MISJA JUDASZA

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

RN pisze:efroni i wybrana

Nie ma się co dąsać i na dodatek próbować obrażać ludzi, którzy chcą innym oczy otworzyć.
Wiem, że nie możecie znieść naszej mowy, ale podobno prawda wyzwala.
A ta prawda w odniesieniu do biblijnych opowieści jest niestety brutalna.
Jestem olśniona i zachwycona twoja grzecznością, jak również twoich przyjaciół. Myślę, że uprawiacie sobie znaną politykę, by zniszczyć chrześcijaństwo i wmówić szczególnie tym wątpiącym, że wszystko, co dotyczy Jezusa - jest ściema i wymysłem. Wchodzicie na forum biblijne tylko po to, by zaprzeczać Biblii. Jest to z waszej strony działanie z pełną premedytacją i pełnym chamstwem, by niszczyć prawdę i wszystkich, którzy bronią swojej wiary. Skoro wykluczacie Biblię, to co tu robicie. Co tu chcecie rozważać? Wy nie rozważacie, ale w sposób jawny występujecie przeciwko osobą wierzącym. Do jakiej organizacji należycie? Tu występuje jawne kpienie i szyderstwo dla tych, co idą za Jezusem.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

wybrana pisze:
RN pisze:efroni i wybrana

Nie ma się co dąsać i na dodatek próbować obrażać ludzi, którzy chcą innym oczy otworzyć.
Wiem, że nie możecie znieść naszej mowy, ale podobno prawda wyzwala.
A ta prawda w odniesieniu do biblijnych opowieści jest niestety brutalna.
Jestem olśniona i zachwycona twoja grzecznością, jak również twoich przyjaciół. Myślę, że uprawiacie sobie znaną politykę, by zniszczyć chrześcijaństwo i wmówić szczególnie tym wątpiącym, że wszystko, co dotyczy Jezusa - jest ściema i wymysłem. Wchodzicie na forum biblijne tylko po to, by zaprzeczać Biblii. Jest to z waszej strony działanie z pełną premedytacją i pełnym chamstwem, by niszczyć prawdę i wszystkich, którzy bronią swojej wiary. Skoro wykluczacie Biblię, to co tu robicie. Co tu chcecie rozważać? Wy nie rozważacie, ale w sposób jawny występujecie przeciwko osobą wierzącym. Do jakiej organizacji należycie? Tu występuje jawne kpienie i szyderstwo dla tych, co idą za Jezusem.
To forum nie jest wyznaniowe.
Nazywa się biblijne, przez co należy rozumieć, że można prowadzić wszelkie ( nie tylko pochlebne ) dyskusje na temat Biblii.
To co my piszemy mieści się w szeroko rozumianej dyskusji na jej temat.
Dla osób, którzy otoczyli Biblie nimbem świętości z pewnością jest szokiem usłyszeć takie o niej informacje, jakie tutaj piszemy, ale my przecież nie piszemy sami ze siebie. My piszemy na podstawie dowodów, które nam dostarcza nie kto inny, jak .....Biblia.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

RN pisze:
wybrana pisze:
RN pisze:efroni i wybrana

Nie ma się co dąsać i na dodatek próbować obrażać ludzi, którzy chcą innym oczy otworzyć.
Wiem, że nie możecie znieść naszej mowy, ale podobno prawda wyzwala.
A ta prawda w odniesieniu do biblijnych opowieści jest niestety brutalna.
Jestem olśniona i zachwycona twoja grzecznością, jak również twoich przyjaciół. Myślę, że uprawiacie sobie znaną politykę, by zniszczyć chrześcijaństwo i wmówić szczególnie tym wątpiącym, że wszystko, co dotyczy Jezusa - jest ściema i wymysłem. Wchodzicie na forum biblijne tylko po to, by zaprzeczać Biblii. Jest to z waszej strony działanie z pełną premedytacją i pełnym chamstwem, by niszczyć prawdę i wszystkich, którzy bronią swojej wiary. Skoro wykluczacie Biblię, to co tu robicie. Co tu chcecie rozważać? Wy nie rozważacie, ale w sposób jawny występujecie przeciwko osobą wierzącym. Do jakiej organizacji należycie? Tu występuje jawne kpienie i szyderstwo dla tych, co idą za Jezusem.
To forum nie jest wyznaniowe.
Nazywa się biblijne, przez co należy rozumieć, że można prowadzić wszelkie ( nie tylko pochlebne ) dyskusje na temat Biblii.
To co my piszemy mieści się w szeroko rozumianej dyskusji na jej temat.
Dla osób, którzy otoczyli Biblie nimbem świętości z pewnością jest szokiem usłyszeć takie o niej informacje, jakie tutaj piszemy, ale my przecież nie piszemy sami ze siebie. My piszemy na podstawie dowodów, które nam dostarcza nie kto inny, jak .....Biblia.
Żeby rozumiec, to co dostarcza nam Biblia, to trzeba mieć wiarę i światło Ducha Prawdy. W przeciwnym razie nie jesteś wstanie nic zrozumieć, ani pojąć. Nie jesteś wstanie oddzielić plew od ziarna. Tam, gdzie działa człowiek, tam istnieje niedoskonałość. Jednak możesz rozważać, ale ty nie rozważasz, bo ty nie szukasz w niej prawdy. Przyjąłeś z góry swoją hipotezę wszelkiej negacji wszystkiego, co ona zawiera. Ty nie chcesz poznawać żadnej prawdy, bo masz swoje ustalenia, a jeżeli tu poświęcasz swój czas, to tylko po to, by wszystkiemu zaprzeczać.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wybrana pisze:Jestem olśniona i zachwycona twoja grzecznością, jak również twoich przyjaciół.
Grzecznosc za grzecznosc.Z Jezusa kpia i szydza nie ci,ktorzy wen nie wierza,a ci ktorzy mieniac sie jego wyznawcami postepuja wbrew jego naukom.
To napisalem ja,nie potrafiacy dyskutowac,niedouczony wieprz.Jezeli masz ochote dorzucic tu jeszcze kilka chwalebnych epitetow ktorymi mnie obdarzylas podczas naszej wymiany zdan,to nie krepuj sie.Smialo.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

booris pisze:
wybrana pisze:Jestem olśniona i zachwycona twoja grzecznością, jak również twoich przyjaciół.
Grzecznosc za grzecznosc.Z Jezusa kpia i szydza nie ci,ktorzy wen nie wierza,a ci ktorzy mieniac sie jego wyznawcami postepuja wbrew jego naukom.
To napisalem ja,nie potrafiacy dyskutowac,niedouczony wieprz.Jezeli masz ochote dorzucic tu jeszcze kilka chwalebnych epitetow ktorymi mnie obdarzylas podczas naszej wymiany zdan,to nie krepuj sie.Smialo.
Tak jak się czujesz-tak się sam nazwałeś, bo ja nie wymieniłam twojej nazwy użytkownika.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wybrana pisze:Tak jak się czujesz-tak się sam nazwałeś, bo ja nie wymieniłam twojej nazwy użytkownika.
:-D Jestes smieszna i zalosna zarazem.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

wybrana
wybrana napisała do RN:"Żeby rozumiec, to co dostarcza nam Biblia, to trzeba mieć wiarę i światło Ducha Prawdy. W przeciwnym razie nie jesteś wstanie nic zrozumieć, ani pojąć. Nie jesteś wstanie oddzielić plew od ziarna. Tam, gdzie działa człowiek, tam istnieje niedoskonałość."
[center]Test władców umysłu.Marek Taran cz.10 [/center]
[center][video]https://www.youtube.com/watch?v=F6gzVgQZpzM[/video]
[/center]
Korzystasz ze Światłości Ducha Prawdy? Kim dla Ciebie jest Duch Prawdy? Gdzie On się znajduje?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

wybrana pisze:Żeby rozumiec, to co dostarcza nam Biblia, to trzeba mieć wiarę i światło Ducha Prawdy.
Takie podejście do sprawy, będzie z góry skazane na niepowodzenie, bo zwyczajnie jest stronnicze. O świetle Ducha Prawdy też nie ma co mówić, ponieważ jest to niezmierzalne.

Żeby takie zagadnienia oceniać w miarę obiektywnie, trzeba ''umrzeć'' dla tradycji z której się wyrosło. Pozbawić się pragnień i namiętności związanych z obietnicą nagrody życia wiecznego, jak i strachu przed wiecznym potępieniem.
Trzeżwo ocenić możliość wystąpienia opisanych cudów i innych wydarzeń konfrontując je z ludzkimi możliwościami i dzisiejszą wiedzą.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

RN pisze:Takie podejście do sprawy, będzie z góry skazane na niepowodzenie, bo zwyczajnie jest stronnicze.
Tak jak twoje. Też jest stronnicze.
RN pisze:O świetle Ducha Prawdy też nie ma co mówić, ponieważ jest to niezmierzalne.
Dlatego, że nauka nie ma odpowiedniego miernika?
RN pisze:Żeby takie zagadnienia oceniać w miarę obiektywnie, trzeba ''umrzeć'' dla tradycji z której się wyrosło. Pozbawić się pragnień i namiętności związanych z obietnicą nagrody życia wiecznego, jak i strachu przed wiecznym potępieniem.
Trąci Buddyzmem ;-)
RN pisze:Trzeżwo ocenić możliość wystąpienia opisanych cudów i innych wydarzeń konfrontując je z ludzkimi możliwościami i dzisiejszą wiedzą.
Guzik prawda. Cuda nie są możliwe do skonfrontowania z dzisiejszą wiedzą. No chyba, że uważasz, że ludzie wszystko już wiedzą. Moim zdaniem, niewiele wiedzą, i wydaje się nam, że zjedliśmy już wszystkie rozumy, więc negować trzeba coś, czego dzisiejsi naukowcy zrobić czy pojąć nie potrafią.
Bufonada? Czystej maści.
Oszołomstwu mówię NIE!

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

RN pisze:efroni i wybrana

Nie ma się co dąsać i na dodatek próbować obrażać ludzi, którzy chcą innym oczy otworzyć.
Wiem, że nie możecie znieść naszej mowy, ale podobno prawda wyzwala.
A ta prawda w odniesieniu do biblijnych opowieści jest niestety brutalna.
RN i booris
Błazenady ciąg dalszy .
Nie dąsam się i nawet nie próbuję obrażać innych [ jak słusznie zauważyłeś] .
Obrażanie ludzi wierzących, szydzenie z Boga , z Jezusa , z Biblii to wasza specjalność .
Nie musiałem daleko szukać przykładu .
Cyt; Poza tym Jezus nie po to zmartwychwstał i wystrzelił niczym pershing do nieba, aby siedzieć koło Ojca i rozmawiać o miłości i takie tam trele srele :roll:

Gdy i jednemu i drugiemu odpowiedziałem poważnie , zgodnie ze stanem faktycznym,
to odpowiedź jednego i drugiego była taka sama - delikatnie mówiąc pajacowanie [by nie powiedzieć dosadniej ].
Co by było gdybym się zniżył do ich poziomu i odpowiedział w ten sam sposób [ co mi się nie raz i nie dwa zdarzało].
Przykłady potwierdzają, że ich odpowiedź byłaby taka sama jak w pierwszym przypadku .

Biblia zauważa takie sytuacje i poucza ; w takich sytuacjach milczenie jest złotem

Edit
Żeby rozumiec, to co dostarcza nam Biblia, to trzeba mieć wiarę i światło Ducha Prawdy. W przeciwnym razie nie jesteś wstanie nic zrozumieć, ani pojąć. Nie jesteś wstanie oddzielić plew od ziarna. Tam, gdzie działa człowiek, tam istnieje niedoskonałość. Jednak możesz rozważać, ale ty nie rozważasz, bo ty nie szukasz w niej prawdy. Przyjąłeś z góry swoją hipotezę wszelkiej negacji wszystkiego, co ona zawiera. Ty nie chcesz poznawać żadnej prawdy, bo masz swoje ustalenia, a jeżeli tu poświęcasz swój czas, to tylko po to, by wszystkiemu zaprzeczać.
Trafne spostrzeżenie . Nic dodać, nic ująć .
Ostatnio zmieniony 04 maja 2020, 10:05 przez efroni, łącznie zmieniany 1 raz.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

RN

Ciebie nie prowadzi Duch Prawdy, a wierzysz w Boga, który jest Energią. Tak jak nauczał Jezus mówiąc: Bóg jest "Duchem". Dla chrześcijan prowadzonych przez Ducha Prawdy powinno być wiadomym, że Bóg - Duch jest Energią.

Wybrana jako protestantka nie wierzy w takiego Boga, bo wierzy w Trójcę Świętą. Jeśli chrześcijaństwo nie wierzy w prawdziwego Boga, to jest to chrześcijaństwo, czy oszukaństwo? A może są w nim "złodzieje i zbójcy", którzy chcą zastępować obecnego w nas Chrystusa, bo nie głoszą Ewangelii Chrystusowej i prawdy o Bogu, nie mówiąc o innych sprawach. Stosują się do biblijnych nakazów: "Jeśli macie co jeść i co pić, to na tym poprzestawajcie, darmo wzięliście, darmo dawajcie?". Wybrana, nie widzisz wieprzów w chrześcijaństwie?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

efroni, wybrana
wybrana napisała: "Żeby rozumiec, to co dostarcza nam Biblia, to trzeba mieć wiarę i światło Ducha Prawdy. W przeciwnym razie nie jesteś wstanie nic zrozumieć, ani pojąć. Nie jesteś wstanie oddzielić plew od ziarna. Tam, gdzie działa człowiek, tam istnieje niedoskonałość. Jednak możesz rozważać, ale ty nie rozważasz, bo ty nie szukasz w niej prawdy. Przyjąłeś z góry swoją hipotezę wszelkiej negacji wszystkiego, co ona zawiera. Ty nie chcesz poznawać żadnej prawdy, bo masz swoje ustalenia, a jeżeli tu poświęcasz swój czas, to tylko po to, by wszystkiemu zaprzeczać.

efroni napisał: Trafne spostrzeżenie . Nic dodać, nic ująć .
Jaki procent prawdy zawiera Biblia wg Ducha Prawdy?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

ratao pisze:RN

Ciebie nie prowadzi Duch Prawdy, a wierzysz w Boga, który jest Energią. Tak jak nauczał Jezus mówiąc: Bóg jest "Duchem". Dla chrześcijan prowadzonych przez Ducha Prawdy powinno być wiadomym, że Bóg - Duch jest Energią.

Wybrana jako protestantka nie wierzy w takiego Boga, bo wierzy w Trójcę Świętą. Jeśli chrześcijaństwo nie wierzy w prawdziwego Boga, to jest to chrześcijaństwo, czy oszukaństwo? A może są w nim "złodzieje i zbójcy", którzy chcą zastępować obecnego w nas Chrystusa, bo nie głoszą Ewangelii Chrystusowej i prawdy o Bogu, nie mówiąc o innych sprawach. Stosują się do biblijnych nakazów: "Jeśli macie co jeść i co pić, to na tym poprzestawajcie, darmo wzięliście, darmo dawajcie?". Wybrana, nie widzisz wieprzów w chrześcijaństwie?
Ja nie jestem ani katoliczką, ani protestantka. Nie należę do żadnej ziemskiej dominacji religijnej. Tak jestem chrześcijanka, bo ta wiara łączy mnie z Jezusem. Chrześcijanin strzeże swojej wiary jak oka w głowie. Posila się nią, bo ona jest celem jego życia. Nie jestem sędzią i nie będę oceniać kto jest lepszym chrześcijaninem, bo wiara jest w wewnątrz człowieka - w jego celach, dążeniach, pragnieniach, działaniach. Nikt nie jest wstanie ocenić czyjeś wiary, ta ocena jest dla Boga. Czasem możemy oceniać zewnętrznie - nie znając wewnętrznych pragnień człowieka. Bóg zna nasze pragnienia i wie jak nam pomóc.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2020, 11:12 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Każda religia wprowadza na manowce, bo jest dowodzona przez ludzi - kapłanów - którzy mają na uwadze wyłącznie własne interesy, nawet jeśli głoszą cośtakcośtam w dobrej wierze.
Aby zrozumieć to wszystko nie można opierać się na jednej Księdze i cedzić każde słówko jak przez sitko. Wszystkie wielkie i mnóstwo małych religii ma swoje świętości zapisane w własnych Księgach lub po prostu w własnej tradycji przekazywanej przez tysiące lat. Najlepszym (nie jedynym) dowodem są tu populacje rdzennych ludności Australii i Ameryki. A co najwazniejsze, ci ludzie Żyją według tych moralnych zasad, są symbiozą z Naturą, nie potrzebują policji ani więzień, kochają i szanują każdy byt żyjący.
Ludzie przeróżnych Ksiąg potrafią się tylko żreć, wojować, zabijać, zwalczeć na wszelkie możliwe sposoby. Bo żyją w zwiedzeniu, w jednym wielkim kłamstwie. A chrześcijanie w tych ściemach przodują choćby mordami i zupełnum brakiem tolerancji i miłości.
Tylko ględzić potrafią, pychą się wyróżniają i poczuciem jakiejś nieokreślonej misji.
Tymczasem każdy cud podany w PS jest już naukowo do wyjaśnienia. Nawet przechodzenie Jezusa przez ściany.
Co więcej - nawet te cuda ukazywania się różnych matek boskich i wiele innych.
Badacze, naukowcy odkąd zajęli się wielowymiarowością świata, odkąd fizycy odkryli kwantowość, fale itd.itd. mają naukowe wyjaśnienia na te zjawiska.
Trzeba jednak czytać coś więcej niż przekąłdy denominacyjne pisma i różnej masci gazetki kościelne.
Wszechświat i życie, nasze bytowanie i my sami jesteśmy zupełnie inni niż religie, księża nam wciskali i wciskają nadal.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

ratao pisze:efroni, wybrana
wybrana napisała: "Żeby rozumiec, to co dostarcza nam Biblia, to trzeba mieć wiarę i światło Ducha Prawdy. W przeciwnym razie nie jesteś wstanie nic zrozumieć, ani pojąć. Nie jesteś wstanie oddzielić plew od ziarna. Tam, gdzie działa człowiek, tam istnieje niedoskonałość. Jednak możesz rozważać, ale ty nie rozważasz, bo ty nie szukasz w niej prawdy. Przyjąłeś z góry swoją hipotezę wszelkiej negacji wszystkiego, co ona zawiera. Ty nie chcesz poznawać żadnej prawdy, bo masz swoje ustalenia, a jeżeli tu poświęcasz swój czas, to tylko po to, by wszystkiemu zaprzeczać.

efroni napisał: Trafne spostrzeżenie . Nic dodać, nic ująć .
Jaki procent prawdy zawiera Biblia wg Ducha Prawdy?
Odkrywanie tajemnic Prawdy jak i odkrywanie tajemnic Biblii to proces rozciągnięty w czasie .
Proces który trwa i nikt rozsądny na tak postawione pytanie Ci nie odpowie, tak by Cię zadowolić .
,,,,,,,,,,,,

Coś o "Trójcy Świętej", ale nie w takim wydaniu jak w KK .
Zauważ, że zgodnie z kabalistycznym Drzewem Życia HaWaJaH to i Kether (Korona, hebr. כתר)i i Chohmach(Mądrość, hebr. חכמה) i Binah(Zrozumienie, hebr. בינה) zarazem
i od tej "trójcy" pochodzi wszystko [ Mądrość - Ojciec - męska zasada, Zrozumienie - Matka- żeńska zasada] .
Z tym że Kether to i Słowo [Logos]przez które wszystko się stało co się stało i Chrystus zarazem , który od HaSzem [HaWaJaH] otrzymał i Tron i Koronę [Kether]
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”