Kim jest król królów z Daniela 2:44

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16809
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: Bobo »

Dalej motasz. Oddanie się Bogu wcale nie oznacza pozbycia się bogobojności.
A tak nawiasem, to raczej ŚJ nie tyle boją się stracić życie, co raczej perspektywy na życie wieczne. Udokumentowane historie wielu ŚJ pokazuje, że zdobyli się na to, by umrzeć niż utracić uznanie Boga.
To o czym piszesz nijak nie wynika, że wersety biblijne zalecające zdrową bojaźń przed Bogiem byłaby niestosowna.
Powtórzę proste pytanie: czy Biblia w tym NT nawiązuje w pozytywnym znaczeniu do bojaźni przed Bogiem?
A może dalej będziesz grał w ciciu-babkę?
Odpowiedź jest bardzo prosta, tylko Ty kluczysz i pleciesz trzy po trzy. Jesteś na forum biblijnym, jakby nie było, a nie filozoficznym i jakimś nijakim w Twoich odpowiedziach.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4170
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: radek »

Bobo pisze:
25 mar 2024, 8:29
czy Biblia w tym NT nawiązuje w pozytywnym znaczeniu do bojaźni przed Bogiem?
Oczywiście, że w pozytywnym. Przecież, jeśli ktoś nie kocha Boga, to dla jego rozwoju pozytywny jest lęk przed Bogiem, bo inaczej zatraciłby siebie i wszystkich, którzy by mu podlegali

‭‭Przypowieści Salomona 9:10 BW1975‬‬
[10] Początkiem mądrości jest bójaźń Pana, a poznanie Świętego — to rozum,

https://bible.com/bible/3490/pro.9.10.BW1975

Lecz końcem drogi rozwoju duchowego jest doskonałe naśladowanie Boga, czy Bóg się czegoś Boi?

‭‭Ewangelia według św. Mateusza 5:48 BW1975‬‬
[48] Bądźcie wy tedy doskonali, jak Ojciec wasz niebieski doskonały jest.

https://bible.com/bible/3490/mat.5.48.BW1975

Bóg ma pełną gamę argumentów aby wpływać na zachowanie ludzi i nie przypominam sobie takiego wersetu w Biblii, żeby Najwyższy używał argumentu typu "Bójcie się mnie". On zawsze mówi rzeczowo
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: EMET »

Bobo pisze:
25 mar 2024, 8:29
Dalej motasz. Oddanie się Bogu wcale nie oznacza pozbycia się bogobojności.
A tak nawiasem, to raczej ŚJ nie tyle boją się stracić życie, co raczej perspektywy na życie wieczne. Udokumentowane historie wielu ŚJ pokazuje, że zdobyli się na to, by umrzeć niż utracić uznanie Boga.
To o czym piszesz nijak nie wynika, że wersety biblijne zalecające zdrową bojaźń przed Bogiem byłaby niestosowna.
Powtórzę proste pytanie: czy Biblia w tym NT nawiązuje w pozytywnym znaczeniu do bojaźni przed Bogiem?
A może dalej będziesz grał w ciciu-babkę?
Odpowiedź jest bardzo prosta, tylko Ty kluczysz i pleciesz trzy po trzy. Jesteś na forum biblijnym, jakby nie było, a nie filozoficznym i jakimś nijakim w Twoich odpowiedziach.
EMET:
Jak czytamy w Sentencje [Przysłów] 1:7: "Bojaźń przed Jehową jest początkiem poznania. Mądrością i karnością gardzą tylko głupcy." [PNŚ-1997'].

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16809
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: Bobo »

radek pisze:Przecież, jeśli ktoś nie kocha Boga, to dla jego rozwoju pozytywny jest lęk przed Bogiem
I znowu fanzolisz. Kolejny babol, że kto się boi Boga to znaczy, że go nie kocha :-)
Jak można takie głupie wnioski wyciągać?
Lecz końcem drogi rozwoju duchowego jest doskonałe naśladowanie Boga, czy Bóg się czegoś Boi?
Bóg potrafi też uzdrawiać czego ty nie potrafisz, więc czy naśladujesz Boga? Wysnuwasz kolejny wniosek od czapy.
nie przypominam sobie takiego wersetu w Biblii, żeby Najwyższy używał argumentu typu "Bójcie się mnie".
A anioł z ks. Objawienia 14:7, który nawoływał:
Mówił donośnym głosem: „Bójcie się Boga
... to mówił to wbrew Bogu?
A to, że Najwyższy używa argumentu, bójcie się mnie, mamy.
‚Zgromadź lud, żeby wszyscy usłyszeli moje słowa, żeby nauczyli się odczuwać bojaźń przede mną
(Powt Pr 4:10).
Izajasz proroczo o Jezusie przewidywał:
Spocznie na nim duch Jehowy,
duch mądrości i zrozumienia,
duch rady i potęgi,
duch wiedzy i bojaźni przed Jehową.
Bojaźń przed Jehową będzie sprawiać mu radość.
(Iz 11:2,3).

No to teraz wywal swoją filozofię na powyższe wersety, które rozwalają twoją logikę (a własciwie to jej brak).
Oszołomstwu mówię NIE!

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: EMET »

EMET:

Jak uważam, wystarczy przegląd miejsc w CAŁEJ Biblii takich, gdzie użyto formę "bać się, lękać się" [itp. oraz odmiany gramatyczne] w odniesieniu do Podmiotu - "Bóg" [oraz odmiany], żeby dojść do niekwestionowanego wniosku, iż jak najbardziej Boga należy się bać; stosownie, wszakże.
Np. [to jeno jeden z wielu przykładów...] taki tekst: "13 Ze wszystkiego, co powiedziano, wypływa następujący wniosek: Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj Jego przykazań, ponieważ właśnie to jest obowiązkiem człowieka. 14 Bo prawdziwy Bóg osądzi każdy czyn, w tym także ukryty — czy był dobry, czy zły." - Koheleta [Kaznodziei] 12:13, 14, 'PNŚ-2018'.

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4170
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: radek »

Bobo pisze:
25 mar 2024, 9:57
radek pisze:Przecież, jeśli ktoś nie kocha Boga, to dla jego rozwoju pozytywny jest lęk przed Bogiem
I znowu fanzolisz. Kolejny babol, że kto się boi Boga to znaczy, że go nie kocha :-)
Jak można takie głupie wnioski wyciągać?
Jeśli ktoś boi się Boga, to nie kocha Go w pełni, ponieważ doskonała Miłość zawiera akceptację pełni Boskości Najwyższego

‭‭Pierwszy list św. Pawła do Koryntian 13:7 BW1975‬‬
[7] [Miłość]Wszystko zakrywa, wszystkiemu wierzy, wszystkiego się spodziewa, wszystko znosi.

https://bible.com/bible/3490/1co.13.7.BW1975
Bobo pisze:
25 mar 2024, 9:57
Lecz końcem drogi rozwoju duchowego jest doskonałe naśladowanie Boga, czy Bóg się czegoś Boi?
Bóg potrafi też uzdrawiać czego ty nie potrafisz, więc czy naśladujesz Boga? Wysnuwasz kolejny wniosek od czapy.
Tych, których ja nieuzdrowiłem, nieuzdrowił też Bóg. Jeśli życzysz sobie żebym ciebie wspierał, musisz na to sobie zapracować

‭‭Ewangelia według św. Mateusza 11:25 BW1975‬‬
[25] W tym czasie odezwał się Jezus i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom.

https://bible.com/bible/3490/mat.11.25.BW1975

‭‭Ewangelia według św. Mateusza 7:22-23 BW1975‬‬
[22] W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? [23] A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.

https://bible.com/bible/3490/mat.7.23.BW1975
Bobo pisze:
25 mar 2024, 9:57
nie przypominam sobie takiego wersetu w Biblii, żeby Najwyższy używał argumentu typu "Bójcie się mnie".
A anioł z ks. Objawienia 14:7, który nawoływał:
Mówił donośnym głosem: „Bójcie się Boga
... to mówił to wbrew Bogu?
Sam zauważyłeś, że powiedział "Bójcie się Boga", a nie "Bójmy się Boga". Mieszkańcy nieba nie są narażeni na Jego zemstę, ciążącą przecież od czasu występku w Edenie, nad ludzkością

‭‭Ewangelia według św. Łukasza 20:36 BW1975‬‬
[36] Gdyż już nie mogą umrzeć, są bowiem równi aniołom, a jako uczestnicy zmartwychwstania są synami Bożymi.

https://bible.com/bible/3490/luk.20.36.BW1975
Bobo pisze:
25 mar 2024, 9:57
A to, że Najwyższy używa argumentu, bójcie się mnie, mamy.
‚Zgromadź lud, żeby wszyscy usłyszeli moje słowa, żeby nauczyli się odczuwać bojaźń przede mną
(Powt Pr 4:10).
Izajasz proroczo o Jezusie przewidywał:
Spocznie na nim duch Jehowy,
duch mądrości i zrozumienia,
duch rady i potęgi,
duch wiedzy i bojaźni przed Jehową.
Bojaźń przed Jehową będzie sprawiać mu radość.
(Iz 11:2,3).

No to teraz wywal swoją filozofię na powyższe wersety, które rozwalają twoją logikę (a własciwie to jej brak).
Wersety, które podałeś (nareszcie) potwierdzają to co napisałem, bo wskazują bojaźń "przed" Bogiem, a nie Bojaźń "po" wypełnieniu całego Prawa Bożego. Przecież Bóg sam zachęca, żeby wystawiać Go na próbę. Czy ktoś kto boi się Boga, może odważyć się na wystawienie Go na próbę? Bóg zachęca do starań o Niebo

‭‭Księga Malachiasza 3:10 BW1975‬‬
[10] Przynieście całą dziesięcinę do spichlerza, aby był zapas w moim domu, i w ten sposób wystawcie mnie na próbę! — mówi Pan Zastępów — czy wam nie otworzę okien niebieskich i nie wyleję na was błogosławieństwa ponad miarę.

https://bible.com/bible/3490/mal.3.10.BW1975
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4170
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: radek »

EMET pisze:
25 mar 2024, 10:58
EMET:

Jak uważam, wystarczy przegląd miejsc w CAŁEJ Biblii takich, gdzie użyto formę "bać się, lękać się" [itp. oraz odmiany gramatyczne] w odniesieniu do Podmiotu - "Bóg" [oraz odmiany], żeby dojść do niekwestionowanego wniosku, iż jak najbardziej Boga należy się bać; stosownie, wszakże.
Np. [to jeno jeden z wielu przykładów...] taki tekst: "13 Ze wszystkiego, co powiedziano, wypływa następujący wniosek: Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj Jego przykazań, ponieważ właśnie to jest obowiązkiem człowieka. 14 Bo prawdziwy Bóg osądzi każdy czyn, w tym także ukryty — czy był dobry, czy zły." - Koheleta [Kaznodziei] 12:13, 14, 'PNŚ-2018'.

Stephanos, ps. EMET
Syn Człowieczy jest większy od człowieka

‭‭Ewangelia według św. Jana 8:28 BW1975‬‬
[28] Wtedy rzekł Jezus: Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że Ja jestem i że nic nie czynię sam z siebie, lecz tak mówię, jak mnie mój Ojciec nauczył.
[35] A niewolnik nie pozostaje w domu na zawsze, lecz syn pozostaje na zawsze.

https://bible.com/bible/3490/jhn.8.28.BW1975

Dlaczego dziecko powinno słuchać rodziców? - Ze strachu, czy z Miłości?
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16809
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: Bobo »

Kolejny błąd radku. Ty cały czas BOJAŹŃ przed Bogiem traktujesz jako strach. Zwodzisz taką argumentacją a nie masz nic na swoje usprawiedliwienie tekstem biblijnym.
Przyznajesz, że tekst biblijny wskazuje na to, że Jezus zapowiedziany w proroctwie Izajasza znajdował upodobanie w bojaźni przed Bogiem? Pytam o kwestie tekstu a nie twoje dyrdymały.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6355
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: Queza »

Myślę, że radek najmniej się zna i najdalej jest od Boga żeby stawiać siebie jako autorytet.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4170
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: radek »

Bobo pisze:
25 mar 2024, 12:17
Kolejny błąd radku. Ty cały czas BOJAŹŃ przed Bogiem traktujesz jako strach. Zwodzisz taką argumentacją a nie masz nic na swoje usprawiedliwienie tekstem biblijnym.
Przyznajesz, że tekst biblijny wskazuje na to, że Jezus zapowiedziany w proroctwie Izajasza znajdował upodobanie w bojaźni przed Bogiem? Pytam o kwestie tekstu a nie twoje dyrdymały.
‭‭Księga Izajasza 11:1-5 BW1975‬‬
[1] I wyrośnie różdżka z pnia Isajego, a pęd z jego korzeni wyda owoc. [2] I spocznie na nim Duch Pana; Duch mądrości i rozumu, Duch rady i mocy, Duch poznania i bojaźni Pana. [3] I będzie miał upodobanie w bojaźni Pana. Nie według widzenia swoich oczu będzie sądził ani według słyszenia swoich uszu rozstrzygał, [4] Lecz według sprawiedliwości będzie sądził biednych i według słuszności rozstrzygał sprawy ubogich na ziemi. Rózgą swoich ust będzie chłostał zuchwalca, a tchnieniem swoich warg zabije bezbożnika. [5] I będzie sprawiedliwość pasem jego bioder, a prawda rzemieniem jego lędźwi.

https://bible.com/bible/3490/isa.11.1.BW1975

To, że spocznie na tej osobie Duch Pana, oznacza, że nie będzie ów Duch miał przy nim żmudnej pracy, ponieważ w nim spełnią się proroctwa - czyli Duch odpocznie. A to, że będzie miał upodobanie nawet w bojaźni Pana oznacza, że będzie przychylny nawet dla tych, którzy boją się [ze względu na swoje sprawy] kochać Pana

‭‭Ewangelia według św. Mateusza 10:28-31 BW1975‬‬
[28] I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle. [29] Czyż nie sprzedają za grosz dwu wróbli? A jednak ani jeden z nich nie spadnie na ziemię bez woli Ojca waszego. [30] Nawet wasze włosy na głowie wszystkie są policzone. [31] Nie bójcie się; jesteście więcej warci niż wiele wróbli.

https://bible.com/bible/3490/mat.10.28.BW1975

Czy ten, który jest obsługiwany musi bać się obsługującego

‭‭Ewangelia według św. Łukasza 12:37 BW1975‬‬
[37] Błogosławieni owi słudzy, których pan, gdy przyjdzie, zastanie czuwających. Zaprawdę powiadam wam, iż się przepasze i posadzi ich przy stole, i przystąpiwszy, będzie im usługiwał.

https://bible.com/bible/3490/luk.12.37.BW1975

Rozumiem na jakim etapie rozwoju duchowego jesteś, dlatego wiedz, że jeśli nie wycofasz się ze swojej "operacji specjalnej" spotkasz trudności, z którymi sam sobie nie poradzisz

‭‭Ewangelia według św. Mateusza 13:14 BW1975‬‬
[14] I spełnia się na nich proroctwo Izajasza, które powiada: Będziecie stale słuchać, a nie będziecie rozumieli; będziecie ustawicznie patrzeć, a nie ujrzycie.

https://bible.com/bible/3490/mat.13.14.BW1975
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16809
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: Bobo »

Wiedziałem, że z Tobą nijak się do ładu nie dojdzie. Wykrzywisz to co w Biblii takie proste. Podobnie jak Nieziem, nie pozwalasz, by Biblia wpływała na Twoje poglądy, tylko wykrzywisz Biblię, aby pasowała do Twoich poglądów. Jezus będzie miał upodobanie w bojaźni Boga a ty kombinujesz, że będzie miał upodobanie w czyjejś bojaźni. Serwujesz wniosek niczym nie uzasadniony, tylko swoim umysłem.
Serio martwisz się o mój rozwój duchowy? Znasz go?
Naprawdę, tabletek nie muszę brać, by moja psychika jest w dobrej kondycji. A ty? Bierzesz?
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16809
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: Bobo »

Kolejna fałszywa interpretacja:
Radek cytujesz wersety z Mat 10 i akcentujesz błędnie zwrot: nie bójcie się. Kogo nie bać? Jednak pomijesz wypowiedź Jezusa: bójcie się tego... to kogo się bać?
Prosty tekst tak łatwo ci wykrzywić?
Rzeczywiście, czytasz a nie rozumiesz.
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: BoaDusiciel »

Była kiedyś katastrofa lotnicza, spowodowana tym, że pilot i drugi pilot wykonywali dokładnie przeciwne czynności, mimo że odczytywali te same dane z przyrządów. Jak pierwszy zwiększał ciąg silników, to drugi w tym samym czasie zmniejszał ...
A poza tym chciałem poinformować, że jeśli chodzi o bio-maszyny losujące zdania, to technologia poszła już dość daleko :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16809
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: Bobo »

Któryś z pilotów musiał błędnie odczytywać dane. Założę się, że ten z problemami psychicznymi :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Kim jest król królów z Daniela 2:44

Post autor: BoaDusiciel »

Odczytywali dobrze, tylko jeden sądził, że dla uniknięcia katastrofy trzeba zwiększyć ciąg silników, a drugi że zmniejszyć.
No to teraz wyobraź sobie, że w jednym ciele jest dwóch takich pilotów :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”