ŚLUB NAZYREATU

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pietnas
Posty: 201
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:21

ŚLUB NAZYREATU

Post autor: Pietnas »

Witajcie kochani po dłuższej tu mojej nieobecności. Help.
Studiując słowo Boga z 4 Mojżesza, rozdział 6, ślub nazyretau, wers 14-15, - natrafiłem na coś takiego:
... złoży on w darze ofiarnym... opłatki... wraz z ich ofiarą.
Opłatki wraz z ich ofiarą? No, gdyby było napisane, że opłatki z dżemem - to nie miałbym nad czym zastanawiać się. Oczywiste. Ale opłatki z ofiarą?
Oświeci mnie ktoś?
Dzięki, że wszedłeś tu w mój post i doczytałeś do tego miejsca.
Biblię napisali lidzie którzy spotkali Boga. Pisali dla swojego pokolenia wprawdzie, ale my współcześni korzystamy z tego Słowa, zwłaszcza chrześcijanie.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: ŚLUB NAZYREATU

Post autor: .Cyprian. »

Pietnas pisze:
16 lut 2021, 9:32
Witajcie kochani po dłuższej tu mojej nieobecności. Help.
Studiując słowo Boga z 4 Mojżesza, rozdział 6, ślub nazyretau, wers 14-15, - natrafiłem na coś takiego:
... złoży on w darze ofiarnym... opłatki... wraz z ich ofiarą.
Opłatki wraz z ich ofiarą? No, gdyby było napisane, że opłatki z dżemem - to nie miałbym nad czym zastanawiać się. Oczywiste. Ale opłatki z ofiarą?
Oświeci mnie ktoś?
Dzięki, że wszedłeś tu w mój post i doczytałeś do tego miejsca.
W BT masz to tak wyjasnione: " nadto kosz chlebów przaśnych z najczystszej mąki zaprawionej oliwą i przaśne podpłomyki pomazane oliwą, łącznie z przynależną do nich ofiarą pokarmową i płynną."

W BW-P: "nadto kosz przaśnych placków z najczystszej mąki zmieszanej z oliwą, ciastka niekwaszone skropione oliwą oraz ofiarę z potraw i napojów."
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
Pietnas
Posty: 201
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:21

Re: ŚLUB NAZYREATU

Post autor: Pietnas »

Wszystko jasne. Dzięki ci Cyprian. Oświeciło mnie. Często korzystam z różnych przekładów w tym celu, ale wówczas jakoś na to nie wpadłem. Dziękuję.
Biblię napisali lidzie którzy spotkali Boga. Pisali dla swojego pokolenia wprawdzie, ale my współcześni korzystamy z tego Słowa, zwłaszcza chrześcijanie.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: ŚLUB NAZYREATU

Post autor: .Cyprian. »

Pietnas pisze:
26 kwie 2021, 12:51
Wszystko jasne. Dzięki ci Cyprian. Oświeciło mnie. Często korzystam z różnych przekładów w tym celu, ale wówczas jakoś na to nie wpadłem. Dziękuję.
Nie ma za co Pietnas. ;-)
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”