa:

J 16:33 tpnt " To wam powiedziałem, abyście we mnie mieli pokój. Na świecie będziecie mieć ucisk; ale ufajcie, ja zwyciężyłem świat."
Ale co tam... :-D
Rz 8:18 br "Sądzę bowiem, że cierpień doczesnych nie można porównać z chwalą, która ma się w nas kiedyś objawić."
Wierzysz w to?
Jeśli tak, to:
Rz 8:28 bw "A wiemy, że Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu z tymi, którzy Boga miłują, to jest z tymi, którzy według postanowienia jego są powołani."
Więc miejmy do Pana bezgraniczne zaufanie, a uzyskamy Jego pokój.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
kostek
Posty: 1002
Rejestracja: 26 sie 2009, 13:47

Re: J 14:27 Jaki pokój daje świat?

Post autor: kostek »

Jana 14:27 BW „Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze i niech się nie lęka.”
Jaki pokój daje Bóg, a jaki świat?

Pokój, o którym mowa w tym wersecie, zawiera w sobie wiele elementów, lecz ogólnie mówiąc chodzi o pokój wewnętrzny oraz pokój, który wynika z przejawiania owocu ducha opisanego w liście do Galacjan. Pokój, który odczuwamy w serach, a który pochodzi od Boga może wynikać ze świadomości, że cieszymy się Bożym poparciem, mamy spokojnie sumienie.

Pokój, który daje świat jest marną namiastką tego co pochodzi od Boga, ponieważ ten od świata jest chwilowy i nie jest oparty na zasadach Bożych. Natomiast pokój od Boga pomaga zrozumieć co w życiu jest najważniejsze. Pielęgnowanie go jest pielęgnowaniem nowej osobowości w skład której wchodzą różne elementy owocu ducha takie jak cierpliwość.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”