SZATAN PEDAGOGIEM

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

(6) Gdy przeszli przez całą wyspę aż do Pafos, spotkali pewnego maga, fałszywego proroka żydowskiego, imieniem Bar-Jezus, (7) który należał do otoczenia prokonsula Sergiusza Pawła, człowieka roztropnego. Ten, wezwawszy Barnabę i Szawła, chciał słuchać słowa Bożego. (8) Lecz przeciwstawił się im Elimas - mag /tak bowiem tłumaczy się jego imię/, usiłując odwieść prokonsula od wiary. (9) Ale Szaweł, który także zwie się Paweł, napełniony Duchem Świętym spojrzał na niego uważnie i rzekł: (10)O, synu diabelski, pełny wszelkiej zdrady i wszelkiej przewrotności, wrogu wszelkiej sprawiedliwości, czyż nie zaprzestaniesz wykrzywiać prostych dróg Pańskich? (11) Teraz dotknie cię ręka Pańska: będziesz niewidomy i przez pewien czas nie będziesz widział słońca. Natychmiast spadły na niego mrok i ciemność. I chodząc wkoło, szukał kogoś, kto by go poprowadził za rękę.(12) Wtedy prokonsul widząc, co się stało, uwierzył, zdumiony nauką Pańską
Dzieje Apostolskie

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

booris pisze:) Teraz dotknie cię ręka Pańska: będziesz niewidomy i przez pewien czas nie będziesz widział słońca.
Tyle razy mówiono Tobie, abyś nie brał się za sprawy, w których jesteś zupełnym laikiem. :-(

Dz 13:10-11 psz " – Ty synu diabelski, przesiąknięty podstępem i oszustwem, wrogu wszelkiej sprawiedliwości! Czy nie przestaniesz wykrzywiać prostych dróg Pana? (11) Oto On sam cię ukarze i zostaniesz na pewien czas porażony ślepotą! I natychmiast ogarnęła go ciemność. Miotał się po omacku, szukając kogoś, kto by go mógł poprowadzić."
Nie Paweł karał.
Paweł obwieszał Pańskie wyroki. Aby mieli pewność dlaczego tak, i że nie jest to przypadek.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:Nie Paweł karał.
Paweł obwieszał Pańskie wyroki. Aby mieli pewność dlaczego tak, i że nie jest to przypadek.
A więc jednak złorzeczenia zamiast miłości, jaką dawał Jezus.
Jakie to typowe. Straszyć, karać, za mordy krótko trzymać. Czarownicy też rzucają uroki i sprowadzają nieszczęścia w imię swoich bogów. Czym to się różni? Ano tym, że czarownicy mają inne księgi.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze:[[...]
O rany! :aaa:
Wypełzła i tu.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:
wuka pisze:[[...]
O rany! :aaa:
Wypełzła i tu.
Tylko po to żeby cię wnerwić :mrgreen: :xhehe:

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
booris pisze:) Teraz dotknie cię ręka Pańska: będziesz niewidomy i przez pewien czas nie będziesz widział słońca.
Tyle razy mówiono Tobie, abyś nie brał się za sprawy, w których jesteś zupełnym laikiem. :-(

Dz 13:10-11 psz " – Ty synu diabelski, przesiąknięty podstępem i oszustwem, wrogu wszelkiej sprawiedliwości! Czy nie przestaniesz wykrzywiać prostych dróg Pana? (11) Oto On sam cię ukarze i zostaniesz na pewien czas porażony ślepotą! I natychmiast ogarnęła go ciemność. Miotał się po omacku, szukając kogoś, kto by go mógł poprowadzić."
Nie Paweł karał.
Paweł obwieszał Pańskie wyroki. Aby mieli pewność dlaczego tak, i że nie jest to przypadek.
Przecież Łukasz i w Ewangelii i w Dziejach apostolskich stosował swoje żydowskie formy pouczania. Przecież opis Aniasza i Safiry też jest bzdurą totalną. Ta forma pouczenia jest żydowską formą wyssana wraz z mlekiem matki przez Łukasza. Może chciał dobrze, ale wyszło jak wyszło.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryk,czemu pominales poczatek tej frazy?
"Ale Szaweł, który także zwie się Paweł, napełniony Duchem Świętym spojrzał na niego uważnie i rzekł:"
To sie nie stalo samo z siebie,a na wskutek slow Pawla..Inaczej nikt by o nim nie wpomnial.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Wobec tylu oponentów mówiącym wspólnym głosem, poddaję się.
Trwajcie w swoich poglądach.
Oddaje Was Szatanowi, aby zachować wasze dusze. :xhehe:

Tylko nie skarżyć się! :evil:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryk pisze:Oddaje Was Szatanowi, aby zachować wasze dusze.
https://www.youtube.com/watch?v=wZXBCZRAPzM
:-D

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:Oddaje Was Szatanowi, aby zachować wasze dusze.
Anuluję.
Oddaję cię miłości Bożej i Mądrości, aby otworzył twoje oczy, uszy i serce. Bądź wolny.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Henryk pisze:
.Cyprian. pisze: Co zaś się tyczy głównego tematu, to tutaj można poczytać komentarze na temat tego sformułowania, jak je rozumieć: https:/[...]
Cyprianie.
Zlituj się. :prosze:
Dlaczego karmisz nas takimi chorymi czyimiś poglądami? :aaa:
Co to znaczy "karmisz"?
Nikogo tu nie nauczam, patrz Henryku na moją stopkę.

Ten link przedstawia zespół różnych opinii, z którymi możesz się zgadzać, bądź nie. Przecież tam są różne opinie.

Ja swoje zrozumienie podałem: "od takich należy trzymać się z daleka."

Uzupełniając, mogę dodać, że odchodząc od nauk chrześcijańskich człowiek idzie do świata, a wiadomo kto jest jego władcą. To moje zrozumienie.

Jeśli tak podchodzisz do tematu, to musiałbym podawać tylko to, z czym się zgadzasz. Nie mam uprzedzeń denominacyjnych. Jeśli zrzeszony w kościołach KRK, ŚJ, ADS i innych powie, że 2x2=4, to mu przyznam rację.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

.Cyprian. pisze:Jeśli zrzeszony w kościołach KRK, ŚJ, ADS i innych powie, że 2x2=4, to mu przyznam rację.
Tylko, że dla każdego z nich dwa plus dwa daje inny wynik.
I przestańcie już z takim gadaniemL
.Cyprian. pisze:odchodząc od nauk chrześcijańskich człowiek idzie do świata, a wiadomo kto jest jego władcą
Wiesz, że nawet w obrębie zborów, kościołów, denominacji, każda osoba, która ma chociaż trochę inny pogląd czy zdanie na temat tam aktualnie wygłaszanych nauk jest uważana za osobę "ze świata:, a więc jest kimś gorszym, kimś podejrzanym i wio z takim. Przychodzi inna kadra, inny proboszcz, inny pastor i apiać od nowa, swoje zrozumienie daje a reszta to "ze świata".
Przecież to jest chore podejście i do ludzi i do świata.
Chrześcijanie nawet sami z sobą, w obrębie swojego wyznania są tak podzieleni, jak żadna grupa religijna. I wy chcecie nauczać resztę ludzkości? Czego? Co chcecie przekazać? Tą nienawiść do każdego, kto wam nie przytakuje?
Wszyscy ludzie są od zawsze z sobą połączeni i nie ma żadnego ze świata, z wiary takiej czy owakiej. Tkwicie w okropnym błędzie, w klatkach po prostu.
Tylko współczuc.
Chyba jako jedyni nie umiecie szanowac i kochać drugiego człowieka po prostu za to, że dzielicie ludzkie losy razem. Wszyscy w jakimś celu tu jesteśmy. I tego mamy szukać, rozwijać się, a nie zwalczać i przeklinac nawzajem.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

wuka pisze: Wiesz, że nawet w obrębie zborów, kościołów, denominacji, każda osoba, która ma chociaż trochę inny pogląd czy zdanie na temat tam aktualnie wygłaszanych nauk jest uważana za osobę "ze świata:, a więc jest kimś gorszym, kimś podejrzanym i wio z takim. Przychodzi inna kadra, inny proboszcz, inny pastor i apiać od nowa, swoje zrozumienie daje a reszta to "ze świata".
Przecież to jest chore podejście i do ludzi i do świata.
Przynależność do określonej denominacji nie zbawia, zbawia Chrystus Jezus Nasz Pan, który zapowiedział swoim apostołom, że będą wykluczani z synagog.
wuka pisze: I wy chcecie nauczać resztę ludzkości? Czego? Co chcecie przekazać?
Nie nauczam. Idzie się za nauką Chrystusa.
wuka pisze: Tą nienawiść do każdego, kto wam nie przytakuje?
Pokaż mi moją nienawiść wobec Ciebie.
wuka pisze: Tylko współczuc.
Chyba jako jedyni nie umiecie szanowac i kochać drugiego człowieka po prostu za to, że dzielicie ludzkie losy razem.
Pokaż mi mój brak szacunku wobec Ciebie. Pokaż mi, skoro według Ciebie nie ma u mnie miłości, moją nienawiść wobec Ciebie.
wuka pisze: Wszyscy w jakimś celu tu jesteśmy. I tego mamy szukać, rozwijać się, a nie zwalczać i przeklinac nawzajem.
Pokaż mi, gdzie Cię zwalczałem i przeklinałem.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Cyprian
Ani jedno słowo z mojego wpisu nie dotyczyło ciebie.
Poruszyłeś tematy, które wiele mówią o całości, o wszystkich i stąd wyszło, jak wyszło.
Przepraszam, nie chciałam abyś osobiście to odebrał. Ja do ciebie nie mam nic, ale mówię o tym co obserwuję, także na forum.
.Cyprian. pisze:Przynależność do określonej denominacji nie zbawia, zbawia Chrystus Jezus Nasz Pan, który zapowiedział swoim apostołom, że będą wykluczani z synagog.
Nie o to mi chodzi.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

wuka pisze:Cyprian
Ani jedno słowo z mojego wpisu nie dotyczyło ciebie.
Poruszyłeś tematy, które wiele mówią o całości, o wszystkich i stąd wyszło, jak wyszło.
Przepraszam, nie chciałam abyś osobiście to odebrał. Ja do ciebie nie mam nic, ale mówię o tym co obserwuję, także na forum.
Rozumiem. Myślałem, że to do mnie, bo ja byłem cytowany.

Wuka, nie patrz na ludzi, którzy są niedoskonali. Wszyscy, i ja, i Ty. Wzrok swój kierować musimy wszyscy na Zbawiciela. Ludziom trzeba wybaczać, bo tyle będziemy mieli wybaczone, ile innym wybaczymy - tak, jak jest to we wzorcowej modlitwie pokazane.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”