Wersety "nie do pogodzenia" - żonglerka umysłowa

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

sio, czyli zgadzasz się ze mną " nie rób drugiemu co jemu nie miłe?"
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

sio
Posty: 582
Rejestracja: 31 mar 2010, 11:17
Lokalizacja: Podhale
Kontakt:

Post autor: sio »

Anowi pisze:sio, czyli zgadzasz się ze mną " nie rób drugiemu co jemu nie miłe?"


...to jeszcze raz,nie zgadzam ;-) unikam własnej interpretacji, szukam Jezusowego;
jestem za tym co powiedział,,nie rób drugiemu co Tobie nie miłe...,,
myśle że chodzi tu Jezusowi o zwrócenia uwagi na to co nie miłe w nas, dla nas, jeśli sobie to uświadomimy, przyjrzymy się sobie to o wiele łatwiej zobaczymy drugiego, np,,Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?...,,najłatwiej nauczyć się czegoś o innych obserwując siebie, dzisiaj jak i w czasach Jezusa, ludzie wydają się widzieć wszystko i każdego ale nie siebie, jak dla mnie te zdania Jezusa są rewelacją, ja otrzymałem miłość od kogoś kto siebie kocha, to prawdziwy dar, przyjmuję ją z prawdziwą wdzięcznością.

...podobnie;
Mat 22.39,,... Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego...,,

Kochać siebie to sprawiać sobie przyjemność bez poczucia winy,przyjemność w dawaniu bratu tego co jest dla niego miłe.

Kochać siebie to akceptować wszystkie swoje działania ,akceptuje swoje działania wobec bliskiego, brata, człowieka,siły, środki i zrozumienie dał mi Bóg.

Kochać siebie to mieć zaufanie do swoich możliwości, mam zaufanie do możliwości które mam,wobec brata, możliwości te dał mi Bóg.

Kochać siebie to uważać się za równego innym, świadomość tej równości dał mi Bóg.

Kochać siebie to rozwijać swoje twórcze impulsy, rozwijam te impulsy wobec brata które są twórcze i dobre dla niego, twórczość we mnie stworzył Bóg, daje impulsy do działania.

...mnie się wszystko zgadza :->

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

sio pisze:
Anowi pisze:sio, czyli zgadzasz się ze mną " nie rób drugiemu co jemu nie miłe?"
...to jeszcze raz,nie zgadzam ;-) unikam własnej interpretacji, szukam Jezusowego;
jestem za tym co powiedział,,nie rób drugiemu co Tobie nie miłe...,,

...podobnie;
Mat 22.39,,... Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego...,,

Kochać siebie to sprawiać sobie przyjemność bez poczucia winy,przyjemność w dawaniu bratu tego co jest dla niego miłe.

...mnie się wszystko zgadza :->
a jednak zgodziłeś się
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

sio
Posty: 582
Rejestracja: 31 mar 2010, 11:17
Lokalizacja: Podhale
Kontakt:

Post autor: sio »

Anowi pisze:a jednak zgodziłeś się
...tak? :-> nio to się ciesze ;-)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4170
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Dziękczynienie uratowanego od śmierci

Psa 116:1-19 bt "(1) Alleluja. Miłuję Pana, albowiem usłyszał głos mego błagania, (2) bo ucha swego nakłonił ku mnie w dniu, w którym wołałem. (3) Oplotły mnie więzy śmierci, dosięgły mnie pęta Szeolu, popadłem w ucisk i udrękę. (4) Ale wezwałem imienia Pańskiego: O Panie, ratuj me życie! (5) Pan jest łaskawy i sprawiedliwy i Bóg nasz jest miłosierny. (6) Pan strzeże ludzi pełnych prostoty; byłem bezsilny, a On mnie wybawił. (7) Powróć, moja duszo, do swego spokoju, bo Pan ci dobro wyświadczył. (8) Uchronił bowiem moje życie od śmierci, moje oczy - od łez, moje nogi - od upadku. (9) Będę chodził w obecności Pańskiej w krainie żyjących. (10) Ufałem, nawet gdy mówiłem: Jestem w wielkim ucisku. (11) Powiedziałem w swym przygnębieniu: Każdy człowiek kłamie! (12) Cóż oddam Panu za wszystko, co mi wyświadczył? (13) Podniosę kielich zbawienia i wezwę imienia Pańskiego. (14) Moje śluby, złożone Panu, wypełnię przed całym Jego ludem. (15) Drogocenna jest w oczach Pana śmierć Jego czcicieli. (16) O Panie, jam Twój sługa, jam Twój sługa, syn Twojej służebnicy - Ty rozerwałeś moje kajdany. (17) Tobie złożę ofiarę pochwalną i wezwę imienia Pańskiego. (18) Moje śluby, złożone Panu, wypełnię przed całym Jego ludem, (19) na dziedzińcach domu Pańskiego, pośrodku ciebie, Jeruzalem."

Fragment, który zacytowałeś Makabi sugeruje, że wypowiadający(zbawiciel) wyniósł się w wierze ponad wszystkich ludzi. Ślub jaki złożył Panu widzimy w "Ap 12:5"

Jeśli chodzi o Ap 14:5, to mowa tu o tych, którzy nie mają, jak to księga rodzaju ujmuje, "pomocy dla siebie" w postaci Kobiety, biblia mówi, że jest to niedobry stan. Zbawiciel w Ps 116:12-13 postanawia dokonać dzieła zbawienia, dlatego wybiera tych, którzy są w Ap nazwani pierwocinami i przedstawia ich Bogu.

W "J 8:55" trzeba pamiętać, że Jezus nie jest "z tego Świata" i mówił do tych, o których mówi zbawiciel z psalmu 116

ważny w tym wszystkim jest "dynamizm wiary":
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 557#335557
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”