DAWID PO RAZ DRUGI KRÓLEM

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze:A ten Okup za wszystkich, czy tylko za wielu? Bo i tu nie ma jedności w wykładni :-/
Stwierdzam z całą pewnością, że nie rozumiesz różnicy pomiędzy Okupem, a Ofiarą za grzech. :-(

Ale nie przejmuj się. Mało kto rozumie tę różnicę.
Okup był za Adama, a dlatego że w momencie grzechu nie mieli potomstwa, więc przeszedł na wszystkich jego potomków zrodzonych już w grzechu.
Ofiara za grzech został złożona wyłącznie za naśladowców Jezusa...
I tylko za nich. :-(
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:twierdzam z całą pewnością, że nie rozumiesz różnicy pomiędzy Okupem, a Ofiarą za grzech.
Stwierdzać to sobie możesz. Okup to badacki i świadkowy wymysł. Ciekawe, że jakoś nie głosicie tego powszechnie, skoro taki news odkryliści (sorki...w którym to wieku was oświeciło?).
Ja wiem jak wykłada się Okup i jak tłumaczy się Ofiarę. Moje zdanie w tematach mam dla siebie i niekoniecznie mam ochotę na forum z tobą o tym gadać.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
wuka pisze:A ten Okup za wszystkich, czy tylko za wielu? Bo i tu nie ma jedności w wykładni :-/
Stwierdzam z całą pewnością, że nie rozumiesz różnicy pomiędzy Okupem, a Ofiarą za grzech. :-(

Ale nie przejmuj się. Mało kto rozumie tę różnicę.
Okup był za Adama, a dlatego że w momencie grzechu nie mieli potomstwa, więc przeszedł na wszystkich jego potomków zrodzonych już w grzechu.
Ofiara za grzech został złożona wyłącznie za naśladowców Jezusa...
I tylko za nich. :-(
Komu okup? Komu ofiara?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Ojej, jak tu iskrzy :roll:
Zmieniłem trochę werset, bo chciałem coś udowodnić, ale chyba nikt tego nie zauważył i dyskusja potoczyła się, jak się potoczyła.
W takim razie poszło, jedziemy dalej :-)

PS. Chodzi o werset, że Bóg nie jest Bogiem umarłych.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

wybrana pisze:Komu okup? Komu ofiara?
Temat okupu, był wielokrotnie, na tym forum wałkowany.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Krystian pisze:
wybrana pisze:Komu okup? Komu ofiara?
Temat okupu, był wielokrotnie, na tym forum wałkowany.
Ja nie rozwijam tematu, tylko pytam - komu okup i komu ofiara?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

wybrana pisze:
Krystian pisze:
wybrana pisze:Komu okup? Komu ofiara?
Temat okupu, był wielokrotnie, na tym forum wałkowany.
Ja nie rozwijam tematu, tylko pytam - komu okup i komu ofiara?
Okupu żądają gangsterzy.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

RN pisze:
wybrana pisze:
Krystian pisze:
wybrana pisze:Komu okup? Komu ofiara?
Temat okupu, był wielokrotnie, na tym forum wałkowany.
Ja nie rozwijam tematu, tylko pytam - komu okup i komu ofiara?
Okupu żądają gangsterzy.
To fakt. Jezus był Bogiem, więc nie musiał sobie składać ofiary i okupu. Złożył ofiarę dla nas ludzi - by poświadczyć prawdę, byśmy poznali prawdziwego Boga, byśmy uwierzyli. Ofiarował swoje życie w ciele - nam ludziom. Uczynił to z miłości dla nas, byśmy nie służyli temu kłamcy - władcy tego świata, który stał się władcą przez kłamstwo i zwiedzenie, co obrazuje nam opis życia ludzi ST.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Henryk pisze:Okup był za Adama, a dlatego że w momencie grzechu nie mieli potomstwa,
Mógłbyś podać werset, który uzasadniałby to co napisałeś :-)
Henryk pisze:Ofiara za grzech został złożona wyłącznie za naśladowców Jezusa...
I tylko za nich. :-(
PIERWSZY LIST JANA 2. 2. BIBLIA TYSIĄCLECIA

On bowiem jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy, i nie tylko za nasze, lecz również za grzechy całego świata."
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

RN pisze:
Henryk pisze:Okup był za Adama, a dlatego że w momencie grzechu nie mieli potomstwa,
Mógłbyś podać werset, który uzasadniałby to co napisałeś :-)
Nie mógł bym podać wersetu, że Adam z Ewą mieli dzieci w Edenie.
Jeśli Ty taki znasz, to podaj.


PIERWSZY LIST JANA 2. 2. BIBLIA TYSIĄCLECIA

On bowiem jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy, i nie tylko za nasze, lecz również za grzechy całego świata."
Nie wiem, czy zrozumiesz? :roll:
Ofiara Jezusa dopiero umożliwiła ofiarę Jego Ciała za grzechy świata.
To wszystko stanowi jedną Ofiarę Chrystusa- ogółu Namaszczonych lub inaczej Pomazanych.

Jeszcze RN zauważył że:
Okupu żądają gangsterzy.
Nie wiem, co z tego ma wynikać?
Gangsterzy także jedzą chleb.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wybrana pisze: Jezus był Bogiem, więc nie musiał sobie składać ofiary i okupu.
Ja tylko na króciutko i tylko gwoli przypomnienia:
Cały czas mam Ciebie w Ignorze i nie zamierzam polemizować z tak fantastycznymi poglądami.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
wybrana pisze: Jezus był Bogiem, więc nie musiał sobie składać ofiary i okupu.
Ja tylko na króciutko i tylko gwoli przypomnienia:
Cały czas mam Ciebie w Ignorze i nie zamierzam polemizować z tak fantastycznymi poglądami.
Skoro w Ignorze, to nie cytuj mnie. Ja jednak nie będę cicho, gdy ktoś głosi takie niezgodne z prawdą wymysły. Nie chcesz polemizować, bo dobrze wiesz, że twoje faryzejskie wymysły nie są potwierdzone w Biblii. Żadna nauka Jezusa nie głosi, że jest okupem dla Boga, czy ofiarą. Jedynie list do Hebrajczyków napisany przez nieustalonego autora - o tym naucza. Jak ktoś sobie wymyślił i rozumował - tak głosił. Takie wymysły może głosić każda przekupka na rynku, i kto jej zabroni? Czy jest lekarstwo na czyjeś mylne pojmowanie i ocenę? W jakim wersecie Jezus glosil, że się narodził, żeby kogoś u Boga wykupić. Jezus głosił, że się narodził, byśmy poznali prawdziwego Boga i jemu oddawali część i chwałę, a nie diabłu i jego demonom. Dał nam prawdę, która wyzwala świat z mocy niegodziwca, który zawładnął tym światem i uczynil ludzi niewolnikami zła.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wybrana pisze: Żadna nauka Jezusa nie głosi, że jest okupem dla Boga, czy ofiarą.
Mt 20:28 kow "podobnie jak Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu usługiwano, lecz aby sam służył i wydał swe życie na okup za innych."
Mk 10:45 kow "Bo Syn Człowieczy też nie przyszedł po to, aby mu usługiwano, lecz aby sam służył i wydał swe życie na okup za wszystkich."
1Tm 2:6 kow "Ten wydał samego siebie na okup za wszystkich. Takie jest świadectwo, które zostało obwieszczone w oznaczonym czasie."

Zapewniam Ciebie, że gdybyś z roli nauczycielki przeszła do roli uczennicy, to odniosła byś wielką korzyść.
A tak... nikt nie chce polemizować z Twymi prywatnymi, nieprzemyślanymi poglądami. :-(

Ps. Słowo "okup" z greckiego "antilytron"- αντιλυτρον tłumaczy się jako "równa cena" lub "równowartość".
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

wuka pisze:Okup to badacki i świadkowy wymysł. Ciekawe, że jakoś nie głosicie tego powszechnie, skoro taki news odkryliści
No to wrzuć nas do jednego worka z naukami Jezusa, gdyż to On mówił o okupie jaki złożył.
Głosimy i to bardzo powszechnie. Tylko nie słuchasz a paplesz trzy po trzy.
https://wol.jw.org/pl/wol/s/r12/lp-p?q= ... =par&r=occ

https://www.jw.org/pl/biblioteka/ksi%C4 ... zus-umarl/
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
wybrana pisze: Żadna nauka Jezusa nie głosi, że jest okupem dla Boga, czy ofiarą.
Mt 20:28 kow "podobnie jak Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu usługiwano, lecz aby sam służył i wydał swe życie na okup za innych."
Mk 10:45 kow "Bo Syn Człowieczy też nie przyszedł po to, aby mu usługiwano, lecz aby sam służył i wydał swe życie na okup za wszystkich."
1Tm 2:6 kow "Ten wydał samego siebie na okup za wszystkich. Takie jest świadectwo, które zostało obwieszczone w oznaczonym czasie."

Zapewniam Ciebie, że gdybyś z roli nauczycielki przeszła do roli uczennicy, to odniosła byś wielką korzyść.
A tak... nikt nie chce polemizować z Twymi prywatnymi, nieprzemyślanymi poglądami. :-(

Ps. Słowo "okup" z greckiego "antilytron"- αντιλυτρον tłumaczy się jako "równa cena" lub "równowartość".
A ja już prędzej pytałam się dla kogo złożył swe życie? Nie złożył swego życia jako okup dla Boga, bo San sobie nie składał okupu. Pragnął wyzwolić ludzi z mocy kłamstwa, z mocy zła i złożył dla poświadczenia prawdy ofiarę z siebie dla nas ludzi, byśmy poprzez tą prawdę szli drogą zbawienia. Ci, co idą drogą Ewangelii i dojrzą - będą zbawieni. Izraelici usprawiedliwiając swoją mroczną historię, którą było składanie zwierząt w ofierze, usprawiedliwić chcieli tym, że Jezus złożył ofiarę. Jezus nie był pascha, bo umarł w piątek przed świętem paschy. Jezus nie był ofiarą złożoną Bogu, ale jako Bóg ofiarował się nam, byśmy nie chodzili już więcej w mocy szatana. Bóg nigdy nie zadał nigdy żadnych ofiar. Pragnął by świat trwał w miłości i dobru.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”