J 14:14

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: J 14:14

Post autor: Ketjow-oko »

Wybrana, nie miałem na myśli wywarcie jakieś presji, tylko uwagę skierowałem na modlitwę do Jezusa, źle zrozumiałaś post
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: J 14:14

Post autor: RN »

Krystian pisze:
20 maja 2021, 19:18

Pytałem, czy są wzmianki w Nowym Testamencie, że ktoś modlił się do Pana Jezusa?
DZIEJE APOSTOLSKIE 7, 59. BIBLIA WARSZAWSKA

I kamienowali Szczepana, który modlił się tymi słowy; Panie Jezu, przyjmij ducha mego
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

teska
Posty: 129
Rejestracja: 14 maja 2021, 21:49

Re: J 14:14

Post autor: teska »

wuka pisze:
20 maja 2021, 13:01
Teska, a co powiesz na ten fragment z NT, wszak stare przeminęło a ty ciągle tylko Jehowa to, Jehowa tamto.
Bo Ojciec miłuje Syna i ukazuje mu wszystko, co sam czyni. I pokaże mu większe dzieła niż te, abyście się dziwili.
5:21
Jak bowiem Ojciec wskrzesza umarłych i ożywia, tak i Syn ożywia tych, których chce.
5:22
Bo Ojciec nikogo nie sądzi, lecz cały sąd dał Synowi;
5:23
Aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, nie czci i Ojca, który go posłał.
5:24
Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto słucha mego słowa i wierzy temu, który mnie posłał, ma życie wieczne i nie będzie potępiony, ale przeszedł ze śmierci do życia.
W sprawie czci i "równości" Ojca z Synem warto cały 5 rozdział Ew.Jana przeanalizować. Można w nim odkryć zdumiewające sprawy.
Zauważ ,że to Ojciec daje Synowi prawo sądzenia ,prawo wskrzeszania umarłych,....gdyby nie Ojciec Syn by nie miał tych praw.Sam Jezus mówi,że
"Ojciec jest większy niż ja" Jana 14:28
Natomiast werset Jana 5:23 w interlinii brzmi:
"Aby wszyscy szanowali Syna jako szanują Ojca .Nie szanujący Syna nie szanuje Ojca".

Szacunek należy się nawet rodzicom .

Szanuj ojca i matkę to pierwszy nakaz z obietnicą :żeby ci się dobrze wiodło i żeby móc długo żyć na ziemi . ...Efezjan 6:2,3

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: J 14:14

Post autor: Krystian »

Ketjow-oko pisze:
20 maja 2021, 20:29
Krystian, cytat z Twojego postu:
''Pytałem, czy są wzmianki w Nowym Testamencie, że ktoś modlił się do Pana Jezusa?
W PŚ spotkałem się z modlitwą do Jezusa:
Dz.Ap 7:58,59 ''
59 Tak kamienowali Szczepana, który modlił się: «Panie Jezu, przyjmij ducha mego!» 60 A gdy osunął się na kolana, zawołał głośno: «Panie, nie poczytaj im tego grzechu!» Po tych słowach skonał. ...''.

Czy według Ciebie Szczepan wtedy się modlił, do Pana Jezusa?
Czy raczej go zobaczył i z nim rozmawiał bezpośrednio.
«Panie, nie poczytaj im tego grzechu!» Po tych słowach skonał.
On się do Niego nie modlił, on z Panem Jezusem rozmawiał.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: J 14:14

Post autor: Ketjow-oko »

Krystian, Twój cytat: ''Czy według Ciebie Szczepan wtedy się modlił, do Pana Jezusa?
Czy raczej go zobaczył i z nim rozmawiał bezpośrednio.''
(podkreślenie dodałem)- zbyt filozoficzne zapytanie, tego nie ujawniają Dzieje Apostolskie pisane przez Łukasza, więc szczerze odpowiem- NIE WIEM.
Natomiast spotkałem się z malowidłami tejże sceny na której przedstawiony był Tomasz wpatrujący się w górę i na obłokach ujrzał Jezusa - uważam, za ciekawą interpretację malarza, który namalował to wydarzenie z Dz.Ap,
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: J 14:14

Post autor: Krystian »

Mamy się modlić do Boga.
Tak nakazał Pan Jezus.
To, że niektórzy modlą się bezpośrednio do Pana Jezusa, to jeszcze można zrozumieć.
Natomiast nie mogę zrozumieć jak ludzie modlą się do Maryji czy Jana Pawła II?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: J 14:14

Post autor: wuka »

Krystian pisze:
22 maja 2021, 17:03
Mamy się modlić do Boga.
Tak nakazał Pan Jezus.
To, że niektórzy modlą się bezpośrednio do Pana Jezusa, to jeszcze można zrozumieć.
Natomiast nie mogę zrozumieć jak ludzie modlą się do Maryji czy Jana Pawła II?
No bo tu byś musiał poznać wykładnię KK w sprawie "świętych obcowania" ;-) Oni wierzą w jedność tych na ziemi i tych w niebie. Ja widzę w tym absurd, gdyż my nie wiemy kto jest teraz w niebie. Czy fakt, że papież jakiś ogłosił świętym tego czy owego obliguje Boga do przyjęcia takiego kogoś do nieba? Pewnie, że nie. Sami widzimy jakie kreatury sa ogłaszane świętymi, a przecież serce i uczynki zna tylko Bóg. Jak można w ogóle dopuszczać takie zwyczaje, że jakiś człowiek grzeszny po śmierci ma się wstawiać za żyjącymi. Toż to czyste przekupstwo. Księża biorą kasę za msze wstawiennicze, ale to na kilometr śmierdzi przekrętami. Jak można wierzyć, że Bóg da się przekupić.
Teologia katolicka w tych sprawach po prostu kupy się nie trzyma, ani to biblijne, ani logiczne, tak po ludzku nawet. To jest po prostu głupie i śmieszne.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: J 14:14

Post autor: Krystian »

Bardzo często się z Tobą nie zgadzam wuka, ale w tym powyzszym poscie masz 100% racji :-)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: J 14:14

Post autor: wuka »

Krystian pisze:
22 maja 2021, 18:17
Bardzo często się z Tobą nie zgadzam wuka, ale w tym powyzszym poscie masz 100% racji :-)
Chociaż raz gramy w tej samej orkiestrze.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: J 14:14

Post autor: RN »

Krystian.
W Dziejach Apostolskich jest wprost napisane, że Szczepan się modlił.
Dywagacje czy to była modlitwa, czy tylko ( aż ) filozofowanie, są tutaj bezpodstawne.
Inną sprawą jest w tej scenie to, że oczywiście wydarzenie z otwartym niebem i ukazanym Jezusem -według mnie - nie mogło mieć miejsca.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: J 14:14

Post autor: Krystian »

RN pisze:
22 maja 2021, 19:19
Krystian.
W Dziejach Apostolskich jest wprost napisane, że Szczepan się modlił.
Dywagacje czy to była modlitwa, czy tylko ( aż ) filozofowanie, są tutaj bezpodstawne.
Inną sprawą jest w tej scenie to, że oczywiście wydarzenie z otwartym niebem i ukazanym Jezusem -według mnie - nie mogło mieć miejsca.
RN pamiętaj, że modlitwa, to inaczej rozmowa.
Szczepan konając, chciał z Nim porozmawiać.
Dlatego otwarły się niebiosa i zobaczył Pana Jezusa w chwale.
Co nie zmienia faktu - do kogo Pan Jezus kazał się modlić.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: J 14:14

Post autor: Ketjow-oko »

Krystian, Twój cytat:
''RN pamiętaj, że modlitwa, to inaczej rozmowa.''

(podkreślenie dodałem)

Bardziej monolog, modlitwa inaczej to wezwanie Boga.
Bóg słucha i spełnia, bądź nie spełnia naszych próśb.
Żeby był dialog - potrzebna jest wymiana zdań.
Dialog odbył się m.in. między Bogiem, a Mojżeszem.
Kiedy Bóg nie uczestniczył w rozmowie - Mojżesz się modlił (monolog)
Mówienie, ze Bóg odpowiada w naszym sumieniu i życiu nie jest wystarczające, by nazwać modlitwę rozmową. Jest to tylko potwierdzenie pozytywnego rozpatrzenia prośby.
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: J 14:14

Post autor: Anna01 »

Ketjow-oko pisze:
22 maja 2021, 20:56
Krystian, Twój cytat: ''RN pamiętaj, że modlitwa, to inaczej rozmowa.''(podkreślenie dodałem)
Bardziej monolog, modlitwa inaczej to wezwanie Boga.
Bóg słucha i spełnia, bądź nie spełnia naszych próśb.
Żeby był dialog - potrzebna jest wymiana zdań.
Dialog odbył się m.in. między Bogiem, a Mojżeszem.
Kiedy Bóg nie uczestniczył w rozmowie - Mojżesz się modlił (monolog)
Mówienie, ze Bóg odpowiada w naszym sumieniu i życiu nie jest wystarczające, by nazwać modlitwę rozmową. Jest to tylko potwierdzenie pozytywnego rozpatrzenia prośby.
Ketjow-oko
Zwracałam Ci już uwagę na nieczytelne pisanie przez Ciebie postów.
Prawdopodobnie nie zauważyłeś mojej uwagi.
viewtopic.php?f=11&t=5014&start=57
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
Ketjow-oko
Posty: 200
Rejestracja: 24 mar 2021, 0:16

Re: J 14:14

Post autor: Ketjow-oko »

Anna01- przepraszam
Mądrość To umiejętność słuchania innych, pomimo posiadania odmiennego zdania.
Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych...

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: J 14:14

Post autor: Anna01 »

Ketjow-oko pisze:
23 maja 2021, 23:43
Anna01- przepraszam


Ależ nie musisz przepraszać ! :-)
Po prostu jak piszemy czytelnie, łatwiej innym odnieść się do naszych słów i dlatego zwróciłam uwagę :-)
Jeśli potrzebujesz pomocy, to z chęcią Ci pomogę.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”