OBJAWIENIA 19:9

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: OBJAWIENIA 19:9

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
06 sie 2020, 9:20
No a po co to powołanie/zaproszenie do nieba, jak nie właśnie na ucztę? :roll:
Jak to będzie, jedni pójdą do nieba ale na weselu się nie znajdą? ;-)
Przypomnij sobie: https://wol.jw.org/pl/wol/s/r12/lp-p?q= ... =par&r=occ
Mam nadzieję, że to jeszcze aktualne nauki...?

Aby odbyło się wesele, należy pierw poznać pannę młodą i wziąć z nią ślub. :xoczko:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: OBJAWIENIA 19:9

Post autor: nike »

Bobo ja niczego nie muszę tłumaczyć, bo każdy z nas jako tako rozum jeszcze używa.
Powołanie do klasy OBLUBIENICY było jedno, zaczęło się od PIĘĆDZIESIĄTNICY i trwało przez cały WIEK EWANGELII.
BOBO napisał/
jak dobrze rozumiem, to zaproszenie pierwotnie dawało im szansę stać się symboliczną Oblubienicą.
Czyli pomazańcy jednak byli zapraszani na ucztę weselną Baranka.
Wytłumacz to Henrykowi i kostkowi
NIE DOBRZE ROZUMIESZ, bo ja tak nie powiedziałam.
W DZIEŃ PIĘĆDZIESIĄTNICY było wezwanie do OBLUBIENICY PAŃSKIEJ i przez 2000 lat ta klasa wybierała się, było JEDNO WEZWANIE.
Sam dobrze wiesz, że upadamy duchowo, czasem się wznosimy i znowu upadamy, taka podobna sytuacja miała miejsce między tymi wezwanymi do OBLUBIENICY.
BÓG jest SPRAWIEDLIWY ale też MIŁOSIERNY, byli tacy którzy grzeszyli przeciw DUCHOWI ŚW. ale też było mnóstwo takich co tylko o WŁOS CHYBILI w swoim poświęceniu i to właśnie ci ludzie którzy o WŁOS CHYBILI, wyprali swoje szaty w ucisku i zostali zaproszeni na UCZTĘ czyli jako DRUHNY na wesele. Na wesele zawsze zaprasza się gości a nie MŁODYCH.
Ja wierzę ,ze OBLUBIENICA PAŃSKA JEST W NIEBIE i są tam też DRUHNY razem.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: OBJAWIENIA 19:9

Post autor: Bobo »

Aby odbyło się wesele, należy pierw poznać pannę młodą i wziąć z nią ślub
Co ty nie powiesz! :aaa:
To Jezus będzie poznawał pomazańców dopiero w niebie?
Skoro Bóg zabiera ich do nieba, znaczy zaakceptował ich jako Oblubienicę :-D
Widzę również, że rozgraniczasz ślub od wesela. Tak jest dzisiaj. Ślub w USC a wesele na sali balowej itp.
W czasach biblijnych praktycznie jedno i drugie odbywało się w tym samym czasie. Orszak weselny przejeżdżał z domu panny młodej do domu pana młodego i tam odbywała się uczta weselna. Potem noc i już. Myślisz, że był jakiś urzędnik i ślubowanie?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: OBJAWIENIA 19:9

Post autor: Bobo »

nike, to dlaczego Biblia podaje, że pomazańcy są zapraszani do nieba? Czyżby Bóg z góry wiedział, że 'chybią o włos' i zamiast stać się oblubienicą będą zaproszeni jako druhny?
Jakoś mi się to nie klei.
Ale mam pomysł, może... lepiej trzymajmy się Biblii, co? Skoro Biblia mówi, że pomazańcy są zapraszani do nieba to... jak zwał tak zwał, ale, nie widzę przeszkód, by to uznać. Jakby nie było, w Izraelu, pan młody też zapraszał do swojego domu narzeczoną, oczywiście, było to uroczyste zaproszenie, z orszakiem, druhnami, lepszymi ciuchami itp :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: OBJAWIENIA 19:9

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
06 sie 2020, 10:08
Aby odbyło się wesele, należy pierw poznać pannę młodą i wziąć z nią ślub
Co ty nie powiesz! :aaa:
To Jezus będzie poznawał pomazańców dopiero w niebie?
Skoro Bóg zabiera ich do nieba, znaczy zaakceptował ich jako Oblubienicę :-D
Jak zwykle odwracasz kota ogonem. :cry: Nic nie zmienił się Bobo...

Wezwanie, zaproszenie, czy jak tam zwał, nastąpiło od momentu pięćdziesiątnicy- jak słusznie pisze Nike!
Wezwanie, aby stać się Oblubienicą!
Zaproszenie (wezwanie) na "wesele" nastąpiło nie prędzej, gdy "panna młoda" była już gotowa. Inaczej mówiąc- gdy była już "skompletowana"- pełne 144 000.
Po zakończeniu Wieku Ewangelii, po "pierwszym zmartwychwstaniu", a nawet po ucisku!
Wtedy dopiero wyłoniona została klasa "druhen" (panien towarzyszek), głupich panien (tych bez oleju w lampach).
Są to tak proste sprawy, że nie udawaj iż nie można tego pojąć.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: OBJAWIENIA 19:9

Post autor: nike »

Bobo pisze:
06 sie 2020, 10:13
nike, to dlaczego Biblia podaje, że pomazańcy są zapraszani do nieba? Czyżby Bóg z góry wiedział, że 'chybią o włos' i zamiast stać się oblubienicą będą zaproszeni jako druhny?
Jakoś mi się to nie klei.
Ale mam pomysł, może... lepiej trzymajmy się Biblii, co? Skoro Biblia mówi, że pomazańcy są zapraszani do nieba to... jak zwał tak zwał, ale, nie widzę przeszkód, by to uznać. Jakby nie było, w Izraelu, pan młody też zapraszał do swojego domu narzeczoną, oczywiście, było to uroczyste zaproszenie, z orszakiem, druhnami, lepszymi ciuchami itp :-D
Bobo wiesz dobrze,że ja lubię mieć tekst przed oczami, a tu u ciebie tego nie widzę, to jest pierwsza sprawa.
Że Bóg z góry wiedział, to ja wiem na pewno, bo BÓG to taka istota jest,że co chce wiedzieć to wie.
Żeby trzymać się BIBLII według twojego pomysłu, to jest bardzo dobre, ale cytujmy odpowiednie teksty.
Ja w moim poście cytowałam i to dużo. A TY ???

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: OBJAWIENIA 19:9

Post autor: nike »

Bobo pisze:
06 sie 2020, 9:20
Henryk pisze:Hbr 3:1 pisze o powołaniu do "uczestnictwa powołania niebiańskiego", a nie zaproszeniu na wyżerkę podczas uczty weselnej.
No a po co to powołanie/zaproszenie do nieba, jak nie właśnie na ucztę? :roll:
Jak to będzie, jedni pójdą do nieba ale na weselu się nie znajdą? ;-)
Badacze to rzeczywiście potrafią skomplikować... :-)
Tutaj jest wezwanie do OBLUBIENICY, a nie na ucztę weselną. Uczta weselna zawsze odbywa się po zawarciu ślubu.
BOBO czy twój tata zapraszał ciebie i twoja przyszłą żonę na WASZ ŚLUB i uroczystość weselną, czy zapraszał gości?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: OBJAWIENIA 19:9

Post autor: Bobo »

Henryk pisze:Wezwanie, zaproszenie, czy jak tam zwał, nastąpiło od momentu pięćdziesiątnicy- jak słusznie pisze Nike!
Wezwanie, aby stać się Oblubienicą!
No... czyli panna młoda jest zaproszona na ślub. Zdaje się, że tego dociekał kostek :-)
nike pisze:Bobo wiesz dobrze,że ja lubię mieć tekst przed oczami, a tu u ciebie tego nie widzę, to jest pierwsza sprawa.
Mam trzy razy wklejać ten sam werset w każdym poście? Nie śledzisz toku dyskusji i masz niedosyt wersetów, choć one już zostały podane przez Bobo?
Rzuć okiem na to, co napisałem o Hebrajczyków 3:1. Powołanie=zaproszenie.
Nie liczba cytowanych wersetów jest przekonująca. Podałem jeden i... cisza. Jakby go nie było, jakbyście udawali, że go nie zacytowałem :-D
Kto, jak kto... ale Bobo chyba dość sporo wersetów z Biblii cytuje. Kto, jak kto... ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: OBJAWIENIA 19:9

Post autor: Bobo »

nike pisze:Tutaj jest wezwanie do OBLUBIENICY, a nie na ucztę weselną. Uczta weselna zawsze odbywa się po zawarciu ślubu.
Nike... nie czytasz postów powyżej. Współczesne ceremonie ślubów są inne niż te w Izraelu w I wieku przynajmniej.
Wyjaśnij, gdzie żyd brał ślub i czym on się różnił od uczty weselnej? :-D
(ręce opadają, żeby pisać Badaczom w koło Macieju wciąż to samo).
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: OBJAWIENIA 19:9

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
06 sie 2020, 11:43
(ręce opadają, żeby pisać Badaczom w koło Macieju wciąż to samo).
Te, Maciek... :xhehe:
Zaproszenie na pierwszą randkę dla Ciebie jest równoznaczne z zaproszeniem na Wesele. :xhehe:
Mam nadzieję, że inni Świadkowie Jehowy trochę lepiej kojarzą i myślą od Boba.

Pomijam fakt, że nie wolno Wam samodzielnie myśleć w sprawach Biblijnych... przynajmniej głośno. :xoczko:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: OBJAWIENIA 19:9

Post autor: Bobo »

Henryk pisze:Zaproszenie na pierwszą randkę dla Ciebie jest równoznaczne z zaproszeniem na Wesele.
Ot, taka gadka z Tobą. Jak nie potrafisz ogarnąć prostego tematu to najlepiej 'urwać mu łeb' :mrgreen:
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: OBJAWIENIA 19:9

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
06 sie 2020, 12:02
Ot, taka gadka z Tobą. Jak nie potrafisz ogarnąć prostego tematu to najlepiej 'urwać mu łeb' :mrgreen:
Sam sobie urwij, bo nic nie warty w środku. :xhehe:
Po pierwszej randce (a właściwie jeszcze przed tą randką!) nie spraszasz gości na wesele.
Proste? :xoczko:
Powołanie ludzi ze świata nie jest zaproszeniem na "wesele".
Ale Bobo udowadnia, że tak jest. I co mu zrobisz? :mysli:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: OBJAWIENIA 19:9

Post autor: nike »

Bobo pisze:
06 sie 2020, 11:43
nike pisze:Tutaj jest wezwanie do OBLUBIENICY, a nie na ucztę weselną. Uczta weselna zawsze odbywa się po zawarciu ślubu.
Nike... nie czytasz postów powyżej. Współczesne ceremonie ślubów są inne niż te w Izraelu w I wieku przynajmniej.
Wyjaśnij, gdzie żyd brał ślub i czym on się różnił od uczty weselnej? :-D
(ręce opadają, żeby pisać Badaczom w koło Macieju wciąż to samo).
A tutaj odpowiedź Jezusa ile i ile razy::
Mt 18:22 bt2 "Jezus mu odrzekł: Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy."

Czy Jezusowi ręce opadały?

Bobo szczegółowo wszystko śledzę i na tekst z hebrajczyków ci odpowiedziałam.

W Izraelu nie było uczty przed zawarciem ślubu, tylko po ślubie.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: OBJAWIENIA 19:9

Post autor: Bobo »

Henryk pisze:Po pierwszej randce (a właściwie jeszcze przed tą randką!) nie spraszasz gości na wesele.
Kiedy Bóg chrześcijanina namaszcza duchem to nie jest pierwsza randka tylko zaręczyny :-D
nike pisze:W Izraelu nie było uczty przed zawarciem ślubu, tylko po ślubie.
Nike... w Izraelu nie było oddzielnej ceremonii ślubnej. Pan młody przyjeżdżał po narzeczoną, zabierał do swojego domu, oczywiście publicznie, i po zamknięciu drzwi było wesele.
Napisałem to już po raz czwarty :-D
Naprawdę nie możesz sobie sama sprawdzić jak wyglądały zaślubiny w tamtych czasach? :roll:
Oszołomstwu mówię NIE!

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: OBJAWIENIA 19:9

Post autor: nike »

U Boga jeden dzień to też 1000 lat i nie znasz boga planów.
Adam miał umrzeć w tym samym dniu co zgrzeszył a według nas kiedy umarł?

Bardziej niezrozumiałe jest,ze mówisz, Bóg zaprasza młodych na ich ślub, to jest nawet śmieszne troszkę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”