Księga Rodzaju, problem z wersetem 48:6b

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Księga Rodzaju, problem z wersetem 48:6b

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
20 sie 2020, 13:51
Myślę, że jesteś bliska antysemityzmu.
Przecież to nie jej wina, że gdzie spojrzy tam widzi Żyda. :xhehe: Wszędzie Żydzi! :aaa:
Otwiera lodówkę, a tam śledź... po żydowsku.
Nawet Jezus był Żydem.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Księga Rodzaju, problem z wersetem 48:6b

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
20 sie 2020, 14:55
Bobo pisze:
20 sie 2020, 13:51
Myślę, że jesteś bliska antysemityzmu.
Przecież to nie jej wina, że gdzie spojrzy tam widzi Żyda. :xhehe: Wszędzie Żydzi! :aaa:
Otwiera lodówkę, a tam śledź... po żydowsku.
Nawet Jezus był Żydem.
🤣🤣🤣🤣naprawdę śmieszne. Żydzi to ludzie i są dla mnie cenni jak każdy człowiek. Faryzeusze i Sadyceusze też się niezupełnie że sobą zgadzali. Galilejczyków, Samarytan, Idumejczykow - Judeiczycy uważali za heretyków. Tak, że semityzm można rozważać w różnych kategoriach. To nie ważne, czy ktoś jest przedstawicielem takiej, czy innej narodowości - ważne, by przyjął prawdę jaką człowiek otrzymał od samego Boga. Odrzuca tą prawdę, to odrzuca Boga i stanowi szkodę na duszy dla siebie i innych ludzi.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Księga Rodzaju, problem z wersetem 48:6b

Post autor: Krystian »

wybrana pisze:
19 sie 2020, 21:59
Oj biedni ci SJ - żmudne ich nadzieje, nie wszyscy należą do pokoleń Izraela,a czy aby załapią się w tej ustalonej liczbie? Ty Krystian przestań tak słodzić, bo i tak próżny twój wysiłek. Bobo, a ty masz szansę?
Nie kumasz Bibli.
Ja do tych 144 tysięcy nie należę.
144 tysiące dotyczy królewskiego kapłaństwa
małej trzódki
My natomiast starajmy się, aby być w wielkiej rzeszy :-)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Księga Rodzaju, problem z wersetem 48:6b

Post autor: wybrana »

Krystian pisze:
21 sie 2020, 18:22
wybrana pisze:
19 sie 2020, 21:59
Oj biedni ci SJ - żmudne ich nadzieje, nie wszyscy należą do pokoleń Izraela,a czy aby załapią się w tej ustalonej liczbie? Ty Krystian przestań tak słodzić, bo i tak próżny twój wysiłek. Bobo, a ty masz szansę?
Nie kumasz Bibli.
Ja do tych 144 tysięcy nie należę.
144 tysiące dotyczy królewskiego kapłaństwa
małej trzódki
My natomiast starajmy się, aby być w wielkiej rzeszy :-)
Jakiej Rzeszy? - czy to jakieś nazistowskie hasła?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Księga Rodzaju, problem z wersetem 48:6b

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
21 sie 2020, 20:07
Jakiej Rzeszy? - czy to jakieś nazistowskie hasła?
Wytłumacz Wybranej Krystianie, bo znowu napisze, że to żydzi dopisali. :xoczko:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Księga Rodzaju, problem z wersetem 48:6b

Post autor: Krystian »

wybrana pisze:
19 sie 2020, 21:59
Oj biedni ci SJ - żmudne ich nadzieje, nie wszyscy należą do pokoleń Izraela,a czy aby załapią się w tej ustalonej liczbie? Ty Krystian przestań tak słodzić, bo i tak próżny twój wysiłek. Bobo, a ty masz szansę?

Jakiej Rzeszy? - czy to jakieś nazistowskie hasła?
Wielkiej rzeszy, nie czytałaś nigdy Apokalipsy?
Jeszcze raz mnie pomówisz o hasła nazistowskie, to zgłoszę post nie tylko do administracji, ale również do prokuratury
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Księga Rodzaju, problem z wersetem 48:6b

Post autor: wybrana »

Krystian pisze:
21 sie 2020, 20:21
wybrana pisze:
19 sie 2020, 21:59
Oj biedni ci SJ - żmudne ich nadzieje, nie wszyscy należą do pokoleń Izraela,a czy aby załapią się w tej ustalonej liczbie? Ty Krystian przestań tak słodzić, bo i tak próżny twój wysiłek. Bobo, a ty masz szansę?

Jakiej Rzeszy? - czy to jakieś nazistowskie hasła?
Wielkiej rzeszy, nie czytałaś nigdy Apokalipsy?
Jeszcze raz mnie pomówisz o hasła nazistowskie, to zgłoszę post nie tylko do administracji, ale również do prokuratury
Dalej nie określiłeś jakiej Rzeszy?
Kto będzie tym Królewskim Kapłaństwem? Czy ty chociaż wiesz o czym piszesz?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Księga Rodzaju, problem z wersetem 48:6b

Post autor: Krystian »

Dalej nie określiłeś jakiej Rzeszy?
Kto będzie tym Królewskim Kapłaństwem? Czy ty chociaż wiesz o czym piszesz?


Dokładnie wiem, o czym piszę.
Przeczytaj Apokalipsę, to zobaczysz, tam napisano o wielkiej rzeszy z ludów.
Nie bój się wziąć do ręki Biblii, Ona nie parzy :xhehe:
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Księga Rodzaju, problem z wersetem 48:6b

Post autor: wybrana »

Krystian pisze:
23 sie 2020, 1:02
Dalej nie określiłeś jakiej Rzeszy?
Kto będzie tym Królewskim Kapłaństwem? Czy ty chociaż wiesz o czym piszesz?


Dokładnie wiem, o czym piszę.
Przeczytaj Apokalipsę, to zobaczysz, tam napisano o wielkiej rzeszy z ludów.
Nie bój się wziąć do ręki Biblii, Ona nie parzy :xhehe:
Krystianie lepiej znam Biblię niż ci się wydaje. Jednak nie odpowiedziałeś na moje pytania. Jakie Królewskie Kapłaństwo, jaka wielka rzesza?. Jak ty to rozumiesz? Krystianie Królestwo Kapłańskie, to nazwa wielkiej Rzeszy ludzi zbawionych. To są ci, co pójdą drogą za Chrystusem. Zamieszkają wraz z Chrystusem na nowej ziemi, na której już nie będzie potrzebne ani słońce, ani księżyc, bo blask Boga będzie im światłem. Ta ziemia, to nowa ziemia w Krolrstwie Bożym, które jest w świecie duchowym. Gdy Jezus przyjdzie, to osądzi wszystkich żyjących ludzi na ziemi, bo to będzie koniec tego świata. Zbawieni wejdą do nowej ziemi, a ci, co mimo wielu szans odrzucili Boga będą osądzeni.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Księga Rodzaju, problem z wersetem 48:6b

Post autor: EMET »

lew_myszkin pisze:
06 sie 2020, 21:42
Ten przekład PNŚ ekwiwalentny - interesujący. Załóżmy, że Ruben i Symeon otrzymali 1000 sztuk srebra w spadku po Jakubie. Jeśli Efraim i Manasses dostaną również 1000 sztuk srebra jako schedę po Jakubie. To również pozostali synowie Józefa dostaną 1000 sztuk srebra? Dziwne :)
Henryk pisze:
06 sie 2020, 15:17
Nie będą korzystać z dziedzictwa Jakuba.
- wprost, ale pośrednio, przez swoich starszych braci - tak (a może dopiero gdy oni umrą?).
Pytanie w ogóle jak odbywa się te dziedziczenie. Jaka część przypada poszczególnym osobom? Ile otrzyma sam Józef?
EMET:
Oto, jak oddał w translacji - w swoim "świeżutkim" Przekładzie - dr hab. Marek Piela z U. Jag.: "5. A teraz, synu, słuchaj uważnie: dwaj twoi synowie, którzy ci się urodzili w Egipcie, zanim ja tu przyjechałem, będą odtąd moimi synami, tak samo jak są nimi Ruben i Szymon. 6. Natomiast dzieci, które ci się w przyszłości urodzą, będą twoje i będą miały prawo do ziemi, którą odziedziczą Efraim i Menasze." [str. 117, ed. 2020, wrzesień].
KSIĘGA RODZAJU // Przełożył i opracował Marek Piela; Kraków 2020r.; // Wydawnictwo KSIĘGARNIA AKADEMICKA; // https://akademicka.pl // adres e-mailowy: akademicka@akademicka.pl

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
lew_myszkin
Posty: 38
Rejestracja: 09 lis 2011, 22:27

Re: Księga Rodzaju, problem z wersetem 48:6b

Post autor: lew_myszkin »

Wielkie, wielkie dzięki EMET! Świetne tłumaczenie!!!
- w moim duchu :)

O Marku Pieli już słyszałem, bo to autor wybitnej książki
"Grzech dosłowności we współczesnych polskich przekładach Starego Testamentu".

ps. Świeżutki przekład Księgi Rodzaju już został przeze mnie nabyty :)
"Jak z ducha rodzi się ciało to jest cud, a jak z ciała - duch to cud nad cudy."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”