KOMPLEMENT CZY ZNIEWAGA

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze: a wukę zbanować, bo domaga się wytłumaczenia, ale że głupia i baba i niewybrana to zablokowac.
Taka jest wasza wiara i takie postępowanie.
Cały czas cierpliwie i grzecznie Tobie odpowiadam.
Twej wiary i inteligencji nigdy nie komentowałem.
A ban- gdy będzie się należał też będzie. :-D
Dużo tu tego jest. :xhehe:
Niezależnie od wyznania, płci i wieku.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytanie do mnie- to chętnie odpowiem.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:Jeśli masz jeszcze jakieś pytanie do mnie- to chętnie odpowiem.
No nie odpowiedziałeś na merytoryczną treść mojego poprzedniego wpisu. Sama prywata.

cytuję siebie:"To wyłamywanie gałązek ma się nijak do tego.To inny temat. /.../ Apokalipsa jest symboliczna, owszem. Ale jest też wyraźnie napisane, że chodzi o 12 pokoleń z Izraela. Nie wiem jakim prawem taką wykładnie przyjęliście, że sobie zamieniliście te izraelskie pokolenia na jakieś wydumane Kościoły i w dodatku nie skażone z odstępczymi. Czyli jak rozpoznać, że ten odstępczy a tamten nie? " koniec cytatu na który chciałabym dostać odpowiedź.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze:No nie odpowiedziałeś na merytoryczną treść mojego poprzedniego wpisu. Sama prywata.
Ależ odpowiedziałem- jedynie nie rozumiesz co piszę. Choć prędzej nie chcesz zrozumieć.
Biblia, choć pisana przez wiele osób posiada jednego Autora.
Cała treść jest spójna- choć oczywiście nie dla wszystkich! :-(
cytuję siebie:"To wyłamywanie gałązek ma się nijak do tego.To inny temat.
Uważam, że jak najbardziej ten sam temat.
W miejsce odrzuconych jednostek, a i zbyt małej liczby z samego Izraela, znaleźli się inni którzy swym życiem zasłużyli na to.
Jak wiesz zapewne z lektury Biblii, powołanie przeszło także na pogan.
Nie wiem jakim prawem taką wykładnie przyjęliście, że sobie zamieniliście te izraelskie pokolenia na jakieś wydumane Kościoły i w dodatku nie skażone z odstępczymi.
Potwierdzasz, że nic nie zrozumiałaś…
Nic, zupełnie nic nie pisałem, że pokolenia izraelskie zostały zamienione na Kościoły.
A jakim prawem?- pytasz
Czyżby nie wolno mi już było przyjąć właśnie takiej wykładni? :aaa: :xhehe:
Jak myślisz?
Czyli jak rozpoznać, że ten odstępczy a tamten nie? "
Do tego potrzeba trochę wiedzy pochodzącej „z góry”. No i samej znajomości Słowa, które pozostało do naszego czasu w niezmienionej treści.
koniec cytatu na który chciałabym dostać odpowiedź.
Mam nadzieję, że tylko prosisz, a nie żądasz- bo aż się wystraszyłem. :shock:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:Mam nadzieję, że tylko prosisz, a nie żądasz- bo aż się wystraszyłem.
Wiesz co. Chyba jednak do ignorów cię wrzucę.
Poniżej mojej inteligencji jest taka rozmowa.
Dziękuję za poświęcony czas i może jakieś tam dobre chęci. Nic nie wniosłeś pozytywnego ani dobrego.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Henryk pisze: Do tego potrzeba trochę wiedzy pochodzącej „z góry”. No i samej znajomości Słowa, które pozostało do naszego czasu w niezmienionej treści.
Piszesz o słowie pisanym?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Ta wiedza z góry jakaś dziwna jest, bo każdy się na nią powołuje, ale każdy inne rozeznanie dostaje. Jak to może być prawdziwe? Katolicy swoje, prawosławni swoje, protestanci swoje, ŚJ kanał bezpośredni, Badacze swoje i milion przeróżnych zgrupowań swoje. Wszyscy wybrani, łaską obdarzeni, z góry mają wgląd w tajemnice Biblii, która jest ponoć listem od samego Boga do WSZYSTKICH LUDZI, do maluczkich.
Szkoda gadać.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
Piszesz o słowie pisanym?[/quote]
Oczywiście!
Przecież nie możesz być zaskoczona moją odpowiedzią. :-D
Wszelkie dopiski i zmiany są doskonale znane.
Apokryfami i księgami wtórnokanonicznymi także nie zajmuję się.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Wuka, wrzucasz do ignora, potem wyciągasz z niego, niby kogoś masz w Ignorze ale potem odpisujesz i tak bez końca.
Myślę, że tak naprawdę to chyba NIKOGO nie wrzucasz do Ignora bo... afera to twoje drugie imię :-D
Śledzisz całe forum z wypiekami na twarzy i... chcesz znaleźć tu swoje miejsce. Wciąż walczysz o swój status. Nic to nie da (no chyba, że pisujesz tu na forum w dziale: off topik).
W kwestiach biblijnych będziesz wywoływała bajzel. A to jakoś nie przystoi 'damie' :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze: z góry mają wgląd w tajemnice Biblii, która jest ponoć listem od samego Boga do WSZYSTKICH LUDZI, do maluczkich.
Szkoda gadać.
Jeszcze tego zdania przedtem nie zauważyłem...
Ja uważam i jestem tego pewien, że Biblia zdecydowanie nie jest do "wszystkich ludzi", tylko do naśladowców Jezusa.
Jest to Słowo Boga do Jego ludu.
"Wszyscy ludzie" też będą mieli swój czas...
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
wuka pisze: z góry mają wgląd w tajemnice Biblii, która jest ponoć listem od samego Boga do WSZYSTKICH LUDZI, do maluczkich.
Szkoda gadać.
Jeszcze tego zdania przedtem nie zauważyłem...
Ja uważam i jestem tego pewien, że Biblia zdecydowanie nie jest do "wszystkich ludzi", tylko do naśladowców Jezusa.
Jest to Słowo Boga do Jego ludu.
"Wszyscy ludzie" też będą mieli swój czas...
A potrafisz oddzielić tam zasiany kąkol od przenicy?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Henryk pisze:
RN pisze:Z jakich wyznań są ci ludzie :?: Kobiety, mężczyżni, zmarli, żyjący, jakieś nazwiska :?:
Może inni znają odpowiedź.
Ja nie znam.

Chociaż... :roll:
Z pewnością apostołowie, oczywiście bez Judasza, ale za to z Pawłem. Może ci, co byli zebrani podczas zesłania ducha, w dniu pięćdziesiątnicy.
Ap 5:9 bgn "Śpiewają też nową pieśń, mówiąc: Godny jesteś wziąć ten zwój oraz złamać jego pieczęcie; bowiem zostałeś zabity i w twojej krwi odkupiłeś ich dla Boga z każdego pokolenia, języka, ludu i narodu."

Wątpię, czy jeszcze ktoś z nich żyje na ziemi.
Czyli tekst PnP jest adresowany do oblubienicy.
A przez kogo jest adresowany :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:A potrafisz oddzielić tam zasiany kąkol od przenicy?
Już nawet ja sam, nie tak dawno odpowiadałem Tobie na to samo pytanie.
Co z Wami się dzieje niewiasty?
Wy nie chcecie odpowiedzi, a jedynie chcecie przeforsować "swoje racje", bez względu na kontrargumenty. Nie widzę innego wytłumaczenia. :roll:

Po omłocie pszenicy oddzielało się plewy od ziarna.
Kiedyś robiło się to narzędziem nazwanym w Biblii- „wiejadło”.
Rodzaj łopaty, którą podrzucało się ziarno na wietrze, aby lekkie plewy zostały odsiane, a cięższe, czyste już ziarno spadało na klepisko- taką podłogę w stodole. Czasem był to rodzaj sita.
Jan chrzciciel, lub jak jedno z tłumaczeń podaje- Jan zanurzyciel- tak powiedział:
Mat 3:11-12 pop "Ja was chrzczę w wodzie dla nawrócenia, a Ten idący za mną jest mocniejszy ode mnie. Nie jestem godny, by nieść Jego sandały. On was ochrzci w Duchu Świętym i w ogniu.(12)Ma On w swoim ręku szuflę do przewiewania zboża. Dokona oczyszczenia na swoim klepisku i zbierze swoje ziarna w swoim spichrzu, a plewy spali ogniem nieugaszonym”."
W proroctwie (i rzeczywiście!) tę czynność wykonuje wyłącznie Jezus.
Żaden z ludzi nie nadawał się do tej pracy. Nie wykonał by jej dostatecznie dokładnie, a i z całą pewnością zmarnotrawił by wiele ziarna.
Pszenicą jest duchowy Izrael, plewami jest ten cielesny.
Rz 9:6-8 bw "Ale nie jest tak, jakoby miało zawieść Słowo Boże. Albowiem nie wszyscy, którzy pochodzą z Izraela, są Izraelem; (7) I nie wszyscy są dziećmi, dlatego że są potomstwem Abrahamowym, lecz jest tak: Od Izaaka zwać się będzie potomstwo twoje. (8)To znaczy, że nie dzieci cielesne są dziećmi Bożymi, lecz dzieci obietnicy liczą się za potomstwo."

Ale Ty masz na myśli coś innego. :-D
Dla ciebie „plewy” to „przeinaczenia i ludzkie dopiski” w tekście Biblijnym.
Znaczy te miejsca, które Tobie nie pasują z powodu „nie, bo nie”.
Te dopiski i marginesowe glosy już dawno zostały wykazane przez mądrzejszych niż ja.
Byli to bibliści znani z nazwiska, mający dostęp do najstarszych kodeksów, manuskryptów.

RN cały czas nie daje za wygraną:
Czyli tekst PnP jest adresowany do oblubienicy.
A przez kogo jest adresowany?
Tak. Tekst PnP jest adresowany do Oblubienicy przez- oczywiście- Oblubieńca.
A kto nim jest?
Już też pisałem, że choć wielu ludzi pisało tekst Biblijny, to Autor jest JEDEN.
Jest to Ten, który towarzyszył i opiekował się Izraelem podczas 40-to letniej podróży do Ziemi Obiecanej. Ten, który był obłokiem w dzień, a słupem ognia w nocy, skałą na pustyni z której wypłynęła woda dla spragnionych ludzi.
1Kor 10:4 bw "I wszyscy ten sam napój duchowy pili; pili bowiem z duchowej skały, która im towarzyszyła, a skałą tą był Chrystus."
Ten który stał się dla nas Ciałem. Ten, który oddał za nas życie, a z powodu miłości do Oblubienicy przelał nawet swoją świętą krew na drzewie.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Henryku, a nie widzisz kąkolu, który zasiali kopisci na zlecenie Konstantyna. Ja wiem, że plewy od ziarna oddzieli Jezus, ale dla niektórych może być już za późno. Może więc lepiej siać teraz dobre ziarno, a kąkol omijać. Jeżeli ty każde słowo napisane twórczością człowieka uważasz za nieomylna, to znaczy, że nie widzisz kąkolu i może on stać dla ciebie niebezpieczny, jeżeli przerośnie przenice, dlatego tak bardzo umacnia nas modlitwa i utwierdzenie w prawdzie. W klamstwie chodzili Izraelici i dlatego ciemność nad nimi panowała.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:Henryku, a nie widzisz kąkolu, który zasiali ...
Widzę, że czekasz na moją odpowiedź. :-(

Uważam, że ten temat wyczerpaliśmy.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Bobo pisze:Wuka, wrzucasz do ignora, potem wyciągasz z niego, niby kogoś masz w Ignorze ale potem odpisujesz i tak bez końca.
Myślę, że tak naprawdę to chyba NIKOGO nie wrzucasz do Ignora bo... afera to twoje drugie imię :-D
Śledzisz całe forum z wypiekami na twarzy i... chcesz znaleźć tu swoje miejsce. Wciąż walczysz o swój status. Nic to nie da (no chyba, że pisujesz tu na forum w dziale: off topik).
W kwestiach biblijnych będziesz wywoływała bajzel. A to jakoś nie przystoi 'damie' :-D
Henryk,chcialbym poznac Twoja opinie,odnisnie powyzszego tekstu Bobo.Czy jest on regulaminowy?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”