BOŻE CIAŁO

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

BoaDusiciel pisze:
Czy to oznacza, że wystarczy spożywać ciało Jezusa, żeby mieć żywot wieczny ?
Ooo nie.....jest jeszcze cały szereg uwarunkowań niezależnych od siebie, powstałych w różnych okolicznościach.
Przykłady warunków zbawienia.
1. Bóg musi nas odnowić i rozjaśnić oblicze swoje
2. Trzeba się nawrócić i zachować spokój.
3. Zbawienie jest przez łaskę za darmo
4. Zbawienie jest przez ewangelię Pawła.
5. Trzeba wyznać, że Jezus jest Panem.
6. Trzeba się ochrzcić
7. Trzeba jeść ciało i pić krew Jezusa
8. Trzeba mieć wiarę.
9. Trzeba mieć dobre uczynki.
10. Trzeba wypełniać zakon
11.Zbawienie zależy od wcześniejszego wybrania przez Boga.
12. Trzeba uwierzyć, że Bóg wzbudził z martwych Jezusa
13.Zbawienie bedzie przez zycie Jezusa

I pewnie jeszcze wiele innych.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

wybrana pisze:
BoaDusiciel pisze:No to ja tego nie kumam :->
Skoro Jezus powiedział...

"Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę dniu ostatecznym."
"Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, we mnie mieszka, a Ja w nim."

... ale nie chodziło mu o ciało i krew, tylko o coś innego, to czemu nie powiedział wprost o co mu chodziło ??
Jezeli jestes dorosłym człowiekiem i nie rozumiesz znaczenia słowa - symbol, porównanie, to znaczy,że nie jesteś wstanie zrozumieć.
Wiem co znaczy słowo "symbol", ale nie rozumiem stosowania symboli, jeśli może to spowodować dezorientację słuchaczy.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

RN pisze:
BoaDusiciel pisze:
Czy to oznacza, że wystarczy spożywać ciało Jezusa, żeby mieć żywot wieczny ?
Ooo nie.....jest jeszcze cały szereg uwarunkowań niezależnych od siebie, powstałych w różnych okolicznościach.
Przykłady warunków zbawienia.
1. Bóg musi nas odnowić i rozjaśnić oblicze swoje
2. Trzeba się nawrócić i zachować spokój.
3. Zbawienie jest przez łaskę za darmo
4. Zbawienie jest przez ewangelię Pawła.
5. Trzeba wyznać, że Jezus jest Panem.
6. Trzeba się ochrzcić
7. Trzeba jeść ciało i pić krew Jezusa
8. Trzeba mieć wiarę.
9. Trzeba mieć dobre uczynki.
10. Trzeba wypełniać zakon
11.Zbawienie zależy od wcześniejszego wybrania przez Boga.
12. Trzeba uwierzyć, że Bóg wzbudził z martwych Jezusa
13.Zbawienie bedzie przez zycie Jezusa

I pewnie jeszcze wiele innych.
Czyli faktycznie tylko katolicy dostąpią życia wiecznego, bo oni spełniają te warunki, przynajmniej teoretycznie.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

BoaDusiciel pisze:
RN pisze:
BoaDusiciel pisze:
Czy to oznacza, że wystarczy spożywać ciało Jezusa, żeby mieć żywot wieczny ?
Ooo nie.....jest jeszcze cały szereg uwarunkowań niezależnych od siebie, powstałych w różnych okolicznościach.
Przykłady warunków zbawienia.
1. Bóg musi nas odnowić i rozjaśnić oblicze swoje
2. Trzeba się nawrócić i zachować spokój.
3. Zbawienie jest przez łaskę za darmo
4. Zbawienie jest przez ewangelię Pawła.
5. Trzeba wyznać, że Jezus jest Panem.
6. Trzeba się ochrzcić
7. Trzeba jeść ciało i pić krew Jezusa
8. Trzeba mieć wiarę.
9. Trzeba mieć dobre uczynki.
10. Trzeba wypełniać zakon
11.Zbawienie zależy od wcześniejszego wybrania przez Boga.
12. Trzeba uwierzyć, że Bóg wzbudził z martwych Jezusa
13.Zbawienie bedzie przez zycie Jezusa

I pewnie jeszcze wiele innych.
Czyli faktycznie tylko katolicy dostąpią życia wiecznego, bo oni spełniają te warunki, przynajmniej teoretycznie.
Ale chłopaki kambinujecie 😃
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

wybrana pisze:Ale chłopaki kambinujecie
Myślę, że wcale nie kombinują, ale gołą prawdę ujmują w jednym wpisie.
Punkt 14. Wytrwać w wierze do końca.

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Czemu nie można wziąć ciała Jezusa, utworzonego na mszy o 7.00 i użyć go na mszy o 9.00 ?
No bo na każdej mszy jest tworzone od nowa.
Czy ciało utworzone o 7.00 traci moc do 9.00 ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

BoaDusiciel, Teraz to kombinujesz ale wcale się nie dziwię tym dziwacznym pytaniom i wnioskom, jakie można wysnuwać z tej nauki.
Kapłanom w głowach się poprzewracało.
Współczesne kapłaństwo polskie jest tak zadufane w sobie, bo kardynał Wyszyński dał sygnał do tego, że są nadludźmi mającymi moc sprowadzać do opłatka samego żywego Boga. Znamy jego, kardynała przemówienie do kapłąnów:"Otrzymaliście w tej chwili straszliwa władzę. To jest władza nie tylko nad szatanami, nie tylko nad znakami sakramentalnymi, ale przede wszystkim - nad samym Bogiem! Jesteście przecież "spirituales imperatores", a jako tacy, macie władzę rozkazywać nawet samemu Bogu. On tego zapragnął, On tego od was chciał! Będziecie MU rozkazywać, gdy na wasze słowa zstępować będzie na ołtarze - Bóg żywy, choć zakryty, lecz prawdziwy./.../Otóż jest na ołtarzu w hostii Chrystus. Ten sam Chrystus przed chwilą przemawiał przez słowa ewangelii (…) Chrystus będzie karmił wiernych swoim ciałem. Ponieważ Eucharystia jest newralgicznym punktem kościoła, głównym filarem (…) To ona ustawiła człowieka ponad Bogiem i uczyniła go panem własnego zbawienia."
http://wojtek.pp.org.pl/32038_wladza-nad-bogiem

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

No i ta władza jest tak absolutna, że kiedy kapłan chce, to uwolni Eucharystię z zamkniętej skrzyni i da człowiekowi do konsumpcji i przerobienia w procesie wydalniczym. Władza absolutna.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Straszne, prawda? A teraz pan Wyszyńskji zostanie wyniesiony na ołtarze. Pytam po co, skoro on już dawno temu ponad Boga się ustanowił wraz z tą całą czarną elitą gwałcicieli dzieci...

Henryk
Posty: 11702
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wybrana pisze: da człowiekowi do konsumpcji i przerobienia w procesie wydalniczym. Władza absolutna.
O, przepraszam!
Widzieliśmy jak syrop na kaszel "idzie" do płuc, tak opłatek nie trafia do żołądka, tylko do serca. :-P



Obrazek

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

No i bądź tu mądry człowiecze. Mnie uczono, że w żadnym razie nie wolno zębami dotknąć opłatka i należy czekać aż sam w ustach się rozpuści. Bywało najczęściej tak, że to co miało się rozpuścić przyklejało się do podniebienia i za nic nie chciało się to ciasto kiepskie rozpuścić i chcąc nie chcąc trzeba było pomóc "ciału" się do serca przedostać. I to zębami :roll: , co powodowało u dzieciaka "porządnego i grzecznego(jak ja :mrgreen: ;-) ) ogromne poczucie winy. :-(

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

A jak ksiądz zrobi ciało Jezusa, to Jezus nadal jest w Niebie, czy przychodzi do swojego ciała ? :roll:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

BoaDusiciel pisze:A jak ksiądz zrobi ciało Jezusa, to Jezus nadal jest w Niebie, czy przychodzi do swojego ciała ? :roll:
To już chyba tylko biskup Janiak może ci wyjaśnić :mrgreen: :-P

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

W związku z wprowadzeniem nauki o transsubstancji, pojawiło się wiele nieścisłości, które próbowano uściślić.
Na przykład toczono debaty nad tym, czy po przeistoczeniu hostia zmienia swój ciężar.
Czy w hostii mamy do czynienia tylko z tkanką miękką, czy z całym ciałem, tzn także z kośćmi.
Co się dzieje z przeistoczonym opłatkiem, gdy ten np. spadnie na kościelną posadzkę i się połamie, czy wtedy ciało również zostaje połamane lub odniesie obrażenia w postaci siniaków i hostia zmieni kolor.
Czy przeistoczenie większej liczby hostii, to nadal to samo ciało Jezusa, czy jednak to już jest wielokrotność ciał.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

W Polsce jest ok. 10 000 parafii katolickich, czyli min. 10 000 kościołów.
W każdym kościele, w każdą niedzielę odprawiane są min. 3 msze.
Z tego wniosek, że w każdą niedzielę w Polsce powstaje ok. 30 000 ciał Jezusa.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”