Kim jest król królów z Daniela 2:44

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6355
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: Queza »

EMET pisze:
30 mar 2024, 18:27
EMET:
Czyżby miał być tylko i wyłącznie JEDEN Zwycięzca? Bardziej chodzi o ZWYCIĘZCÓW [kategoria], aniżeli jakiś Jeden Podmiot.

Stephanos, ps. EMET
Wybrańców Bożych jest z pewnością wielu, ale Zwycięzca jest tylko jeden.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: EMET »

EMET:

Prosiłbym o przybliżenie Twego oznajmienia...
Kto zacz Zwycięzca, kto zacz...?

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6355
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: Queza »

EMET pisze:
30 mar 2024, 18:35
EMET:

Prosiłbym o przybliżenie Twego oznajmienia...
Kto zacz Zwycięzca, kto zacz...?

Stephanos, ps. EMET
Leszed z tego forum jest Zwycięzcą. :-)
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Therminus
Posty: 102
Rejestracja: 25 gru 2023, 15:24

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: Therminus »

Queza pisze:
30 mar 2024, 17:52


W Obj 3.4-5 pisze:

Lecz w Sardes masz kilka osób, co swoich szat nie splamiły;
będą chodzić ze Mną w bieli, bo są godni.
Tak szaty białe przywdzieje zwycięzca,
i z księgi życia imienia jego nie wymażę.
I wyznam imię jego przed moim Ojcem i Jego aniołami.


Zwycięzca na wzór kilku osób z Sardes przywdzieje szaty białe, co tu nie rozumiesz? Jest Zwycięzca i kilka osób...
Masz nadzwyczajny "dar" wyrywania słów z kontekstu i dopasowywania ich do swoich wyobrażeń. Nie na tym polega poszukiwanie prawdy.
Queza pisze: W Obj 21.7 pisze:

Zwycięzca to odziedziczy
i będę Bogiem dla niego,
a on dla mnie będzie synem.


Tu też jest mowa o jednym Zwycięzcy, tak jak Mojżesz był dla Aarona Bogiem tak Jezus będzie dla Zwycięzcy.
Na dodatek jeszcze posługujesz się przekładem, który nie jest w tym przypadku dokładny.
Dokładny przekład, to "zwyciężający" albo "ten, który zwycięża". Sprawdź w interlinii.
Dlatego też w niektórych przekładach Obj. 21:7 wygląda tak:

Każdy zwyciężający odziedziczy to wszystko i ja będę jego Bogiem, a on będzie moim synem. (Przekład Nowego Świata)
Kto zwycięży, odziedziczy to i "będę mu Bogiem, a on mi będzie synem." (Biblia Jakuba Wujka)
Kto zwycięży, otrzyma to jako dziedzictwo. Będę mu Bogiem, a on synem mi będzie. (Kowalski)
Kto zwycięży, odziedziczy wszystko i będę mu Bogiem, a on mi będzie synem. (Biblia Gdańska)
Kto zaś zwycięży, takie oto dziedzictwo otrzyma w nagrodę: Ja będę dla niego Bogiem, a on będzie moim synem. (Biblia warszawsko-praska)

Ponadto Objawienie 3:21
Zwyciężającemu dam zasiąść ze mną na moim tronie, jak i ja zwyciężyłem i zasiadłem z moim Ojcem na jego tronie.

Kto będzie zasiadał z Jezusem na jego tronie? Jedna osoba, czy więcej?
I ujrzałem, a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące mających napisane na swych czołach jego imię i imię jego Ojca. (Obj. 14:1)
Wiesz, czego symbolem jest góra Syjon?

Idźmy dalej
jeśli dalej trwamy, razem [z Chrystusem Jezusem — zobacz kontekst] też będziemy królować; jeśli my się zaprzemy, on też się nas zaprze (2 Tymoteusza 2:12)
Skosztujcie i zobaczcie, że Jehowa jest dobry (Psalm 34:8)

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: EMET »

Queza pisze:
30 mar 2024, 18:38
EMET pisze:
30 mar 2024, 18:35
EMET:

Prosiłbym o przybliżenie Twego oznajmienia...
Kto zacz Zwycięzca, kto zacz...?

Stephanos, ps. EMET
Leszed z tego forum jest Zwycięzcą. :-)
EMET:
Masz bzika na punkcie 'leszeda' czy jak...? :aaa:

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6355
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: Queza »

Therminus pisze:
30 mar 2024, 18:41
Masz nadzwyczajny "dar" wyrywania słów z kontekstu i dopasowywania ich do swoich wyobrażeń. Nie na tym polega poszukiwanie prawdy.
Nic nie wyrywam z kontekstu, po prostu mam rację.
Therminus pisze:
30 mar 2024, 18:41
Kto będzie zasiadał z Jezusem na jego tronie? Jedna osoba, czy więcej?
I ujrzałem, a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące mających napisane na swych czołach jego imię i imię jego Ojca. (Obj. 14:1)
Wiesz, czego symbolem jest góra Syjon?
Tu już nie ma mowy o Zwycięzcy, tylko o 144 osobach, które są z Chrystusem. Góra Syjon albo Córa Syjonu to biblijne określenie Izraela jako ludu wybranego, mamy 144 opieczętowanych:

I usłyszałem liczbę opieczętowanych:
sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych
ze wszystkich pokoleń synów Izraela:
z pokolenia Judy dwanaście tysięcy opieczętowanych,
z pokolenia Rubena dwanaście tysięcy,
z pokolenia Gada dwanaście tysięcy,
z pokolenia Asera dwanaście tysięcy,
z pokolenia Neftalego dwanaście tysięcy,
z pokolenia Manassesa dwanaście tysięcy,
z pokolenia Symeona dwanaście tysięcy,
z pokolenia Lewiego dwanaście tysięcy,
z pokolenia Issachara dwanaście tysięcy,
z pokolenia Zabulona dwanaście tysięcy,
z pokolenia Józefa dwanaście tysięcy,
z pokolenia Beniamina dwanaście tysięcy opieczętowanych. Obj 7.4-8


Ciekawe też jest w Obj 21.17...

Therminus pisze:
30 mar 2024, 18:41
Idźmy dalej
jeśli dalej trwamy, razem [z Chrystusem Jezusem — zobacz kontekst] też będziemy królować; jeśli my się zaprzemy, on też się nas zaprze (2 Tymoteusza 2:12)
Królów i kapłanów Jezusa jest wielu ale Zwycięzca jest tylko jeden.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2024, 19:15 przez Queza, łącznie zmieniany 1 raz.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6355
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: Queza »

EMET pisze:
30 mar 2024, 18:52
Queza pisze:
30 mar 2024, 18:38
EMET pisze:
30 mar 2024, 18:35
EMET:

Prosiłbym o przybliżenie Twego oznajmienia...
Kto zacz Zwycięzca, kto zacz...?

Stephanos, ps. EMET
Leszed z tego forum jest Zwycięzcą. :-)
EMET:
Masz bzika na punkcie 'leszeda' czy jak...? :aaa:

Stephanos, ps. EMET
No, a jak... :lol: Nie może być inaczej. :-)
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: EMET »

EMET:
'leszed' bodajże już dawno nie pisuje na tym Forum. Czyżbyś Go znała osobiście, Quezo?
????

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6355
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: Queza »

EMET pisze:
30 mar 2024, 20:17
EMET:
'leszed' bodajże już dawno nie pisuje na tym Forum. Czyżbyś Go znała osobiście, Quezo?
????

Stephanos, ps. EMET
Niestety nie... mam nadzieję, że się odezwie.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Therminus
Posty: 102
Rejestracja: 25 gru 2023, 15:24

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: Therminus »

Queza pisze:
30 mar 2024, 19:03
Nic nie wyrywam z kontekstu, po prostu mam rację.
To nie jest żaden argument w dyskusji. Ile ty masz lat? Piętnaście?
Queza pisze:Góra Syjon albo Córa Syjonu
Nie, nie. Tak nie wolno! To, co robisz, to jest manipulacja. Istotnie Izrael został nazwany córką Syjonu, a skoro tak, to nie może być samym Syjonem. Jeśli czytasz Biblię, to wiesz, że rzeczywisty Syjon, to miejsce skąd sprawowali władzę królowie z dynastii Dawida. Zasiadali oni na tronie Jehowy (1 Kronik 21:23) Zatem Syjon to ośrodek władzy królewskiej z nadania Bożego. Wizja z Objawienia przedstawiająca Baranka i 144 000 na "Syjonie" oznacza, że występują oni w charakterze królów (mieli być również kapłanami, ale w tym wypadku zwrócono uwagę na ich władzę królewską)
Obj 5:9 I śpiewają nową pieśń, mówiąc: „Godzien jesteś wziąć zwój i otworzyć jego pieczęcie, ponieważ zostałeś zabity i swoją krwią kupiłeś Bogu ludzi z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu,
Obj 5:10 i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami, i mają królować nad ziemią”.
(Zobacz też Obj. 20:6)
Według Objawienia 2:36, 27 "Zwyciężający" miał otrzymać władzę nad narodami, co harmonizuje z Obj. 5:10 i 20:6
Z dokładnej analizy wszystkich wersetów, które tematyczne łączą się z terminem "Zwyciężający", wynika, że to kategoria nie osoba (tak, jak to zauważył EMET - przy okazji pozdrawiam starego znajomego z p.s.r. ;-) ).
Queza pisze:Ciekawe też jest w Obj 21.17...
Ten werset niczego nie wnosi do omawianego tematu.
Skosztujcie i zobaczcie, że Jehowa jest dobry (Psalm 34:8)

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: EMET »

Therminus pisze:
31 mar 2024, 12:10

Według Objawienia 2:36, 27 "Zwyciężający" miał otrzymać władzę nad narodami, co harmonizuje z Obj. 5:10 i 20:6
Z dokładnej analizy wszystkich wersetów, które tematyczne łączą się z terminem "Zwyciężający", wynika, że to kategoria nie osoba (tak, jak to zauważył EMET - przy okazji pozdrawiam starego znajomego z p.s.r. ;-) ).
Queza pisze:Ciekawe też jest w Obj 21.17...
Ten werset niczego nie wnosi do omawianego tematu.
EMET:
Odwzajemniam pozdrowienia dla 'Therminus'/a/: ileż to już lat upłynęło, ileż... :-D

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6355
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: Queza »

Therminus pisze:
31 mar 2024, 12:10
To nie jest żaden argument w dyskusji. Ile ty masz lat? Piętnaście?
Szybko według Ciebie podrosłam, bo niedawno mówiłeś, że mam 5 lat.

Therminus pisze:
31 mar 2024, 12:10
Queza pisze:Góra Syjon albo Córa Syjonu
Nie, nie. Tak nie wolno! To, co robisz, to jest manipulacja. Istotnie Izrael został nazwany córką Syjonu, a skoro tak, to nie może być samym Syjonem. Jeśli czytasz Biblię, to wiesz, że rzeczywisty Syjon, to miejsce skąd sprawowali władzę królowie z dynastii Dawida. Zasiadali oni na tronie Jehowy (1 Kronik 21:23) Zatem Syjon to ośrodek władzy królewskiej z nadania Bożego. Wizja z Objawienia przedstawiająca Baranka i 144 000 na "Syjonie" oznacza, że występują oni w charakterze królów (mieli być również kapłanami, ale w tym wypadku zwrócono uwagę na ich władzę królewską)
Obj 5:9 I śpiewają nową pieśń, mówiąc: „Godzien jesteś wziąć zwój i otworzyć jego pieczęcie, ponieważ zostałeś zabity i swoją krwią kupiłeś Bogu ludzi z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu,
Obj 5:10 i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami, i mają królować nad ziemią”.
(Zobacz też Obj. 20:6)
Według Objawienia 2:36, 27 "Zwyciężający" miał otrzymać władzę nad narodami, co harmonizuje z Obj. 5:10 i 20:6
Z dokładnej analizy wszystkich wersetów, które tematyczne łączą się z terminem "Zwyciężający", wynika, że to kategoria nie osoba (tak, jak to zauważył EMET - przy okazji pozdrawiam starego znajomego z p.s.r. ;-) ).
Queza pisze:Ciekawe też jest w Obj 21.17...
Ten werset niczego nie wnosi do omawianego tematu.
Myślę, że to Ty manipulujesz Słowem Bożym, nie ja. Królowie i kapłani to nie 144 tysiące z pokoleń Izraela. Tak jak szatan/diabeł to nie fałszywy prorok czy bestia.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: EMET »

Queza pisze:
31 mar 2024, 17:25

Myślę, że to Ty manipulujesz Słowem Bożym, nie ja. Królowie i kapłani to nie 144 tysiące z pokoleń Izraela. Tak jak szatan/diabeł to nie fałszywy prorok czy bestia.
EMET:
ZA kogo uważasz, Queza, ``królów i kapłanów ze 144 000``: konkretnie, o ile możesz...?

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6355
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: Queza »

EMET pisze:
31 mar 2024, 17:48
Queza pisze:
31 mar 2024, 17:25

Myślę, że to Ty manipulujesz Słowem Bożym, nie ja. Królowie i kapłani to nie 144 tysiące z pokoleń Izraela. Tak jak szatan/diabeł to nie fałszywy prorok czy bestia.
EMET:
ZA kogo uważasz, Queza, ``królów i kapłanów ze 144 000``: konkretnie, o ile możesz...?

Stephanos, ps. EMET
Królowie i kapłani to ludzie nabyci dla Boga z każdego pokolenia, języka, ludu i narodu, będą Oni królować na ziemi, natomiast 144 tysiące z pokolenia Izraela to opieczętowani słudzy Boga - synowie Izraela, są też tacy co przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swoje szaty i w krwi Baranka je wybielili Obj 7.14.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: EMET »

Queza pisze:
31 mar 2024, 18:09
EMET pisze:
31 mar 2024, 17:48
Queza pisze:
31 mar 2024, 17:25

Myślę, że to Ty manipulujesz Słowem Bożym, nie ja. Królowie i kapłani to nie 144 tysiące z pokoleń Izraela. Tak jak szatan/diabeł to nie fałszywy prorok czy bestia.
EMET:
ZA kogo uważasz, Queza, ``królów i kapłanów ze 144 000``: konkretnie, o ile możesz...?

Stephanos, ps. EMET
Królowie i kapłani to ludzie nabyci dla Boga z każdego pokolenia, języka, ludu i narodu, będą Oni królować na ziemi, natomiast 144 tysiące z pokolenia Izraela to opieczętowani słudzy Boga - synowie Izraela, są też tacy co przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swoje szaty i w krwi Baranka je wybielili Obj 7.14.
EMET:
Jak dla mnie, to niezbyt zrozumiałe te Twoje wyjaśnienia, Queza... :-/

Świadkowie Jehowy uważają, że do ‘nieba niebios’ mają dostęp jedynie ‘powołani, wybrani i wierni’: wykupieni z ziemi spośród ludzkości – w liczbie 144 000 = (12²)x1000 . Pojęcie »Izraela duchowego, to nie z [jeno] »cielesnego Izraela«, o czym mówią prorocze wypowiedzi.
Są jednak Społeczności Religijne takie, gdzie jest przekonanie o »odnowieniu w obrębie CIELESNEGO Izraela«: Świadkowie Jehowy do tak uważających NIE NALEŻĄ!

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”