SZATAN PEDAGOGIEM

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

SZATAN PEDAGOGIEM

Post autor: RN »

PIERWSZY LIST DO TYMOTEUSZA 1. 20. BIBLIA WARSZAWSKA

"Do nich należą Himeneusz i Aleksander, których oddałem szatanowi, aby zostali pouczeni, że nie wolno bluźnić."

Czy szatan jest jakimś pedagogiem, że ma pouczyć Himeneusza i Aleksandra, aby nie blużnili :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: SZATAN PEDAGOGIEM

Post autor: wybrana »

RN pisze:PIERWSZY LIST DO TYMOTEUSZA 1. 20. BIBLIA WARSZAWSKA

"Do nich należą Himeneusz i Aleksander, których oddałem szatanowi, aby zostali pouczeni, że nie wolno bluźnić."

Czy szatan jest jakimś pedagogiem, że ma pouczyć Himeneusza i Aleksandra, aby nie blużnili :?:
Nie szukaj sensacji, bo to kwestia złego tłumaczenia, lub kopiowania.Oryginał brzmi - którzy oddali się szatanowi, choć zostali pouczeni, że nie wolno bluźnić.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

RN, opowiem Ci pewien sen, który był mi dany kilka lat temu. Śnił mi się zbiornik wodny, basen w kształcie prostokąta. Na końcu tego zbiornika był mur. Woda w której płynęło bardzo dużo ludzi - była ta czarna, jak smoła. Chociaż nie płynęłam w tym basenie, to widziałam otchłań, która znajdowała się na końcu zbiornika przed murem. Widziałam, jak ci ludzie wpadają w tą odchlan i giną. Bardzo przezywalam i dziwiłam się, jak mogą płynąć w tak brudnej wodzie, do miejsca, w którym za chwilę zginą. Ten sen był tak realistyczny, że pamiętam go tak, jak by był wczorajszej nocy. Został mi ukazany, jak bardzo nieświadomy jest człowiek swojego stanu, i jak bardzo jest zagrożony.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

wybrana pisze:Został mi ukazany, jak bardzo nieświadomy jest człowiek swojego stanu, i jak bardzo jest zagrożony.
A ty tak pijesz do RN? ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: SZATAN PEDAGOGIEM

Post autor: BoaDusiciel »

wybrana pisze:
RN pisze:PIERWSZY LIST DO TYMOTEUSZA 1. 20. BIBLIA WARSZAWSKA

"Do nich należą Himeneusz i Aleksander, których oddałem szatanowi, aby zostali pouczeni, że nie wolno bluźnić."

Czy szatan jest jakimś pedagogiem, że ma pouczyć Himeneusza i Aleksandra, aby nie blużnili :?:
Nie szukaj sensacji, bo to kwestia złego tłumaczenia, lub kopiowania.Oryginał brzmi - którzy oddali się szatanowi, choć zostali pouczeni, że nie wolno bluźnić.
Jak to dobrze, że wiesz jakie jest prawidłowe tłumaczenie :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wybrana pisze:.Oryginał brzmi - którzy oddali się szatanowi, choć zostali pouczeni, że nie wolno bluźnić.
Mozesz podac zrodlo?

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

wybrana pisze:RN, opowiem Ci pewien sen, który był mi dany kilka lat temu. Śnił mi się zbiornik wodny, basen w kształcie prostokąta. Na końcu tego zbiornika był mur. Woda w której płynęło bardzo dużo ludzi - była ta czarna, jak smoła. Chociaż nie płynęłam w tym basenie, to widziałam otchłań, która znajdowała się na końcu zbiornika przed murem. Widziałam, jak ci ludzie wpadają w tą odchlan i giną. Bardzo przezywalam i dziwiłam się, jak mogą płynąć w tak brudnej wodzie, do miejsca, w którym za chwilę zginą. Ten sen był tak realistyczny, że pamiętam go tak, jak by był wczorajszej nocy. Został mi ukazany, jak bardzo nieświadomy jest człowiek swojego stanu, i jak bardzo jest zagrożony.
Daje Ci link do sennika o wodzie.
https://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz- ... n-o-wodzie
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: SZATAN PEDAGOGIEM

Post autor: RN »

wybrana pisze:
RN pisze:PIERWSZY LIST DO TYMOTEUSZA 1. 20. BIBLIA WARSZAWSKA

"Do nich należą Himeneusz i Aleksander, których oddałem szatanowi, aby zostali pouczeni, że nie wolno bluźnić."

Czy szatan jest jakimś pedagogiem, że ma pouczyć Himeneusza i Aleksandra, aby nie blużnili :?:
Nie szukaj sensacji, bo to kwestia złego tłumaczenia, lub kopiowania.Oryginał brzmi - którzy oddali się szatanowi, choć zostali pouczeni, że nie wolno bluźnić.
Masz oryginały :?:

Spójrz jak ten werset wygląda w przekładzie interlinearnym

http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... version/TR
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

RN pisze:
wybrana pisze:RN, opowiem Ci pewien sen, który był mi dany kilka lat temu. Śnił mi się zbiornik wodny, basen w kształcie prostokąta. Na końcu tego zbiornika był mur. Woda w której płynęło bardzo dużo ludzi - była ta czarna, jak smoła. Chociaż nie płynęłam w tym basenie, to widziałam otchłań, która znajdowała się na końcu zbiornika przed murem. Widziałam, jak ci ludzie wpadają w tą odchlan i giną. Bardzo przezywalam i dziwiłam się, jak mogą płynąć w tak brudnej wodzie, do miejsca, w którym za chwilę zginą. Ten sen był tak realistyczny, że pamiętam go tak, jak by był wczorajszej nocy. Został mi ukazany, jak bardzo nieświadomy jest człowiek swojego stanu, i jak bardzo jest zagrożony.
Daje Ci link do sennika o wodzie.
https://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz- ... n-o-wodzie
Tylko na tyle cię stać? - no cóż, nawet mnie to nie dziwi. A to słownikowe tłumaczenie, które przedstawiasz, to z jakiego oryginału?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wybrana pisze:Oryginał brzmi - którzy oddali się szatanowi, choć zostali pouczeni, że nie wolno bluźnić.
Zapytam raz jeszcze-mozesz podac,prosze,zrodlo tego tlumaczenia?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

booris pisze:
wybrana pisze:Oryginał brzmi - którzy oddali się szatanowi, choć zostali pouczeni, że nie wolno bluźnić.
Zapytam raz jeszcze-mozesz podac,prosze,zrodlo tego tlumaczenia?
A ja się pytam z jakiego oryginału, to tłumaczenie? Oryginał, to inaczej źródło oryginalne-widziałeś je - masz do niego dostęp? Nie podam ci linku do mojego źródła, bo nie jesteś wstanie go otworzyć. Ale zacznij myśleć logicznie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6986
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

wybrana pisze:
RN pisze:
wybrana pisze:RN, opowiem Ci pewien sen, który był mi dany kilka lat temu. Śnił mi się zbiornik wodny, basen w kształcie prostokąta. Na końcu tego zbiornika był mur. Woda w której płynęło bardzo dużo ludzi - była ta czarna, jak smoła. Chociaż nie płynęłam w tym basenie, to widziałam otchłań, która znajdowała się na końcu zbiornika przed murem. Widziałam, jak ci ludzie wpadają w tą odchlan i giną. Bardzo przezywalam i dziwiłam się, jak mogą płynąć w tak brudnej wodzie, do miejsca, w którym za chwilę zginą. Ten sen był tak realistyczny, że pamiętam go tak, jak by był wczorajszej nocy. Został mi ukazany, jak bardzo nieświadomy jest człowiek swojego stanu, i jak bardzo jest zagrożony.
Daje Ci link do sennika o wodzie.
https://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz- ... n-o-wodzie
Tylko na tyle cię stać? - no cóż, nawet mnie to nie dziwi. A to słownikowe tłumaczenie, które przedstawiasz, to z jakiego oryginału?
A może to ci spasuje ? :->
https://www.youtube.com/watch?v=hFssIT5ihr8
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Henryk
Posty: 11688
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: SZATAN PEDAGOGIEM

Post autor: Henryk »

RN pisze:Czy szatan jest jakimś pedagogiem, że ma pouczyć Himeneusza i Aleksandra, aby nie blużnili :?:
I znowu sprzeczność? :aaa: :xhehe:

Jednak jest nauczycielem. :-D
Tak jak ogień, który wszystko niszczy, pozwala uzyskać najczystsze złoto.
Nie martw się. Stwórca potrafi wykorzystać wszystko do swoich celów.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wybrana pisze:A ja się pytam z jakiego oryginału, to tłumaczenie? Oryginał, to inaczej źródło oryginalne-widziałeś je - masz do niego dostęp?
RN podal link do tlumaczenia interlinearnego,wiec mozesz go otworzyc i spokojnie przeczytac.
wybrana pisze:Nie podam ci linku do mojego źródła, bo nie jesteś wstanie go otworzyć.
Czemu z gory zakladasz,ze nie jestem w stanie go otworzyc?Podaj a sprobuje-jak mi sie nie uda to dam ci znac.Wystarczy mi jesli podasz brzmienie tego tekstu w oryginale.Mam w gronie swoich przyjaciol Grekow i Holendrow zydowskiego pochodzenia,ktorzy swobodnie posluguja sie zarowno greka jak i hebrajskim.
wybrana pisze: Ale zacznij myśleć logicznie.
Juz zaczynam.Skoro nie jestes w stanie podac zrodla z ktorego pochodzi twoje tlumaczenie,to takiego zrodla nie masz.Twoje uzasadnienie,ze nie jestem w stanie go otworzyc,tylko to potwierdza.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:Jednak jest nauczycielem
Czyli jednak spółka, ramię w ramię. I co zrobić taki biedny żuczek, jak człowiek?
Czyją interpretację przyjąć: Henryka, czy wybranej...radosną twórczość własną? Powalające wpisy.
I wy tępicie ludzi pytających i wątpiących oraz obnażających całe to zakłamanie :-D Nie do wiary.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”