Księga Rodzaju, problem z wersetem 48:6b

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Księga Rodzaju, problem z wersetem 48:6b

Post autor: Henryk »

lew_myszkin pisze:
11 sie 2020, 14:18
Henryk pisze:
08 sie 2020, 8:47
Józef nie otrzymał ani piędzi ziemi.
To jednak trochę nie tak. Przecież w wersecie Rdz 48:22 jest mowa o tym, że Józef dostaje dodatkowy kawałek ziemi (wzgórze) i to bardzo cenny "psychologicznie", bo wywalczony mieczem i łukiem przez Jakuba.
Fakt. Tak zapisano.
Ale... ani Józef, ani jego synowie Efraim i Manasses nie weszli do Ziemi obiecanej, ponieważ już dawno nie żyli.
Tak więc dziedzictwo Józefa, jak i jego synów przypadało na następnych potomków- wnuków, prawnuków...
Z tych co wyszli z Egiptu to wszedł jedynie Jozue- potomek Efraima i Kaleb- potomek Judy.
Reszta pozostawiła swoje kości na pustyni podczas wędrówki.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Księga Rodzaju, problem z wersetem 48:6b

Post autor: Henryk »

Może kogoś zainteresuje sprawa pokoleń...?
https://epatmos.pl/gora-objawien/item/o ... ie-jana-46
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
lew_myszkin
Posty: 38
Rejestracja: 09 lis 2011, 22:27

Re: Księga Rodzaju, problem z wersetem 48:6b

Post autor: lew_myszkin »

Henryk pisze:
13 sie 2020, 12:27
Może kogoś zainteresuje sprawa pokoleń...?
https://epatmos.pl/gora-objawien/item/o ... ie-jana-46
Henryk bardzo ciekawy artykuł! Dziękuje!
W nim też masz częściową odpowiedź na Twoje pytanie dotyczące niewymienienie Dana w Apokalipsie.
"Dan samowolnie osiedlił się na wysuniętej północy pod Hermonem (Sędz. 18:1,7) " a skądinąd wiadomo, że terytoria były ustalane w drodze losowania. Jego pycha i lekceważenie swoich braćmi być może w ten sposób zostały ukarane.

Poniżej też trochę o tych pokoleniach:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dziesi%C4 ... on_Izraela
Ostatnio zmieniony 15 sie 2020, 13:09 przez lew_myszkin, łącznie zmieniany 4 razy.
"Jak z ducha rodzi się ciało to jest cud, a jak z ciała - duch to cud nad cudy."

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Księga Rodzaju, problem z wersetem 48:6b

Post autor: Bobo »

Polecam również materiał z Leksykonu 'Wnikliwe Poznawanie Pism':
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/12 ... =Dan&p=par
Hasło Dan.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Księga Rodzaju, problem z wersetem 48:6b

Post autor: Krystian »

Myślę jak Henryk, ale temat jest dla mnie za trudny
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Księga Rodzaju, problem z wersetem 48:6b

Post autor: Krystian »

Bobo pisze:
15 sie 2020, 12:57
Polecam również materiał z Leksykonu 'Wnikliwe Poznawanie Pism':
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/12 ... =Dan&p=par
Hasło Dan.
Powiem Ci Bobo, że ciekawy materiał :-)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Księga Rodzaju, problem z wersetem 48:6b

Post autor: Henryk »

Krystian pisze:
17 sie 2020, 1:03
Myślę jak Henryk, ale temat jest dla mnie za trudny
Coś kręcisz Krystianie.
Miło mi, że zgadzasz się ze mną, tylko jak to jest możliwym, skoro nie rozumiesz o czym tam pisze? :xhehe:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Księga Rodzaju, problem z wersetem 48:6b

Post autor: Krystian »

Henryk pisze:
17 sie 2020, 11:33
Krystian pisze:
17 sie 2020, 1:03
Myślę jak Henryk, ale temat jest dla mnie za trudny
Coś kręcisz Krystianie.
Miło mi, że zgadzasz się ze mną, tylko jak to jest możliwym, skoro nie rozumiesz o czym tam pisze? :xhehe:
Nic nie kręcę.
W Apokalipsie brakuje tam dwóch plemion Izraela, odnośnie 144 tysięcy.
Dlaczego tam nie jest napisane, że ludzie z narodów, które przyjęły Pana Jezusa, zastąpiły te dwa plemiona?
Gdyby było napisane, nikt, by się nie czepiał i temat wtedy łatwy do zrozumienia.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Księga Rodzaju, problem z wersetem 48:6b

Post autor: Henryk »

Krystian pisze:
19 sie 2020, 15:42
W Apokalipsie brakuje tam dwóch plemion Izraela, odnośnie 144 tysięcy.
Dlaczego tam nie jest napisane, że ludzie z narodów, które przyjęły Pana Jezusa, zastąpiły te dwa plemiona?
Gdyby było napisane, nikt, by się nie czepiał i temat wtedy łatwy do zrozumienia.
Ależ łatwe, tylko trzeba trochę czasu i energii na to przeznaczyć... ;-)

Krystianie.
Pewnie wiesz, że nie podzielam poglądu tzw. „teologi zastąpienia”.
Bóg obietnic raz danych nie cofa, ani nie zmienia zdania.
Dana i Efraima nie zastąpili poganie.
W 18-tym rozdziale Księgi Sędziów czytamy, że pokolenie Dan odstąpiło od służenia Jahwe i jawnie praktykowało bałwochwalstwo.
Ulali sobie dwa złote cielce- w Dan i w Betel.
Można przypuszczać, że to stało się powodem, że pokolenie to nie otrzymało zaszczytu figurowania wśród tych 144 000, którzy zostali popieczętowani przez Boga ze wszystkich pokoleń izraelskich (Obj. 7:1-8). W tym wypadku pokolenie Dana zostało zastąpione przez pokolenie Manassesa, pierworodnego syna Józefa.
Część posiadłości pokolenia Efraima nazywano Samarią, więc na określenie dziesięciu pokoleń Izraela używano nazwy: Efraim, Samaria i Izrael.
Oz 7:1 bw "Gdy odmienię los mojego ludu, gdy będę leczył Izraela, wtedy stanie się jawna wina Efraima i złość Samarii, gdyż popełniają oszustwa, złodziej włamuje się do środka, na zewnątrz rabują rozbójnicy."
Także nazwa Efraim i Samaria używane są na określenie odstępczego kościoła w Wieku Ewangelii.
Oz 8:5-6 bw "Odrzuciłem twojego cielca, Samario! Zapłonął mój gniew przeciw nim. Jak długo dom Izraela pozostanie bez kary? (6) A przecież on nie jest bogiem! Rzemieślnik go zrobił! Zaiste — w drzazgi rozleci się cielec Samarii."
Pamiętajmy o tym co mówił Jezus o poganach:
Rz 11:24 pau "Bo jeżeli ty zostałeś odcięty od naturalnej dla ciebie dziczki oliwnej i wbrew naturze wszczepiony w szlachetną oliwkę, to o ileż bardziej tamci, którzy z natury do niej należą, zostaną wszczepieni w swoje własne drzewo oliwne."
J 15:6 pau "Jeśli ktoś nie trwa we Mnie, będzie odrzucony jak gałązki i uschnie. Zbiera się je, wrzuca w ogień i spala."
W miejsce pokoleń Izraela ( z Obj 7), do wakatów w poszczególnych rodach, wszczepieni zostali poganie, aby ilość zgadzała się.
Wiemy, że u Boga nie ma żyda, ani greka.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Księga Rodzaju, problem z wersetem 48:6b

Post autor: wybrana »

Oj biedni ci SJ - żmudne ich nadzieje, nie wszyscy należą do pokoleń Izraela,a czy aby załapią się w tej ustalonej liczbie? Ty Krystian przestań tak słodzić, bo i tak próżny twój wysiłek. Bobo, a ty masz szansę?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Księga Rodzaju, problem z wersetem 48:6b

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
19 sie 2020, 21:59
Oj biedni ci SJ - żmudne ich nadzieje, nie wszyscy należą do pokoleń Izraela,a czy aby załapią się w tej ustalonej liczbie? Ty Krystian przestań tak słodzić, bo i tak próżny twój wysiłek. Bobo, a ty masz szansę?
No, nie wytrzyma… Wiadomo- kobieta. :-D
Było słuchać apostoła i zamknąć buzię.
Nawet nie wiesz, jak śmiesznie wygląda to, gdy laik i zupełny ignorant Słowa bożego poucza tych, co troszkę znają temat.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Księga Rodzaju, problem z wersetem 48:6b

Post autor: Bobo »

wybrana pisze:
19 sie 2020, 21:59
Oj biedni ci SJ - żmudne ich nadzieje, nie wszyscy należą do pokoleń Izraela,a czy aby załapią się w tej ustalonej liczbie? Ty Krystian przestań tak słodzić, bo i tak próżny twój wysiłek. Bobo, a ty masz szansę?
Właściwie to nawet nie wiem o jakiej szansie piszesz.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Księga Rodzaju, problem z wersetem 48:6b

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
20 sie 2020, 8:14
wybrana pisze:
19 sie 2020, 21:59
Oj biedni ci SJ - żmudne ich nadzieje, nie wszyscy należą do pokoleń Izraela,a czy aby załapią się w tej ustalonej liczbie? Ty Krystian przestań tak słodzić, bo i tak próżny twój wysiłek. Bobo, a ty masz szansę?
Właściwie to nawet nie wiem o jakiej szansie piszesz.
Jezeli masz pochodzenie z przynależnych plemion Izraela do liczby 144 tys. - to twoja szansa jest większa, ale jeżeli nie masz takowego pochodzenia, to chyba zdajesz sobie jak maleńka grupka z pogan może być w tej liczbie. Ta liczba i wyznaczenie wejścia do zbawionych ujęte w Apokalipsie Jana - to największy heretycki werset, którego nie napisał Jan, ale jakiś Judaista, by podkreślić znaczenie Izraela. SJ wierzą w ten judaistyczny werset i nawet sobie nie zdają sprawę, jak ta bzdura uwłacza miłości Bożej. Jezus przyszedł do narodu Izraelskiego, bo tam była największa kolebka szatańskich wypaczeń. Tam Jezus przyszedł, by dać prawdę i zwyciężyć kłamstwo niegodziwca. Zdemaskował to wiekowo kłamstwo i powiedział wprost- Boga nie znacie, a waszym ojcem jest szatan. Jak uważasz, dlaczego KK inicjował w swej historii tyle zła? - bo nie przyjął nauk Jezusa i nazywa się Kościołem chrześcijan, ale to Kościół tylko z nazwy, bo prawdy w nim nie ma. Tak jest również z innymi dominacjami, które dalej swą wiarę podpierają judaistycznym kłamstwem.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Księga Rodzaju, problem z wersetem 48:6b

Post autor: Bobo »

Myślę, że jesteś bliska antysemityzmu.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Księga Rodzaju, problem z wersetem 48:6b

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
20 sie 2020, 13:51
Myślę, że jesteś bliska antysemityzmu.
A ty?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”