SZATAN PEDAGOGIEM

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

efroni pisze:
RN pisze:
Henryk pisze:
RN pisze: a zakulisowo okazuje się być wysoko postawionym urzędnikiem ds. oświaty i wychowania :-)
A RN jest Jego rzecznikiem prasowym. :-)
Przypuszczam, że dość dobrze opłacanym.
Informacja w pierwszym rzędzie do użytkowników Henryka i wybranej

Firma doradcza o zasięgu ogólnoświatowym, kierowana przez majętnego, wpływowego i obrotnego szefa zatrudni do współpracy.
Warunek przyjęcia - złożenie pokłonu.
I właśnie o tym pisałem pisząc o kpinie , drwinie , szyderstwie z Boga , z Biblii, z Jezusa , z wiary, z wierzących .
Mam pytanie natury technicznej.Czy wypowiedz Henryka rowniez nalezy do tej kategorii?

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

booris pisze:
efroni pisze:
RN pisze:
Henryk pisze:
RN pisze: a zakulisowo okazuje się być wysoko postawionym urzędnikiem ds. oświaty i wychowania :-)
A RN jest Jego rzecznikiem prasowym. :-)
Przypuszczam, że dość dobrze opłacanym.
Informacja w pierwszym rzędzie do użytkowników Henryka i wybranej

Firma doradcza o zasięgu ogólnoświatowym, kierowana przez majętnego, wpływowego i obrotnego szefa zatrudni do współpracy.
Warunek przyjęcia - złożenie pokłonu.
I właśnie o tym pisałem pisząc o kpinie , drwinie , szyderstwie z Boga , z Biblii, z Jezusa , z wiary, z wierzących .
Mam pytanie natury technicznej.Czy wypowiedz Henryka rowniez nalezy do tej kategorii?
Nie przypominam sobie by Henryk kiedykolwiek kpił , drwił , szydził z Biblii , z Boga , z Jezusa , z wiary .
Natomiast kpić, drwić z tych, którzy wierzą inaczej niż on wierzy , i owszem , zdarza mu się i to nie raz i nie dwa - sam tego doświadczyłem .

Natomiast jeżeli chodzi o powyższą wypowiedź Henryka do RN-a, to ja również uważam, że RN , tu , na tym forum, robi za rzecznika nieczystych mocy .
Czy bierze za to pieniądze ?
Nie wiem, ale jeżeli robi to nieświadomie , za darmo , to jest cynicznie i z premedytacją wykorzystywany .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Rozumiem.Jednak nasuwa mi sie takie pytanie-RN jest deista,a nazwanie go przez Henryka dobrze oplacanym rzecznikiem szatana,nie jest wyszydzaniem i kpina z jego(RN-a) przekonan religijnych,tak?

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

efroni pisze:
Jeżeli ten, kto zakosztował pokarmu duchowego a teraz karmi się "chlebem demonów", opamięta się i powie ; Boże, okaż miłosierdzie bo zgrzeszyłem
to zostanie z radością przyjęty do sprzeczności wierzących .
:-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

booris pisze:Rozumiem.Jednak nasuwa mi sie takie pytanie-RN jest deista,a nazwanie go przez Henryka dobrze oplacanym rzecznikiem szatana,nie jest wyszydzaniem i kpina z jego(RN-a) przekonan religijnych,tak?
Obrońca uciśnionych. :lol:
Po pierwsze: jakie przekonania religijne może mieć deista? :aaa:
Ateusz, który nie ma odwagi powiedzieć „Boga nie ma”!
To, że mówi „wierzę w Boga”, nie zmieni faktu, że w niego nie wierzy.
Jakaś bliżej nieokreślona bezosobowa siła, najczęściej Natura, czyli przypadek stworzył światy według takiej „religii”.
Siła bez planowania, bez rozumu, bez żadnej przyszłości.


To jest dopiero sprzeczność w głowie deisty! :xhehe:
Nawet nazywając RN-a samym szatanem nie obrażę go, ponieważ i istnienie jego też nie wierzy.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

efroni pisze:
Jeżeli ten, kto zakosztował pokarmu duchowego a teraz karmi się "chlebem demonów", opamięta się i powie ; Boże, okaż miłosierdzie bo zgrzeszyłem
to zostanie z radością przyjęty do sprzeczności wierzących .
Sam jestem zaskoczony . To słowo w tym zdaniu nie ma ani ładu ani składu .
Wprawdzie nosiłem się z zamiarem napisać, że to nie dział o sprzecznościach i nie ma tu osobnego regulaminu,
który pozwala kpić, drwić z Boga, z Biblii , z Jezusa , z wierzących .... ale to był tylko zamiar .

Bart Ehrman pisze, że niezamierzone błędy, to jeden z powodów powstania przeinaczeń przy kopiowaniu Pism .
I teraz te i zamierzone / takie też są / i niezamierzone przeinaczenia, wykorzystywane są przez tych, którzy karmią się mlekiem , do urządzania sobie kpin ze Słowa Bożego .
booris pisze:Rozumiem.Jednak nasuwa mi sie takie pytanie-RN jest deista,a nazwanie go przez Henryka dobrze oplacanym rzecznikiem szatana,nie jest wyszydzaniem i kpina z jego(RN-a) przekonan religijnych,tak?
Nie bez powodu przejąłeś piłeczkę nie przeznaczoną dla Cibie i nie bez powodu stałeś się rzecznikiem RN-a w rzeczonej sprawie [ i nie pierwsza to taka Twoja praktyka] .
Masz już gotowe oświadczenie, by je triumfalnie ogłosić , ale chcesz uzyskać satysfakcjonujący Cię powód by je móc napisać .
Rozumiem, że tamta odpowiedź do tego nie pasowała i teraz kombinujesz tak, bym napisał to co chcesz usłyszeć .
Nic z tego . Innej odpowiedzi nie będzie .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

efroni pisze: booris napisał/a:
Rozumiem.Jednak nasuwa mi sie takie pytanie-RN jest deista,a nazwanie go przez Henryka dobrze oplacanym rzecznikiem szatana,nie jest wyszydzaniem i kpina z jego(RN-a) przekonan religijnych,tak?


Nie bez powodu przejąłeś piłeczkę nie przeznaczoną dla Cibie i nie bez powodu stałeś się rzecznikiem RN-a w rzeczonej sprawie [ i nie pierwsza to taka Twoja praktyka] .
Masz już gotowe oświadczenie, by je triumfalnie ogłosić , ale chcesz uzyskać satysfakcjonujący Cię powód by je móc napisać .
Rozumiem, że tamta odpowiedź do tego nie pasowała i teraz kombinujesz tak, bym napisał to co chcesz usłyszeć .
Nic z tego . Innej odpowiedzi nie będzie .
Nie mam zamiaru przejmowac pileczki.RN to tylko przyklad,Rownie dobrze moglby to byc X,Y albo Z.Mylisz sie rowniez co do poprzedniej odpowiedzi-bardzo mi pasowala i stad kolejne pytanie.Probuje zrozmiec logike takiego sposobu myslenia-dlatego zapytalem.Nie mam tez gotowego tryumfalnego oswiadczenia i nie widze powodu bym musial takie miec.Gdybym myslal tak jak piszesz,to wlasnie powyzszy Twoj tekst bylby doskonalym powodem,by tryumf oglosic.Bo wlasnie on jest takim,ktory chcialbym uslyszec,gdybym myslal tak jak sadzisz.Zalozyles z gory,ze probuje robic jakies podchody i mnie zaatakowales.Oczekiwalem rzeczowej odpowiedzi,a dostalem co dostalem.No coz,bywa.Zdazylem sie przyzwyczaic.
Milego dnia.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Henryk pisze:
booris pisze:Rozumiem.Jednak nasuwa mi sie takie pytanie-RN jest deista,a nazwanie go przez Henryka dobrze oplacanym rzecznikiem szatana,nie jest wyszydzaniem i kpina z jego(RN-a) przekonan religijnych,tak?
Obrońca uciśnionych. :lol:
Po pierwsze: jakie przekonania religijne może mieć deista? :aaa:
Ateusz, który nie ma odwagi powiedzieć „Boga nie ma”!
To, że mówi „wierzę w Boga”, nie zmieni faktu, że w niego nie wierzy.
Jakaś bliżej nieokreślona bezosobowa siła, najczęściej Natura, czyli przypadek stworzył światy według takiej „religii”.
Siła bez planowania, bez rozumu, bez żadnej przyszłości.


To jest dopiero sprzeczność w głowie deisty! :xhehe:
Nawet nazywając RN-a samym szatanem nie obrażę go, ponieważ i istnienie jego też nie wierzy.
Deizm propagowany przeze mnie ma ofertę dla wszystkich. :-)
Przez zwrócenie uwagi na absurdy i sprzeczności biblijne daje asumpt do ich odrzucenia lub spojrzenia na nie z innej strony. Taki obrót sprawy da ukojenie Waszym duszą, które do tej pory są sponiewierane przez strach jakie przekazują treści biblijne i niemożność pogodzenia ich w jeden spójny przekaz.
Dotyczy to wszystkich, a w szczególności Henryka, któremu chce przekazać, że był przez całe lata oszukiwany co do nieomylności Biblii. Użytkowniczce wybranej przekazuje, że nie wiadomo, kto napisał ewangelie i wiele innych rzeczy.
Natomiast użytkownika efroniego informuje, że nie może być uczniem Jezusa, skoro chce oddawać za uderzenie w policzek, dlatego Jego wiara też pójdzie na marne.
Mam jednak i dobrą dla niego wiadomość. Niekiedy napiszę prawdę, ale ....jak się pomyli :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

booris pisze:Zalozyles z gory,ze probuje robic jakies podchody i mnie zaatakowales
Atak ?? Ja nie atakuję, ja się bronię odpowiadając na atak ; kpiną na kpinę , drwiną na drwinę .
Możne to nie przystoi temu, który aprobuje nauki Jezusa [ do bycia uczniem Jezusa mi daleko] a Biblię uznaje za Słowo Boże
ale nigdy ani nie sugerowałem[ jak niektórzy] ani nie pisałem, że jestem doskonały
A to znaczy, że mam braki a dobrą stroną tego jest to, że mam nad czym pracować - w ten sposób ciągle się czegoś uczę .
Miłego dnia.

Edit:
RN pisze:Natomiast użytkownika efroniego informuje, że nie może być uczniem Jezusa, skoro chce oddawać za uderzenie w policzek, dlatego Jego wiara też pójdzie na marne.
Nie uważam się za ucznia Jezusa.
Mimo, że już teraz czynisz się, nie tylko moim, ale i innych a nawet Boga sędzią, to nie Ty będziesz decydować czy nasza wiara pójdzie na marne czy nie .
Ostatnio zmieniony 10 maja 2020, 12:53 przez efroni, łącznie zmieniany 1 raz.
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

RN pisze:Dotyczy to wszystkich, a w szczególności Henryka, któremu chce przekazać, że był przez całe lata oszukiwany co do nieomylności Biblii.
Wybacz użytkowniku RN, ale to jedynie Twoje subiektywne i nic dla mnie nieznaczące zdanie.
Słowo Boga było, jest i nadal będzie nieomylne. :-D
Kiedykolwiek byłoby wypowiedziane.
Iz 55:11 br "tak słowo raz wypowiedziane do mych ust już nie wraca, póki nie spowoduje skutków i tego, co chciałem, i nie wypełni swego posłannictwa."
Możesz płakać, krzyczeć, zaklinać, fakt pozostanie faktem.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryk pisze:Obrońca uciśnionych.
Nie wydaje mi sie,by RN czul sie ucisniony,a zatem i obronca mu niepotrzebny.Pisalem juz,ze chodzi o przyklad a nie o konkretne osoby.
Henryk pisze:Po pierwsze: jakie przekonania religijne może mieć deista?
Ateusz, który nie ma odwagi powiedzieć „Boga nie ma”!
To, że mówi „wierzę w Boga”, nie zmieni faktu, że w niego nie wierzy.
Jakaś bliżej nieokreślona bezosobowa siła, najczęściej Natura, czyli przypadek stworzył światy według takiej „religii”.
Siła bez planowania, bez rozumu, bez żadnej przyszłości.
Pewnie nie to miales na mysli,piszac te slowa,ale w jednoznaczny sposob przedstawiles wlasnie przekonana religijne deisty.To,ze one nie odpowiadaja Twoim wyobrazeniom o religijnosci nie zmienia faktu,ze takimi sa.
Henryk pisze:To jest dopiero sprzeczność w głowie deisty!
To nie jest sprzecznosc w glowie deisty,a w Twojej.Piszesz tak,bo nie chcesz i nie potrafisz zrozumiec i zaakceptowac,ze inni ludzie maja prawo do wlasnego zdania na ten temat.
Henryk pisze:Nawet nazywając RN-a samym szatanem nie obrażę go, ponieważ i istnienie jego też nie wierzy.
Jaki jest zatem sens nazywania go szatanem?Jego to nie obrazi,a tylko pokazuje Twoja bezsilnosc i malostkowosc.
Deklarowanie sie jako deista,chrzescijanin,mahometanin,judaista czy niewierzacy jest deklarowaniem przekonan religijnych,czy Ci sie to podoba,czy tez nie.To,ze ja deklaruje sie jako osoba niewierzaca jest wlasnie wyrazem moich przekonan religijnych,a fakt ze odnosisz sie do tego lekcewazaco lub wrecz wrogo nie obraza mnie,a Ciebie.Bo jak slaba musi byc Twoja wiara,jesli w jej obronie poslugujesz sie tak prymitywnymi argumentami?

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

booris pisze:To nie jest sprzecznosc w glowie deisty,a w Twojej.Piszesz tak,bo nie chcesz i nie potrafisz zrozumiec i zaakceptowac,ze inni ludzie maja prawo do wlasnego zdania na ten temat.
A może by tak pozwolić pisać RN-owi?
Deista nie powinien mówić, że wierzy w Boga, skoro Bóg to Osoba!
Jeśli w coś wierzy- niech sobie wierzy. Mnie to rybka...
Może mieć nawet zdanie, że życie stworzył Demiurg.
Nie takie głupoty już tu pisano.

Masz zapewne za dużo wolnego czasu... :lol:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Henryk pisze: Słowo Boga było, jest i nadal będzie nieomylne. :-D
Kiedykolwiek byłoby wypowiedziane.
Iz 55:11 br "tak słowo raz wypowiedziane do mych ust już nie wraca, póki nie spowoduje skutków i tego, co chciałem, i nie wypełni swego posłannictwa."
A następny werset jest taki;

Bo z radością wyjdziecie i w pokoju zostaniecie przyprowadzeni. Góry i pagórki wybuchną przed wami okrzykami radości, a wszystkie drzewa polne będą klaskać w dłonie.

No to czekamy, jak drzewa zaczną klaskać w dłonie, a góry i pagórki wybuchną okrzykami radości
:-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

RN pisze:No to czekamy, jak drzewa zaczną klaskać w dłonie, a góry i pagórki wybuchną okrzykami radości
:-)
I tu pokazujesz swoją- godną współczucia- bezradność. :-(
Ja, dla odmiany wiem czego symbolem są góry, pagórki, drzewa, liście...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryk pisze:A może by tak pozwolić pisać RN-owi?
Juz pisalem,ze to byl tylko przyklad a nie nawiazanie personalne do RN-a.
Henryk pisze:Deista nie powinien mówić, że wierzy w Boga, skoro Bóg to Osoba!
Czy ten,ktory nie przestrzega zasad ustanowionych przez osobowego Boga moze o sobie mowic,ze w niego wierzy?
Henryk pisze:Jeśli w coś wierzy- niech sobie wierzy. Mnie to rybka...
Skoro Ci rybka,to po co te niewyszukane teksty?
Masz zapewne za dużo wolnego czasu... :lol:
Fakt.Nie ogranicza go praktykowanie religii.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2020, 16:45 przez booris, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”