J 14:14

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: J 14:14

Post autor: wybrana »

nike napisała-
Jeżeli masz dobrego syna, czy córkę, to macie podobne INTENCJE, MYŚLI, PLANY, ITP. A wiec jedno jesteście.
To nie były podobne intencję, myśli, plany, ale takie same i one są intencją ducha nie ciała. Nie rozumiesz tego, bo dla ciebie duchowość jest nieznaną.
nike napisała-
Tutaj jest podobna myśl. Jezus mówił to z czym zgadzał się Ojciec Jezusa, bo mieli wspólne intencje
A co wspólnego innego mieli by mieć.
nike napisała-
Tutaj jest wyłącznie mowa o LOGOSIE--- [SLOWIE] nie ma nic o Ojcu Jezusa
A Bogiem było Słowo. Ojcem Jezusa jest Bóg.
nike napisała
W taki sposób jaki mówisz objawił Ojca swojego Jezus przez opowiadanie o NIM.
To za mało?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: J 14:14

Post autor: wuka »

To nie były podobne intencję, myśli, plany, ale takie same i one są intencją ducha nie ciała. Nie rozumiesz tego, bo dla ciebie duchowość jest nieznaną.
Właśnie tak.
Organizacje polityczne, społeczne, religijne, mafijne i wiele innych także mają wspólne intencje i plany (najczęściej złe i destrukcyne, szkodliwe ;-) ) . Czy wobec tego są na podobieństwo związku Ojciec-Syn, Ojciec Jezusa - Jezus? Biorąc pod uwagę rozumowanie nike - właśnie tak jest. Ja jednak przychylam się do wypowiedzi i zrozumienia wybranej.
A Bogiem było Słowo. Ojcem Jezusa jest Bóg.
Jak Bóg, który jest Duchem miał objawić siebie ludziom?
Własnie tak. :-)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: J 14:14

Post autor: Bobo »

Bóg który udaje swojego syna? Czy syn, który udaje, że nie jest swoim ojcem?
Zawsze ponawiam podstawowe pytanie: PO CO?
Dlaczego Bóg nie mógł zejść na ziemię jako Bóg? Objawiłby się ludziom taki jaki jest.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: J 14:14

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
15 maja 2021, 11:28
Bóg który udaje swojego syna? Czy syn, który udaje, że nie jest swoim ojcem?
Zawsze ponawiam podstawowe pytanie: PO CO?
Dlaczego Bóg nie mógł zejść na ziemię jako Bóg? Objawiłby się ludziom taki jaki jest.
Wcielenie. Mówi ci to coś? Kojarzysz z czymś?
Zrozum. Duch, Bóg jest Duchem. Ten Duch-Ojciec-Żródło wszelkiego życia może się ludziom objawić w materialnej postaci jedynie.
I właśnie taką postać nadał Jezusowi, Jezus - Bóg.
Ty mieszasz pojęcia, bo dla ciebie Bogiem jest ten Jehowa, który "rozmawiał" np. z Mojżeszem.
Dopóki nie poznasz KIM jest BÓG nigdy nie pojmiesz tego, o czym piszemy.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: J 14:14

Post autor: Krystian »

wybrana pisze:
14 maja 2021, 19:41
Krystian pisze:
14 maja 2021, 18:59
Ja nie rozumiem, dlaczego ludzie, cały czas mają dylematy - do kogo się modlić.
Pan Jezus się modlił do swojego Ojca.
Powiedział swoim uczniom jak się mają modlić i do kogo.
Natomiast katolicy modlą się do Maryi, świętych.
Protestanci zaś mówią, że można się modlić do Pana Jezusa.
Pan Jezus nigdy nie powiedział, że jest Bogiem.
Zawsze podkreślał, że jest Jego Synem.
Dlatego Bóg, go wskrzesił jak mówią Pisma.Chyba, że jak niektórzy tutaj twierdzą Bóg samego siebie wskrzesił, ale taki pogląd, to kompletny absurd.
Ewangelia Jana:
10:30
Ja i Ojciec jedno jesteśmy.


14:8
Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
14:9
Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?


A słowo ciałem się stało i zamieszkało między nami.

Jak Bóg, który jest Duchem miał objawić siebie ludziom?

Czytaj Biblię całościowo, bo nie potrafisz nawet w tej samej Ewangelii nic zrozumieć.
17:21
aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: J 14:14

Post autor: wybrana »

Krystian pisze:
15 maja 2021, 14:40
Czytaj Biblię całościowo, bo nie potrafisz nawet w tej samej Ewangelii nic zrozumieć.
17:21
aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał
To ty czegoś nie rozumiesz.
Na ziemi Jezus w ciele był w pełni człowiekiem.
Wybrany człowiek Jezus został napełniony Duchem Bożym.
Cielesne był człowiekiem.
Duchowo był Bogiem.
W człowieku Jezusie Bóg objawił człowiekowi siebie.

Słowo stało się ciałem I zamieszkało między nami.

Bóg Ojciec jest Duchem i nie moglibyśmy Go widzieć ani słyszeć.
Przez ciało Jezusa objawił nam swoją istotę i prawdę o sobie.

Słuchając Jezusa - słyszeli Boga.
Cuda czynił Bóg.
Przez osobę Jezusa działał Bóg.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: J 14:14

Post autor: Krystian »

Kto Ci to prawdę objawił?
Pan Jezus zanim uczynił cud, często prosił o to swojego Ojca w niebie
A ty nadal wierzysz, że Pan Jezus to ojciec jego wcielony.
To są odrębne osoby.
Ja nie jestem swoim ojcem.
Bardziej łopatologicznie ci to nie wytłumaczę.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: J 14:14

Post autor: wybrana »

Krystian pisze:
15 maja 2021, 23:53
Kto Ci to prawdę objawił?
Pan Jezus zanim uczynił cud, często prosił o to swojego Ojca w niebie
A ty nadal wierzysz, że Pan Jezus to ojciec jego wcielony.
To są odrębne osoby.
Ja nie jestem swoim ojcem.
Bardziej łopatologicznie ci to nie wytłumaczę.
Ty nie jesteś swoim ojcem a twój ojciec nie jest Bogiem.
Ja piszę o duchowym ojcostwie a nie fizycznym.
To nie Jezus człowiek czynił cuda, ale Jezus Bóg je czynił.
Bóg to czynił przez osobę Jezusa.
Czyli Duch Boży- moc i wola Boża wypełniała się w Jezusie.

W Krolesteie Nieba Bóg Ojciec I Syn Boży są duchową jednością.
Dlaczego jest naszym Zbawicielem?
Bo tylko Bóg, którego poznaliśmy w Synu Jezusie jest Bogiem Najwyzszym i jedynym. Tylko w imieniu Jezus wielbimy Boga, bo w tym imieniu poznaliśmy prawdziwego naszego Ojca.
Jeżeli modlimy się w innym imieniu, to nie modimy się do Boga.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: J 14:14

Post autor: nike »

wybrana napisała/
To nie były podobne intencję, myśli, plany, ale takie same i one są intencją ducha nie ciała. Nie rozumiesz tego, bo dla ciebie duchowość jest nieznaną.
Więc wytłumacz mi co to znaczy duchowość?
wybrana napisała/
A Bogiem było Słowo. Ojcem Jezusa jest Bóg.
Tak, Ojcem Jezusa jest Bóg, ale Jezus nie jest wszechmogącym Bogiem, bo byłby swoim Ojcem.
Jeżeli chodzi o tekst z Ew.Jana 1:1-2 to----Przeczytaj jeszcze raz zdanie z Ew. Jana 1:1

Na początku było Słowo, a ono Słowo było u Boga, a Bogiem było ono Słowo.

W grece to zdanie brzmi tak:

„Na początku był Logos, a on Logos był u Boga, a Bogiem był on Logos”. Jest to literalne tłumaczenie greckiego oryginału,

Grecki przedimek ho poprzedza pierwsze słowo „Bóg” w tym wersecie, a nie ma go przed drugim słowem „Bóg”. W ten sposób celowo zostało uczynione rozróżnienie między Bogiem Ojcem a Bogiem Synem; bez tego przedimka czytelnik nie otrzymałby pełnego wyjaśnienia.

Na początku było Słowo, a ono Słowo było u [ho theos] Boga, a [theos] Bogiem było ono Słowo. To było na początku u [ho theos] Boga” – Jan 1:1. O jakim „początku” mówi ten werset? Na pewno nie chodzi tu o początek istnienia Jahwe, Boga, Ojca, ponieważ jest On „od wieku aż na wieki” i nigdy nie miał początku (Psalm 41:14; 90:2; 106:48). Dzieło Jahwe miało jednak swój początek i o tym właśnie wspomina omawiany werset: o początku stworzenia.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: J 14:14

Post autor: wybrana »

nike pisze:
16 maja 2021, 13:55

Na początku było Słowo, a ono Słowo było u [ho theos] Boga, a [theos] Bogiem było ono Słowo. To było na początku u [ho theos] Boga” – Jan 1:1. O jakim „początku” mówi ten werset? Na pewno nie chodzi tu o początek istnienia Jahwe, Boga, Ojca, ponieważ jest On „od wieku aż na wieki” i nigdy nie miał początku (Psalm 41:14; 90:2; 106:48). Dzieło Jahwe miało jednak swój początek i o tym właśnie wspomina omawiany werset: o początku stworzenia.
Oczywiście , że werset ten mówi o początku Stworzenia.
To Słowo, które było Bogiem - stwarzało. Inaczej mówiąc w tym Słowie zawarta była wola stwórcza Boga.

Bóg stworzył ludzi na swój obraz i podobieństwo. Czlowiek był duchową częścią Boga. Był połączony z Bogiem duchową więzią.
Myśli Boga były myślami człowieka. Pragnienia Boga były pragnieniami człowieka. Człowiek jednak zerwał tą więź duchową łączącą go ze Stwórcą.
Tą więź ponownie została odrodzona w Synu Jezusie. Dlatego my tak jak Jezus możemy ponownie się stać dziećmi Bożymi przez duchowe nowo narodzenie. Wtedy stajemy się duchową jednością z naszym bratem Jezusem i z Bogiem Ojcem.
Możemy jeszcze żyjąc w ciele na ziemi stać się częścią duchową Boga na ziemi. Taki Człowiek nowo narodzony mysli jak Bóg , pragnie jak Bóg.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: J 14:14

Post autor: nike »

Ty zupełnie nie zrozumiałaś, to co ja tobie odpisałam na poprzedni post i powinnaś sie zastosować do mojej odpowiedzi.
Ja nie napisałam ,ze SŁOWO to BÓG OJCIEC. warto myśleć bo po to mamy rozum i powinniśmy go używać.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: J 14:14

Post autor: wybrana »

nike pisze:
16 maja 2021, 14:32
Ty zupełnie nie zrozumiałaś, to co ja tobie odpisałam na poprzedni post i powinnaś sie zastosować do mojej odpowiedzi.
Ja nie napisałam ,ze SŁOWO to BÓG OJCIEC. warto myśleć bo po to mamy rozum i powinniśmy go używać.
No właśnie warto go używać.
Czytaj że zrozumieniem albo nie mów nic.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: J 14:14

Post autor: nike »

Dziękuję za uwagę.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: J 14:14

Post autor: Krystian »

Bo tylko Bóg, którego poznaliśmy w Synu Jezusie jest Bogiem Najwyzszym i jedynym. Tylko w imieniu Jezus wielbimy Boga, bo w tym imieniu poznaliśmy prawdziwego naszego Ojca.
Jeżeli modlimy się w innym imieniu, to nie modimy się do Boga.


Wybrana, pytam ostatni raz, bez Twojej filozofii

Do kogo Pan Jezus kazał się modlić swoim wyznawcom?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: J 14:14

Post autor: wybrana »

Krystian pisze:
17 maja 2021, 15:11
Bo tylko Bóg, którego poznaliśmy w Synu Jezusie jest Bogiem Najwyzszym i jedynym. Tylko w imieniu Jezus wielbimy Boga, bo w tym imieniu poznaliśmy prawdziwego naszego Ojca.
Jeżeli modlimy się w innym imieniu, to nie modimy się do Boga.


Wybrana, pytam ostatni raz, bez Twojej filozofii

Do kogo Pan Jezus kazał się modlić swoim wyznawcom?
Na ziemi wybrany Syn Boży nie był jeszcze uwielbionym.
Nauczał by modlić się do Boga Ojca, bo jeszcze na ziemi nie był w pełni połączony duchową jednością.
Po śmierci ciała na krzyżu stał się pełną duchową jednością z Ojcem. Wielbiąc Ojca przez imię Syna Jezusa - wiesz, że wielbisz prawdziwego Boga I , że pragniesz Jego Krolowania w swoim życiu. Boga uwielbiano w różnych imionach. Tych imion było bardzo dużo, ale dopiero to właściwe uwielbienie jest nam nadane w imieniu Jezus, bo Syn zaświadczył prawdę o swoim Ojcu w Niebie.

Ty się określiłeś, że jesteś Chrystianimem, to odpowiedź- kto jest twoim Chrystusem?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”