Łuk.11.2 a Łuk.12.3

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Parmenides
Posty: 2011
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:53
Kontakt:

Łuk.11.2 a Łuk.12.3

Post autor: Parmenides »

W Łuk.11.2 czytamy /BW/:
"A była to ta Maria , która namaściła Pana maścią i otarła nogi włosami swymi, i jej to brat chorował.
A w Łuk.12.3;
"A Maria wzięła funt czystej, bardzo drogiej maści nardowej, namaściła nogi Jezusa i otarła je swoimi włosami, a dom napełnił się wonią maści."

Przytoczone wydarzenie w 11.2 następuje przed jego zajściem opisanym w 12.3 i jak można się domyślac z wersów pomiędzy nimi na wiele dni. Oczywiście, Ewangelia była spisywana "post factum" i formalnie rzecz biorąc nie musi być w tym nic nadzwyczajnego. Ale mnie dziwi takie (kompozycyjnie powiedzmy) ujęcie tematu i powoływanie sie na coś, co chronologicznie w ramach Pisma jeszcze nie zaistniało. Czy jest tego jeszcze jakieś wytłumaczenie?

din
Posty: 2284
Rejestracja: 17 kwie 2008, 22:42

Post autor: din »

Wskazuje tu raczej na oddanie hołdu i czci pomazańcowi. Taki troche nietypowy sposób.

Awatar użytkownika
Predi
Posty: 127
Rejestracja: 08 paź 2012, 21:51
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Post autor: Predi »

Po pierwsze, nie w Lukaszu a w Janie to jest :-)
Parmenides pisze: Oczywiście, Ewangelia była spisywana "post factum" i formalnie rzecz biorąc nie musi być w tym nic nadzwyczajnego.
Po drugie... mysle, ze tym zdaniem wyczerpujesz ten temat.
_____________
God's Best!
- Predi
http://pewnosczbawienia.pl

Awatar użytkownika
Parmenides
Posty: 2011
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:53
Kontakt:

Post autor: Parmenides »

Predi pisze:Po pierwsze, nie w Lukaszu a w Janie to jest
Tak. Pomyliłem się. Dziękuję za sprostowanie.

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

to na koniec tematu dajmy zakończenie :
(Mk 14:6) Lecz Jezus rzekł: Zostawcie ją; czemu sprawiacie jej przykrość? Dobry uczynek spełniła względem Mnie. (7) Bo ubogich zawsze macie u siebie i kiedy zechcecie, możecie im dobrze czynić; lecz Mnie nie zawsze macie. (8) Ona uczyniła, co mogła; już naprzód namaściła moje ciało na pogrzeb. (9) Zaprawdę, powiadam wam: Gdziekolwiek po całym świecie głosić będą tę Ewangelię, będą również opowiadać na jej pamiątkę to, co uczyniła.
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”