Świadectwo Boga

Omawianie konkretnych wersetów znajdujących się w Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Widze, że kolega Janowski powtarza wciąż te same definicje.
Może poda jakiego to kościoła wierzenie?
Wierzenie oparte na jednym wersecie J 4:24 to dla mnie dziwne wierzenie.
No ale kazdy wierzy tak jak go nauczyli.

janowski
Posty: 897
Rejestracja: 29 sie 2011, 18:07

Post autor: janowski »

Tak, nauczył mnie CHRYSTUS, PAN.

Mnie kościoły i religie nie interesują, religia zabija a ożywia DUCH ŚWIĘTY.
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

janowski pisze:Tak, nauczył mnie CHRYSTUS, PAN.

Mnie kościoły i religie nie interesują, religia zabija a ożywia DUCH ŚWIĘTY.
No to powienieś wiedzieć, że Jezus założył "kościół mój" (Mt 16:18), a całe Dzieje Apostolskie opisują ten kościół z prezbiterami i diakonami. Duch Święty był wylany na kościół w Wieczrniku. Ty zaś mówisz, że kościół Cie nie interesuje. Twoja wola. szerokiej drogi...

Ty prywatnie mówisz mi, że ja herezje głoszę. Skąd u Ciebie sędziowska funkcja, skoro sam sobie jesteś sterem i żaglem. W imieniu kogo mówisz o mojej herezji? W swoim prywatnym? Jesli tak, to niewiele mnie takie sądy obchodzą. Pan moim Sędzią.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2012, 17:59 przez Obserwator, łącznie zmieniany 3 razy.

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

ojkot pisze:Nie przejmuj się Pati
jak prosiłaś Pana to jakiś dar masz
nie wszyscy bowiem mówią językami
nie wszyscy prorokują
Dawca darów decyduje jaki dar i kiedy się ujawnia
ale w Jego służbie nikt nie jest bezczynny
Twoje głębokie wejście w Duchowość Słowa dowodzi ,ze albo masz dar prorokowania albo jesteś na dobrej drodze do używania tego daru
a może to dar rozeznania duchów ?
pozdrawiam
Tak wiem, wszystko ma swoj czas, nie ponaglam...

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

Obserwator pisze:Ja też nie do końca rozumiem Ciebie. Myślałem że napisałem tak prosto, że prościej już nie można. A tu widzę, że "innymi językami" mówimy.
Tak, mnie czesto wydaje sie, ze mowie najprostszym jezykiem ,jednak nie kazdy rozumie to co pisze. Wole wiec doprecyzowac. Stad moje pytanie-czy podstawa Twojej wiary jest Trojca?
Wczesniej napisales-zamieszkala w nim-Panu Jezusie pelnia Boza- rowniez tak wierze, dlatego ponawiam pytanie- kto jest podstawa wiary apostolow?
Ciekawi mnie to gdyz widzisz pelnie Boza-a czym ona jest jak nie Ojcem, Synem, DS, a nawet... Madroscia Boza(kobieta)?
No ale kazdy wierzy tak jak go nauczyli.
No wlasnie ja tez nie chcialam byc niewolnikiem czyis wierzen, najpierw KK, pozniej protestanckich-gdzie jest Prawda pytalam? Tak jak pisales- jeden uczy i wprowadza pragnacych-Duch Prawdy. Tego doswiadczylam.
Jest to jednak inna Prawda jaka mi pokazywano wczesniej...troche trwalo zanim zrozumialam.

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Ja się nie zastanawiam czy podstawą mojej wiary jest Trójca.
Ja żyje dla Boga, żyję przez Jezusa i w Duchu Świętym.
Nie lubię wydawać świadectw, które mam w sercu. szczególnie na forum.
Tu pojawia się wielu którzy nie potrafią uszanować czyjegoś wierzenia.
Nie potrzebuję słuszeć szyderstw typu "to herezja" o mojej wierze, jak mi napisał Twój poprzednik.

janowski
Posty: 897
Rejestracja: 29 sie 2011, 18:07

Post autor: janowski »

Obserwator pisze:Nie potrzebuję słuszeć szyderstw
A kto tu z ciebie szydzi? Przewrażliwiony jesteś.
Obserwator pisze: "to herezja" o mojej wierze
Nikt tego słowa nie użył w stosunku do twojej wiary. Sama nauka, doktryna którą przedstawiasz jest odstępstwem i tyle w temacie.
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

A odstępstwo to herezja.
Jednak wolę być w tym odstępstwie niż w Twym prywatnym wierzeniu, którego prawie nikt nie podziela. Bo to też odstępstwo, tylko że prywatne.

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

janowski pisze: A kto tu z ciebie szydzi? Przewrażliwiony jesteś.
A kto Ci powiedział, że ja o tym forum piszę? Bywałem tez gdzie indziej.
Ogólnie na forach nieczęsto widoczny jest szacunek dla inaczej wierzących.
Chyba nie pomyślałeś, że Ciebie miałem na myśli?

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

Obserwator pisze:Ja się nie zastanawiam czy podstawą mojej wiary jest Trójca.
Ja żyje dla Boga, żyję przez Jezusa i w Duchu Świętym.
Nie lubię wydawać świadectw, które mam w sercu. szczególnie na forum.
Tu pojawia się wielu którzy nie potrafią uszanować czyjegoś wierzenia.
Nie potrzebuję słuszeć szyderstw typu "to herezja" o mojej wierze, jak mi napisał Twój poprzednik.
Moze dlatego nie widzisz problemu.... ja powiem szczerze tez nie dostrzegalam, dopiero wowczas, gdy mialam zastanowic sie KTO JEST FUNDAMENTEM MOJEJ WIARY, takie proste pytanie...od tego wszystko sie zaczelo. DS chcial abym zaczela myslec- a jak to bolalo....

Tak, wyznanie wiary-swiadectwo to cos szczegolnego. W zasadzie watek w ktorym piszemy dotyczy wlasnie tego problemu.

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Niestety ten wątkek nie jest związany z wierzeniami jednostek.
Ten wątek był o 1J 5:7 i Trójcy, a nie o tym, o czym piszemy. Zaśmiecamy wątek, jak to mówią czasem moderatorzy czy userzy.

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

Mysle, ze nie, gdyz swiadectwo Pana Boga ma byc naszym swiadectwem, jak najbardziej widze tu zbieznosc.

skomplik
Posty: 12
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53

Post autor: skomplik »

Myśle że rozmawiamy w miare na temat - Bóg w liście Jana pisze o Ojcu, Synu i Duchu Świętym jako JEDNYM.
Kocham to uczucie kiedy wiem, że moja wiara jest oparta na Piśmie! :-D
Pati pisze:
Obserwator pisze:Ja też nie do końca rozumiem Ciebie. Myślałem że napisałem tak prosto, że prościej już nie można. A tu widzę, że "innymi językami" mówimy.
Tak, mnie czesto wydaje sie, ze mowie najprostszym jezykiem ,jednak nie kazdy rozumie to co pisze. Wole wiec doprecyzowac. Stad moje pytanie-czy podstawa Twojej wiary jest Trojca?
Wczesniej napisales-zamieszkala w nim-Panu Jezusie pelnia Boza- rowniez tak wierze, dlatego ponawiam pytanie- kto jest podstawa wiary apostolow?
Ciekawi mnie to gdyz widzisz pelnie Boza-a czym ona jest jak nie Ojcem, Synem, DS, a nawet... Madroscia Boza(kobieta)?
No ale kazdy wierzy tak jak go nauczyli.
No wlasnie ja tez nie chcialam byc niewolnikiem czyis wierzen, najpierw KK, pozniej protestanckich-gdzie jest Prawda pytalam? Tak jak pisales- jeden uczy i wprowadza pragnacych-Duch Prawdy. Tego doswiadczylam.
Jest to jednak inna Prawda jaka mi pokazywano wczesniej...troche trwalo zanim zrozumialam.
Powiedz jeśli możesz w takim razie gdzie trwasz na modlitwie? z kim łamiesz chleb? z kim żyjesz we wspólnocie? Czy ma ona starszych (prezbiterów) jak uczy Biblia?
janowski pisze:Tak, nauczył mnie CHRYSTUS, PAN.

Mnie kościoły i religie nie interesują, religia zabija a ożywia DUCH ŚWIĘTY.
No tak... a wyznacznikiem autentyczności jesteś... TY; o co w takim razie chodziło Chrystusowi jak mówił, że gdy brat Twój zgrzeszy upomnij, później donieś KOŚCIOŁOWI, hmmm zapewne chodziło o najwyższy autorytet na ziemi - jankowskiego :mrgreen:
Obserwator pisze:
skomplik pisze:Czyli błąd modalizmu?
U kogo? Bo wymieniałem różne kościoły.
A jeśli u mnie to nie wiem w którym miejscu. Będe musiał w przyszłości jakieś definicje cytować, jeśli nie potrafię swoimi słowami tego ogarnąć i opisać.
Nie bracie, nie widze u Ciebie żadnej herezji, ten post był do jankowskiego



Bóg nie opuścił swojego Kościoła, pomimo tego że katolicy, protestanci i prawosławni nie zgadzają sie ze sobą w niektórych kwestiach - to Chwała Bogu za to, że w kwestii najważniejszej są zgodni!

Głęboko wierze w to, że Bóg nie opuścił swojego Kościoła! NIGDY , ani na chwile.
"Nie lękaj się, bo cię wykupiłem. Wezwałem cię po imieniu" (Iz. 43, 1)

Pati
Posty: 1836
Rejestracja: 29 wrz 2009, 15:11

Post autor: Pati »

skomplik pisze:Powiedz jeśli możesz w takim razie gdzie trwasz na modlitwie? z kim łamiesz chleb? z kim żyjesz we wspólnocie? Czy ma ona starszych (prezbiterów) jak uczy Biblia?
Gdzie trwam na modlitwie? W mojej komorze, tak jak Pan to rowniez zalecil. Wiesz u mnie jest o tyle dziwna sprawa, ze zostalam powolana na obczyznie, nie mam tutaj zadnej spolecznosci, nie znam nikogo z wierzacych , ale moge zareczyc- nigdy tak wiele nie otrzymalam od Ducha Prawdy- chodzi o nauke- ile wlasnie w mojej komorze. Nigdy zadna spolecznosc nie dala mi tyle pokarmu duchowego, co sam Pan. Modle sie o nowe stworzenia, abym mogla razem z nimi wielbic Boga, brakuje mi tego, moich braci i siostr. Ja wierze w JEDNO CIALO CHRYSTUSOWE, pytasz czy ma ono prezbiterow....nie znam sie na tych teologicznych okresleniach, ale na pewno ma diakonow i biskupow, ktorych to Duch Swiety sam powolal, tak wierze.
Mam braci i siostry tutaj, za ktorych dziekuje Panu Jezusowi.

Awatar użytkownika
David77
Posty: 3720
Rejestracja: 19 mar 2011, 11:07
Lokalizacja: MÜNCHEN

Post autor: David77 »

Obserwator,
Zadałem pytania odnośnie Mt 28:19:

Gdzie został dodany?
Przez kogo?
W którym wieku?

Odpowiedzi konkretnej nie widzę.
Jak potwierdza sam Euzebiusz w tekście pierwotnym tj. hebrajskim w którym Mateusz zredagował ewangelię odnośnie Mat 28:19 występowała fraza . ,,W imię moje '' Ciekawe komu zależało na zniszczeniu ewangelii Mateusza w wersji hebrajskiej ?

Również w aparacie krytycznym w przekładzie greckim Novum Testamentum Graece post Eberhard et Erwin Nestle

Jest nawiązanie do tego wersetu jako tekst pierwotny podaje ; ,,εν τω ονοματι μου ''
W imieniu moim .

ksiądz biskup Kazimierz Romaniuk zauważa:

"Znacznie częstsze są w Nowym Testamencie wzmianki o chrzcie 'w imię Jezusa Chrystusa' lub w imię Pana Jezusa. (...). Jego więc należało wspomnieć przede wszystkim podczas obrzędu przekazania życia neokatechumenowi (por. Dzieje Apostolskie 3, 15; 4, 12). Niewykluczone więc - to opinia większości dzisiejszych egzegetów - że formuła trynitarna jest tworem nieco późniejszym..." (Romaniuk K. "Sakramentologia biblijna" (str. 19, Wydawnictwo Salezjańskie, Warszawa 1994).

Czy twoimi zdaniem Biskup Romaniuk się myli ? :-D
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wersety”