J 14:14

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: J 14:14

Post autor: Bobo »

Jaki związek z moim postem? Powtarzasz to jak mantrę, ale nie w temacie.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: J 14:14

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
19 lut 2021, 9:15
Jaki związek z moim postem? Powtarzasz to jak mantrę, ale nie w temacie.
Odniosłam się do Twojego wpisu.
To nie masło maślane jak to określiłes
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: J 14:14

Post autor: Bobo »

Tia... zdarzyło ci się kiedyś, że ktoś prosił wybraną o coś w imieniu wybranej?
Nie poruszam tu kwestii twojej filozofii ani doktryny tylko kwestię językową.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: J 14:14

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
19 lut 2021, 9:20
Tia... zdarzyło ci się kiedyś, że ktoś prosił wybraną o coś w imieniu wybranej?
Nie poruszam tu kwestii twojej filozofii ani doktryny tylko kwestię językową.
Bo tylko masz objawione jedno imię, które jest obrazem Boga prawdziwego - Boga Ojca. Jeżeli pragniesz wielbić tego Boga, to prosisz Boga i uwielbiasz imieniem - Jezus.
Jeżeli prosisz i uwielbiasz innym imieniem, to nie prosisz Boga Ojca , który nam objawił swą istotę przez swojego Syna- Jezusa.
Chyba wiesz, że imion Boga w różnych religiach było wiele. Jednak Bóg osobiście przyszedł na świat w Synu o imieniu Jezus.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: J 14:14

Post autor: Bobo »

wybrana, ty chyba masz coś z głową. Nie interesuje mnie twoje osobliwe podejście do imienia Jezus. Czytam to w co drugim twoim poście i w co drugim temacie. Naprawdę myślisz, że jestem jakimś głupcem i nie wiem co pisujesz?
Rozumiesz jaką kwestę poruszyłem? NIE doktrynalną! Filologiczną, językową, składniową w połączeniu z manuskryptami i tekstami źródłowymi.
Wcinasz się jak zakąska między... :roll:
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: J 14:14

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
19 lut 2021, 9:29
wybrana, ty chyba masz coś z głową. Nie interesuje mnie twoje osobliwe podejście do imienia Jezus. Czytam to w co drugim twoim poście i w co drugim temacie. Naprawdę myślisz, że jestem jakimś głupcem i nie wiem co pisujesz?
Rozumiesz jaką kwestę poruszyłem? NIE doktrynalną! Filologiczną, językową, składniową w połączeniu z manuskryptami i tekstami źródłowymi.
Wcinasz się jak zakąska między... :roll:
A nie tyczy się to Jana 14:14.?
To może mi nie kumatej wyjaśnij - jaką kwestię poruszyłem?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: J 14:14

Post autor: Bobo »

Temat dotyczy WERSETÓW a nie ogólnej doktryny czy twojej filozofii.
DWA razy wyjaśniałem w poprzednich postach. Skoro tego nie ogarniasz, to znaczy że NIC już nie skumasz.
To takie dyskusje 'od czapy'... sorry, ale nie mam czasu tobie tłumaczyć różnicy pomiędzy materiałami źródłowymi tekstu biblijnego a twoją filozofią.
Wyobraź sobie, że jesteś na lekcji polskiego i porusza się kwestię pisowni Bóg. Czy przez U otwarte czy Ó zamknięte. A ty na tej lekcji wyskakujesz z kwestiami KTO to jest Bóg, jakie ma imię, jaki sens nadaje naszemu życiu...
Tak nie można dyskutować. Najpierw przeczytaj wątek, przynajmniej kilka wcześniejszych postów, ustal kierunek i dopiero wtedy, gdy masz coś do powiedzenia w tym konkretnym przypadku, coś napisz. A ty dalej swoją mantrę.
Toż to już nudne i flaki z olejem. Bez związku z tematem. Tobie wystarczy, że pojawi się słowo JEZUS i już otwiera się u Ciebie NATRĘCTWO, które bez racjonalnej potrzeby musisz z siebie wyrzucić.
Czy teraz kumasz? Bo mogę to napisać większymi literami... ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: J 14:14

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
19 lut 2021, 11:27
Temat dotyczy WERSETÓW a nie ogólnej doktryny czy twojej filozofi.
Aaa, teraz rozumiem, piszecie o formie, a nie o znaczeniu.
To forma ujęcia nie ma znaczenia?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: J 14:14

Post autor: Bobo »

Ręce opadają... nie zrozumiałaś :-(
Od czapy...
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: J 14:14

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
19 lut 2021, 11:40
Ręce opadają... nie zrozumiałaś :-(
Od czapy...
To samo myślę o tobie 😏
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
kostek
Posty: 1002
Rejestracja: 26 sie 2009, 13:47

Re: J 14:14

Post autor: kostek »

W całym Piśmie Świętym znajdujemy wiele zachęt do modlitw czy też przykładów jak różni słudzy Boży modlą się do Boga. Żaden z tych fragmentów nawet pośrednio nie podpowiada, że należy to robić do Jezusa Chrystusa.

Oczywiste było to, że Izraelici modlili się do Boga Najwyższego przed przyjściem Chrystusa, ale nawet po tym fakcie słudzy Boży nie zmienili tego zwyczaju. Taki sam schemat wskazywali również uczniowie Jezusa, na przykład apostoł Paweł w liście do Filipian 4:6,7: "O nic się nie zamartwiajcie, ale wszystkie swoje troski powierzajcie Bogu. Zwracajcie się do Niego z gorącymi prośbami, zanoście modlitwy i błagania wraz z podziękowaniami. A pokój Boży, którego ludzki umysł nie jest w stanie pojąć, będzie strzegł waszych serc i władz umysłowych przez Chrystusa Jezusa."

Na to samo wskazuje podany przez Ciebie fragment, czyli Jana 14:14.

Wskazuje to na ważną rolę Jezusa w zamierzeniu Boga, ale nie stawia to go na równej pozycji z Bogiem.

Reasumując, Biblia nie daje nam podstaw by modlić się do kogoś innego niż Najwyższego Boga, Jehowy.

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: J 14:14

Post autor: Ketjow-oko »

Proszę zauważyć wypowiedź św. Tomasza uznawana jest za donioślejszą, niż wyznanie św. Piotra? Czy dla pierwszych Chrześcijan ważniejszą nauką ewangeliczną było „Pan mój i Bóg mój” niż „Tyś jest Chrystus”? Zanotowane w Ewangeliach inne wypowiedzi apostoła Tomasza trudno uznać z perspektywy czasu za przykład wiary i ufności Panu (Jan 14:5), a mimo to, jego słowa jakie padły po spotkaniu ze zmartwychwstałym Jezusem, trafiły do kanonu najważniejszych Chrześcijańskich wyznań o Chrystusie.
Kazimierz Romaniuk i Augustyn Jankowski piszą: „Na specjalną uwagę zasługuje wyznanie Tomasza. Jego słowa wyrażają chęć dotykalnego przekonania się o prawdziwości zmartwychwstania. Tymczasem w zetknięciu z Jezusem uwielbionym następuje coś więcej: pełne wyznanie godności boskiej - Jezusa Chrystusa. Specyficzny tytuł Pan (zarezerwowany w tradycji judaistycznej Bogu – Kyrios, u Chrześcijan Jezusowi Chrystusowi) uzupełnia formalne stwierdzenie bóstwa Zmartwychwstałego''
materiał : (Kazimierz Romaniuk, Augustyn Jankowski, Komentarz Praktyczny do Nowego Testamentu, Pallotinum, 1999, str. 586).

Z tych słów wypowiedzianych przez Św, Tomasza jasno wynika, że zmartwychwstały Jezus jest Bogiem, nie znajdujemy w żadnym sprawozdaniu ewangelicznym zapisu aby Jezus tym słowom zaprzeczył czy zganił Tomasza jak uczynił to wobec Piotra
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: J 14:14

Post autor: Krystian »

Ja nie rozumiem, dlaczego ludzie, cały czas mają dylematy - do kogo się modlić.
Pan Jezus się modlił do swojego Ojca.
Powiedział swoim uczniom jak się mają modlić i do kogo.
Natomiast katolicy modlą się do Maryi, świętych.
Protestanci zaś mówią, że można się modlić do Pana Jezusa.
Pan Jezus nigdy nie powiedział, że jest Bogiem.
Zawsze podkreślał, że jest Jego Synem.
Dlatego Bóg, go wskrzesił jak mówią Pisma.Chyba, że jak niektórzy tutaj twierdzą Bóg samego siebie wskrzesił, ale taki pogląd, to kompletny absurd.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: J 14:14

Post autor: wybrana »

Krystian pisze:
14 maja 2021, 18:59
Ja nie rozumiem, dlaczego ludzie, cały czas mają dylematy - do kogo się modlić.
Pan Jezus się modlił do swojego Ojca.
Powiedział swoim uczniom jak się mają modlić i do kogo.
Natomiast katolicy modlą się do Maryi, świętych.
Protestanci zaś mówią, że można się modlić do Pana Jezusa.
Pan Jezus nigdy nie powiedział, że jest Bogiem.
Zawsze podkreślał, że jest Jego Synem.
Dlatego Bóg, go wskrzesił jak mówią Pisma.Chyba, że jak niektórzy tutaj twierdzą Bóg samego siebie wskrzesił, ale taki pogląd, to kompletny absurd.
Ewangelia Jana:
10:30
Ja i Ojciec jedno jesteśmy.


14:8
Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
14:9
Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?


A słowo ciałem się stało i zamieszkało między nami.

Jak Bóg, który jest Duchem miał objawić siebie ludziom?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: J 14:14

Post autor: nike »

wybrana napisała/
Ewangelia Jana:
10:30
Ja i Ojciec jedno jesteśmy.
Jeżeli masz dobrego syna, czy córkę, to macie podobne INTENCJE, MYŚLI, PLANY, ITP. A wiec jedno jesteście.
wybrana napisała/
14:8
Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
14:9
Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?
Tutaj jest podobna myśl. Jezus mówił to z czym zgadzał się Ojciec Jezusa, bo mieli wspólne intencje.
wybrana napisała/
A słowo ciałem się stało i zamieszkało między nami.
Tutaj jest wyłącznie mowa o LOGOSIE--- [SLOWIE] nie ma nic o Ojcu Jezusa
wybrana napisała/
Jak Bóg, który jest Duchem miał objawić siebie ludziom?
W taki sposób jaki mówisz objawił Ojca swojego Jezus przez opowiadanie o NIM.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”