Daniela 7:25

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Daniela 7:25

Post autor: .Cyprian. »

Daniela 7:25
BW

I będzie mówił zuchwałe słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył Świętych Najwyższego, będzie zamyślał odmienić czasy i zakon; i będą wydani w jego moc aż do czasu i dwóch czasów i pół czasu.
Co oznacza zwrot "będzie zamyślał odmienić czasy"? Sformułowanie "będzie zamyślał odmienić zakon" jest łatwe w zrozumieniu, a "odmienić czasy"? Co się kryje pod pojęciem "czasy" i o jakiej próbie zmiany mowa?
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Daniela 7:25

Post autor: radek »

Gdy nastąpi pełnia pierwszego czasu, wtedy cykle będą się powtarzały, aż do czasu modyfikacji jednego z cykli. To dlatego najpierw jest mowa o czasie, później o jego powtórzeniach, aż wreszcie zapowiedziana jest połowa czasu, czyli niedopełnienie cyklu standardowego, co jest związane z wyższym wielocyklem

Ap 13:18 BT5 "Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć."
Ap 14:1 BT5 "Potem ujrzałem: A oto Baranek stojący na górze Syjon, a z Nim sto czterdzieści cztery tysiące, mające imię Jego i imię Jego Ojca wypisane na czołach."
Obrazek

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Daniela 7:25

Post autor: Henryk »

.Cyprian. pisze:
10 lip 2021, 22:57
Co oznacza zwrot "będzie zamyślał odmienić czasy"? Sformułowanie "będzie zamyślał odmienić zakon" jest łatwe w zrozumieniu, a "odmienić czasy"? Co się kryje pod pojęciem "czasy" i o jakiej próbie zmiany mowa?
Pierw musimy określić o kim mowa?
Inaczej będzie nam trudno zrozumieć resztę.
Dn 7:23-25 UBG "I powiedział tak: Czwarta bestia oznacza czwarte królestwo na ziemi, które będzie różniło się od wszystkich królestw, i pożre całą ziemię, podepcze i zmiażdży ją. (24) A dziesięć rogów oznacza, że z tego królestwa powstanie dziesięciu królów, a po nich powstanie inny, który będzie różnił się od pierwszych i poniży trzech królów; (25) Będzie mówił słowa przeciw Najwyższemu i wytracał świętych Najwyższego; będzie zamierzał zmienić czasy i prawa, gdyż będą wydane w jego ręce aż do czasu, czasów i połowy czasu."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Daniela 7:25

Post autor: Henryk »

.Cyprian. pisze:
10 lip 2021, 22:57
Co się kryje pod pojęciem "czasy" i o jakiej próbie zmiany mowa?
Wierzę i twierdzę, że Bóg ma swój Plan względem ludzi.
Powiedział i obiecał- między innymi- że kiedyś nastanie Królestwo Mesjasza. W swoim, ściśle określonym czasie.
Ustanowił ku temu stosowny czas na swym kalendarzu.

Znaleźli się tacy, co twierdzili, że już właśnie takie nastało, a oni sami z upoważnienia Jezusa zaczęli rządzić.
Poubierali się w purpurę i decydowali komu założyć koronę, a kogo zrzucić z tronu.
Decydowali o życiu i śmierci całych narodów.
Twierdzili, że to oni już królują, i że są do tego upoważnieni.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: Daniela 7:25

Post autor: .Cyprian. »

Henryk pisze:
12 lip 2021, 20:17
.Cyprian. pisze:
10 lip 2021, 22:57
Co oznacza zwrot "będzie zamyślał odmienić czasy"? Sformułowanie "będzie zamyślał odmienić zakon" jest łatwe w zrozumieniu, a "odmienić czasy"? Co się kryje pod pojęciem "czasy" i o jakiej próbie zmiany mowa?
Pierw musimy określić o kim mowa?
Inaczej będzie nam trudno zrozumieć resztę.
Dn 7:23-25 UBG "I powiedział tak: Czwarta bestia oznacza czwarte królestwo na ziemi, które będzie różniło się od wszystkich królestw, i pożre całą ziemię, podepcze i zmiażdży ją. (24) A dziesięć rogów oznacza, że z tego królestwa powstanie dziesięciu królów, a po nich powstanie inny, który będzie różnił się od pierwszych i poniży trzech królów; (25) Będzie mówił słowa przeciw Najwyższemu i wytracał świętych Najwyższego; będzie zamierzał zmienić czasy i prawa, gdyż będą wydane w jego ręce aż do czasu, czasów i połowy czasu."
Tylko, czy już to się stało? Czy powstało już coś takiego, co różniło się od wszystkich królestw, i czy pożarło ziemię, podeptało i ją zmiażdżyło? Czy to dopiero przed nami? Czy to, co przedstawiłeś Henryku w drugim poście, nie jest trochę zawężeniem? Ja się tylko pytam, bo naprawdę nie wiem, a to sformułowanie bardzo, ale to bardzo mnie interesuje.

A czy pod "będzie zamyślał odmienić czasy" nie wplątuje się również szeroko pojęty scjentyzm, z jego hipotezą - co do powstania wszechświata i życia?
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Daniela 7:25

Post autor: Henryk »

.Cyprian. pisze:
13 lip 2021, 18:35
Tylko, czy już to się stało? Czy powstało już coś takiego, co różniło się od wszystkich królestw, i czy pożarło ziemię, podeptało i ją zmiażdżyło? Czy to dopiero przed nami?
Bracia, z którymi utrzymuję kontakt, zgodnie twierdzą, że tą czwartą potęgą światową był Rzym pogański z Cesarzami na czele. Jak wiemy z historii, przerodził się on w system katolicki z papieżem zamiast cesarza na czele.
Czy to, co przedstawiłeś Henryku w drugim poście, nie jest trochę zawężeniem? Ja się tylko pytam, bo naprawdę nie wiem, a to sformułowanie bardzo, ale to bardzo mnie interesuje.
Ja przecież- jak nasz Prezydent- też cały czas się uczę, :-D ale myślę, że może chodzić o wiele innych spraw.
A czy pod "będzie zamyślał odmienić czasy" nie wplątuje się również szeroko pojęty scjentyzm, z jego hipotezą - co do powstania wszechświata i życia?
Co do scjentyzmu, to uważam, że nauka nie przeczy Stworzeniu świata, ani człowieka.
Zależy jedynie od tego, jakiego naukowca będziemy słuchać!
(Ja sam jestem przeciwnikiem poglądu powstania planety Ziemia i Kosmosu w sześciu 24-ro godzinnych dniach.)
Bóg nie łamał żadnych praw fizyki, jedynie my nie wszystkie te prawa panujące na ziemi poznaliśmy!
Wierzę, że rzeczy jeszcze dziś uważane za cuda, będziemy umieli w przyszłości czynić.
Umiemy już odpowiedzieć na wiele pytań które zadał Bóg- w odróżnieniu od Hioba w Hi 37-39.
Dla tych, co wierzą w „kreacjonizm młodej Ziemi” będę uważany za zwiedzonego, któremu „odmieniono czasy i chwile”. 
Ja jednak ufam fizyce, na tyle, że czasy półrozpadu pierwiastków promieniotwórczych są dla mnie prawdziwe, choć oczywiście dopuszczam możliwość pewnych błędów.
Przy pomiarach materii ożywionej zakładamy, że temperatury, ciśnienie, skład atmosfery, etc. był taki jak dziś- a wiemy, że tak nie było!
Jednak będą to błędy tak nie znaczące, że z tysięcy lat nie da się zrobić milionów, lub kilkadziesiąt godzin.
Układ słoneczny liczy podobno 4 i pół miliarda lat, choć sama materia już ponad 14 mld lat.
Ostatnio coś „przebąkują”, że czarna materia jest starsza.
No, ale jak to z teoriami- następne odkrycie niweluje poprzednie teorie, i tak od wielu lat…

Jednak „zmiana czasów” dotyczy- uważam Planu Bożego, czasu nastania Królestwa, a także usiłowanie zmiany Prawa, wprowadzając fałszywe dogmaty, wierzenia, (transsubstancjacja, pośrednictwo ludzi do Boga, modlitwy „w próżnię”, podawanie się za „narzędzie Boga”...)
Tysiącletnie panowanie papiestwa to już dla nas historia.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: Daniela 7:25

Post autor: .Cyprian. »

Henryk pisze:
14 lip 2021, 7:32
...
Bóg nie łamał żadnych praw fizyki, jedynie my nie wszystkie te prawa panujące na ziemi poznaliśmy!
Wierzę, że rzeczy jeszcze dziś uważane za cuda, będziemy umieli w przyszłości czynić.
...
Henryk, to jaka jest Twoja definicja cudu? Bo jeśli tak jest, to cuda w ogóle nie istnieją, bo wszystko jest lub będzie możliwe do wyjaśnienia na gruncie naukowym.

Dzisiaj zakłada się, że nauka, w szczególności chodzi o nauki przyrodnicze, jest samodoskonaląca się, czyli nawet jeśli pojawi się jakaś teoria, która nie przetrwa weryfikacji eksperymentalnej, to nauka sama ją odrzuci po jakimś czasie, czy poprawi. Zatem prawdziwa byłaby granica:

lim_{t -> nieskończoność} nauka= doskonałość.

Tylko wtedy powstaje pytanie. Jakimże to cudem (ups) istota niedoskonała, jaką jest człowiek może wytworzyć coś, co w granicy stanie się czymś doskonałym? Jest to - moim zdaniem - niemożliwe.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Daniela 7:25

Post autor: Henryk »

.Cyprian. pisze:
14 lip 2021, 18:22
Dzisiaj zakłada się, że nauka, w szczególności chodzi o nauki przyrodnicze, jest samodoskonaląca się, czyli nawet jeśli pojawi się jakaś teoria, która nie przetrwa weryfikacji eksperymentalnej, to nauka sama ją odrzuci po jakimś czasie, czy poprawi.
Uważam, że Bóg jedynie stopniowo, coraz bardziej, pozwala człowiekowi poznawać swoje tajemnice, które rządzą światem. Także te przyrodnicze.
Nie tak dawno podobno polowaliśmy na dinozaury kamieniami (tak przynajmniej twierdziła pewna parlamentarzystka europejska), a teraz kryształy tych kamieni wykonują dla nas bardzo skomplikowane obliczenia. :-o
Dn 12:4 EKU "Ty jednak, Danielu, zachowaj w tajemnicy te słowa, a księgę opieczętuj aż do końca czasów. Wielu będzie ją badać i pomnożą wiedzę."
Zatem prawdziwa byłaby granica:
lim_{t -> nieskończoność} nauka= doskonałość.

Tylko wtedy powstaje pytanie. Jakimże to cudem (ups) istota niedoskonała, jaką jest człowiek może wytworzyć coś, co w granicy stanie się czymś doskonałym? Jest to - moim zdaniem - niemożliwe.

No nie… Analiza matematyczna to jest to, na czym znam się. :-(
Jednak w tej funkcji zmienił bym dane:
1000lat x Dz 2:17 = doskonałość

Dz 2:17 BR "Za dni ostatnich - mówił Pan - wyleją Ducha mojego na wszystkich ludzi. Wasi synowie i córki wasze będę prorokować, młodzi ludzie będą mieć widzenia, a starzy – sny."
{Ja sugerował bym tłumaczenie końcówki: „młodzi (współcześnie żyjący) będą wtedy widzieć to, o czym (kiedyś) śnili starzy- (czyli Prorocy)”}
Wtedy wiedza (nauka) w funkcji doskonałości da nam nieskończoność.

Ja wierzę- Cyprianie- w Boże obietnice, że człowiek osiągnie doskonałość. Nie tylko tę fizyczną.
Oczywiście tylko ci, co zupełnie podporządkują się Królowi Królów i Panu Panów. A nawet przejdą pozytywnie ostateczną selekcję w czasie opisanym w Ap 20:2-3 UBG
 "I chwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat. (3) I wrzucił go do otchłani, zamknął go i opieczętował, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni tysiąc lat. A potem musi być wypuszczony na krótki czas."

Przecież mamy zapewnienie odzyskania tego, co zgubił Adam.
Mt 18:11 PSZ "Albowiem Syn Człowieczy przyszedł ocalić to, co zginęło."

Dz 3:21 UBG "Którego niebo musi przyjąć aż do czasu odnowienia wszystkich rzeczy, jak Bóg od wieków przepowiadał przez usta wszystkich swoich świętych proroków."
Wierzę, że to „odnowienie” będzie dotyczyło także człowieka.
Tylko tacy będą mieli prawo do życia nigdy nie kończącego się.
Tylko przed takimi Stwórca nie będzie musiał już mieć żadnych „tajemnic”.

1Kor 15:27-28 UBG "Wszystko bowiem poddał pod jego stopy. A gdy mówi, że wszystko jest mu poddane, jest jasne, że oprócz tego, który mu wszystko poddał. (28) Gdy zaś wszystko zostanie mu poddane, wtedy i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich."
Amen.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Daniela 7:25

Post autor: Henryk »

Czyżbym aż tak coś głupiego napisał- Cyprianie? :aaa:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: Daniela 7:25

Post autor: .Cyprian. »

Henryk pisze:
16 lip 2021, 20:38
Czyżbym aż tak coś głupiego napisał- Cyprianie? :aaa:
;-) Nie. Piszesz tak jak czujesz i sądzę, że zgodnie ze swoim sumieniem. Ja po prostu nie mam na razie czasu, żeby się w to zagłębić i odnieść się do tego.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”